Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1626 odpowiedzi w tym temacie

#941 ONLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 styczeń 2020 - 14:32

A miał ktoś styczność z wędkami mikado i może wyrazić swoją opinie, chodzi mi dokładnie o dwa , w sumie trzy egzemplarze:

WĘDKA MIKADO LX SAPPHIRE SPIN 240 C.W. 10G
Mikado Katsudo Slim 229 i do 9g,
Ewentualnie droższa wersja
Mikado komisori perch 240 i do 12g.
Chodzi mi głownie o łapanie z brzegu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • SiwyMati lubi to

#942 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:59

Z tych trzech miałem przez jakiś czas MIKADO LX SAPPHIRE SPIN 240 C.W. 10G
Super wędeczka. Czuła, fajny hol i celne rzuty. Niestety kiedyś położyłem na dachu samochodu i odjechałem. :-(
  • Pescador de caña lubi to

#943 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2020 - 10:02

A miał ktoś styczność z wędkami mikado i może wyrazić swoją opinie, chodzi mi dokładnie o dwa , w sumie trzy egzemplarze:

WĘDKA MIKADO LX SAPPHIRE SPIN 240 C.W. 10G
Mikado Katsudo Slim 229 i do 9g,
Ewentualnie droższa wersja
Mikado komisori perch 240 i do 12g.
Chodzi mi głownie o łapanie z brzegu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Ja mam prawie rok Katsudo Slim 1-9. Trochę o nim jest na forum. Wrzucałem zdjęcia ugięcia w wątku o wędkach Mikado jakoś w kwietniu. Dla mnie super kijek, akcja med-fast. Taki cięty parabolik. Super trzyma rybę. Najlepiej działa wg mnie w zakresie 3-7g + gumka. Opad czuć niby od 2g ale musi być cienka pletka i niezbyt silny wiatr. Oczywiście woblerki, obrotóweczki i wszelkie inne blaszki i ogonki też ogarnia bez problemu.

Wędka mega cienka z krótkim dolnikiem. Ma zapas mocy, w niedziele jako przyłów szczupak 65 cm wyjechał dosłownie w minutę. Złowiłem na nią masę okoni, kilka boleni i trochę jazi. W listopadzie ogarniałem nią pstrągi na komercji i też radziła sobie bez problemu z tęczakami pod 50 cm.

 

Poprawnie wyważa tą wersję kołowrotek 250 gram, ja mam do niej Nasci 2500.

Mnie tak zaczarował tej kijek że zamówiłem sobie jeszcze wersje 0,5-5 gram pod białoryb i microjigi.

 

Jak możesz trochę poczekać to MIKADO LX SAPPHIRE SPIN 240 C.W. 10G będzie dostępny pod koniec lutego w odświeżonej wersji, blanki te same co wcześniej ale ubrana w przelotki Fuji Fazlite, ja miałem kiedyś pierwsza wersję tego kija i do dziś żałuje że go sprzedałem.

Załączone pliki


Użytkownik Ostry edytował ten post 28 styczeń 2020 - 10:06


#944 ONLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 28 styczeń 2020 - 10:37

Super , dzięki za odpowiedź;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#945 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 23 luty 2020 - 07:59

Panowie, rozważam zakup nowej okoniówki...pomóżcie :)

Wymagania :

-koniecznie wklejka ex. fast

-długość 2.00 - 2.20 max

-komfort rzutu min. twister relax 3/4 + główka 1.5g max. guma 5cm + 5g główka (tzn. żeby pod takim zestawem jeszcze nie klękała wklejka)

-komponenty Fuji

-dobre wyważenie

 

Zakładam budżet do 500 pln. Znajdę coś takiego ? :)



#946 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 24 luty 2020 - 21:50

Kupiłem ostatnio microflex 230cm 2-10g. Będzie to mój kijek na okonie Wiślane, natomiast będąc wczoraj nad jeziorem, stwierdziłem że potrzebuje czegoś delikatniejszego. Coś co realnie, z dobrym czuciem obsłuży 1,5g główke+ keitechy 2''. Długości to mnimum 220cm, a maks 240cm. Zastanawiam się również nad microflexem 230 1-7, ale nie wiem czy podana przeze mnie gramatura będzie dobrze obsługiwana


Użytkownik Squidward edytował ten post 24 luty 2020 - 21:50


#947 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 24 luty 2020 - 22:09

Daiwd, ja obecnie mam Daiwę Trout Area Commander 2.30 / 1-7g i ES'y 2" na główkach 1.5 - 2g posyła daleko i daje komfort łowienia :)

Ale to wklejka...także nie wiem czy Ci pasuje "proteza" :) Ja zmieniam bo potrzebuję czegoś krótszego i z odrobinę twardszą szczytówką.



#948 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 luty 2020 - 13:51

Może głupie pytanie, no ale trudno. Szykuje mi się w marcu wyjazd nad jeziora(Mazury) i chciałem połazić za okoniem. Mam Catanę 270 3-14g. Zastanawiam się czy na szybko kupować jakiegoś typowego "Perch-a" ,czy od biedy ogarnę cataną. Wogóle używa ktoś tego kija na okonie? Shimanka jest miękka i dla tego się zastanawiam.

#949 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 luty 2020 - 15:15

Ja używałem dokładnie tego kija także na okonie ale jednak głównie z obrotówkami i woblerami. "Od biedy ogarniesz" na pewno i gumy bo czasem używałem, ale komfortu nie było.
Ten kijek świetnie radzi sobie z większymi przyłowami.

#950 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 luty 2020 - 22:16

Chciałem pobawić się trochę w dropshota bo nigdy nie próbowałem a wyjazd długi to szkoda patrzeć na jezioro. Najwyżej kupię na szybko jakiegoś jaxona wklejkę.

#951 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 luty 2020 - 06:13

Chciałem pobawić się trochę w dropshota bo nigdy nie próbowałem a wyjazd długi to szkoda patrzeć na jezioro. Najwyżej kupię na szybko jakiegoś jaxona wklejkę.

Polecam https://allegro.pl/o...18-g-7336406779 cena nie jest zabójcza, a przerasta jakością i użytkowością każdego Jaxona 3-krotnie.



#952 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 28 luty 2020 - 11:37

W innym wątku dowiedziałem się, że microflex 230 2-10g, którego ostatnio kupiłem na Wiślane okonie nie jest zbyt dobrym wyborem pod prowadzenie gum. Podobno słabe czucie, ''głuchy jak pień'' itp. 

W takim razie, czy istnieje spinning, który spełniałby oczekiwania, lub chociaż byłby blisko....?

- około 300zł ewentualnie do 400zł

-długość około 230cm, nie chce nic koło 2m, skoro wędkuję wyłącznie z brzegu, a ma to ograniczać długość rzutów. 

- wyłącznie gumy 2'' i 3'' na główkach 3-5g

-wspomniana ''elektryczność'', widoczny jakkolwiek opad, czucie delikatnych brań itp.

-pod okonkami głębsze ugięcie, nie zależy mi żeby każdego okonia ciągnąć po powierzchni, tylko o jakąś walkę

-jeżeli wklejka to płynne, głębsze ugięcie pod okonkami, tak jak wyżej, bez przesztywnień albo holem wyłącznie szczytówką

W wątku zazwyczaj są kijki około 2m, a to mnie trochę zraża 

 

Dodam, że na jezioro chce osobny spinning, aby ogarniał gumki na główkach 1-3g. Wybór padł wstępnie na Tsuri Emotion 4lb 218cm, ale czy to się nadaje......

 

Im więcej człowiek czyta takie fora, tym większy mętlik w głowie.



#953 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2020 - 13:17

 

-długość około 230cm, nie chce nic koło 2m, skoro wędkuję wyłącznie z brzegu, a ma to ograniczać długość rzutów. 

- wyłącznie gumy 2'' i 3'' na główkach 3-5g

-wspomniana ''elektryczność'', widoczny jakkolwiek opad, czucie delikatnych brań itp.

Kolego kijem długości 1.83 główką 2-3g + 2" rzucam na odległość 30 metrów więc argument, że krótki kij ogranicza długość rzutów możesz włożyć między bajki. Też tak kiedyś myślałem.

Krótki kij z brzegu ma inne minusy - wszystko w zależności od łowiska. Ja je akceptuje i nie chce już kijków dłuższych niż 2.2m tym bardziej że lwią część sezonu spędzam pływając pontonem.

Fajne, szybkie, cięte kijki długości do 2.20 ma w swojej ofercie Dragon - seria CXT SF-X SuperFast lub MicroSpecial.

Ja ostatnio nabyłem Westina z serii W3 - też widziałem w ich ofercie kijki o parametrach zbliżonych do Twoich założeń ale ich nie macałem więc się nie wypowiadam.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 luty 2020 - 13:21

  • Alexspin lubi to

#954 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 28 luty 2020 - 14:57

No właśnie może coś z MS-Xów? Wcale te od 0,5 do 8g nie są takimi powolniakami http://www.fors.com....0-5-8g-recenzja



#955 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 28 luty 2020 - 15:42

Olek - wykorzystam Twoją sugestię i pozyskam wymienionego Kongera Ultrisa. Zimowe poszukiwania nowych patyków sprzyjają takim eksperymentom...... :)

 

Co do microflexa, to mam podobne odczucia -  ''głuchy jak pień'' . W poszukiwaniu ciekawych propozycji i dużo tańszych od wspomnianego DAM-a proponuję sprawdzić .....a jakże Jaxon Grey Stream 1,98, 1-7g . Pewnie bardzo elektryczny to on nie jest, ale dynamiką i ogólnym wyważeniem może zawstydzić niejednego poławiacza okoni. 

Zakładam, że zakup patyka w cenie motka plecionki, to niewygórowana inwestycja - "TYLKO sprawdzam".

 


  • Alexspin lubi to

#956 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2020 - 15:55

Olek - wykorzystam Twoją sugestię i pozyskam wymienionego Kongera Ultrisa. Zimowe poszukiwania nowych patyków sprzyjają takim eksperymentom...... :)

Co do microflexa, to mam podobne odczucia - ''głuchy jak pień'' . W poszukiwaniu ciekawych propozycji i dużo tańszych od wspomnianego DAM-a proponuję sprawdzić .....a jakże Jaxon Grey Stream 1,98, 1-7g . Pewnie bardzo elektryczny to on nie jest, ale dynamiką i ogólnym wyważeniem może zawstydzić niejednego poławiacza okoni.
Zakładam, że zakup patyka w cenie motka plecionki, to niewygórowana inwestycja - "TYLKO sprawdzam".

Microflex głuchy jak pień ??
Nie ma drugiego tak elektrycznego kija za te pieniądze.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#957 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2020 - 16:38

@Trex trzymales w rękach microflex 1.9 ? Domniemam, że nie. We wszystkich zakresach c.w. w tej długości ten kij jest szybki i czuły. Używam wersji 1.9 3-15 z powodzeniem pod sandacza na lekko i moi koledzy po kiju również. Dziwi mnie fakt, że na tak poczytnym forum wypowiadają się ludzie w tematach, w których nie mają pojęcia. Microflex staje się zupełnie innym kijem, w mojej opinii, znacznie gorszym im dłuższy jest. Czasem milczenie jest złotem, naprawdę, tym bardziej, że jest tu dużo doświadczonych wędkarzy, którzy nie jeden kij obskoczyli. Zalecam nie wypowiadanie się w celu zablysniecia w tematach, których się nie "dotknelo". Bez urazy.
  • lukaszkosciukiewicz lubi to

#958 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2020 - 16:44

@Trex trzymales w rękach microflex 1.9 ? Domniemam, że nie. We wszystkich zakresach c.w. w tej długości ten kij jest szybki i czuły. Używam wersji 1.9 3-15 z powodzeniem pod sandacza na lekko i moi koledzy po kiju również. Dziwi mnie fakt, że na tak poczytnym forum wypowiadają się ludzie w tematach, w których nie mają pojęcia. Microflex staje się zupełnie innym kijem, w mojej opinii, znacznie gorszym im dłuższy jest. Czasem milczenie jest złotem, naprawdę, tym bardziej, że jest tu dużo doświadczonych wędkarzy, którzy nie jeden kij obskoczyli. Zalecam nie wypowiadanie się w celu zablysniecia w tematach, których się nie "dotknelo". Bez urazy.

O właśnie i tutaj tkwi cały konsensus.
Im dłuższy tym gorszy.. idealnie ujęte.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • trex i delux64 lubią to

#959 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 28 luty 2020 - 17:15

Kolega i Ja przytoczyliśmy opinię o wędce o dł. 2,30 i gramaturze 2-10g i o tej wędce opinię podtrzymuję. 

 

 

@Trex trzymales w rękach microflex 1.9 ? Domniemam, że nie. We wszystkich zakresach c.w. w tej długości ten kij jest szybki i czuły. Używam wersji 1.9 3-15 z powodzeniem pod sandacza na lekko i moi koledzy po kiju również. Dziwi mnie fakt, że na tak poczytnym forum wypowiadają się ludzie w tematach, w których nie mają pojęcia. Microflex staje się zupełnie innym kijem, w mojej opinii, znacznie gorszym im dłuższy jest. Czasem milczenie jest złotem, naprawdę, tym bardziej, że jest tu dużo doświadczonych wędkarzy, którzy nie jeden kij obskoczyli. Zalecam nie wypowiadanie się w celu zablysniecia w tematach, których się nie "dotknelo". Bez urazy.

 

 

No jak się tylko microflexa dotyka....to trudno mieć odniesienie....Milczenie jest złotem. I w tym się zgadzamy.


  • Alexspin lubi to

#960 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2020 - 17:49

@trex nie pogrążaj się proszę. Wędkowałem całą serią microflex jeśli chodzi o c.w. w wersji 1.9m jak rowniez wybranymi c.w. w wersji 2.10. Dla mnie to już była mega różnica. Widzę jednak, że Cię dotknęła moja wypowiedź, sądząc po tej marnej riposcie. Słuchaj ja nie pozjadalem rozumu ale akurat w kwestii tego danego kija mam dużą wiedzę. Wiesz jakie mam podejście do tego forum? Jest tu kilku doświadczonych wędkarzy, których śledzę i po ich wypowiedziach wyciągam własne wnioski. Nie staram się być guru w dziedzinach, w których moja wiedza nie dorasta im do pięt. Unikam wypowiedzi i powielania opinii innych, których nie znam lub, którzy w mojej opinii nie prezentują swoimi wypowiedziami poziomu, który mógłbym określić jako wypowiedź doświadczonego wędkarza na tematy, których nie "dotknąłem" lub o których nic nie wiem. Tobie zalecam to samo. Innym również, przez to poziom merytoryczny forum się podniesie. Jeszcze raz bez urazy.
  • trex lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych