Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Moje wahadłówki Delbanka, Rybka i inne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4042 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 22 marzec 2019 - 00:24

Jacek w tej prostocie jest piękno i skuteczność.Nic dodać nic ująć .Same się obroniły. :clappinghands:

Machnął byś coś z żabek pod kropka w mlecznym kolorze . Może źle się wyraziłem , chodzi mi o taki kolor starego srebra .

Nie wiem jak to w sumie określić , a co do tego Ci wytłumaczyć .Chyba wiesz o co mi chodzi  :D  


  • Dokuś, Delbanka i jacek.hetflaisz lubią to

#2562 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 22 marzec 2019 - 01:53

[quote name="jacek.hetflaisz" post="2558612" timestamp="1553188040"]

Nawet nie wiecie jaki to wstyd stać w sklepie i grzebać w lakierach do paznokci . /quote]

Wiemy
Ja jednak najczęściej coś wybierałem, gdy Moja coś obok grzebała. Że niby jej pomagam

Oooo widzę że nie tylko ja to przerabiałem,sztuczka z żoną też jest dobra ale do czasu jak się nie spostrzeżesz że jej już obok ciebie nie ma,a ty mieszasz w tych lakierach i mruczysz sam do siebie,a ekspedientka patrzy na ciebie jak na wariata  :lol:  :lol:  :lol:


  • lenny i jacek.hetflaisz lubią to

#2563 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 22 marzec 2019 - 08:55

[quote name="Franc" post="2558821" timestamp="1553210653"]Jacek w tej prostocie jest piękno i skuteczność.Nic dodać nic ująć .Same się obroniły. :clappinghands:Machnął byś coś z żabek pod kropka w mlecznym kolorze . Może źle się wyraziłem , chodzi mi o taki kolor starego srebra .Nie wiem jak to w sumie określić , a co do tego Ci wytłumaczyć .Chyba wiesz o co mi chodzi  :D
[/quote] 

Jacku jak znajdę chwileczkę to zrobię coś w tym stylu 😊, a na jak głębokiej wodzie łowisz pstrągi u siebie? 😊


 

Oooo widzę że nie tylko ja to przerabiałem,sztuczka z żoną też jest dobra ale do czasu jak się nie spostrzeżesz że jej już obok ciebie nie ma,a ty mieszasz w tych lakierach i mruczysz sam do siebie,a ekspedientka patrzy na ciebie jak na wariata  :lol:  :lol:  :lol:
  

[quote name="jacek.hetflaisz" post="2558612" timestamp="1553188040"]Nawet nie wiecie jaki to wstyd 😀 stać w sklepie i grzebać w lakierach do paznokci 😶 😁. /quote]Wiemy😀Ja jednak najczęściej coś wybierałem, gdy Moja coś obok grzebała. Że niby jej pomagam😀


Cwaniaki 😁, a spróbujcie sami iść na takie zakupy 😂 😉.
  • Franc, LOLO i Delbanka lubią to

#2564 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 marzec 2019 - 08:59

 

Cwaniaki , a spróbujcie sami iść na takie zakupy .

 

 

Kupowałem sam, a co?  ;)  I to jeszcze lakier z UV.  ;)


  • Delbanka i jacek.hetflaisz lubią to

#2565 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 22 marzec 2019 - 10:46

Dewiacje społeczne są upowszechniane, także bez przesady :(

 

Jeśli juz tak bardzo się krępujecie, to piszcie na priv, oddam Wam swoje zapasy :lol:


  • woblery z Bielska, Banjo i jacek.hetflaisz lubią to

#2566 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 22 marzec 2019 - 13:58

Nawet nie wiecie jaki to wstyd stać w sklepie i grzebać w lakierach do paznokci

 

Jaki wstyd

 

Jak czasami kupuję jakiś lakierek to z reguły mam niezłą zabawę.

 

Standardowy dialog (po chwili mieszania w kolorach - najlepiej takich, co nie schodzą  :D ):

- Jakiego koloru pan szuka?

- Jeszcze nie wiem.

- A jakie kolory z reguły żona używa?

wersja 1

- To nie dla żony tylko dla mnie.

I tu zwykle wielce zdziwione spojrzenia sprzedawczyń i klientek (jak akurat stoją) wywołujące banana  :)

wersja 2

- A bo ja wiem, jakich żona używa, ale to i tak dla mnie.

I tu zwykle wielce zdziwione  i pełne zgorszenia spojrzenia  sprzedawczyń i klientek (jak akurat stoją) wywołujące jeszcze większego banana  :)

A najlepiej jak pada pytanie:

- To po co ten lakier.

I wtedy musi paść sakramentalne:

- No przecież nie do paznokci.

Wtedy to już w ogóle spojrzenia (szczególnie jak powiem po co) jakby mnie z pokoju bez klamek wypuścili  :rockon:


Użytkownik Darek K edytował ten post 22 marzec 2019 - 13:59


#2567 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 22 marzec 2019 - 21:30

To się wszystko wyjaśniło 😊, zawsze się zastanawiałem skąd wszyscy maja takie fajne farby 😀, i od teraz już mnie takie zakupy nie będą zawstydzać 😄, przecież wszyscy tak kupują 😃.


I przy okazji dzisiejsze prace trzy rybki po 8cm, jeden większy odpadek 😀 i takie dwie dziwne delbanki miały być srebrne czy tam mleczne 😊, ale wyszło trochę nie tak 😂.
Załączony plik  20190322_202438_Richtone(HDR).jpg   101,66 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20190322_202524_Richtone(HDR).jpg   93,87 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20190322_202616_Richtone(HDR).jpg   94,99 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20190322_202638_Richtone(HDR).jpg   102,43 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20190322_202658_Richtone(HDR).jpg   100,99 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20190322_202832_Richtone(HDR).jpg   96,11 KB   4 Ilość pobrań

#2568 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 marzec 2019 - 00:00

Małe delbanki, 5gr brązowe i od dołu  stare srebro  , ruszyły pstrągi z  bezrybnej Raby :).

 

Taki spływ w poprzek płani  i co metr lekkie podnoszenie działało.

Żab jeszcze nie widziałem ,ale  chyba wiosna za rogiem .


  • jacek.hetflaisz lubi to

#2569 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 marzec 2019 - 11:39

Postanowilem tchnac w watek troche zycia bo tu na kazdej stronie tylko zelastwo i zelastwo  :) Tak wiec w ten weekend rozpoczalem swoj sezon kropkowy w Walii. Byla wiec okazja to testow. W kategorii wahadlowki stanela Daiwa Crusader i Debylanka. 

BzeXeqvsTZGskg29xvHGAJTA2G-VxrX7928K6PDw

 

Okazalo sie ze Debylanka (uzbrojona w Gamakatsu pojedynczy hak) wykosila tego dnia konkurence. Ryby braly bardzo bardzo niemrawo i wyladowalem tylko trzy ryby w tym dwie na "brzydule" wlasnie. Mowie brzydula ale w wodzie to normalnie ksiezniczka-baletnica :) Musze jeszcze przyznac szczerze ze na Crusader'a nie lowilem tak dlugo jak zabke i zaliczyl tylko jedno stukniecie. Jesli chodzi o zbrojenie w pojedynczy hak to nie zauwazylem gorszej skutecznoci w zacinaniu czy holu niz przy uzyciu kotwic. Natomiast znacznie latwiej rybe zdjac z takiego haka :) W nastepnym tygodniu mam zaplanowany kilkudniowy wypad do Kornwalii wiec testow ciag dalszy. 

 

muJF_jE1_iDn-q9n0EsTIjtR7nh1vdCx1QSw6Hb2

 

Ps Prosze o cierpliwosc. Beda fotki. Kombinuje z google photos :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 marzec 2019 - 12:03


#2570 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 24 marzec 2019 - 12:17

Lubie takie info z nad wody 😊, czekam na więcej 😀, ale co ciekawe to widzę odwrotne uzbrojenie delbanki już raz słyszałem że tak też jej łowność się nie zmienia 😊, chyba też tak muszę spróbować 😃.
  • Franc, Dokuś i Delbanka lubią to

#2571 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 24 marzec 2019 - 12:19

Fajny donos @Luckyguliver! Okazuje się, że Delbanka uzbrojona "odwrotnie" też daje radę!... To na pewno "hetflaiszowa magia" to robi!... :D



#2572 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 marzec 2019 - 12:40

Hehe A ja zawsze myslalem, ze tam gdzie slepka tak haczyk idzie. Tak samo uzbroilem te szczupakowe :) Strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak zaloze haczyk tam gdzie tworca to zaplanowal.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 marzec 2019 - 12:43

  • Dokuś, Delbanka i jacek.hetflaisz lubią to

#2573 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 24 marzec 2019 - 13:07

Hehe A ja zawsze myslalem, ze tam gdzie slepka tak haczyk idzie. Tak samo uzbroilem te szczupakowe :) Strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak zaloze haczyk tam gdzie tworca to zaplanowal.


Ale tym samym odkryłeś coś czego ja sam nie wiedziałem 😀, widocznie można i tak i tak 😉, chyba jeszcze dziś musze to wypróbować 😊.

#2574 OFFLINE   AN05

AN05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Artur

Napisano 24 marzec 2019 - 20:29

Ale tym samym odkryłeś coś czego ja sam nie wiedziałem , widocznie można i tak i tak , chyba jeszcze dziś musze to wypróbować .

Potencjał w tych blachach jest niesamowity! Jacek! Tylko ich nie maluj! Kolorowe nie będą działać w żadną stronę :D


  • jacek.hetflaisz lubi to

#2575 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 24 marzec 2019 - 21:10

Potencjał w tych blachach jest niesamowity! Jacek! Tylko ich nie maluj! Kolorowe nie będą działać w żadną stronę :D

Bardzo mądre słowa 😊, nigdy ich nie pomaluje, te ubarwienie jakie im nadaje jest niezastąpione 😊 i sprawdzone 😉.
A że piękne nie są😊 cóż zrobić jak pstrągi innych nie chcą ☺.
  • Franc i AN05 lubią to

#2576 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 marzec 2019 - 21:36

Fajny donos @Luckyguliver! Okazuje się, że Delbanka uzbrojona "odwrotnie" też daje radę!... To na pewno "hetflaiszowa magia" to robi!... :D


Ja tez uzbroilem w ten sposob, z tym ze ryby reagowaly dobrze bez wzglegu na sposob zbrojenia. Mi jednak takie zbrojenie bardzie odpowiada.
  • jacek.hetflaisz lubi to

#2577 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 24 marzec 2019 - 21:52

Dziś po południu zrobiłem krótki wypad nad rzekę i przy okazji wypróbowałem odwrotnie zbrojenie Delbanki 😊.
Testy odbyły się z uzbrojeniem w kotwiczkę po prostu nie mam takich haków. 😊
I wygląda to tak Delbanka uzbrojona odwrotnie czyli kotwiczka z szerszej strony blaszki tam gdzie oczka 😊, pracuje dobrze,praca jest bardziej tradycyjna podobna do pracy wahadlowki, czyli pracuje bardziej przewidywanie i poprawnie.

Z kolei uzbrojone normalnie czyli kotwiczka z wąskiej oczka do przodu efekt taki że Delbanka lepiej widzi gdzie płynie 😁, a poważnie to praca bardziej nieskordynowana ☺, pracuje trochę jak wahadlowka trochę jak wobler w zależności od nurtu zaczyna myszkować.
Kiedyś naczytałem się o badaniach doktora Heitza nad rybami z chorym błędnikiem i o powstaniu właśnie blaszki Heitza, i powiem szczerze że tą teorie próbuje wykorzystać w tych moich Delbankach 😊.

Pewnie i tak nie do końca to dobrze opisałem 😁, ale może jakoś coś z tego zrozumiecie 😊.
  • Franc i Cru lubią to

#2578 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2453 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 24 marzec 2019 - 21:59

Ja tez uzbroilem w ten sposob, z tym ze ryby reagowaly dobrze bez wzglegu na sposob zbrojenia. Mi jednak takie zbrojenie bardzie odpowiada.


Myślę że te dwa zbrojenia po prostu trzeba dopasować do charakteru rzeki 😉.
  • Andru77 i Franc lubią to

#2579 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 marzec 2019 - 22:34

Nastepny moj eksperyment to bedzie Zaba zbrojona na dwa sposoby. Ciekawe jaki bedzie wynik? :) Sprobuje tez przezbroic Crusadera Daiwy. A nuz obudze w nim demona o ktorym nawet konstruktor nie mial pojecia  :lol:  Dodam jeszcze jako ciekawostke, ze te blaszki sa produkowane przez Japonczykow niezmiennie od 30 lat. Wiec na pewno skuteczne.

 

Wiesz co Jacek, na twoim miejscu to bym opatentowal ten Twoj wzor bo jak sie skosnoocy dowiedza o skutecznosci Zaby to zanim sie obejrzysz bedziesz jak to mowia Anglicy "out of business"  :P


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 marzec 2019 - 22:38

  • jacek.hetflaisz lubi to

#2580 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 25 marzec 2019 - 07:23

Opatentowanie w naszym kraju trwało by sporo czasu. Skośnoocy i tak za nic mają patenty.

 

https://pl.aliexpres...-92a18cc60cfe-9

 

:blush:


Użytkownik Delbanka edytował ten post 25 marzec 2019 - 07:26

  • Dokuś i jacek.hetflaisz lubią to