Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 05 luty 2023 - 20:20

A takie mam pytanie odnośnie okoniówek - czy do 660zł w ogóle jest szansa na zrobienie ciekawszego kija z pracowni (coś do 6-7g, ale koło 220-230cm i z delikatną szczytówką, ale tubular i progresywne ugięcie - taki uniwersał okoniowy z potencjałem na klenia lub pstrąga z mniej wymagającej wody)? Zgaduję, że główne zalety kijów z pracowni to unikatowość i dopasowanie do potrzeb kupującego, ale pytanie, od jakiego progu cenowego w ogóle jest sens takowe rozważać, bo do pewnego miejsca spodziewałbym sie, że "seryjniak" po prostu musi być wyraźnie tańszy przy podobnych komponentach, z uwagi na mniejszy koszt robocizny, ale czy tak to faktycznie wygląda?

napisz do Mekmila on swietne kije robi ma duza wiedze natemat rodbuldingu naewno cos u niego wybierzesz


  • Andżej lubi to

#1502 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 05 luty 2023 - 20:24

seryjniak tez est krecony recznie ,kazda wedka jest krecona recznie w pracown mozesz sobie dobrac przelltk jakie chcesz napis,uchwyt i ogulnie wiedza rodbuldera ale czy ten czy ten sa krecone recznie


  • Andżej lubi to

#1503 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 luty 2023 - 22:04

napisz do Mekmila on swietne kije robi ma duza wiedze natemat rodbuldingu naewno cos u niego wybierzesz


A do Mekamila

#1504 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 luty 2023 - 23:58

napisz do Mekmila on swietne kije robi ma duza wiedze natemat rodbuldingu naewno cos u niego wybierzesz

 

A do Mekamila napiszę na pewno, już mi pomógł z przerobieniem jednego kijka na okoniową megakosę (swoją drogą, daleko temu wynalazkowi do "fasta", a łowi rewelacyjnie, jednocześnie czytam o tym, jak ludzie na okonie szukają X-fastów i coś mi się nie kompiluje, no chyba, że nie szukają x-fast, tylko wysokomodułowego węgla w kiju?).

 

seryjniak tez est krecony recznie ,kazda wedka jest krecona recznie w pracown mozesz sobie dobrac przelltk jakie chcesz napis,uchwyt i ogulnie wiedza rodbuldera ale czy ten czy ten sa krecone recznie

 

A to dobrze wiedzieć, ale sądzę, że też zależy, kto kręci i jak :)

Skoro okonie są jakie są (na parę setek złowionych - co nie jest wynikiem nawet średnim, bo wielu robi tyle w tydzień, ale to nie jest tu istotne - kilka zaledwie powyżej 30, żaden nie sięgnął 35cm), to człowiek musi sobie jakoś zabawę urozmaicić.
To jest ogólnie sytuacja dość żenująca, bo nawet już nie wierzę w "fajne ryby", tylko w delikatne poprawienie wygody i emocji z tego słabego  łowienia. Jednocześnie, abstrahując od tematu, zamiast testować nowe metody i prowadzenie przynęt, to po prostu męczę ten opad (może spróbuję kiedyś drop shota) za okoniem, bo to jedyne, co daje jakieś sensowne efekty przez cały rok i wiem, że to RACZEJ nie moja wina, jak nic nie bierze - czego nie da się powiedzieć o moich nieudolnych próbach łowienia klenia, gdzie cholera wie, co, jak i dlaczego.


Użytkownik Andżej edytował ten post 06 luty 2023 - 00:01


#1505 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 06 luty 2023 - 05:16

Jeżeli Twoim celem są większe oksy to chyba nie tędy droga ¯⁠\⁠_⁠(⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠_⁠/⁠¯ Komfort komfortem wiadomo ale za te pieniądze masz paliwo lub bilet, zezwolenie przynęty itp. jeżeli jednak chcesz dalej brnąć w temat nowego kija to coś Ci powiem z własnego doświadczenia: Twoje sukcesy (jakość nie ilość) znów spadają na drugi plan i w rezultacie przesuną się o jeden lub więcej sezonów. Także jeździj łów i dużo kombinuj
  • S.N. lubi to

#1506 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 06 luty 2023 - 08:19

Dokładnie ja mam tych patyków samych okoniowek chyba z 6 szt a łowię coraz mniej bo coraz mniej jeżdżę niestety im częściej nad wodą tym lepiej ale oczywiście jak chcesz ukręcić sobie swója okoniowke to kręć,z mojego doświadczenia jednak na jednym patyku się chyba nie skonczy :)

Użytkownik robertd edytował ten post 06 luty 2023 - 08:19

  • homax lubi to

#1507 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 06 luty 2023 - 09:29

Ja sie tylko podpisze obiema rękami, że o dziwo większa liczba wędek nie zwiększa liczby łowionych okoni :)

#1508 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2023 - 10:18

Jeżeli Twoim celem są większe oksy to chyba nie tędy droga ¯⁠\⁠_⁠(⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠_⁠/⁠¯ Komfort komfortem wiadomo ale za te pieniądze masz paliwo lub bilet, zezwolenie przynęty itp. jeżeli jednak chcesz dalej brnąć w temat nowego kija to coś Ci powiem z własnego doświadczenia: Twoje sukcesy (jakość nie ilość) znów spadają na drugi plan i w rezultacie przesuną się o jeden lub więcej sezonów. Także jeździj łów i dużo kombinuj

Dlatego napisałem - lepszy kijek, lepsze doznania, a same ryby się nie poprawią, bo w praktyce ta genetycznie modyfikowana trzcinka + Konger Mikros w zupełności wystarczają do bardzo skutecznego łowienia tych ryb cały rok na niemal każdym łowisku.
Ale taka Qualia po prostu budzi ciekawość - ile więcej da się wyczuć na kiju, o ile fajniej się holuje rybę, na ile poszerza się zakres możliwości w porównaniu ze sprzętem, który już mam.
Czy to dalej wędkarstwo?
To początek kolekcjonerstwa.
Ale właśnie to chciałem wyrazić - że w obliczu wędkarskiej mizerii, człowiek musi cieszyć się z posiadania sprzętu. Nie mam niestety czasu, by jeździć po ponad 1,5 godziny w jedną stronę i szukać w ciemno ciekawych miejsc w innych okręgach.
Ale im dłużej o tym myślę, tym większa szansa, że sprzedam wszystko poza trzcinką i ewentualnym kijem z pracowni w cholerę i zmienię hobby na takie, gdzie nie ma sytuacji, że wszystko i niemal wszyscy starają się, by obecny rok co prawda był najgorszy z dotychczasowych, ale wciąż lepszy od przyszłego :D

Użytkownik Andżej edytował ten post 06 luty 2023 - 10:19


#1509 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2023 - 10:30

Ale lepszy blank sprawia więcej frajdy z holu :D. Tyle tych kijów się przerzuciło i np. x-fasta typowo pod opad na łódkę na sandacze trafiłem ideał za pierwszym razem, a kilkoma innymi kijami łowiłem. Tu akurat mówię o yasei zander vertical jig 14-28 190. Chyba po prostu trzeba trochę sprzętu przewalić, poholować żeby znaleść swoje "idealne" wędzisko pod dany typ łowienia i oczekiwania ;> 

Ja sie tylko podpisze obiema rękami, że o dziwo większa liczba wędek nie zwiększa liczby łowionych okoni :)



#1510 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2023 - 12:01

Ale lepszy blank sprawia więcej frajdy z holu :D. Tyle tych kijów się przerzuciło i np. x-fasta typowo pod opad na łódkę na sandacze trafiłem ideał za pierwszym razem, a kilkoma innymi kijami łowiłem. Tu akurat mówię o yasei zander vertical jig 14-28 190. Chyba po prostu trzeba trochę sprzętu przewalić, poholować żeby znaleść swoje "idealne" wędzisko pod dany typ łowienia i oczekiwania ;>


Niby daje, ale jak masz górny limit wielkości ryby 35cm (górny wymiar ochronny to 35cm i prawie żaden okoń najwyraźniej go nie osiąga w mojej okolicy), to okazuje się, że jedyna "dobra jazda", to używanie delikatnych, mocno gnących się blankówm. Wówczas uzyskujesz "symulator dużej ryby". :D

#1511 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2023 - 12:04

Niby daje, ale jak masz górny limit wielkości ryby 35cm (górny wymiar ochronny to 35cm i prawie żaden okoń najwyraźniej go nie osiąga w mojej okolicy), to okazuje się, że jedyna "dobra jazda", to używanie delikatnych, mocno gnących się blankówm. Wówczas uzyskujesz "symulator dużej ryby". :D


Chyba już za głęboko wchodzimy w temat :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1512 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 06 luty 2023 - 13:07

A te okonie do 35cm to na rzece czy jeziorze?

#1513 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2023 - 13:13

A te okonie do 35cm to na rzece czy jeziorze?

Niby rzeka, ale w praktyce, to woda tam stoi.



#1514 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2023 - 13:19

W każdym razie co do okoniówki, bo dałem wcześniej post zamówiłem sobie Sky Dream 224 1,5-9g od MIkado :> Jeden użytkownik tutaj fajnie mi opisał pracę tego kija na PW + na mega fajnych komponentach jest zrobiony. 



#1515 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2023 - 13:41

W każdym razie co do okoniówki, bo dałem wcześniej post zamówiłem sobie Sky Dream 224 1,5-9g od MIkado :> Jeden użytkownik tutaj fajnie mi opisał pracę tego kija na PW + na mega fajnych komponentach jest zrobiony.

To czekam na dodatkowe informacje. Wędka faktycznie wydaje się ciekawa, ale kluczowe jest, jakie przynęty ten kijek obsługuje i jak pracuje pod rybą.

Użytkownik Andżej edytował ten post 06 luty 2023 - 13:42


#1516 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2023 - 13:52

Dam znać ;) Wzięty tylko i wyłącznie pod opad do gum max 3". ew. 4" na 1g, 2g główkach na płytkie wody. 

To czekam na dodatkowe informacje. Wędka faktycznie wydaje się ciekawa, ale kluczowe jest, jakie przynęty ten kijek obsługuje i jak pracuje pod rybą.


Użytkownik smk111 edytował ten post 06 luty 2023 - 13:52


#1517 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2023 - 14:01

Niedługo jak się wcześniej nie sprzeda będę miał porównanie między Noctissen SNT645-2N a Kendo Shine do 7g. Aż jestem ciekaw różnic.
  • Andżej lubi to

#1518 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2023 - 14:06

To jeszcze jest model wyższy od Sky Dream? 

Niedługo jak się wcześniej nie sprzeda będę miał porównanie między Noctissen SNT645-2N a Kendo Shine do 7g. Aż jestem ciekaw różnic.



#1519 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2023 - 14:20

Niedługo jak się wcześniej nie sprzeda będę miał porównanie między Noctissen SNT645-2N a Kendo Shine do 7g. Aż jestem ciekaw różnic.

Wow, szczyt poniżej milimetra i nie wklejka? To musi być naprawdę ciekawa wędka  i te 6g cw pewnie okaże się całkiem prawdziwe, a nie "cw 6g, ale 10 w komforcie rzuca" :P



#1520 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 luty 2023 - 15:46

Wow, szczyt poniżej milimetra i nie wklejka? To musi być naprawdę ciekawa wędka  i te 6g cw pewnie okaże się całkiem prawdziwe, a nie "cw 6g, ale 10 w komforcie rzuca" :P

 

 

O najlżejszych blankach F.A. Noctiss jest już trochę informacji na forum.

Przy czym SNT645-2N podobno pociągnie minimalnie więcej niż 6g:

http://jerkbait.pl/t...47#entry2995578

http://jerkbait.pl/t...47#entry3001233

A jeśli chodzi o pracujące na całej długości blanki tubular z cienkim szczytem, to warto zastanowić się jeszcze nad tymi:

https://pl.fishingar...owe-trout-area/


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 06 luty 2023 - 16:01

  • Andżej lubi to