Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moja przygoda z rodbuildingiem - @hhary1

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 06:39

.Nie obyło się bez małej wpadki,przy suszeniu zatrzymał się silniczek i lakier spłynął w dół.


A co sie stało? Zepsuł się? Przerwa w dostawie prądu?

#22 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 11 sierpień 2011 - 08:02

Kiedyś z nudów i z ciekawości rozebrałem silniczek na części <_< Do tego doszły też moje ulepszenia :mellow: okazało się,że to była bomba z opóznionym zapłonem :lol:


#23 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 listopad 2011 - 11:15

Kolejny blank doczekał się mojego zainteresowania,po dość długim oczekiwaniu za szafą na warsztat poszedł blank MHX MB842 (CW 3,5-14)
Kiedyś sobie wymyśliłem,że wszystkie wędki na łódkę będą miały dzieloną rękojeść więc i ten MHX taką dostał. Mam już trzy wędki z dzieloną rękojeścią i na tym koniec dzielonych,jakoś mi się przejadły :lol:
Przyznam się,że ten blank sprawił mi najwięcej problemów przy rozmieszczeniu przelotek.Spacing ze strony MHX jakoś mi w ogóle nie pasował,trzeba było poprzesuwać troszkę przelotkami żeby zniwelować kąty.Do tej pory zbroiłem raczej mocniejsze blanki na dodatek one miały bardzo równe ugięcie,a ten w porównaniu z tamtymi to taki delikatny z ugięciem przesuniętym w stronę szczytu.
Wędkę na plastrach miałem na rybach i powiem,że przez cały okres połowu już jej z ręki nie wypuściłem tak mi się spodobała.Wędka będzie używana do połowu szczupaków jeziorowych oraz do polowań na bolenie nielotami 5-7 gramowymi. Po parogodzinnym łowieniu MHX MB842 myślę,że będzie idealna właśnie do tych celów ;)



#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 listopad 2011 - 11:06

ładniutki patyk :D

#25 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 07 listopad 2011 - 13:58

rękojeść pierwsza klasa :D

#26 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 15:44

Typ rękojeści nie w moim klimacie ,ale bardzo ładne i staranne wykonanie. :D No i omotki ładnie polakierowałeś :D

Pozdro
Rafał

#27 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 07 listopad 2011 - 19:23

Dzięki za miłe słowa.Rękojeść jak pisałem ostatnia dzielona no chyba że znów się w srokę zamienię i świecidełek napcham :lol: :lol: :lol: Jakoś takie kolorowe głośniej do mnie krzyczą wez mnieod tych szarych (są takie weselsze)
Lakierowanie faktycznie mi się udało i muszę przyznać że wszystkie przelotki wyszły tak jak te na zdjęciach,ale myślę że po części jest to za sprawą zmiany lakieru na Lite i położeniu dwóch warstw .
Mam nadzieje wypróbować ją w tym tygodniu na szczupłych o ile zechcą współpracować z MHX-em .
Tak sobie właśnie myślę,że wędka na okonki powinna być dopiero wesola :mellow: ,a mam w planach ukręcić MHX-a chwalonego przez kolegę Dąbek 111 którego pozdrawiam i galerie jego z radością oglądam. :D

#28 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 grudzień 2011 - 16:01

Kolejna wędka została ukręcona, a nawet już przetestowana.
Jest to Wędka wykonana na blanku Batsona RX6 SH1141-2, 4-8lb, 3/16-3/8oz.
Wędka jest już i dalej będzie używana do połowu jazi oraz wszelkich innych ryb spokojnego żeru.
Rozpisywał się nie będę powiem tylko tyle, że na pewno ma u mnie dożywocie, ale to wiedziałem zanim ją jeszcze złożyłem.
Chcę podziękować koledze woblerwz, bo to on mi wskazał ten blank oraz Wojciechowi Grochola z pracowni Pstrągman, dzięki któremu zdobyłem brakujące części, a przyznać muszę, że jego oferta przelotek i itp. wykracza poza utarte standardy.



#29 OFFLINE   malutki20

malutki20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 16:33

Hej, a co to dokładnie za przelotki i jaki jest mniej więcej ich koszt??

#30 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:39

To są przelotki- FUJI MODEL GBHLVLG SMOKE FRAME HARDLOY
Przelotki to import własny poza szczytową,którą nabyłem w pracowni Pstrągmen.
Jeśli jesteś zainteresowany to pisz do pracowni Pstrągmen, a tam pewnie coś się podobnego znajdzie,możesz również liczyć na dobre rady przy zbrojeniu tego typu wędek ;)

#31 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 grudzień 2011 - 22:15

To jest kleniowa kosa, moja ukręcona jak widać przez Wojtka

http://img845.imageshack.us/img845/6760/dsc02981m.jpg

#32 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:10

Pewnie klenikowa kosa :mellow:
U mnie na Wiśle klenie potrafią gnieść kotwice 6-tki,rwać żyłki,wyrywać wędki z ręki.Na te mam inną kose plus mocny uścisk rękojeści <_<
Mój nowy nabytek nazwał bym wzdręgo-mini jaziową kosą
:D

#33 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:23

W takim razie zazdroszczę Ci takich grubych ryb, moje łyńskie kleniki szybko się męczą i po kilku ugięciach tej witki spokojnie daję się lądować. W nowym roku powalczę także na Wisełce.

#34 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:52

Tych kleni +50 jest już jak na lekarstwo,ale jak się trafi to się to długo pamięta.Batsonik faktycznie jest bardzo uniwersalny dzięki grafitowi RX6 z którego jest wykonany. Nie mam najmniejszych wątpliwości,że poradzi sobie z jeszcze większymi rybami niż na Twojej fotce (zresztą bardzo ładnej).
Pozdrawiam i życzę pogiętych kotwic przez klenie :D

#35 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 maj 2013 - 12:56

Dawno nic nie wstawiałem do galerii,co nie znaczy,że zaprzestałem kręcenia wędek i pewnie jeszcze jakiś czas moja galeria by z miejsca nie drgnęła gdyby nie dwa dziwne przypadki które mi się przytrafiły,ale do rzeczy.

Projekcik dla kolegi

Załączony plik  IMG_0441.JPG   43,66 KB   124 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0442.JPG   57,26 KB   172 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0444.JPG   54,9 KB   175 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0445.JPG   40,8 KB   160 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0446.JPG   62,47 KB   158 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0453.JPG   65,4 KB   159 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0449.JPG   38,41 KB   130 Ilość pobrań

 

Wędka została wykonana tak jak kolega sobie życzył i z elementów jakie sobie powybierał,przy małej mojej sugestii.W tym miejscu niestety słodycz się kończy,zabrał wędkę na testy i pękła w ciągu pierwszych 30 minut łowienia.Według opisu trzasła na zaczepie przy minimalnych próbach oderwania przynęty z zaczepu.Zapewniał mnie że miał hamulec idealnie wyregulowany w kołowrotku,ale nawet go nie usłyszał w zamian usłyszał trzask wędki.

Dodam tylko,że producent blanku nie wnika w to jak wędka została złamana i wymienia rurę na nową.

Nie piszę kto jest producentem, bo nie o to mi chodzi aby komuś robić anty reklamę. Po prostu nie daje mi to spokoju dlaczego w pierwszych rzutach wędka pękła.Dodam tylko,że właściciel wędki wiedział o tym ,że jak złamie sam wędkę na kolanie to i tak nową rurę firma mu da bez wnikania w przyczynę złamania.

Może ktoś wywnioskuje coś ze złamania,powiem tylko,że ja swoje zdanie na temat tego złamania mam i przedstawiciel tej firmy też ma swoje zdanie na temat tego złamania,nasze zdania są inne.

Jeszcze raz podkreślam nie ma znaczenia czy wędkarz złamał z własnej winy wędkę,czy pękła z powodu wady konstrukcyjnej.

Gdyby nie te pierwsze pół godziny,tylko po miesiącu,roku itd.to by mnie to absolutnie nie intrygowało,ale te 30 minut życia wędki :unsure:  

 



#36 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 maj 2013 - 13:11

Z tego wszystkiego zapomniałem dodać zdjęcia złamania. Już to nadrabiam.

Załączony plik  IMG_0426.JPG   54,32 KB   108 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0427.JPG   48,13 KB   130 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0428.JPG   46,4 KB   126 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0430.JPG   54,2 KB   126 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0433.JPG   38,56 KB   146 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0434.JPG   58 KB   157 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0436.JPG   40,98 KB   40 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0436.JPG   40,98 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0440.JPG   38,84 KB   132 Ilość pobrań

 

Wspomniałem o dwóch problemach jakie ostatnio mi się przytrafiły,drugi to problem czysto techniczny dotyczący budowanej wędki,a dokładnie pewnego problemu podczas jej budowy.

Temat pociągnę jak porobię zdjęcia kolejnej wędki 



#37 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 maj 2013 - 22:03

Widzę,że nikt się nie spotkał z podobnym złamaniem no trudno,niech złamanie pozostanie zagadką :(

Może łatwiej pójdzie z drugim problemem.

Robiłem dla siebie wędkę na blanku Phenixa na blanku FX 862-2,i wszystko szło cacy do momentu lakierowania naklejek.Po naklejeniu i polakierowaniu zaczęły się odklejać od blanku i sterczeć ponad lakier,ta z opisem jakoś tak mniej się unosiła,natomiast ta z ptakiem praktycznie się aż prostowała.

miałem dwie naklejki te z ptakiem i wykonałem dwie próby lakierowania niestety obie  zakończyły sie niepowodzeniem.

Myślę ,że średnica rurki była zbyt mała i naklejka dlatego się odklejała,ale mogę się mylić.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Załączony plik  IMG_0456.JPG   54,24 KB   116 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0457.JPG   50,18 KB   156 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0459.JPG   49,15 KB   161 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0465.JPG   49,92 KB   179 Ilość pobrań

No i nieszczęsna naklejka wraz z miejscem po naklejce z ptakiem

Załączony plik  IMG_0461.JPG   62,83 KB   196 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0463.JPG   32,92 KB   172 Ilość pobrań

 

 



#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 maj 2013 - 06:00

Jak wymieniają bez stękania , to znaczy że wiedzą co sprzedają . To się nazywa kompromis kalkulacyjny  :)  Naklejka może mieć słaby klej , dlatego dobrze jest ją kłaść na lakier , zwłaszcza na głęboko gnących się blankach .

 

Wyplatanka mnie uszczęśliwia , choć przesadnie dyskretna . No bo cóż jest warta wedka bez wyplatanki ? Tyle samo co kobieta bez ładnego dessous . Samo gołe ciało :rolleyes:



#39 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 maj 2013 - 06:27

Co do naklejki to też mi się zdarzyło bodajże z ATC - moim błędem (tak mi się przynajmniej wydaje :unsure: ) było nie odtłuszczenie blanku w miejscu gdzie miała być, jak przetarłem blank szmatka umoczoną w acetonie to druga naklejka trzymała się cacy...

 

co do złamania to podobne widziałem przy blanku MHX-a, z tą róznicą że blank pękł jakby trochę bardziej ukośnie niż u Ciebie ale w tym samym miejscu.



#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 maj 2013 - 07:34

Miałem identyczny strzał w MHX-ie SH. Powodem był bombel powietrza, niewyciśnięty spod maty w trakcie nawijania, a następnie zeszlifowany.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych