Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fajna przecena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:24

Witam Kolegów! Jeżeli kogoś to zainteresuje to; dwa miesiące temu zamówiłem C 201 E7 na ebey-u , w Niemczech. Ceny oscylowały w granicach 100 euro kręcioł i około 30euro przesyłka z cłem. Po dwóch tygodniach dotarło powiadomienie że przesyłka jest do odbioru w Urzędzie Celnym{ 30 km od miejsca zam.} . Przy odbiorze dowiedziałem się że muszę opłacić podatek{tzw.melwerstouer} w wys.24 euro, i gdyby przesyłka wynosiła 150 euro i więcej, doszłoby jeszcze cło. Reasumując to w sumie 155 euro + droga + wynagrodzona wdzięczność kolegi , który mi to zamawiał, to trochę trochę wyszło, ale było warto, naprawdę. Pozdrawiam Sławek

#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:50

Kolego, cło wewnątrz UE? Zakładam, że chodzi o Mehrwertsteuer. Kupiłeś towar bez doliczonego VAT-u… Google prawdę Ci powie. Jeżeli kupujesz wewnątrzwspólnotowo, a VAT jest wliczony w cenę, to zakup jest zwolniony od dodatkowych opłat. No chyba, że kupujesz towar podlegający podatkowi akcyzowemu.

#23 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 lipiec 2011 - 20:53

To ale jaja, mi zawsze każdy mówił, że kupując w Europie nie muszę płacić żadnego cła, vatu itp :huh:

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:01

Bo nie musisz B)

#25 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:07

Bo nie musisz B)


To nic nie kumam, sorry, ale jestem po 28h pracy :lol: :lol: :lol:

Tak czy siak chodzi o to, że zawsze mi każdy mówił, że kupując w DE wystarczy płacić za wysyłkę i przedmiot, a żadnych opłat dodatkowych nie ma. A tu zonk :huh: :unsure:

#26 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:42

Prawdopodobnie slawek60 miał na myśli sprowadzenie multika spoza UE do Niemiec, aczkolwiek opis zabrzmiał z lekka inaczej :D

#27 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 05:46

Witam! Oczywiście multik był sprowadzony ze Stanów, tylko zamawiany na ebay-u w Niemczech gdyż cena niemieckich i austriackich firm wysyłkowych to około 165 do 189 euro+ przesyłka 6-9 euro. Zamieściłem tę wiadomość dla tych osób , które chciałyby w ten sam sposób kupować{sprowadzać} z poza Uni. Najważniejsze to ,to że w opisie nic nie było na temat podatku i cła, którego na szczęście nie płaciłem, gdyż zakup nie przekroczył 150 euro. Ceny podawane są w dolarach,na niektórych aukcjach obok przel. w euro i to samo z przesyłką której cena może ulec zmianie, ze względu na kurs walut i wysokości opłaty celnej. Sorki za nieścisłości w poprzednim poście i błąd w słowie/M- steuer/. Pozdro.Sławek.

#28 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2011 - 08:17

Tak odnośnie przeceny to widzę, że w americanlegacy 51E jest już po 139.99, więc bardziej już się tu opłaca kupić: http://ohya.com/prod...sp?prod=CuradoE (skoro mam ich w zakładkach to znaczy, że też mają tanią wysyłkę do PL).

#29 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:29

W sklepie z ostatniego linku nie widzę możliwości wysyłki do Polski :D Dyskryminują nas :D

#30 OFFLINE   Bojomir

Bojomir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 lipiec 2011 - 20:43

Mój pierwszy post - witam wszystkich, świeżak zarażony castem :D
Zamówiłem i pszyszedł 51E - na cle zapłaciłem 107zl (vat)
- i tu spostrzezenie - nie wybierać Fedexu.Wszystkie przesyłki z tej firmy powyżej 20Euro lądują w UC i doliczany jest Vat. Lepiej wybrać USPS (odpowiednik naszego Pocztexu) i tam jest troche inaczej - 50/50%
Pozdr

#31 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 25 sierpień 2011 - 07:42

Po paru tygodni lowienia zauwazylem brak dystansu w porownaniu z Core101MG :wacko: . Koniecnie trzeba wymycz konserwujacy smar z szpulkowych lozysk :angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych