Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 19:15

Trudno nie trącić o politykę przy takim temacie. Do żadnego z południowców nie mam nic osobiście, ale jako do całości to i owszem. Bardzo bym chciał, aby zostali sami ze swoimi problemami, żeby musieli ponieść wszystkie konsekwencje. Prawdopodobnie płonne to nadzieje, przynajmniej w najbliższej przyszłości.  Wcale to też nie oznacza jakobym uważał Nas, za jakichś godnych naśladowania (przynajmniej w większości), bo nie wykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne, że znajdziemy się w podobnej sytuacji. Za Nas nikt nie będzie nadstawiał karku. Ot, taki mały OT. 



#142 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 grudzień 2012 - 19:33

@Krzysiek ja polityka sie nie interesuje nic a nic.Zupelnei nei wiem co sie dzieje na swiecie,poprostu meczy mnie to bardzo.Wole to co sie dzieje wokol mnie i wedkarstwo.Oczywiscie nikogo bronic ani ganic nie bede.Nauczylem sie zyc swoim zyciem i wplywac tylko na to na co mam wplyw.Koncze OT bo nie chce przeszkadzac w temacie.Pzdr wszytskich oby nam sie :)



#143 ONLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 20:45

Problemy wspólnotowe dopiero się zaczynają; nie będą one dotyczyły oczywiście twórców tego osobliwego bytu, gdzie wielkie idee i szczytne cele, sprowadzają się do wspólnego rynku i euro waluty.

My Polacy, cieszymy się zatem, że mamy drogi, a teraz nawet stadiony, i święcie wierzymy - w wierze tej konsekwentnie umacniani - że bez pani Angeli i jej wspaniałej wizji Europy nigdy byśmy tego nie doświadczyli, tak zwany: "przeskok cywilizacyjny"  :D


Użytkownik Tomasz K edytował ten post 30 grudzień 2012 - 22:22


#144 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 30 grudzień 2012 - 18:02

Moim skromnym zdaniem na przywilej sprzedawania użytkownik powinien sobie „zapracować” np. powinien uzyskać rekomendacje/poparcie od wytypowanego, zaufanego grona (kto by o tym decydował trudno mi powiedzieć – najstarsi użytkownicy? najbardziej zasłużeni? moderatorzy?) – z pewnością w tej kwestii nie powinna być brana pod uwagę ilość zamieszczonych postów na forum.

Kto nie uzyska odpowiedniego statusu, nie ma pełnego dostępu do działu kupie/ sprzedam (może je jedynie przeglądać). W ten sposób eliminujemy wszelkie przypadki pierwszego wpisu na zasadzie „mam do sprzedania ... .”

 

Kolejna ważna sprawa wnioskuje o zatwierdzenie dodatkowego punktu w regulaminie sprzedam
- każdy wystawiony przedmiot musi zawierać real foto.

Wiadomo co się dzieje jak pojawia się takie ogłoszenia, proszę fotki na priva, kiedy fotki …. .



#145 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2012 - 20:53

Z pełnym przekonaniem , no i osobistym poświęceniem , co jest ostatecznie moim tutaj , pieniackim obowiązkiem , narażę się kolejnym szanownym dyskutantom  :huh:

Zapytam więc tak ..

Czy dorośli , wolni ludzie mogą brać udział w transakcjach typu; kupię , sprzedam , oddam - bez świadectwa moralności , osobnego zezwolenia , stażu , kartek , zapisów , regulacji oraz innych dziwnych restrykcji , pozostawiając sobie samym skutki i wszelkie konsekwencje , skoro już od lat ta giełda jest tutaj ?

Jedyną logiczną alternatywą  dla  giełdy w jej obecnej postaci .. jest  jej likwidacja , a nie mnożenie wartościujących zakładek , co przyniesie wszystkim błogi spokój i gwarantowaną pewność ,  że nie są jeleniami. ..

Bo robi się jak na Alternatywy  :)


  • popper lubi to

#146 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:03

Slawek z jednej strony to jest recepta, z drugiej forum by troche zubozalo.Problem polega na tym ze wielu ludzi zaczyna od gieldy, loguje sie po to by cos sprzedac, druga czesc loguje sie po to by cos kupic.wielu pewnie chce cos kupic ale nie wie co, a zatem przeszukuje zasoby forum, zadaje pytania,zaklada temat jednym slowem uczestniczy w zyciu forum.Aczkolwiek patrzac na to z drugiej strony, jesli kogos interesuje czynne uczestnictwo to niekoniecznie musi sie posilkowac dzialem "gielda".Mozna sprobowac na jakis czas wyeliminowac ten dzial i obserwowac frekwencje.Kazdy srodek jest dobry a czasem ten najbardziej radykalny najlepszy.Popieram.



#147 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:21

To się nie stanie, ale jest bardzo prosty sposób aby sprawdzić czy lepiej "z" czy "bez", czy zmiany jakościowe są, czy nie. Wyłączyć na 2-3 miesiące. 



#148 ONLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:29

Pomysł dziesięciny, lub bratni jemu - 1% deklaracji PIT dla włodarzy, wydają się najsensowniejsze. Alternatywna likwidacja - wykluczona!!!

 

Zapomniałem dodać:  :)  :D  :)


Użytkownik Tomasz K edytował ten post 30 grudzień 2012 - 22:33


#149 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:03

A ten 1% to z obrotu czy z zysku sprzedającego?

I czy ten co kupi z zyskiem też z tego co zyskał ma odliczyć?

I czy ten co sprzeda ze stratą może liczyć na zwrot 1%. :lol:

 

Jedyna rada na sprawnie działającą giełdę to stosowanie się przez sprzedających/kupujących do regulaminu i ścisła,surowa lecz sprawiedliwa moderacja działu.



#150 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:11

Osobiście liczę na to, że po nowym roku cos się zmieni, nie uważam aby koniecznym było całkowite likwidowanie tego działu z pewnością są metody aby ten dział jeszcze uzdrowić. Patrząc na to co się teraz tam dzieje nie dziwie się, ze sporo głosów jest za zdecydowaną likwidacją działu. Trzeba to jakoś pogodzić, z pewnością nie można się temu tylko temu w nieskończoność przyglądać.

 

Moim zdaniem szkoda teraz tracić czas i wałkować ten temat niech się @remek wypowie w tym temacie wespra go ludzie dbający o główny wizerunek tego forum. Jak dla mnie z punktu szarego użytkownika została tu już poruszona wystarczająca ilość „za” i „przeciw”, że spokojnie jeśli tylko osoby o których wcześniej wspomniałem zajadą chwile na analizę tego materiału to wyciągną stosowne wnioski i podejmą kroki do dalszego działania (o ile też dojda do wniosku, że sa konieczne).



#151 ONLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:12

Bartosz, nie komplikuj. Przeznaczasz 1% swojego rocznego dochodu - w deklaracji ujętego - na rozwój portalu; i wtedy portal rozwija się we właściwym kierunku, a jakim.., zobaczymy. :D  :D  :D teraz trzy dodaję



#152 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 grudzień 2012 - 01:26

Wiary w górę , która nas bezpiecznie urządzi na nasze własne życzenie , widzę , nigdy mało .. Handel w najprostszej postaci jest najlepszym rozwiązaniem dla tak niewielkiej giełdy .  Allegro z niej chyba robić nie warto , tak samo jak dla jednego kieliszka zakładać gorzelni..

Forum to jest dobrowolność .

Kwestią uczciwości , klasy albo zwykłej kindersztuby są też publiczne wyczyny obu stron transakcji . Może być kanciarzem sprzedający , może też być kanalią kupujący , obie strony medalu przecież nie jeden raz widzieliśmy , co jest każdorazowo poza siłą sprawczą właściciela . Opinie z działu polecam/nie polecam , też nie działają leczniczo na maniery nielicznych chachmętów , którzy zaraz twierdzą , że to tylko deszcz pada :D Wypadałoby zatem w myśl podnoszonych postulatów tak samo zabronić świeżo zalogowanemu anonimowi sprzedaży , jak i dla tej samej logiki zabronić kupna świeżakom . .

Co nieuchronnie zmierza w stronę kabaretu :)



#153 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 grudzień 2012 - 08:28

Bartosz, nie komplikuj. Przeznaczasz 1% swojego rocznego dochodu - w deklaracji ujętego - na rozwój portalu; i wtedy portal rozwija się we właściwym kierunku, a jakim.., zobaczymy. :D  :D  :D teraz trzy dodaję

U mnie chyba nie ma takiej opcji w końcowej deklaracji.

Rozliczam się za granicą . :P

 

Z tym deklarowanym 1% to też niewypał chyba.

1% od tego co raz na giełdzie sprzedał i taki sam 1% od tego co sprzedał razy 100?

 

Łatwo kasą zarządzać,zwłaszcza cudzą. ;)

Coś rośnie liczba księgowych na forum. :rolleyes:

Nie ma co kombinować i nie ma co w urząd skarbowy się bawić.

Ten jak wiadomo wielu przyjaciół nie ma i każdy raczej jak go skubnąć kombinuje. ;)  :lol:



#154 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:31

Dział "Sprzedam" tylko jako tablica ogłoszeń: oferta, opis (szczególowy aby uniknąć dodatkowych pytań), cena, REAL foto, kontakt do sprzedającego,

ogłoszenie "zamknięte" wisi 2 tygodnie (chyba że sprzedający wcześniej poprosi moda o usunięcie),

W dziale "Kupię" tylko oferta kupna i kontakt.

Cała korespondencja, rezerwacje, odpowiedzi na dodatkowe pytania, itp. bałagan - poza Forum.

Wiem że czasem wątki się fajnie rozwijają i tego żal, ale częściej to czyste bicie piany.

Co do ograniczeń: jeżeli już jakieś to związane z długością stażu na Forum, a nie od ilości postów.



#155 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 15:24

Jeden post sprzedaży na tydzień. 

A nie woblerki 2 

woblerki 3

woblerki 4 

itd

itd

itd

Postów od jednego autora na całą stronę.



#156 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 styczeń 2013 - 11:30

Kolejna ważna sprawa wnioskuje o zatwierdzenie dodatkowego punktu w regulaminie sprzedam
- każdy wystawiony przedmiot musi zawierać real foto.

Wiadomo co się dzieje jak pojawia się takie ogłoszenia, proszę fotki na priva, kiedy fotki …. .

 A może sposobem na "bezfotowców" będzie zasypywanie takich ogłoszeń bez foto prośbami o podesłanie fotki na maila nawet od osób,które w ogóle nie są tym przedmiotem zainteresowane? :P  :rolleyes:  B)

A to kijek z przodu,to z tyłu,a to jak się ugina pod 100gr,a to po godzinie prośba o kolejne foto na tle lodówki lub fototapety z Majorki itp itd... :lol:

Oczywiście wszelkie prośby można wysyłać na PW. :ph34r:

Może wystawiający w końcu stwierdzi ,że lepiej fotki wstawić raz na forum niż co godzinę wysyłać maila?


  • Negra lubi to

#157 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:16

Witam Kolegów Szanownych !!!

Tak sobie czytam ten post i się zastanawiam jak taki nowicjusz z forum jak ja mógłby tu oszukać kupując i płacąc albo pisząc, coś oddam gratis. A może pieniądze ode mnie z banku były by fałszywe???

Bo gdybym ja coś sprzedawał (podkreślę jeszcze raz "nowicjusz" no niestety już nie wiekowo bo 42 wiosenki zleciały) to co niektórzy mogli by mieć obawy.  To jeszcze mógłbym jakoś sobie to wyobrazić :huh:   Oszustów nigdzie nie brakuje. Sam zostałem oszukany na alledrogo. Ale cóż odbiegam od tematu. Przepraszam wszystkich, którzy mają ponad 50 wpisów ( a tak właściwie to można to zrobić w godzinę pisując w każdym dziale nawet jak się nie znam i już jestem zaufany). O już mam jeden wpis więcej  :D . Oby do wiosny. 

Ukłony najniższe 

Krzysiek Kuśmierski Ryki Polska

P.S. Żeby nie było, że anonim



#158 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:37

Krzysztof,nie chodzi tylko o oszustwa lecz o przestrzeganie regulaminu działu giełdowego.

Ograniczenie 50 czy nawet 100 postów z tego co widzę zastosowałem tylko ja.

Ma to wiele innych przyczyn niż myślisz .

Choćby taką ,ze czasem muszę wysłać coś komuś zanim dojdzie mi od tej osoby przelew bo akurat muszę wyjechać wcześniej niż planowałem.

Zdecydowanie więcej zaufania mam wtedy do kupującego z większą ilością postów.

Wydaje mi się ,ze takiej osobie bardziej może zależeć na reputacji a czasem nawet mam z ta osobą wspólnych znajomych.

Są na tym forum osoby,którym można coś wysłać w ślepo a są takie , którym zapewne nie.

O innych powodach już tu chyba kiedyś pisałem , więc nie będę powtarzać.

 

Fakt ,że nabić sobie postów może każdy , szybko i łatwo.

Równie szybko można sobie wyrobić opinię na temat takiej osoby.

Są też osoby które czuwają lub czuwać powinny by takie puste posty eliminować.


Użytkownik makamba edytował ten post 03 styczeń 2013 - 20:40

  • dardzin lubi to

#159 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2013 - 21:06

No racja. Skoro wysyłasz coś przed otrzymaniem diengów to może się tak zdarzyć. 

Myślałem, że bardziej Cię denerwuje to, że ktoś nowy sprząta Ci coś fajnego sprzed nosa z wątku Sprzedam.

Ale na pewno przyznasz mi rację, że wielu ludzi chce tu coś kupić lub sprzedać.

Bo jest to miejsce gdzie większość to profesjonaliści a przy okazji maniacy-fanatycy wędkarstwa i sprzętu ( tak jak ja  :D )

pzdr



#160 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 styczeń 2013 - 17:36

W dziale sprzedam wita nas napis "... forum NIEKOMERCYJNE" .... a poniżej ogłoszenia w stylu "100 nowych woblerów sprzedam", "sprzęt w ilościach hurtowych sprowadzony z USA ...", " rozkręcam produkcję woblerów i sprzedam 500 sztuk w 20 postach" ....  itp. czyli o czym tu dyskutować? Wiem, że może troszkę przesadziłem, ale tak jak ktoś wcześniej napisał widząc 10 ogłoszeń na stronie od jednego autora na temat wyrobów jego manufaktury to słowo "NIEKOMERCYJNE" wydaje mi się żartem i to dość ponurym :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych