Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 15 lipiec 2018 - 11:38

Savage gear finezze do 12g. co prawda nie ma głębokiego ugięcia, ale kijek zajebisty



#702 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:25

Ma ktoś może jakieś doświadczenie z wędkami Berkley z serii Cherywood HD? Konkretnie model 170 cm 1-7g. Jeśli nie to poszukuję czegoś godnego polecenia do 150 zł pod małe gumki, czasem woblerki.


Użytkownik LuNaTic edytował ten post 03 sierpień 2018 - 09:26

  • Matt71 lubi to

#703 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 04 sierpień 2018 - 09:44

Potrzebuje okoniówki do 15g, długości 1.80 m. Szybkość fast, ugięcie jak najgłębsze. Najlepiej nie wklejka. Cenowo do 300-500zł. Coś doradzicie?

Myślę, że odpowiednią pod twoje potrzeby będzie CORTO EX graphitelidera  GOCXS-6102L-T co prawda jest trochę dłuższa 2,03m  i w opisie jest do 8gram ale spokojnie do 15-17gr. ogólnej masy przynęty można używać, jest bardzo szybka i pod obciążeniem pięknie się ugina po całości. Używam jej do opadu na grubo okoń i lekko sandacz -rewelacja. Próbowałem też w trolingu na mniejsze gumy, czucie przynęty jest wzorowe, każde dotknięcie czegokolwiek pod wodą (trącenia żywca, zanieczyszczenia, niepewne brania drapieżnika itp.) czuć w łapce. Muszę Ci powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych uniwersalnych wędek i jedna z nielicznych tak czułych , przenoszących do ręki najdelikatniejszych brań, mogę ją porównać do MATAGI  TR60 Super Trout-2 z delfinem, która też jest super czuła. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań tej wymarzonej  wędki. :P



#704 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 sierpień 2018 - 13:05

Myślę, że odpowiednią pod twoje potrzeby będzie CORTO EX graphitelidera  GOCXS-6102L-T co prawda jest trochę dłuższa 2,03m  i w opisie jest do 8gram ale spokojnie do 15-17gr. ogólnej masy przynęty można używać, jest bardzo szybka i pod obciążeniem pięknie się ugina po całości. Używam jej do opadu na grubo okoń i lekko sandacz -rewelacja. Próbowałem też w trolingu na mniejsze gumy, czucie przynęty jest wzorowe, każde dotknięcie czegokolwiek pod wodą (trącenia żywca, zanieczyszczenia, niepewne brania drapieżnika itp.) czuć w łapce. Muszę Ci powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych uniwersalnych wędek i jedna z nielicznych tak czułych , przenoszących do ręki najdelikatniejszych brań, mogę ją porównać do MATAGI  TR60 Super Trout-2 z delfinem, która też jest super czuła. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań tej wymarzonej  wędki. :P

Tylko gdzie znaleźć te Corto GOCXS-6102L-T? Z chęcią bym przygarnął, ale nie jest już ten kijek produkowany/osiągalny/dystrybuowany....

Mam  732-T i trochę mi kluskowaty, ale to zacny kij jest- szukam jego braciszka krótszego, ostatnio na Łotwie ktoś mi się oferował, że zamówić może, ale długi czas oczekiwania.

Jakbyś coś wiedział ws. dostępności- podrzuciłbyś info na priva?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 04 sierpień 2018 - 13:16


#705 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 04 sierpień 2018 - 19:44

Ja swoją kupiłem od Rafała Bednarkiewicza, dystrybutora graphiteleader w tamtym roku. Jest tu na forum. Napisz do niego i zapytaj czy są dostępne . Pozdrawiam.



#706 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 sierpień 2018 - 14:59

Napisałem, jutro zadzwonię.



#707 OFFLINE   Quert383

Quert383

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:..

Napisano 08 sierpień 2018 - 19:12

Witam, szukam jakiś propozycji co do okoniówki tzn. krótka do 220cm, minimalistyczna, głównie używana do przynęt gumowych 4-10cm(gumy westina shadteez,bloodteez,stanley, jaskółki berkley,lunker city,może jakieś fishupy) bardzo rzadko obrotówki.  Główki 1-7g. Budżet 500zł 

Znalazłem jednego kandydata westin w3 t&c 5-15, tyle tylko że tam nie obsłużę mniejszych fishupów na lekkich główkach. A i najważniejsze chciałbym żeby wędka była czulą tzn.czuje tutaj kamyczek, tutaj miękkie dno itd, a brania były dobrze wyczuwalne. Może coś polecicie za tą kase?



#708 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 sierpień 2018 - 06:43

Masz o tym 34 str ... wymieniono tu praktycznie wszytskie seryjne kij i blanki okoniowe ....


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 09 sierpień 2018 - 06:43

  • strary lubi to

#709 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 sierpień 2018 - 14:31

Masz o tym 34 str ... wymieniono tu praktycznie wszytskie seryjne kij i blanki okoniowe ....


Za mało, bo jeszcze nie da się zrobić burdelu w głowie. Jeszcze kilka stron...

