Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężar wyrzutowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 26 lipiec 2006 - 21:50

Witam forumowiczów,
to mój debiut na forum, niedługo (pewnie weekend) nastąpi debiut castingowy.

Mam pytanie (chyba do dewagacji)- przeglądając ebay`a zauważyłem zdecydowaną większość kijków do 1 (max 1,5) oz co daje 28 do max 40 gram, z drugiej strony widzi się że raczej nie stosują oni (bracia zza oceanu) paprochów jak to się ma do naszych kijów do 100 lub więcej gram. ponadto czytając test st. croix na młodszym bracie (multiplikator.pl) - można by wnioskować że kije są poprostu nie dowartościowane, zaczynam myśleć o zakupie kijka za oceanem z tąd pytanie - co o tym myslicie?

Czy oni robią wogóle coś do np. 3-4 oz?

Pozdr. Adam

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 lipiec 2006 - 06:44

witaj na forum, zycze dobrej zabawy i wielu interesujacych dyskusji! :D

co do oznaczania cw. na amerykanskich wedkach, to proponuje duzo, ale to na prawde duzo poczytac i powymieniac sie doswiadczeniamni z kolegami takie kije posiadajacymi,
podany ciezar wyrzutu (lure weight) jest raczej 'zalecanym ciezarem' - przy uzyciu przynet o takim ciezarze, wedka - zdaniem producenta - pracuje najlepiej, w rzeczywistosci jest tak, ze podany cw. bywa czesto (w niektorych przypadkach nawet znacznie) zanizony,
innym podawanym ciezarem jest 'line weight' - jest to moc zalecanej linki - ten ciezar wskazuje nam w zasadzie zapas mocy kija, im wyzszy ten ciezar, tym mocniejsza wedka, do tego jest podawana moc i akcja wedki, np. MH / F (medium heavy - srednio ciezka / fast - szybka),
nalezy tez zwrocic uwage na to, ze rozni producenci maja rozne filozofie, tak wiec wedki st. croix opisane w ten sam sposob jak wedki g-loomis moga roznic sie diametralnie(!)

tak, 'oni' robia 'cos' nawet do 6-8 OZ, nie tylko do 3-4 OZ i jest tego nawet sporo, sam mam nawet takie 'cos' do sprzedania, wiec jak masz ochote to rzuc okiem na podforum 'kupie-sprzedam' ;)



#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 lipiec 2006 - 07:34

WItaj Adamie na forum. Życze przyjemnosci w korzystaniu

pitt chyba powiedzial wszystko wiec nie bede sie powtarzzal :D

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 lipiec 2006 - 08:57

pitt@ bardzo ładnie i asertrywnie opisałeś temat. akurat tyle ile potrzeba. Oby wiecej było takich postów.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2006 - 16:25

@KJ-UB,

witaj na naszym forum. :D

W sprawie twojego pytania, nie mam nic do uzupełnienia bo wszystko co jest najważniejsze napisał @Pitt. :mellow:
Podkreślę tylko, że najczęściej kije posiadające c.w. do 3-4 oz i w dodatku, które mają moc około 30-50 lb to już bardzo potężne i mocne wędziska. Trzeba o tym pamiętać aby nie kupić sobie czegoś nieodpowiedniego.

Kije o takiej mocy możesz zobaczyć i kupić tutaj:

http://www.pastikas....talog/Rods.html
Bardzo fajny sklep, który mogę polecić.

Poszukaj też tutaj:
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/index/index-disp lay.jsp?id=cat20372&navAction=jump&navCount=1&pa rentId=cat20166&parentType=category&cmCat=MainCatcat 20166

http://www.muskyshop.com/modules/cart/navigate.php/nav_id/23

http://www.basspro.com/servlet/catalog.SubClass?hvarDept=100 &hvarEvent=&hvarClassCode=2&hvarSubCode=6&cm id=FILN_OS_RODS_CASTINGTRIGGER



#6 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 28 lipiec 2006 - 08:26

Dziękuję za powitania i zasób informacji ... będzie trzeba poczytać żeby nie mieć kolejnego eksponatu w kolekcji.
Pozdr.

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2006 - 13:33

A jak juz poczytasz, kupisz, polowisz, to.....dojdziesz do wniosku, ze przydalby sie jeszcze jeden, taki a taki... <_<
Coz, taka jest cena ewolucji...
Pozdro
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych