Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektryczna do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:09

A istnieje jakiś serwis bravo wogole ? Jaka bravo miałeś ?



#142 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:42

Musi być końcówka z taką poprzeczką która trzyma zawór w pozycji otwartej.
Niestety w kolibri jest to problem bo tam te końcówki są wkręcane.

Ja poprzeczkę sam wstawiłem do końcówki. Kupiłem gdzieś przez neta i nie miała więc byłem zmuszony. Wyszło ok.

Użytkownik damien79 edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 17:46


#143 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:43

Wiem. Dlatego najczęściej pompuję trzymając w zaworze końcówkę z belką .



#144 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:17

myślałem o przewierceniu i wklejeniu prącika

 

wczoraj padła mi trzecia Bravo :), dzisiaj poszedłem do sklepu sportowego i kupiłem jakąś chińszczyznę, jedna z końcówek nawet w miarę pasuje do zaworu Kolibri, trzeba trzymać, ale jest szczelne

napompowałem wstępnie burty i matę, dobiłem ręczną Intex z kompletu od maty, poszło szybko i sprawnie, ale niestety nie automatycznie :)



#145 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:34

Co padło w tej pompce i jaki model możesz napisac



#146 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:35

http://wszystkowgory...R-i-innych/2870



#147 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:36

Co padło w tej pompce i jaki model możesz napisac

 

BST HP, tym razem na wirniku ledwo co pompuje, nie przechodzi na tłok tylko się wyłącza



#148 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:49

Dlatego już nie chcę automatów. Tym co mam pompuję 5 minut dłużej.



#149 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:58

BST HP, tym razem na wirniku ledwo co pompuje, nie przechodzi na tłok tylko się wyłącza

zawiesza sie wichajzdel od ustawiania cisnienia. mialem to samo. trzeba rozkrecic zdiac pokretlo , wyciagnac ta biala zebatke , ktora nastawia przelaczania w tryb kompresora i skrecic ponownie :) jak ma wejsc w tryb kompresora a nie chce mozesz sprobowac lekko nagiac czarna rurke wylotowa do gory i zobaczysz czy sie zalaczy , strona 4 tego watku ostatnie zdiecie


Użytkownik siarq edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 19:00


#150 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:43

możliwe, ale u mnie tym razem ledwo co pompuje i przy małym ciśnieniu (gdy powinna jeszcze sporo napompować na wirniku) staje



#151 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:41

Panowie podziele sie pewnymi informacjami zaczerpnietymi z praktyki. Kupilem trzy tygodnie temu Bravo BST i pompka juz z 20 razy pompowala i rozpompowywala pontom kolibri km 300 pp.

 

Wielkokrotnie bylo pisane tu na forum ze po 2  pompowaniach pompki te siadaly, jest to mozliwe pod jednym warunkiem:

 

a) nie zamknie sie recznie zaworow ( krzyzyk w bok i do gory)

b ) uzyje sie zlej koncowki z dolaczonego zestawu. Prawidlowa powinna docisnac ten krzyzyk i otworzyc zawor podczas pompowania oraz wejsc

w otwor bez potrzeby przytrzymywania dlonia.

 

To tyle, mysle ze jesli uzytkownicy tych pompek dostosuja sie do punktu a i b, nie powinno byc problemow z paleniem pompek


Użytkownik horac edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 09:41


#152 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:06

zawiesza sie wichajzdel od ustawiania cisnienia. mialem to samo. trzeba rozkrecic zdiac pokretlo , wyciagnac ta biala zebatke , ktora nastawia przelaczania w tryb kompresora i skrecic ponownie :) jak ma wejsc w tryb kompresora a nie chce mozesz sprobowac lekko nagiac czarna rurke wylotowa do gory i zobaczysz czy sie zalaczy , strona 4 tego watku ostatnie zdiecie

 

I tak i nie. W mojej bravo oderwaly sie tez przewody "masowe" od wiatraka. a po ich zalutowaniu cuda sie zaczely dziac z reszta (np musialem ustawic pompke do bodaj45psi - niepamietam dokladnie jakie bylo ustawienie, ale to bylo dobre 30-40% wiecej jak .25bar tak by pompowalo do .25 -zanim ktos napisze, ze to byla wina zle ustawionego "przekreconego" czujnika cisnienia 0.8 bar do airmaty pompowalo jak zloto do cisnienia 0.8, ale tez czasami musialem ja wlaczyc/wylaczyc 2-3 razy bez odlaczania od zaworu by dobila do .8). Oprocz tego mialem takie kwiatki jak: pompka pompowala do cisnienia zadanego i sie wylaczala, ale zaraz po wyjeciu z zaworu wlaczala sie na nowo w trybie kompresora i trzeba bylo recznie wylaczac??!?!

 

 

Panowie podziele sie pewnymi informacjami zaczerpnietymi z praktyki. Kupilem trzy tygodnie temu Bravo BST i pompka juz z 20 razy pompowala i rozpompowywala pontom kolibri km 300 pp.

 

Wielkokrotnie bylo pisane tu na forum ze po 2  pompowaniach pompki te siadaly, jest to mozliwe pod jednym warunkiem:

 

a) nie zamknie sie recznie zaworow ( krzyzyk w bok i do gory)

b ) uzyje sie zlej koncowki z dolaczonego zestawu. Prawidlowa powinna docisnac ten krzyzyk i otworzyc zawor podczas pompowania oraz wejsc

w otwor bez potrzeby przytrzymywania dlonia.

 

To tyle, mysle ze jesli uzytkownicy tych pompek dostosuja sie do punktu a i b, nie powinno byc problemow z paleniem pompek

 

Horac pompowales kiedys airmate taka 0.8bara do cisnienia 0.8 bara uzywajac tych plastikowych adapterow z poprzeczka? Jak juz wcisniesz taki adapter wystarczajaco gleboko by go cisnienie nie wypchalo to nie idzie go reka wyjac - ba mialem problemy kombinerkami go wyjac nei uszkadzajac plastiku.

Ja dalej twierdze, ze najlepiej uzywac oryginalnego weza od pompki manualnej i polaczyc go za pomoca tych plastikowych pierdolnikow z wezem od pompki elektrycznej.

Tylko, ze tu bravo dalo ciala, ze wszystko jest na wcisk (pompowalem ponad 2 lata airmate i cokolwiek bym nie zrobil cos regularnie zawodzilo (albo waz wyskakiwal z pompki, albo ta tulejka na laczeniu wezy wyskakiwala albo oryginalny waz od bravo sie przegrzewali pekal/odklejal od koncowki). A po kilku mailach do polskiego dystrybutora (w irl nie ma) uslyszalemjakies glupoty o tym, ze te plastiki nie sluza do laczenia wezy i, ze przez to, ze je tak wykorzystywalem zwiekszylem cisnienie/zmniejszylem przeplyw powietrza w zestawie i to niby wplynelo na niska zywotnosc pompek. Szkoda, ze wewnatrz pompki sa miejsca, gdzie swiatlo przewodu z powietrzem jest duzo mniejsze niz tych adapterow).

 

Ps1 by niebylo, ze narzekamnabravo tylko - ta z decathlona nie zawsze sie wylaczyprzy zadanymcisnieniu (nieraz przy 0.26bar dalejpompuje - nie wiem ile by dobila bo zawsze odlaczamwaz jak widze, ze przekroczylo .25.



#153 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:13

Airmaty nie pompowalem, bo uzywam podlogi typu ksiazka. Szybkiee w montazu i spokojnie sie na tym stoi i spininguje. Ja pompuje 150mbar czyli 0.15 bara na komore tak jak zaleca kolibri. Pompka zawsze wchodzi w drugi tryb pracy dobijania bez problemow i sie wylacza. Weza uzywam caly czas zoltego od pompki.


Użytkownik horac edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 10:20


#154 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:30

0,15bar, to pompujesz zwykłą "materacową" 700l/s szybciej niz Bravo, dobijasz dosłownie kilka razy ręczną lub nożna i po wszystkim, po co Ci Bravo za XXX zł ?

 

jak ktoś chce koniecznie pompkę "automatyczną" do niskiego ciśnienia, to polecam tą zwykłą Bravo 12V, pompowała u mnie kilka lat , na zamkniętych zaworach, z kombinowanymi wężami, w temperaturze 0-35 stopni, w lekkim deszczu

i ponoć nadal działa

 

Załączony plik  bravo12vairpump_1.jpg   30,24 KB   23 Ilość pobrań



#155 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 wrzesień 2016 - 11:35

Bolaczka Bravo jest gowniany manometr przelaczajacy miedzy wiatrakiem a kompresorem. Przecie z tam w srodku  nie ma zadnej filozfi. turbina , kompresor dwa przekazniki 40A i krancowki.... Wczoraj przegladalem manometry kontaktowe przemyslowe, tylko ze to dosc droga impreza bo kosztuje okolo 270zl . jednak przy zastosowaniu jego i dwoch przekaznikow wszystko bedzie musialo bujac. chyba ze silniki sie posypia



#156 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2016 - 00:00

przypadkowo szukając zupełnie czegoś innego w piwnicy znalazłem komplet tych białych końcówek z poprzeczkami (część je ma) jedna z nich pasuje do zaworów Kolibri na lekki wcisk, raczej air-maty nie da się nią napompować nie trzymając, bo wyskoczy pod takim ciśnieniem, ale balony spokojnie



#157 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 wrzesień 2016 - 09:35

przypadkowo szukając zupełnie czegoś innego w piwnicy znalazłem komplet tych białych końcówek z poprzeczkami (część je ma) jedna z nich pasuje do zaworów Kolibri na lekki wcisk, raczej air-maty nie da się nią napompować nie trzymając, bo wyskoczy pod takim ciśnieniem, ale balony spokojnie

Da sie pompowac. Ale jak juz wsadzisz tak mocno ze napompuje to kombinerkami nie idzie wyjac...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#158 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2016 - 09:54

ta końcówka z mojego zestawu musi być inna, nie da się jej tak wepchąć



#159 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2016 - 14:53

czy na te końcówki od małego Intexa da się nałożyć te przejściówki z poprzeczką ?



#160 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 listopad 2016 - 00:09

lub czy ktoś może zmierzyć jaka jest tu średnica (foto) ?

 

Załączony plik  Intex-Quick-Fill-Electric-Pump_-_pump-adapter_1024x1024.jpg   51,96 KB   21 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych