Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kauczuk vs Aluminium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 04 lipiec 2011 - 13:57

Mam pytanko związane z formami aluminiowymi.Czy metalowe formy są lepsze niż kauczukowe?Zastanawiam się nad wykonaniem pierwszej aluminiowej formy ale przedtem chcę zapytać tutaj.Niektórzy forumowicze działają na takich formach i był bym bardzo wdzięczny gdyby zabrali głos w temacie i napisali coś.

#2 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 lipiec 2011 - 22:09

Jeśli masz zamiar wykonać z tej formy bardzo wiele woblerów to aluminium , opłaci ci się takową wykonać koszt nawet 1000zł zależy co sobie wymyślisz :unsure: , przed użyciem musisz używać rozdzielacza z którego jakoś będziesz musiał oczyścić korpusy przed nałożeniem podkładu . Formy silikonowe są dużo tańsze i można wykonać je samodzielnie , wykonanie bardzo prostej foremki to około 20 zł materiał nie liczę twego cennego czasu :mellow: , ja z jednej wykonuje co najmniej 100 korpusów a najstarsza ma ponad rok i daje rade dalej , nie wymaga smarowania pastą do butów czy innym mazidłem tylko starsze foremki warto oprószyć np.talkiem unikniesz rozerwania podczas wyjmowania odlewu .
Podsumowując nie otwierasz firmy chcącej zalać rynek Europy łownymi polskimi wobkami z malowaniem handmade :mellow: to inwestuj w żywice lub silikon .
ps. to tylko moje zdanie co na to koledzy zgodzicie się :unsure: ?

#3 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 09 lipiec 2011 - 21:52

Ech, nie ma to jak burzliwa dyskusja...

#4 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 10 lipiec 2011 - 07:43

Dyskusji nie ma bo sprawa jest prosta- aluminium.
Jeśli byś podał więcej szczegółów takich jak- z czego będą odlewy, ile potrzebujesz odlewów, jaka wielkość formy(woblera) to może i była by dyskusja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych