Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 luty 2013 - 18:58

Hmmm, w dziale Sprzedam odbyło się w historii Jerkbaita wiele ciekawych wymian zdań. To nie pogaduchy forumowiczów są tutaj winne, tylko udział "handlowców" w życiu forum i rugować trzeba to drugie, a nie koleżeńskie plotki przy koleżeńskim obrocie sprzętem wędkarskim... :rolleyes:

 

Przewijał się temat limitu ogłoszeń? Np. 6 rocznie i kiedy kto sobie wykorzysta jego broszka, ale nie częściej, niż raz na miesiąc.
Tłok zniknie, a każdy będzie miał możliwość szybko pozbyć się nagłego nadbagażu, nietrafionego prezentu itd.
Aktualizowanie ogłoszenia jako nowy post np. raz na miesiąc i maksymalnie dwa razy w jednym wątku.

Wymyślone na poczekaniu, więc ilość/okresy można dostosować do statystyk na Giełdzie.

A dla zdeterminowanych handlowców może osobny dział za $$$? :lol:

 

Paywall, hmmmm, no niby proste, ale trudne. Raz na miesiąc gwarantowana dyskusja o przekrętach finansowych i tow. wzaj. ador. (zimą częściej)  :P  i coraz mniej koleżeńska atmosfera wśród kolegów, którzy chcieli by po koleżeńsku dobić targu. Może się mylę, nie wiem, ale takie mam czucie.

Pozdrawiam

Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 01 luty 2013 - 19:58


#282 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 luty 2013 - 19:07

..Tak jak wspomniałem we wstępie, mamy jeszcze "asa w rękawie" w postaci całkowitego zakazu publicznej komunikacji na giełdzie ( komunikacja wyłacznie przez komunikator - wiadomosci prywatne )...

Takie rozwiazanie mialo by sen.

Moze i [..], ale bylo by jednakowo ;/

 

słownictwo


  • popper lubi to

#283 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 luty 2013 - 19:08

Tak jest na Forsie 

Jedno ogłoszenie na miesiąc i ważne tylko 30dni potem kosz automatycznie



#284 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 luty 2013 - 19:09

..Przewijał się temat limitu ogłoszeń? Np. 6 rocznie i kiedy kto sobie wykorzysta jego broszka, ale nie częściej, niż raz na miesiąc.
Tłok zniknie, a każdy będzie miał możliwość szybko pozbyć się nagłego nadbagażu, nietrafione prezentu itd.
Aktualizowanie ogłoszenia jako nowy post np. raz na miesiąc i maksymalnie dwa razy w jednym wątku..

Rozwiazanie proste i bylo by skuteczne.



#285 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2013 - 19:10

Aj tam.

Jak zmieniła się szata graficzna forum też było zamieszanie i kwękanie a teraz już nikt tej starej nie pamięta. ;)

 

To ja tu skomplikuję jeszcze bardziej:

To może każdy,kto chce coś sprzedać niech założy sobie bloga,na modłę tych , które prowadzą forumowi blogerzy z tą jedynie różnicą ,ze poświęconego sprzedaży. :rolleyes:

Tylko wtedy forum podzieli się na dwa mniejsze: jedno poświęcone wędkarstwu a drugie handlu wędkarstwem. :D

Coś na zasadzie spisu "handlowców" tak jak istniejący temat w wątku o rod i lurebuilderach?

 

Eeeeee to chyba nie jest dobry pomysł bo sam tego sobie od strony technicznej nie wyobrażam. :lol:

 

Najlepiej pogodzić się z zaostrzeniami na giełdzie,nie kombinować i nie dać się głupio złapać. ;)



#286 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 luty 2013 - 19:32

Dla mnie te 14 punktow regulaminu jest chore, w zasadzie wiekszosc z tych pkt. mozna obejsc na legalu.

Niech bedzie kilka twardych punktow, ktore bede przejrzyste i intuicyjne. Moze w tym  np. pomoc ten "as" w rekawie ktory Friko wymienia.

Teraz zwrocilem uwage jeszcze na kolejny dzial na forum/ gielda tworcow. Regulamin gieldy tworcow jest daleki od okey.

Rozumiem ze trudne do wyegzekwowania byla by jakas danina od kazdego sprzedajacego, ale litosci..

Niby dlaczego np: Piotr Matusiak, ktory wytwarza wspaniale inserty dla nas mialby za to placic ??

Albo Tomy ktory robi zajebistyczne wobki, ma placic za to, ze niekiedy sprzeda swoj wspanialy wobek ?

Nikt na sile nie kupuje u takich ludzi/tworcow

 TO wlasnie dzieki takim ludziom te forum jest wyjatkowe !!

 Friko, Remek.. przeciez jestescie ludzmi inteligetnymi, a w regulaminach powstaje tyle zawilosci, ze mozg sie lasuje.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 01 luty 2013 - 19:35


#287 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2013 - 19:33

Jeszcze jedno pytanie natury technicznej mnie dopadło. :rolleyes:

Czy możliwe jest wprowadzenie takiego ustawienia strony , by każde aktualizowane ogłoszenie  lub każde w które ingerował ktoś pytaniem do sprzedającego podskakiwało tylko o jedno ogłoszenie do góry zamiast aż na sam początek?

Zawsze to oczko wyżej i zaznaczone grubszą czcionką by było przez co i bardziej widoczne.

Wtedy może też takie np sztucznie windowane ogłoszenie byłoby łatwiejsze do złapania - jakby za bardzo,za szybko i za często podskakiwało. :rolleyes:



#288 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 01 luty 2013 - 19:48

Tak jak wspomniałem we wstępie, mamy jeszcze "asa w rękawie" w postaci całkowitego zakazu publicznej komunikacji na giełdzie ( komunikacja wyłacznie przez komunikator - wiadomosci prywatne ).  Jeżeli funkcjonowanie giełdy nie poprawi się w zadowalający sposób to wprowadzimy takie rozwiązanie bo widzę to "utnie" 99% wątpliwości, spekulacji i "pomysłów".  Ostateczną decyzję podejmiemy po okresie testowym, czyli najpewniej na początku marca.

 

Jestem za takim pomysłem w 100%. W temacie wystawiamy graty, formalności na priv. Zero sztucznego podbijania itd. Do tego podział giełdy na działy i ogłoszenia kasowane po 30 dniach. (w przypadku gdy ktoś sprzedaje 20 przynęt i sprzedał 15 z nich te 5 może po 30 dniach wystawić ponownie)...



#289 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 luty 2013 - 19:48

Moim zdaniem niezbędne jest całkowite usunięcie wszystkich aktualnych ogłoszeń z giełdy.

Aktualizacja wyłącznie pierwszej wiadomości przez autora (informacje o rezerwacjach, sprzedaży, zmianie ceny, rozszerzenie opisu) i całkowity brak możliwości dopisywania komentarzy przez innych użytkowników.

Ogłoszenie żyje 14 lub 30 dni, później kosmos bez archiwum, a wszystkie wątpliwości załatwiamy kontaktami prywatnymi lub telefonicznie.

I pewnie wypadałoby zrobić podział dodatkowy na wędki, kołowrotki, przynęty, linki, bagaże, ubrania, inne akcesoria wedkarskie.

 

Z pozdrowieniami,

drzejko



#290 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9534 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 luty 2013 - 19:49

Jeszcze jedno pytanie natury technicznej mnie dopadło. :rolleyes:

Czy możliwe jest wprowadzenie takiego ustawienia strony , by każde aktualizowane ogłoszenie  lub każde w które ingerował ktoś pytaniem do sprzedającego podskakiwało tylko o jedno ogłoszenie do góry zamiast aż na sam początek?

Zawsze to oczko wyżej i zaznaczone grubszą czcionką by było przez co i bardziej widoczne.

Wtedy może też takie np sztucznie windowane ogłoszenie byłoby łatwiejsze do złapania - jakby za bardzo,za szybko i za często podskakiwało. :rolleyes:

Mnie zastanawia, dlaczego w ogóle ma zmieniać pozycję? Zainteresowany znajdzie i tak  :ph34r:



#291 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 luty 2013 - 19:54

Dla mnie w tym regulaminie to nic się nie zmienia , i tak zawsze coś nie tak zrobię i mod wypierdziela ogłoszenie ;)  Potem to juz mi sie nie chce kombinować i obchodzić przepisów to legalnie idzie rzecz na ebay-a i do "żyda" :) może do wędkarza czasami :rolleyes:



#292 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 luty 2013 - 20:04

Przewijał się temat limitu ogłoszeń? Np. 6 rocznie i kiedy kto sobie wykorzysta jego broszka, ale nie częściej, niż raz na miesiąc.

Tłok zniknie, a każdy będzie miał możliwość szybko pozbyć się nagłego nadbagażu, nietrafionego prezentu itd.
Aktualizowanie ogłoszenia jako nowy post np. raz na miesiąc i maksymalnie dwa razy w jednym wątku.

 

Dodałbym jeszcze do tego wpis nakazujący wyczerpać w pierwszym poście, w momencie dodania wątku, wszystkie dane techniczne, stan, aktualne zdjęcia + np. obligatoryjnie z linkami do zdjęć w wyższej rozdzielczości na jakimś hostingu.

Bez możliwości i konieczności zadawania pytań: "a ile szpulka mieści plecionki 0,195 mm", "poproszę fotki na @" itp. itd.

Hmm?

Pozdrawiam

Grzesiek



#293 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 luty 2013 - 20:19

Dyskusja coraz bardziej dochodzi do punktu, w ktorym bedzie trzeba zjesc ciastko i nadal miec to ciastko.

Nie da sie pogodzic pewnych rzeczy nie do pogodzenia. Albo standaryzujemy i coraz bardziej fomalizujemy "gielde", albo robimy "tablice ogloszen". Kwestia zdjec, opisow tech, parametrow itd. Co moim zdaniem NIGDY nie wyczerpie wszystkich mozliwosci jakie zycie przyniesie potencjalnym sprzedajacym.

Nie mowiac juz o dziale "kupie /szukam".

 

Zanim pozwole sobie skomentowac wariant drugi - czyli "tablice ogloszen", komentarz odnosnie limitu liczbowego postow dla jednego usera.

Przychodzi "@d" i sprzedaje twisterki, zabki czy bass assasiny. Zaklada watek i sprzedaje przynety w ciagu 24 godzin. Tanio byly - poszly.

Przez miesiac czeka by sprzedac ripperki (bo wyczerpal limit).  Rozumiem ze dopisywac przedmiotow do raz wystawionego ogloszenia nie wolno...

 

Przychodzi "@m" i wystawia 15 uzywanych kolowrotkow. Aktualizuje post (skacze czy nie skacze na gore - niewazne), generalnie watek ZAWSZE wisi ponad miesiac. Konczy sie miesiac.  Zgodnie z wyznaczonym limitem @m wystawia kolejne 15 kolowrotkow...

 

Ma to sens ? wedlug kogo ?

 

Teraz tablica ogloszen : zdecydowanie TAK. Cala komunikacja "handlowa" tyko na priv - TAK. Limit wystawianych ogloszen : NIE. Zaspamowanie calej strony tablicy bo kazdy woblerek wisi oddzielnie : NIE (arbitralna decyzja moda i wycinka WSZYSTKICH ogloszen).  Dodawanie przedmiotow do ogloszen (by sobie wskoczyc na gore) : zdecydowanie NIE. Dokladanie zdjec i opisow w oddzielnych postach : zdecydowanie NIE. Ogloszenia wisza miesiac i wylatuja - zdecydowanie TAK. Archiwum = moze byc ukryte (tak jak jest od dzis).

Mozliwosc linkowania innych ogloszen swoich w tresci ogloszenia : TAK. Podzial na dzialy : TAK => 5 czy 6 dzialow .

Wtedy :

Regulamin ma forme dekalogu ;)

Nie ma zawilosci. Interpretacji. Nie ma historii o tym czy uzytkownicy zglasza bo przeciez to tez wisi na allegro, a moze nie wisi to samo bo ktos ma dwa na sprzedaz itd itp.


Pozostawiam pod rozwage


Pozdrawiam


Guzu



#294 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2013 - 20:25

Jestem za takim pomysłem w 100%. W temacie wystawiamy graty, formalności na priv. Zero sztucznego podbijania itd. Do tego podział giełdy na działy i ogłoszenia kasowane po 30 dniach. (w przypadku gdy ktoś sprzedaje 20 przynęt i sprzedał 15 z nich te 5 może po 30 dniach wystawić ponownie)...

Utopia. ;)

Wyobraź sobie,że wystawiłeś 20 różnych woblerków i w 10 minut masz 30 prywatnych wiadomości a w każdym deklarację chęci kupna od zainteresowanego , ale tylko jednego i tego samego wobka z tych 20 wystawionych.

I musisz odpisać każdemu z 29 zainteresowanych,że się spóźnili i że ktoś był szybszy... :( Wierz mi - makabra. :lol:

Nie odejdziesz od kompa na cała noc.

 

Dajmy sobie spokój z szukaniem dziury w moście.

Ingerujmy tylko w pierwszym poście.

(nawet do rymu wyszło) :lol:


Użytkownik makamba edytował ten post 01 luty 2013 - 20:29


#295 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2013 - 20:57

@blackabyss
chyba nie przeczytales ze zrozumienie regulaminu Gieldy Tworcow - a dobrze by bylo to zrobic zanim zabierzes sie za komentowanie ;)
  • biosteron lubi to

#296 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 luty 2013 - 21:18

@blackabyss
chyba nie przeczytales ze zrozumienie regulaminu Gieldy Tworcow - a dobrze by bylo to zrobic zanim zabierzes sie za komentowanie ;)

moze moze ;/ bo od tych punktow regulaminowych to mi sie w glowie kreci :rolleyes: 

Generalnie to calkiem dobra idea, ta gielda/tworcow. Sorrki  :P ze sie minalem z prawda ;/ wiadomo ze chodzilo o wykupienie reklamy.



#297 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 01 luty 2013 - 21:39

Jak widzę w dziale giełda i tak niektórzy mają w dupie nowy regulamin

 

dziękuję



#298 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 luty 2013 - 22:41

@Redzi - kiedyś założyłem taki głupi temat jak "równi ,równiejsi..." głupi bo ludzie tak uznali ,ale patrząc na nasza giełdę to np:http://jerkbait.pl/t...ig-baltic-380/  wszystko ładnie pięknie ,bo Patryk nie odpowiada za to co kolesie piszą w jego wątku sprzedażowym,ale, jego odpowiedzi powinny już z automatu powodować zepchnięcie na dalszą pozycję w giełdzie .......dlaczego tak ie jest ? nie wiem , wiem tylko że w podobnym wątku mojego autorstwa zastosowano/jakiś mod zastosował zbicie moich wypowiedzi w jedną,mimo iż dotyczyły zmiany ceny,znaczącej zmiany ceny . Okazuje się jednak że cofka w Szczecinie ,czy spławienie pontonu jest ważniejsze dla ogłoszenia niż zmiana ceny :wacko:

Patu- nie gniewaj się,to tylko przykład,prywatnie nic do Ciebie nie mam :)



#299 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2013 - 23:09

Panowie,a od czego przycisk zgłoś? :ph34r:



#300 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 01 luty 2013 - 23:13

trochę zgłosiłem, ale to walka z wiatrakami :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych