Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

lenny - woblery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
947 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 11 czerwiec 2019 - 06:56

widzę Lenny na filmie ze zrobiłeś kawał proffesionalnej sprawy,migotanie woblerków  zawodostwo,,one w x coś pracują? bo nie widze na filmie ale lusterko pierwsza klasa,robię teraz małe ukleje 5 do 6cm,moze mi się uda coś podobnego zrobić,,pracuję też nad uklejkami 8 i 9 do 10cm ale bardzo cieńkimi i nie wiem czy robić stery czy bezsterowce,,poradż mi coś ,zalezy mi na pracy pionowej lusterkującej bez x,,


Użytkownik andre99 edytował ten post 11 czerwiec 2019 - 07:02

  • lenny lubi to

#402 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 11 czerwiec 2019 - 07:26

Witam

Mam pytanie do autora wątku, oczywiście jeśli to nie tajemnica :-) a mianowicie, często na wobkach pojawia się farba tzw opalizująca, czy to jest jakaś konkretna farba, czy jakiś "bezbarwny" lakier, czy coś innego? 

Swoją drogą świetnie się prezentują te woblerki, malowanie niby takie chaotyczne, ale całościowo niesamowicie to wygląda, tak naturalnie, mięsiście, no sam bym się skusił :-)    

Cieszę się, to motywuje, jak czasami komuś się podobają :)

Jeżeli chodzi o farbki, to używam, jak wiele osób tutaj, farbek perłowych o kolegi z forum Rudi75. Czasami jakieś perłowe lakiery do paznokci.

A że malowanie chaotyczne? Takie ma być :) , a może lepiej nie umiem :D

 

widzę Lenny na filmie ze zrobiłeś kawał proffesionalnej sprawy,migotanie woblerków  zawodostwo,,one w x coś pracują? bo nie widze na filmie ale lusterko pierwsza klasa,robię teraz małe ukleje 5 do 6cm,moze mi się uda coś podobnego zrobić,,pracuję też nad uklejkami 8 i 9 do 10cm ale bardzo cieńkimi i nie wiem czy robić stery czy bezsterowce,,poradż mi coś ,zalezy mi na pracy pionowej lusterkującej bez x,,

Dzięki Andrzej :)

A fakt, na tym filmie to nie wiele widać, poza lusterkowaniem. Może kiedyś nagram jakiś lepszy filmik.

Postaram się, coś Ci tam napisać, na ile będę potrafił :)


  • uke i cyprys19 lubią to

#403 OFFLINE   rybus

rybus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 10:03

Cieszę się, to motywuje, jak czasami komuś się podobają :)

Jeżeli chodzi o farbki, to używam, jak wiele osób tutaj, farbek perłowych o kolegi z forum Rudi75. Czasami jakieś perłowe lakiery do paznokci.

A że malowanie chaotyczne? Takie ma być :) , a może lepiej nie umiem :D

 

Pisząc chaotyczne malowanie chodziło mi o te tzw ciapańce :-) bardzo mi się podobają. Też coś tam próbuję od czasu do czasu sklekocić dla siebie, ale moja "technika" to taka jakby to powiedzieć nazbyt systematyczna, kolorowo ale niezbyt naturalnie :-)

A te farby od Rudi75 to można jeszcze gdzieś kupić, znalazłem jakiś wątek/ogłoszenie, ale dość stary i wszystkie linki już nieaktualne.   


Użytkownik rybus edytował ten post 11 czerwiec 2019 - 10:04


#404 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 11 czerwiec 2019 - 10:12

Widzę, że strona Rudiego nie działa.

Napisz do niego na priv. Zawsze też coś podpowie.



#405 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 11 czerwiec 2019 - 19:00

W końcu, po 3 tygodniach, udało się dokończyć kilka woblerów. Takie same, jak na poprzedniej stronie i na filmiku.
Takie naturalne malowanie i jedna czarna, to znaczy, kolorowa owca😀.

Załączony plik  IMG_20190611_194806-2080x1168.jpg   93 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190611_194837-2080x1168.jpg   82,54 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190611_194618-2080x1168.jpg   53,91 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190611_195012-2080x1168.jpg   79,29 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190611_194640-2080x1168.jpg   41,25 KB   12 Ilość pobrań

#406 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 12 czerwiec 2019 - 20:12

I jeszcze kilka takich.
Zrobiłem dwa takie na próbę ze 3 miesiące temu i okazały się skuteczne. Łowiły już okonie, szczupaki, trafił się ładny jaź.
To dorobiłem jeszcze kilka sztuk.
Nieco ponad 4cm, większy 5cm. Tonące, odpowiednio, około 7g i 8g. Lotne.
Praca bardzo mocna. Takie wariaty😀

Załączony plik  IMG_20190612_192642-2080x1168.jpg   51,29 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190612_192603-2080x1168.jpg   87,8 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190612_192614-2080x1168.jpg   79,92 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190612_192734-2080x1168.jpg   43,27 KB   13 Ilość pobrań

#407 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 16 czerwiec 2019 - 11:56

Krzna, na której łowię, na przeważającym odcinku, od maja do jesieni, wygląda mniej więcej tak.

Załączony plik  IMG_20190615_120528-2080x1168.jpg   93,01 KB   11 Ilość pobrań

Woda prawie nie płynie. Kleni, i to ładnych jest dużo. Niestety, siedzą w tym zielu - swojej stołówce, i niechętnie z niej wychodzą. Czasami to ziele aż się rusza, i słychać tylko ćlamanie i cmokanie. Czymś się tam obżerają. Pożywienia mają tam pod dostatkiem. Wszystkie złowione tam klenie są grube, mają wypchane brzuchy. Normalnego woblera można poprowadzić tylko miejscami, pomiędzy warkoczami roślin. Większy obszar można obłowić owadopodobnym wobkiem pracującym tuż pod powierzchnią.
Do tego dochodzą mało dostępne brzegi, porośnięte półtora metrową plątaniną traw, pokrzyw, ostów i trzcin. Trudno podejść dyskretnie. Rzuty przynętą przeważnie prostopadle. Spławić praktycznie się nie da. Raz, że bardzo powolny nurt, dwa - za chwilę linka się o coś zaczepi.
Jeżeli klenie żerują bliżej powierzchni, to rzut smużakiem w wolne oczko pomiędzy roślinnością jest od razu przez nie zauważony. Podpływają, trącają, czasami atakują. Niestety, bardzo rzadko. Po 2,3 wpadnięciach przynęty zainteresowanie kończy się😀. Wydaję mi się, że to tylko ich wrodzona ciekawość.
Zastanawiam się, czy nie zrobić jakiejś imitacji ślimaka? Może skórka chleba z balsy?.
Inną sprawą jest wyholowanie klenia z takiego miejsca😀. Pierwsze co robi, to daje nura pod ziele.
Nie wiem, czy w miarę zrozumiale to opisałem.

Jakieś pomysły?
Pomóżcie😀
  • eRKa lubi to

#408 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1479 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 czerwiec 2019 - 13:02

Z pewnością z muchówką miałbyś tam dużo większe pole do popisu. Łowiłem dawniej w niewielkim dopływie Wisły, rzeczka latem równie mocno zarośnięta.

Na spore chrusty "sarniaki", wstawiane w takie właśnie wolne od roślin oczka często trafiałem klenie, w większości niezbyt okazałe choć czasem trafił się rodzynek. Często muchę zostawiałem na dłuższą chwilę, kiedy nie wiadomo skąd pojawiał się kleń i ją wciągał.

Na przynęty spinningowe reagowały dużo gorzej, jeśli już to na czarne mikro wobki takie ok 1,5 cm ale niestety i tak większość ryb płoszyłem. Warunki masz tam trudne ale kombinuj, ryba złowiona w takim miejscu liczy się podwójnie  ;)


  • lenny lubi to

#409 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:26

Muchówki to ja w życiu w rękach nie miałem😀
A małych kleni to tam jest masa. Jeden zacięty, taki 20-30cm potrafi skutecznie wszystko wypłoszyć.
Może po zmroku było by lepiej, ale w takich warunkach, jest to raczej nie możliwe.
Na tej rzeczce nigdy nie złowiłem klenia na woblera większego niż 3,5cm. Tak jak by nie były zainteresowane rybim pokarmem. Może po prostu mają inną dietę.
Najłatwiejsze są chyba do złowienia na kukurydzę, robaki i co tam jeszcze. Widzę jak czasami łowią miejscowi na spławik. Klenie i jazie po 50cm i więcej są normą. Do tego ładne okonie. Smutne to, ale wszystko idzie do wiadra.

#410 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 czerwiec 2019 - 06:59

http://jerkbait.pl/t...by-ciąg-dalszy/

 

Może tutaj znajdziesz jaką podpowiedź?



#411 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 czerwiec 2019 - 07:13

Czytałem :)

Nawet coś tam skrobnąłem. Z żabami spróbuję.

Ale jak pisałem, nawet większe smużaki prowadzone po powierzchni raczej je płoszą. Więc do takich żab jestem raczej sceptycznie nastawiony :) Ale sprawdzę.



#412 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 czerwiec 2019 - 22:03

Na przynęty spinningowe reagowały dużo gorzej, jeśli już to na czarne mikro wobki takie ok 1,5 cm ale niestety i tak większość ryb płoszyłem.

Najwidoczniej najbardziej przypominały im ich pokarm, którym się raczyły w tym zielu. Jakieś pijawki, ślimaki?
Czwartek, piątek powalczę w tym zielu.

A dziś po raz kolejny zrobiłem odlewy z żywicy. Zrobiłem nowe formy, dwuczęściowe.
Wiedziałem, że początki nie będą łatwe. Ale efekt trochę mnie zaskoczył. Wygląda to tak, jak bym wlał za mało żywicy do formy. Wlewałem do momentu, aż pokazała się w otworze odpowietrzającym. Żadnych innych niedolewek nie ma. Tylko na grzbiecie, obok wlewu.
Może dałem za dużo mikrobalonu? Było go około 20%.
Mieszanka była dość gęsta.
Spróbuje może wlewać strzykawką?

Załączony plik  IMG_20190617_222830-934x1663.jpg   30,64 KB   11 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20190617_222814-934x1663.jpg   35,16 KB   10 Ilość pobrań

#413 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 18 czerwiec 2019 - 05:22

Może coś podpowiem. A jaką formę masz 1 częściową czy 2 częściową ? Ja robię na 1 częściowej i robię to tak.

1. oczywiście umiejscawiasz stelaż , ołów

2. wlewam powoli żywice , no tak 50 % woblera , delikatnie popukujesz w ten sposób uwolnisz resztki powietrza

3. rozchylam delikatnie formę i cieniutkim strumyczkiem dolewam resztę.znowu popukuje,  zamknij delikatnie formę

4   nie uniknie się strat żywicy ( konim wlewu) przynajmniej ja wlewam tak aby komin był pełny

Zalewaj bez pospiechu hhehehe zle mnie nie zrozum . Żywica ma długość ,,życia ,, nie wiem jak to nazwać np. czas jaki masz na zalanie wobka


Użytkownik kooper82 edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 05:23

  • lenny lubi to

#414 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 18 czerwiec 2019 - 05:28

A tego wobka możesz uratować , zrób żywice , poczekaj aż zacznie troszkę ,, stygnąc ,, nałóż , zalej ubytek tak troszkę z górką . Poczekaj aż wyschnie i zeszlifuj :) A jak możesz to wstaw zdjęcie formy to zobaczymy, bo może masz w złym miejscu komin do wlewu


Użytkownik kooper82 edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 05:30

  • lenny lubi to

#415 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:29

Te są z formy dwuczęściowej.

Wygląda tak. Wlewy wycięte byle jak, ale nikt miał jej nie oglądać :)

 

Załączony plik  forma.jpg   61,12 KB   11 Ilość pobrań

 

Wcześniej zrobiłem jednoczęściową i tam nie było problemu z niedolewkami. Ale była mi jakoś nie wygodna w "obsłudze". Ciężko wstawić było stelaż, Zrobiłem więc dwuczęściową, tak dla porównania, tu jest łatwiej umieścić stelaż, dobrze go ułożyć.

 

W tych wobkach pewnie, że można uzupełnić te braki. Ale teraz to i tak chodzi bardziej, aby nauczyć się robić te odlewy. Dobrać odpowiednio mieszankę - ilość mikrobalonu, obciążenie. Najważniejsze, aby pracowały tak jak chcę :)



#416 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3232 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 09:42

Komin wlewu nie znajduje się w najwyższym punkcie grzbietu woblera i gromadzi się tam powietrze. W trakcie zalewania ustaw formę pod kątem 45 stopni, tak żeby dupka była bliżej ziemi.
  • lenny lubi to

#417 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:08

Komin wlewu nie znajduje się w najwyższym punkcie grzbietu woblera i gromadzi się tam powietrze. W trakcie zalewania ustaw formę pod kątem 45 stopni, tak żeby dupka była bliżej ziemi.

O widzisz, to może być to :)

Dzięki, dzisiaj spróbuję jeszcze raz, przechylę formę i powiększę otwór wlewu.



#418 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 18 czerwiec 2019 - 12:10

Przechyl formę bez powiększania wlewu, jeśli będzie ok to tak zostaw. Będziesz miał mniej nadlewki do usuwania.
  • lenny lubi to

#419 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 18 czerwiec 2019 - 16:45

Koledzy dobrze pisza. Są właśnie na to te dwa sposoby. Ja bym poszedł w powiekszeniu wlewu. A z czasem sam dojdziesz do wprawy w obliczeniu odpowiedniej ilosci potrzebnej żywicy i w ten sposób będziesz mial niewielkie nadlewki

#420 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 17:28

Ilość żywicy i nadlewki są tu najmniejszym problemem😀. Straty są wliczone w początki tej zabawy.