#710 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 sierpień 2018 - 15:04

Witam, szukam jakiś propozycji co do okoniówki tzn. krótka do 220cm, minimalistyczna, głównie używana do przynęt gumowych 4-10cm(gumy westina shadteez,bloodteez,stanley, jaskółki berkley,lunker city,może jakieś fishupy) bardzo rzadko obrotówki.  Główki 1-7g. Budżet 500zł 

Znalazłem jednego kandydata westin w3 t&c 5-15, tyle tylko że tam nie obsłużę mniejszych fishupów na lekkich główkach. A i najważniejsze chciałbym żeby wędka była czulą tzn.czuje tutaj kamyczek, tutaj miękkie dno itd, a brania były dobrze wyczuwalne. Może coś polecicie za tą kase?

Jak chcesz połaczyc lowienie najmniejszymi fishup z łowieniem gumami 4"+kilka gram ołowiu jednym kijem?Pewnych rzeczy nie da się pogodzić tak aby było dobrze i dawało satysfakcję.


Użytkownik drag edytował ten post 09 sierpień 2018 - 15:07

  • HaDe lubi to

#711 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 09 sierpień 2018 - 15:34

Chyba że jesteś w stanie na pewne rzeczy przymrużyć oczy. Ja np łowię okonie kijem do 18g, ale przynęty minimum to 5g + 3" easy shiner. I tak... zdaję sobie sprawę że to nie jest profeska

#712 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2018 - 15:50

To też zależy czy łapiesz okonie czy fryteczki, ja używam blackrocka do 21g :)

#713 OFFLINE   kanu

kanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaRadwanice, Dolnośląskie
  • Imię:Piotr

Napisano 09 sierpień 2018 - 15:52

Przymierzam się do zakupu GUNKI IRON-T S 183-L/ML, 183 cm, 1.5 - 10 g. Czy ktoś posiada i może coś napisać o tym kiju. 



#714 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 16:09

To też zależy czy łapiesz okonie czy fryteczki, ja używam blackrocka do 21g :)

Nie zależy to tak bardzo od wielkości ryb jak od wielkości/głębokości łowiska i w związku z tym od wagi używanych przynęt. Łowię naprawde duże okonie na króciutkie witeczki ale łowiska małe i nie głębokie.


  • S.N. lubi to

#715 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 09 sierpień 2018 - 19:08

A ja łowię witeczką leciutko ale głęboko,każdy łowi tak jak lubi i  mu pasuje.Zaciąc okonia 40+ na 10-12m kijkiem do 5lb bezcenne.



#716 ONLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 sierpień 2018 - 18:16

Cześć,

Ponieważ po półtorej roku łowienia mhx s 871 zaczynam dochodzić do wniosku, że jest delikatnie za słaby (Max jaki ogarnie to 6g plus kajtek 3 cale) zaczynam powoli rozglądać się za następca. Może ktoś polecić blank spełniający wymagania - długość 200-220 cm, wachlarz Przynęt to 3-12 gram (masy łącznej od 2g plus kajtek 2 cale do 8-9 gram plus kajtek 3 cale, najczęściej 4-6g plus 2-3 cale smukłej gumki) praca i akcja kija zbliżona do mhx s 871 (bardzo mi odpowiadała)

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

#717 OFFLINE   ikcarg

ikcarg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 10:47

Z doborem wędki nie pomogę, ale czy ten mhx będzie na sprzedaż?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#718 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 sierpień 2018 - 10:55

Z doborem wędki nie pomogę, ale czy ten mhx będzie na sprzedaż?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Pewnie tak, ale nie wcześniej jak zrobię nowa.

#719 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 22:10

Cześć,

Ponieważ po półtorej roku łowienia mhx s 871 zaczynam dochodzić do wniosku, że jest delikatnie za słaby (Max jaki ogarnie to 6g plus kajtek 3 cale) zaczynam powoli rozglądać się za następca. Może ktoś polecić blank spełniający wymagania - długość 200-220 cm, wachlarz Przynęt to 3-12 gram (masy łącznej od 2g plus kajtek 2 cale do 8-9 gram plus kajtek 3 cale, najczęściej 4-6g plus 2-3 cale smukłej gumki) praca i akcja kija zbliżona do mhx s 871 (bardzo mi odpowiadała)

Z góry dziękuję
Pozdrawiam


Zobacz na MHX S842-2

#720 OFFLINE   PurpleTurtle

PurpleTurtle

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Nieznane

Napisano 17 sierpień 2018 - 05:30

Witam, pytanie z innej bajki od dwóch miesięcy śledzę różne fora i dalej mam problem z doborem kija pod okonia, potrzebuje czegoś 5-7g i z dobrym opisem, chce łowić z brzegu i w małych rzekach, pytanie czy wy łowicie z brzegu kijami 2m ?, wszyscy mi odradzają ale widzę ze różne osoby idą tą drogą, jakie jest wasze zdanie ?. Jeszcze jakbyście mogli polecić kij do 350 z dobrym opisem wyrzuowym ?, mam nadzieje ze nie zostanę zlinczowany za to co napisałem.
Pozdrawiam.