Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano TEKOTA LC na lewą rękę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:41

Witam wszystkich.. Proszę o pomoc, upatrzyłem sobie Shimano TEKOTĘ jako młynek pod Norwegię do Xzogi TAKA G66 15kg.. Czy może ktoś wie czy dostępne są takie na lewą rękę i z licznikiem głębokości?

#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 lipiec 2011 - 19:33

Niejaki @tornado miał niegdyś w posiadaniu ale nie pamiętam, czy z licznikiem :D
Bez licznika był jednak i .... fakt (nie doczytałem) na prawą Embarassed

Załączone pliki

  • Załączony plik  tekota.jpg   29,13 KB   92 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 22 lipiec 2011 - 21:42

tekota nie występuje w wersji na lewą łapkę.
pozdrowka

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 lipiec 2011 - 10:32

Kup sobie aveta na lewa reke. B)

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12488&am p;start=0&

#5 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 09:28

Wygląda solidnie i jest odpowiedniej wielkości.. :D W tym szkopuł by miał licznik dzięki któremu mógłbym precyzyjnie umieszczać pilker na głębokości przepływającej w toni ławicy sei'ów :D Czy ta maszynka jest dostępna w wersji z licznikiem? :D

#6 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 09:32

Odżałowałbym i kupiłbym Daiwę Millionaire ICV 300 Ale chyba ma trochę małą szpulę.. Lub Daiwę Saltist Line Counter SSTTLW30LCHA Tylko nie wiem czy i ten młynek występuje jako leworęki..

#7 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:14

Power Pro wypuściło morską plecionkę w której załóżmy (nie pamiętam dokładnie) że co 10 metrów jest inny kolor,a kolorów jest kilka. W ten sposób możesz precyzyjnie określić głębokość łowienia bez licznika na młynku,jedyna wada tego konceptu to konieczność owego przeliczania kolorów podczas opuszczania przynęty w okolice ryb.

Ale jak się nie ma co się lubi (w tym wypadku młynek z licznikiem) To takie rozwiązanie wydaje mi się pomocne. :D

http://www.powerpro.com/publish/content/global_fish/en/us/po wer_pro_v2/products/PowerPro_Depth_Hunter_.html

Cztery kolory zmieniają się dokładnie co 25 stóp,w tym co 5 stóp na każdym kolorze jest czarny marker.

http://www.powerpro.com/publish/content/global_fish/en/us/po wer_pro_v2/0.html

Tu masz nawet film o tym wynalazku.

Pozdrawiam.

#8 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 18:10

Dziękuję.. Ale nie szukam takiego rozwiązania jak plecionka, gdybym chciał zastosowałbym je bo od dobrych kilku lat mam pełną świadomość że coś takiego jak plecionka w kolorze rainbow jest bez problemu dostępna na rynku.. :D Co więcej, nawiniętą takową na trzy młynki (jeden multki i dwa o stałej szpuli) Ale rzecz w tym że nie chcę być ograniczony jeśli chodzi o dobór linki jaką stosuję.. Wiem że to moje fanaberie ale uważam że licznik obojętnie czy metryczny czy podający w stopach jest o wiele wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem.. :D Aaaa , wracając do mojej wcześniejszej wypowiedzi.. Daiwę Millionaire ICV produkują w wersji na lewą łapkę tylko jako model 100 ;) Także odpada :D

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 sierpień 2011 - 18:54

Saltista mogę polecić. Niestety nie wiem, czy występuje na lewą, ja mam prawego... Solidny młynek i w dobrej cenie.

#10 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:03

Nie musisz polecać :D Wiem że to solidna maszynka :D Miałem katalog Daiwy na rok 2010 i Saltist lc występuje tylko jako praworęki niestety.. :/ Natomiast kolega powiedział mi że w nowym katalogu Shimano (nie wiem czy na Euro czy Japan) Tekota lc jest również jako lewus :D

#11 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:36

Nie łowię w morzu, więc może nie zdaję sobie sprawy z jakichś uwarunkowań wykluczających takie rozwiązanie, ale tak na chłopski rozum:
http://allegro.pl/licznik-glebokosci-eos-na-dorsza-na-morze- i1731102717.html
Pierwszy z brzegu... Są różne, pewnie lepsze i gorsze, zapewne także jakieś wspaniałe japońskie...

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:15

Ja używam najprostszego licznika: opuszczam na dno i podnoszę o tyle obrotów korbki ile chcę, wiedząc, że jeden obrót to +/- x cm. Nie jest specjalnie dokładny, ale za to bezawaryjny B)

#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:55

Polecane (na forach) rozwiązanie firmy Ryobi. Ważne, bo liczy wysnuwającą się linkę w metrach. Wygląda identycznie jak EOS.

http://www.bigtackle.de/index.php?cat=c1820_Linecounter---Li necounterrollen.html

Przewaga EOS'a jest duża - niższa cena.

W ofercie Daiwa.com jest tylko jeden multik z Line Counter na lewą rękę. Niestety, jest tylko w ML/L rozmiarze.




#14 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 sierpień 2011 - 07:56

Kup sobie aveta na lewa reke. B)

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12488&am p;am p;am p;start=0&

Ja proponowal bym w miejsce Aveta( którego tez posiadam) inny kolowrotek. Firma jigging master. Model Pe 3 lub Pe 4.
Moc multika i kultura pracy nie porównywalna z Avetem jak i jakimkolwiek znanym mi kolowrotkiem.
Gabarytowo zblizony do abu c4. A pojemnosc to dla mniejszego modelu 400 plecionki Pe 3 i 400 metrów plecionki Pe4.
http://www.7seasproshop.com/product_detail.php?keyword=jiggi ng_master_jigging_master_power_spell_reel_pe_4
Oczywiscie wystepuje na obie ręce.

#15 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 04 sierpień 2011 - 18:33

Oddzielny licznik jest jakimś rozwiązaniem ale obawiam się że będzie się przekręcać na blanku kija, tym bardziej że kij który stosuję ma zaledwie 10mm średnicy przy końcu rękojeści.. Ponadto wyklucza wykonywanie rzutów czy podrzucania pilkera pod stado żerujących sei'ów gdy ryby znajdują się 30-40m pod powierzchnią.. Wiem że wymyśliłem sobie miltik z licznikiem na lewą rękę czyli coś co widać w naturze wędkarskiej chyba nie występuje w lepszej wersji niż Okuma Convector bo to najlepsze co widziałem..
O spuszczaniu do dna gdy grunt jest na 200metrach i podciąganie w poszukiwaniu ławicy znajdującej się w toni nie będę się wypowiadał ;P :D Wystarczyło spojrzeć na wyniki łowiących w ten sposób kolegów na innej łodzi żeby wszystko stało się jasne kto łowi więcej, skuteczniej i świadomiej.. :D

#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 sierpień 2011 - 19:27

To fakt, przy 200m to kompletnie bez sensu. Ja łowiłem na blatach 45-70m, przynętę podnosiło się np. na połowę głębokości. Jeżeli licznik zewnętrzny odpada, to jakimś wyjściem mogą być markery na lince, np. co 10 metrów (niekoniecznie linka wielobarwna). Wystarczy i zrobić kilka - 4-5 i problem (częściowo) z głowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych