Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mrowa2

mrowa2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGorzów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:20

Witam wszystkich, wędkuję od 5 roku życia. Obecnie mam 26 lat. Na początku łapałem karpie u mojego dziadka na stawach hodowlanych w Strzelcach Kraj.
Od dwóch lat spinninguje..głównie w poszukiwania okonia. Te małe drapieżniki łapię na Dragon MysteryCamou 2,4m 2-15g. Kołowrotek mam słaby.Jakiś Browning, którego dostałem od brata na urodziny.Niestety nie wytrzymał sezonu nawet.
W tym sezonie dokupiłem nową wędkę Dragon Express 2,45m o wyżucie od 7-30g na szczupaczka do większych gum i małych woblerków. Właśnie obejrzałem filmik o jerkbeitach z Piotrem Piskorskim i Tomaszem Krysiakiem i bardzo spodobała mi się ta metoda łapania.
I tu kilka pytań:

1) Czy do castingu muszę mieć koniecznie multiplikator, czy ma ktoś z was doświadczenia w łapaniu na zwykly kołowrotek. Tzn, z tylnym hamulcem (bo taki mam)?

2) Jeśli multiplikator to jaki na początek? Nie chcę też wydawać niewiadomo ile. Maks 400zł.

3) Jaki zasięg w gramach powinna mieć optymalnie wędka do castingu?

Wiem, że pewnie się powieliłem ale na forum jest tyle stron, że cieżko jest przeczytać wszystko..a Jestem tak podpalony, że jutro chciałbym już jechać do sklepu i kupić sprzęcik. :mellow: :o

Proszę o kilka rad. Może jakieś małe zestawienie sprzętów, np. Wędka taka, kołowrotek taki..

pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Maciek


#2 OFFLINE   Matin

Matin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaCzernichów/Żywiec

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:58

1. Do castingu musisz mieć koniecznie multiplikator i wędzisko do tego przystosowane z tzw. pazurem. Do łowienia jerkbaitami nie musisz mieć zestawu castingowego

2. Ja osobiście mogę polecić w tej cenie Shimano curado lub citica, zależy na co będziesz łowił.

3.Tutaj też zależy czym będziesz łowił dla niektórych lekki casting to 10-30g dla innych 3-18g, wędziska castingowe w przeciwieństwie do spinningowych górny zakres wyrzutu mają często większy niż podane w specyfikacji

#3 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:03

Wiem, że pewnie się powieliłem ale na forum jest tyle stron, że cieżko jest przeczytać wszystko..a Jestem tak podpalony, że jutro chciałbym już jechać do sklepu i kupić sprzęcik. :mellow: :o

Proszę o kilka rad. Może jakieś małe zestawienie sprzętów, np. Wędka taka, kołowrotek taki..


Polecam to:

1) http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0&

2) http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4775& ;start=0&

3) http://www.jerkbait....x.php?t=search



#4 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:06

Tutaj masz taki przyzwoity zestawik na początek do machania w lewo i prawo. Trochę więcej niż 400, ale masz komplecik. Chyba, że sprzedający zechce rozdzielić to możesz brać co chcesz.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=20652&am p;start=0&

#5 OFFLINE   mrowa2

mrowa2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGorzów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 01:34

dzieki bardzo, sprawdzę sobię i nie omieszkam odezwać się do oferentów. pozdrawiam


#6 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 czerwiec 2011 - 08:40

Jeżeli maks to 400zł to nie idź do sklepu. Przeglądaj forumowy dział Sprzedam i szukaj Abu C3 lub C4 - ~250zł.. zostanie Ci jakies 150zł więc już w sklepie, albo tutaj poszukaj Dragon Millenium - widziałem w jakiejść promocji za ~150zł.
Ewentualnie tutaj:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/wedki-castingowe-jer ki-dragon-g17-a180-p819.html

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 czerwiec 2011 - 13:05

Casting, to po naszemu właśnie łowienie z multikiem. B)

Natomiast jerkować możesz również kołowrotkiem ze stałą szpulą. Sęk w tym, że przynajmniej moim zdaniem tak jest do kitu :wacko: . Duuużo wygodniej rzuca się kilkudziesięciogramowym klockiem z multika :D , niż ze stałej szpuli.

Pzdr,
Fatso

Niezłym źródłem sprzętu, z multikami włącznie, jest eBay ... :unsure:

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 17:46

jerkowanie nie zawsze oznacza rzucanie kilkudziesieciogramowymi wabikami i robienie lejow w wodzie ... jerkowac mozna tez finezyjnie i ze spinem ... natomiast klocki szczupakowe sparowane ze staloszpulowcem odradzam serdecznie

#9 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:29

Witaj mrowa:)

#10 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 czerwiec 2011 - 13:09

Pitt dobrze prawi, a ja po prostu dżerkowanie niesłusznie z dużymi klockami utożsamiam :unsure: (a sam przecież mam parę mniejszych i lżejszych, którymi spinnowałem z powodzeniem Embarassed )

Pzdr,
Fatso




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych