Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ani diabeÅ‚, ani gÅ‚Ä™bina, czyli maÅ‚ym pontonem na dużą wodÄ™ – część III - nowy artykuÅ‚


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 lipiec 2011 - 14:48

Cześć,

OdkÄ…d zaczÄ…Å‚em jeździć na ryby, zawsze byÅ‚em skazany na odkrywanie dawno odkrytego. Nawet mÃÅ‚j Tata, ktÃÅ‚ry w poczÄ…tkowym okresie byÅ‚ dla mnie jedynym oparciem i dzielnie prowadziÅ‚ mnie za rÄ™kÄ™, poruszaÅ‚ siÄ™ w temacie nowych Å‚owisk, jak dziecko we mgle. Owszem, w czasach szkolnych przeÅźyÅ‚ przygodÄ™ z wÄ™dkÄ…, jak chyba kaÅźdy chÅ‚opiec, wychowujÄ…cy siÄ™ w krainie potokÃÅ‚w, stawÃÅ‚w i lasÃÅ‚w. Ale wrÃÅ‚ciÅ‚ do wÄ™dkowania dopiero, kiedy ja zainteresowaÅ‚em siÄ™ rybami, a miaÅ‚em wtedy 8 lat. Skromne Å›rodki, ktÃÅ‚rymi wtedy dysponowaliÅ›my, nie pozwalaÅ‚y nam w peÅ‚ni wykorzystywać potencjaÅ‚u rodzimych wÃÅ‚d sprzed 25 lat.

Zapraszam do lektury pierwszej części serii artykuÅ‚ÃÅ‚w naszego forumowicza KrzyÅ›ka. MyÅ›lÄ™, Åźe rady zawarte w tych artykuÅ‚ach pomogÄ… kaÅźdemu podrÃÅ‚Åźnikowi wÄ™dkarskiemu. Polecam Wam wszystkim!


Krzysiek - serdecznie dziękuję!

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 19 lipiec 2011 - 20:20

No no Krzysiek rozkręcasz się na dobre,świetny artykuł i wielkie gratulacje za ten tekst.Pozdrawiam Tornado

PS:Mam dla Ciebie fajny prezent,ktÃÅ‚ry uÅ‚atwi Ci trochÄ™ poszukiwania.Podaj adres na pp.WÅ‚adek

#3 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 lipiec 2011 - 21:55

Bardzo fajny tekst,z niecierpliwością czekam na kolejną część :D

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 20 lipiec 2011 - 07:50

Dzięki!
PomyÅ›laÅ‚em sobie wczoraj, Åźe publikacja artykuÅ‚u, bÄ™dÄ…cego zamkniÄ™tÄ… caÅ‚oÅ›ciÄ…, w kilku częściach, moÅźe być dość irytujÄ…ca dla czytelnikÃÅ‚w. Jednak ze wzglÄ™du na jego znacznÄ… objÄ™tość (ponad 70 tys. znakÃÅ‚w) wolaÅ‚em go – zgodnie z sugestiÄ… Remka – pociąć, niÅź zanudzić kogoÅ› na Å›mierć. Chyba lepiej pozostawić niedosyt, niÅź przedobrzyć.


#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 20 lipiec 2011 - 08:39

Tekst naprawde znakomity.
Jestem pod duzym wrazeniem tego jak i gdzie wedkujesz Krzysku.

Szczere slowa uznania ze gotowosc do dzielenia sie takim cennym doswidaczeniem i wiedza!

Pozdrawiam



#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 20 lipiec 2011 - 09:15

Embarassed
SÅ‚owa uznania od wÄ™dkarzy wszechstronnych, skutecznych i wyÅ‚owionych sÄ… bardzo cenne. A ja jestem ostatnio tylko takim niedzielno-urlopowym moczykijem. ChÄ™tnie siÄ™ dzielÄ™ doÅ›wiadczeniem, bo widzÄ™, Åźe jest duÅźe zapotrzebowanie na know how. Po publikacji zeszÅ‚orocznego cyklu relacji z wypraw wiele osÃÅ‚b opisaÅ‚o do mnie z proÅ›bÄ… o jakieÅ› podpowiedzi. StÄ…d powstaÅ‚ pomysÅ‚ na artykuÅ‚. Dla siebie zostawiam planowo tylko niewielkÄ… część tej wiedzy, a mianowicie odpowiedź na pytanie „gdzie?”. Skandynawia to jednak tysiÄ…ce, dziesiÄ…tki tysiÄ™cy atrakcyjnych jezior i –wybierajÄ…c Å›wiadomie – trzeba by mieć straszliwego pecha, Åźeby zdecydowanie źle trafić.

Obecność na j.pl bardzo mnie wÄ™dkarsko rozwinęła. Wiele osÃÅ‚b okazaÅ‚o mi zaufanie, przekazujÄ…c cenne informacje. Teraz z jednej strony staram siÄ™ spÅ‚acić ten dÅ‚ug, dajÄ…c coÅ› od siebie, a drugiej zaspokajam swojÄ… potrzebÄ™ afiliacji – miÅ‚o jest publikować na tak zacnych Å‚amach :mellow:

Zmykam na wakacje rodzinne - odezwÄ™ siÄ™ po powrocie.

#7 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:14

Z niecierpliwością czekam na ciag dalszy. Podobają mi sie Krzysiek Twoje artykuły więc spłacaj ten dług jak najwięcej razy. Pozdrawiam!

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 18 sierpień 2011 - 20:30

Zgodnie z zapowiedziÄ… zapraszam Was do II części artykuÅ‚u - Ani diabeÅ‚, ani gÅ‚Ä™bina, czyli maÅ‚ym pontonem na duÅźą wodÄ™. Tym razem artykuÅ‚ KrzyÅ›ka z podtytuÅ‚em - Metoda biblijna, czyli szukajcie, a znajdziecie – gdzie ÅźerujÄ… ryby?

Zapraszam serdecznie do dyskusji! Kolejna część niebawem.

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 19 sierpień 2011 - 12:57

Bardzo fajny artykuÅ‚. Zawiera duÅźo ciekawych i przydatnych informacji.

#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 19 sierpień 2011 - 17:14

Tylko nie mÃÅ‚w, Åźe zmykasz na wakacje i nastÄ™pna część za miesiÄ…c Nic nie pisaÅ‚em po pierwszej części, bo czekaÅ‚em na zakoÅ„czenie i nadal czekam. Warunki Å‚owienia zupeÅ‚nie dla mnie egzotyczne, ale wnioski caÅ‚kiem uniwersalne.. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 sierpień 2011 - 22:17

Następna część za około 2 tygodnie. Obecnie pracuję nad egzotycznym przerwywnikiem :D

#12 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 sierpień 2011 - 23:31

Następna część za około 2 tygodnie. Obecnie pracuję nad egzotycznym przerwywnikiem :D


Bigos się w końcu zmobilizował? :D

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 sierpień 2011 - 06:22

KoÅ„czÄ…c off topic i odpowiadajÄ…c na pytanie - mam juÅź art Bigosa w kolejce, najpierw jednak troszkÄ™ inne okolice i opowieść o prawdziwym
amazoÅ„skim zbÃÅ‚ju! :D

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2011 - 06:49

Wracajac do meritum :D myÅ›lÄ™ Åźe dorobiliÅ›my siÄ™ wÅ‚aÅ›nie na jerkbaicie niezÅ‚ego kompedium wiedzy trollingowej. Guzu w dobrych artykuÅ‚ach opisaÅ‚ ciÄ™Åźki trolling sumowy, teraz Krzysiek serwuje nam prawdziwÄ… sagÄ™ o Å‚owieniu szczupakÃÅ‚w (trzeba teÅź pamiÄ™tać o wczeÅ›niejszym artykule poÅ›wiÄ™conym trollingowi pontonowemu)
Osoby zainteresowane trollingiem ze pewnoÅ›ciÄ… w tych tekstach wiele wartoÅ›ciowych informacji - mam nadziejÄ™, Åźe artykuÅ‚ÃÅ‚w o trollingu na jerkbaicie bÄ™dzie przybywać poniewaÅź sam rÃÅ‚wnieÅź lubiÄ™ Å‚owić w ten sposÃÅ‚b ( chociaÅź ostatnio zdecydowanie częściej Å‚owiÄ™ z rÄ™ki ).




#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 08 wrzesień 2011 - 20:17

Cześć,
W poprzednim rozdziale podaÅ‚em, jakie konkretnie miejsca w jeziorze sÄ… – wedÅ‚ug mnie – atrakcyjne dla szczupakÃÅ‚w, zwÅ‚aszcza tych najwiÄ™kszych, a tym samym – powinny zwracać szczegÃÅ‚lnÄ… uwagÄ™ wÄ™dkarzy. ZasygnalizowaÅ‚em w jaki sposÃÅ‚b ustalić, wykorzystujÄ…c teoriÄ™ jezior stratyfikowanych, na jakiej gÅ‚Ä™bokoÅ›ci prawdopodobnie ÅźerujÄ… drapieÅźniki. Od czego jednak naleÅźy zacząć rozpracowywanie Å‚owiska, kiedy juÅź trafimy (a moÅźe zanim trafimy?) nad nasze wymarzone jezioro? Co robić w przypadku braku braÅ„ i co on moÅźe oznaczać? Czy dziaÅ‚ać spontanicznie – ad hoc, czy wedÅ‚ug wczeÅ›niej nakreÅ›lonych ram?

Tym razem trzecia część artykuÅ‚u Ani diabeÅ‚, ani gÅ‚Ä™bina, czyli maÅ‚ym pontonem na duÅźą wodÄ™. Zapraszam serdecznie!

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 08 wrzesień 2011 - 20:30

Fantastyczna seria artykulow.
Krzysiek - chyle czola!




#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 09 wrzesień 2011 - 13:03

Eeee tam, tak mi siÄ™ usiadÅ‚o i pisaÅ‚o, aÅź trudno byÅ‚o skoÅ„czyć. Niebawem (no, do koÅ„ca roku) wrzucÄ™ jeszcze jakieÅ› bonusy, nie zwiÄ…zane bezpoÅ›rednio z trollingiem.

Najgorsze jest to, Åźe w zwiÄ…zku z brakiem planÃÅ‚w wyjazdowych (w konsekwencji dziaÅ‚ania tzw. siÅ‚y wyÅźszej) aÅź do wiosny 2012 dryfujÄ™ w kierunku onanizmu dÅ‚ubaczego. DÅ‚ubiÄ™ i dÅ‚ubiÄ™, kilkanaÅ›cie wÄ™dzisk juÅź wydÅ‚ubaÅ‚em. A w przyszÅ‚ym roku? MoÅźe na dwa jeziora? Najpierw na dziko, a potem, jak juÅź siÄ™ styramy, to na kemping, co by skorzystać ze zdobyczy cywilizacji no i ze znajomoÅ›ci wody, Åźeby nie zaczynać od zera. Mam namierzonÄ… takÄ… dzicz, Åźe jej dzikość mnie przeraÅźa, chociaÅź na brzegu jakieÅ› hytty stojÄ… ale widziaÅ‚em w necie kilka zdjęć i mnie urzekÅ‚y… A moÅźe do Norge? Tam teÅź piÄ™knie, rynnÃÅ‚wki sÄ… wyjÄ…tkowo urokliwe. I znowu napiszÄ™. O, mogÄ™ teÅź skrobnąć artykuÅ‚ onanistyczny – znaczy siÄ™ – sprzÄ™towy :D


#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 09 wrzesień 2011 - 16:18

A ja myÅ›laÅ‚, Åźe to juÅź ostatnia część w tej serii bÄ™dzie, a tu patrz - niespodzianka! :mellow:
Pisz, nie krÄ™puj siÄ™, wÄ™dkowe tematy i inne teÅź ciekawe, a ja z tych cierpliwych, to jakoÅ› przeczytam ;)
Czekam na ostatnią cześć i inne bonusy! Nawet mnie ten trolling zaczął lekko interesować, dziwne..

Pozdrawiam
Grzesiek

#19 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 wrzesień 2011 - 18:06

Kawał doświadczenia, fajne artykuły.

#20 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • ImiÄ™:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 wrzesień 2011 - 07:38

Niewątpliwie wszystkie oba trzy artykuły za serce chwytają.
Na kilometr siÄ™ czuje wielkie doÅ›wiadczenie i serce podczas orania wody. Åšwietny elementarz dla wszystkich zagubionych i teÅź dla szukajÄ…cych. GratulujÄ™ i zazdroszczÄ™ choć to nieÅ‚adnie. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych