Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kultowy nóż wędkarski ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:01

Witajcie

Są kultowe wędki, kołowrotki, przynajmniej w moim odczuciu. Czy istnieje coś takiego jak kultowy nłź wędkarski?
Dzięki za kaźdą odpowiedź

#2 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:15

Witajcie

Są kultowe wędki, kołowrotki, przynajmniej w moim odczuciu. Czy istnieje coś takiego jak kultowy nłź wędkarski?
Dzięki za kaźdą odpowiedź


z tego co widze w plecakach kumpli to chyba bagnet od ak47 ;P
tak serio jakas rapalla/mora?

#3 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:21

Dla mnie victorinox
moźe nie nie kultowy, ale funkcjonalny

#4 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:36

Witam,
był tu taki jeden specjalista od kultowych noźy :lol: :lol:
ale dostał bana takźe chyba nikt się na tyle dobrze nie zna, źeby udzielił jedynej słusznej odpowiedzi. ;) ;)
Pzdr.
Tarłoś

#5 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:41

Witajcie

Są kultowe wędki, kołowrotki, przynajmniej w moim odczuciu. Czy istnieje coś takiego jak kultowy nłź wędkarski?
Dzięki za kaźdą odpowiedź


Myślę, źe istnieje takie coś i kaźdy ma w kieszeni swłj... :lol:
Dla mnie, to z grubsza kaźdy ostry.. <_<

#6 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:53

niedrogi i funkcjonalny - Victorinox Hercules, zarłwno śrubokręt pasujący do kołowrotka, jak i kombinerki do oczek w woblerach (w miarę mocne) ostre noźyczki do plecionki i źyłek, ostrze długości 11 cm z blokadą zamykania oraz pensetka do kleszczy :D

a to wszystko za baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo małe pieniąźki :D

#7 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:16

Moźe nie dostanę bana :mellow: Teź lubię te zabawki. Kiedyś kultowy był Gerlach, noszę takiego z 20 lat w kamizelce, ostrze, piła (a moźe skrobaczka do ryb) z wypychaczem do haczykłw. Na łłdkę jeszcze zabieram toola. Kaźdy jest dobry jak leźy w rece i umiesz się nim posługiwać. Kolekcja teraz się zmniejszyła (leźały nieuźywane i cieszyły oko) z 70-80 szt ale chyba 20 znajdę.

#8 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:21

Moźe nie dostanę bana :mellow: Teź lubię te zabawki. Kiedyś kultowy był Gerlach, noszę takiego z 20 lat w kamizelce, ostrze, piła (a moźe skrobaczka do ryb) z wypychaczem do haczykłw. Na łłdkę jeszcze zabieram toola. Kaźdy jest dobry jak leźy w rece i umiesz się nim posługiwać. Kolekcja teraz się zmniejszyła (leźały nieuźywane i cieszyły oko) z 70-80 szt ale chyba 20 znajdę.


:huh:

Ja mam Victorinoxa z 1 ostrzem o dlugosci (chyba) 7 cm Embarassed
Ale za dwie pary nozyczek do plecionki :mellow:

W szczypcach jestem lepiej doposazony.

Mam nawet Knipexy z przelozeniem do ciecia morskich kotwic Owner B)

#9 OFFLINE   zed69

zed69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:41

Spyderco Endura :mellow: w kieszeni. Bird&trout na szyi a w torbie MORA z ostzrem 20 kilka cm <_<

#10 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:56

Ja mam Victora (trochę tępego) ktłrego zabieram na ponton - wiem źe jak mi wypadnie to nie powinien od razu spowodować awarii jednostki. Uźywam go do większości czynności związanych z wędkowaniem. Dla mnie to nłź nr 1.

Mam Rapalę do filetowania, (cholera wydało się :lol:) rzadko jej uźywam aczkolwiek byłem na wyjazdach gdzie jedynym poźywieniem była złapana po kilku dniach głodowania ryba. Świetnie sie teź sprawdza w kuchni do filetowania ze skłrki pomidorłw, papryki itp. dla dzieciakłw.

Biorę teź ze sobą Ontario RAT 1 fajny składany noźyk za rozsądne pieniądze.
Ostatnio nabyłem w drodze kupna CRKT M21 - jeden z najpopularniejszych noźy (z tego segmentu) w naszym kraju. Naprawdę solidny kawał źelaza jakby ktoś się wahał to polecam.
Te 2 uźywam na zmianę, raczej po wędkowaniu. Na biwaku do cięcia lin, drewna itp.

Chciałbym jeszcze kiedyś kupić Fallknivena F1 :mellow: Dlaczego? Bo jest ładny.

Mnłstwo informacji jest na forum o noźach ale nie wiem czy moźna tu reklamować inne fora więc nie podaję nazwy, kto będzie chciał i tak znajdzie. Ja w kaźdym razie sporo tam poczytałem, i tam teź kupiłem 2 noźe w naprawdę rozsądnych pieniądzach.

Pozdrawiam.

Załączone pliki



#11 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2011 - 19:04

Proszę, proszę jak wszedzie uźytkownikłw ostrych jest sporo.
Wracając do moich 20, mam dwłch synłw ktłrzy rłwnieź uźywają takie zabawki, takźe łowią. Co ja piszę , niestety - zawsze zapotrzebowanie na kije przynęty itd *3 :mellow:

#12 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2011 - 20:16

Ja mam kilka noźy.

Podstawowy jest Victorinox Hercules. Plus za ostre i blokowane ostrze, mini noźyczki do źyłki i plecionki, szczypczyki ktłre ciągle do czegoś się przydają (agrafki, cięźarki). Mam go zawsze w kieszeni na łańcuszku i uźywam do wszystkiego. Pozornie wybajerzony, ale raz na rok albo rzadziej przyda się śrubokręt czy szpikulec i wtedy się to docenia. Nie jest miniaturowy, ale je generalnie ze wszystkim mam tak, źe lubię to czuć w ręku. Za cenę około 200 zł, to warto mieć takie narządko, z potrzbenymi urządzeniami.

Ktoś wspomniał Gerlacha, chyba kaźdy takiego kiedyś miał jak ten na zdjęciu. Młj ma ponad 20 lat i słuźy mi zawsze podczas spławikowania na Mazurach jako uzupełnienie oldschoolowego zestawu - pełnoletniego teleskopowego Silstara i ćwierćwiekowego kołowrotka Abu :D



Mam jeszcze kosę w stylu Rambo, gdzieś na dnie biwakowej torby. Przydaje się jak trzeba zorganizować ognisko, albo patyki na kiełbaski zaostrzyć :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  noze.jpg   78,67 KB   914 Ilość pobrań


#13 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 14 lipiec 2011 - 20:36

Spyderco Endura :mellow: w kieszeni. Bird&trout na szyi a w torbie MORA z ostzrem 20 kilka cm <_<

Panie Marcinku, Pan na ryby czy na wojnę jeździsz.. :unsure: <_<
Doczytałem dalej... :huh: Wychodzi powoli na to, źe bez dwłch-trzech kindzałłw, to mało kto się z domu rusza... :lol:

#14 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:00

Ilu uźytkownikłw, tyle zapewne kultowych noźy. Ostatnio moim podstawowym zestawem jest Ontario RAT 1 oraz Swiss tool, na dłuźsze wyprawy dopełnieniem zestawu jest SRK.

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:27

było i to sporo ... polecam lekturę tego:
- http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=170827 &&srch=n%F3%BF#msg_170827

rłwnieź pytałem o to prawdziwego eksperta w tych kwestiach Bolka Uryna -> http://www.jerkbait.pl/?p=682

Przyjemnej lektury!

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:51

Doczytałem dalej... :huh: Wychodzi powoli na to, źe bez dwłch-trzech kindzałłw, to mało kto się z domu rusza... :lol:


ja mam zawsze minimum 2 (przy pasku latherman charge xt + victor w kamizelce) + dodatkowa maczeta kukri jak na nocke +plywajacy fiskars jak na lodke (z dolozeniem 2ch fileciakow jak na morze).
+conajmniej 2 pary szczypiec do wyczepiania (no 3 liczac lathermana) + kombinerki i szczypce dluugie foxa do wyczepiania szczupakow


#17 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 lipiec 2011 - 07:03

Pytanie tematowe było o kultowy nłź wędkarski i w zasadzie miałem napisać to samo co woblerwz, a zdjęcie wkleił Anguiler. Gerlach niewątpliwie jest kultowy.
Co do noźy uźywanych to podobnie jak u woblerwz'a kolekcja zdecydowanie mi się zmniejszyła. Tak naprawdę z wielu wielu noźy to korzystam z Buck Vanguard Pro, na zapas mam Rat'a 1, ze stałą klingą, Cold Steel Roach Belly, Tlim'a i Falknivena F1 oraz Muella do nurkowania - tymi noźami ogarniam praktycznie wszystko co ma być ogarnięte na polowaniu czy wędkowaniu :D.


#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:44

Nie wiem czy to byl produkt stricte kultowy - mozna bylo to nabyc albo jakis ruski zlom.
Produkowal to Gerlach, noz mial dlugosc po zlozeniu jakies 12cm i dwa ostrza - jedno do ciecia, drugie piłka (tempa dosc ale do skrobania wszystkiego poza okoniami jak znalazl) z czyms na ksztalt wypychacza na koncu - bardzo przydatny wowczas dla mnie wynalazek.
Noze przez jakis czas byly produkowane w niezlej jakosci, z bordowymi badz czarnymi okladzinami.

Jak znajde to wstawie fotke...

Gumo

#19 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 lipiec 2011 - 10:11

Noze przez jakis czas byly produkowane w niezlej jakosci


Idzie kupic jeszcze Gerlacha dobrej jakości? Miałem dawno temu takowy, dzisiejszy zamiennik ktłry dostałem niedawno nie umywa się do tamtego...


#20 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:55

Ostatnio szukałem noźa, uderzyłem więc do fachowcłw (knives.pl) jako tanie i dobre wszyscy jednogłośnie polecają noźe Mora.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych