Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABU Morrum 3601 - pierwsze kroki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 30 lipiec 2011 - 16:12

Łowię na taki sam kijek od zeszłej jesieni ,jest rewelacyjny.

#22 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 sierpień 2011 - 20:56

Jeśli chodzi o prezentowany multik, to czy ktoś może wyjaśnić mi zasadę działania tego czegoś co jest po przeciwnej stronie korbki???

A jeśli chodzi o dobór kija, to poczekam aż ktoś założy wątek o kijkach castingowych z podziałem na powiedzmy ryby, które będziemy chcieli nimi łowić.



#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:30

Jeśli chodzi o prezentowany multik, to czy ktoś może wyjaśnić mi zasadę działania tego czegoś co jest po przeciwnej stronie korbki???

A jeśli chodzi o dobór kija, to poczekam aż ktoś założy wątek o kijkach castingowych z podziałem na powiedzmy ryby, które będziemy chcieli nimi łowić.


to czekaj zdrow ;)


a jesli chodzi o to cos - to jesli mowa o tym pokretle to jest to regulacja hamulca rzutowego - mala liczba (1, 2, .... male hamowanie - duze odlaglosci ale i wymagana duuuuza wprawa rzucajacego...

#24 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:15

Mifciu,

Kolega musi poczytać strony amerykańskie. Tam znajdzie sprzęt rybo-specyficzny. A że złowi coś innego na niego, to będzie musiał oddać sprzęt - zareklamować, że nie łowi tego, <_< na co sprzęt kupił! :lol: :lol: :lol:

#25 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2011 - 05:48

kryst nie znasz się, tam są szamani co czarują wędki i taka już łowi tylko takie ryby na jakie została zakupiona B) :mellow: :mellow: :mellow: <_<

#26 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 sierpień 2011 - 08:27

Hmmm

Faktycznie śmiesznie to zabrzmiało......., - myślałem, że proste pytanie wpadnie ot tak, jednak widzę, że z niektórymi trzeba rozmawiać na wyższym poziomie profesorskim.

Szanowni jegomoście........... :huh: trzeba będzie kupić kijek w granicach 3 m, cw. ok 50-70 gram, do połowów pstrągów na woblery 5 gramowe..... :twisted:

Nie ma co odbiegać od pewnych standardów

<_<

#27 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 sierpień 2011 - 08:04

Mifek

Wybór padł na AVC60MF (pierwsze próbne rzuty w niedzielę), natomiast drugi multik myślę zestawić z LEC70MHF.

Jak myślisz Mifek dobry, średni, czy zły wybór.

Wybór kija fajnie wygląda jak przegląda się kartki w katalogu, natomiast na miejscu w Łodzi u W.Ż. z tej mnogości kijków biorąc każdy do ręki nie wiadomo na co się zdecydować.

Mam jeszcze pytanko, czy możesz Mifek podpowiedzieć jakim węzłem najlepiej przymocować plecionkę do szpuli w multiku???

Może banalne ale z racji, że to pierwsze kroki z castingiem wszelkie podpowiedzi bardzo wskazane.

:D

#28 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 sierpień 2011 - 08:08

http://www.animatedknots.com/arbor/index.php?LogoImage=LogoG rog.jpg&Website=www.animatedknots.com

:D

#29 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 sierpień 2011 - 08:33

Dzięki wielkie Kamil, świetna stronka, świetna wskazówka.
Czyli to na zdjęciu jest zupełnie wystarczające.....hmm.

Na wszelki wypadek nawinę na początek starą plecionkę, bo nauka rzutów podobno nie jest taka banalna. A na deser zostawię sobie Power Strike 20 lb. White. Na drugi multik myślę nawinąć Power Pro red 0,19.





#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 sierpień 2011 - 13:08

@Pitt kiedyś mi zaproponował tą stronkę i tego węzła póki co się trzymam i nie narzekam
A nauka rzutów to wg mnie więcej straszenia nic rzeczywiste trudności w opanowaniu mutlika......

#31 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:40

Witam,

Dziś ja się pochwalę to mój nowy nabytek, po pierwszych testach rzutowych jestem zadowolony świetna maszynka do średniego castingu

Załączone pliki



#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:40

rośnie nam grono fanow abu okrąglaków :D

#33 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:41

;)

Załączone pliki



#34 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:45

Zawdzięczam to jednemu kolesiowi który pokazał mi już chyba wszystkie abu jakie istnieją ;)

Załączone pliki



#35 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:57

Ad Kamil

rośnie nam grono fanow abu okrąglaków


Mało nie pobrudziłem spodni z radości, jak rozpakowałem swojego okrąglaczka Ambasadorka Ultracasta 4601. Teraz jak już ochłonąłem to miłość do okręglaków maleje. Niestety moje warunki fizyczne (za małe dłonie) nie pozwalają na wygodne posługiwanie się takim młynkiem… chcę go zdradzić z jakimś niskoprofilwcem… tylko z jakim… ale to już temat na inną dyskusję.


#36 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:10

Niestety moje warunki fizyczne (za małe dłonie) nie pozwalają na wygodne posługiwanie się takim młynkiem… chcę go zdradzić z jakimś niskoprofilwcem… tylko z jakim… ale to już temat na inną dyskusję.


A jest jeszcze droga z mulitikami na prawą rękę. To łatwiejsze niż się wydaje a wtedy świat wielu małych okrąglaków stanął by przed Tobą otworem. :D

#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:25

Krzyśku, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Jestem praworęczny i szpadę trzymam w prawej, jest silniejsza, bardziej sprawna... a tak to tylko miałaby korbką kręcić :D. Lewa miałaby obejmować multika i do tego jeszcze kijem sterować... :D chyba mam za słabą wyobraźnię, musiałbym taki sprzęt do ręki wziąć, żeby sprawdzić.
Taki to ze mnie niewierny Tomasz :D.
pzdr.

#38 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:39

Krzyśku, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Jestem praworęczny i szpadę trzymam w prawej, jest silniejsza, bardziej sprawna... a tak to tylko miałaby korbką kręcić :D. Lewa miałaby obejmować multika i do tego jeszcze kijem sterować... :D chyba mam za słabą wyobraźnię, musiałbym taki sprzęt do ręki wziąć, żeby sprawdzić.
Taki to ze mnie niewierny Tomasz :D.
pzdr.

E tam też na początku myślałem że nie dam rady.Teraz lewa prawa bez różnicy.A są takie perełki na prawiko że mała bania.Pozdrawiam Paweł.

#39 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:53

Znam te obawy, Ja w każdym razie zachęcam. Jest mnogość bardzo dobrze miotających kręciołów praworęcznych, czasami za śmieszne pienniądze. :D

#40 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 sierpień 2011 - 21:16

Dzięki wielkie Kamil, świetna stronka, świetna wskazówka.
Czyli to na zdjęciu jest zupełnie wystarczające.....hmm.

Na wszelki wypadek nawinę na początek starą plecionkę, bo nauka rzutów podobno nie jest taka banalna. A na deser zostawię sobie Power Strike 20 lb. White. Na drugi multik myślę nawinąć Power Pro red 0,19.


Aaaaaa.
Na dno szpulki warto nawinąć choć jedną warstwę żyłki- dzięki temu plecionka nie będzie się ślizgała na szpuli- strasznie denerwujące, a linka na dnie pomaga




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych