Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyneta antygrazelowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 26 lipiec 2006 - 21:58

Hejas

Jakich przynet uzyc by moc lowic szczupaki stojace pod grazelami? Czy instnieje jakas przyneta ktora umozliwiala by takie lowienie? Czy wobler z kotwicami na grzbiecie zalatwia taka sprawe?


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 lipiec 2006 - 06:48

tak, sa takie przynety, to soft jerkbaity zamocowane na hakach typu offset, kotwice beda sie czepiac zielska bez wzgledu na to, czy je zamontujesz na grzbiecie, z boku lub jeszcze gdzie indziej

jak na fachowca od produkcji woblerow i doradcy wszyskich majsterkowiczow, to zadajesz ostatnio strasznie duzo pytan, ktore ja bym zakwalifikowal do wydzialu 'wedkarskiej wiedzy podstawowej' :unsure: ;)

#3 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 27 lipiec 2006 - 08:59

to zakwalifikuj... a te pytania moze i sa podstawowe lecz bardzo istotne

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 lipiec 2006 - 09:22

@pitt nie przyszlo Ci do głowy, że benito może nas najzwyczajniej w świecie sprawdzac

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2006 - 16:33

@Benito,

w takiej sytuacji, kiedy szczupłe siedzą przy grążelach, zastosowałbym któryś z trzech sposobów. :D
Po pierwsze połowiłbym gumą uzbrojoną hakiem antyzaczepowym, po drugie spróbowałbym różnej maści gliderów, które bardzo sprawnie odbijają się od twardych roślin, a po trzecie spróbowałbym połowić na jakiegoś powierzchniowca. :D



#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2007 - 14:17

Z moich doswiadczen wynika, ze chcac w Polsce lowic w samych grazelach, trzeba szukac oczek lub lepiej alejek.
Taki pas jest z reguly poprzecinany raz kolo razu lodygami, ktore trudno przeskoczyc inna przyneta jak...zwykly twister na glowce do 5g.
Istnieja takie twistery z miekkim antyzaczepem..jednak podczas moich prob nawet takie delikatne ustrojstwa gwarantowaly nie zapiecia ryby...
Bran z samej powierzchni mialem znacznie mniej, najlepsze efekty osiagalem opuszczajac z czuciem przynete i przeciagajac po lodygach.
Do tego niezbedny jest solidny sprzet; sztywne wedzisko i 15LB plecionka, po to, zeby w razie zaczepu wyrwac i prowadzic dalej, bez kupy zielska na haku...
Bran bylo sporo ale skutecznosc na takim zestawie nie przekraczala 30%. :(
Gumo

#7 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 13 marzec 2007 - 14:20

Proponuję zainstalowanie wędeczki żywcowej... na długim kiju, wkładam rybkę w wolne miejsce.

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2007 - 14:25

Komancz, wlasnie tak lowili kolo mnie :D 4m teleskop, zyla 0,5mm, zeby po braniu kazdej wielkosci szczupak byl zatrzymany i splawik wielkosci boi, zeby zywiec nie pakowal sie co chwila w liscie...
Bardzo sportowa metoda... <_<
Gumo

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2007 - 14:41

Proponuję zainstalowanie wędeczki żywcowej... na długim kiju, wkładam rybkę w wolne miejsce.


Robert,
przypominam, że jest to forum spinningowe i raczej nie rozmawiamy tutaj o łowieniu na żywca, czy martwą rybkę...



#10 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 marzec 2007 - 14:42

jest wątek o łowieniu w zielsku na tym forum
sam zamierzam w takich miejscach
wypróbować buzzbaity i żaby snagproofa :D
zobaczymy co z tego wyjdzie

#11 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 13 marzec 2007 - 14:44

W Wiadomościach Wędkarskich P. Tomek Krzyszczyk opisał łowienie w dżungli. W tym artykule opisał jakich przynęt najlepiej używać w takim łowisku.
Jak poszukam tej gazety to podam numer i rok.

Pozdrawiam Daniel B)

#12 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 13 marzec 2007 - 17:33

Witam chcialem sie odniesc do wypowiedzi Komancza i co do metody zywcowej-Jak dla mnie zywiec podany ze splawikiem czy z gruntu to poprostu nie zamilowanie do wedkarstwa ale przedewszystkim zamiar zlapania ryby za wszelka cene i udowadnianie rybje ze wedkarz jest madrzejszy.Jesli omnie chodzi to wiekszosc letnich lowisk na ktorych lowie to same zielsko i w takim miejscu ja stosuje gume 13cm z glowka 3gr zeby tylko troszke sie zanuzyla ogolnie zestaw troszke przypomina zestaw na bassy ale w moich wodach to sie sprawdza moj rekord 78cm tak skusilem :D .Ale jak w innych wodach sie to sprawdza to niemam pojecia(warto probowac wszystkiego )Udanych lowow :mellow:

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2007 - 17:34

Do tego celu fantastycznie nadają się wszelkiego rodzaju przynęty typu walk-the-dog. Spróbuj, zwłaszcza te powyżej 10 cm, te cięższe - na prawdo warto.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 18:10

Do tego celu fantastycznie nadają się wszelkiego rodzaju przynęty typu walk-the-dog. Spróbuj, zwłaszcza te powyżej 10 cm, te cięższe - na prawdo warto.

Pozdrawiam
Remek



No najlepiej tego dzikiego zwierza Mass maraudera juniora!!

Ja łowię w miejscach opisanych przez Gumo, czyli wszelkiej maści przerwy w grążelowym polu, takie jak scieżki czy oczka. Stosuję dwie przynety. Pierwsza z nich to kopyto relax, albo Manss z długim hakiem na lekkiej główce. Kopyto przed użyciem moczę w gorącej wodzie żeby dodatkowo zmiekło, ponieważ hak ledwo wystaje z grzbietu i przy brani zwiększa sie przez to szansa zapiecia ryby. To taki pseudo Javallon :mellow: Drugi wabik ktory się sprawdza to jakiś vertical lures, ktory pracuje z kotwiczkami skierowanymi w dół. Taki wabik nadaję sie do łowienia na skraju grażelowego pola.
pozd JW

Załączone pliki

  • Załączony plik  guma 1.jpg   27,56 KB   283 Ilość pobrań


#15 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 13 marzec 2007 - 18:43

Czy żywiec do dobra metoda to sprawa gustu... ja wolę i popieram LECHA albo Tyskie ...
Przypominam sobie arytkuł w gazecie Wędkarstwo moje hobby jak znany nam mistrz z Holandii zanęca szczupaki i poławia na martwą rybkę. Ja zasyganlizowałem metodę nic więcej Embarassed

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 marzec 2007 - 21:33

Na wyspach przytłączająca większość łowi na martwe ryby - w większości tylko na martwe ryby i wszyscy z plugs'ami stanowią mniej ni z 20% (ostatnio w P&P cytowano). Zupełnie tego nie mogę zrozuieć - dla mnie to całkowicie nie sportowa metoda. No ale jak mają taka tradycję.... :unsure:

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 21:47


@sanderus: dla wiekszosci wedkarzy w UK szczupak stanowi wypelnienie martwego sezonu w polowach karpi. Dlatego lubia dlugie zasiadki ktore dla mnie niczym sie nie roznia od karpiowych.

Ja nie widze w tym sensu natomiast wyniki miewaja dobre:(:(

Bujo

#18 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 marzec 2007 - 22:15


łowienie w zarosniętym miejscu. Ten wędkarz łowi na to
http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_101 51_-1_10001_51868_100006003_100000000_100006000_100-6-3

wypróbuję to w naszych warunkach :D

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2007 - 22:24

Cześć,
Spróbuję przez weekend zrobić pewną modyfikację slidera tak by był antyzaczepowy :D Myślę, że takiego patentu jeszcze nie widzieliście ale między trzcinami będzie się sprawdzał w 100%.

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2007 - 23:15

Niech zgadne...demontaz kotwiczek? :lol:

Gumo