Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:56

@welpa, samochodowy akumulator z trudem wytrzymuje tyle a coz dopiero taki, ktory sie rozladowuje gleboko.
Uwazam, ze trafiles jakis wyjatkowy egzemplarz a jezeli wytrzyma on jeszzce tyle co sugerowales to juz bym sie zastanowil czy nie podac tego jako wzorzec perpetuum mobile... :D

Gumo

Kolego nie trafiłem tylko kupiłem normalnego trojana do tego dokupiłem specjalną ładowarkę, i to nie są żadne cuda i wianki. pozdrawiam Paweł.
Zdaje się że Garowy zyguś i paru innych kolegów potwierdzi moje opinie




#22 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 01 sierpień 2011 - 09:29

Czyli pływasz na normalnej kwasówce do cyklicznych i głębokich rozładowań,możesz wskazać dokładnie na którym modelu trojana,i poproś znajomych żeby się wypowiedzieli w tym temacie.

#23 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 01 sierpień 2011 - 19:18

T 1275 potwierdzam słowa kolegi chociaż używam aku krócej i do mniejszego silnika.co do wyboru silnika to błędu nie zrobisz jeśli kupisz mniejszej mocy.używam 32lb do dwóch łodzi.ta większa waży ok 80kg i szału nie ma ale jak się bujnie to idzie nawet na dość sporych falach.pływam po zbiornikach do 200h i nie mam obawy że aku padnie.

#24 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:01

Czyli pływasz na normalnej kwasówce do cyklicznych i głębokich rozładowań,możesz wskazać dokładnie na którym modelu trojana,i poproś znajomych żeby się wypowiedzieli w tym temacie.

Pływam na 130 ah trojana robionej dla minn koty garowy pływa na takim jak Busz iZyguś .Oznaczenie fabryczne SCS 225.

#25 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:02

Dzięki welpa 1809 już sprawdziłem w tabelce Trojana,jeszcze pytanko jakiej używasz do niego ładowarki?

#26 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:42

EST 516 cena ok 250zł.

#27 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 05 sierpień 2011 - 06:14

Dzięki welpa 1809 już sprawdziłem w tabelce Trojana,jeszcze pytanko jakiej używasz do niego ładowarki?

Est 516 ładuje wszystko łącznie z żelówką do echa.pozdrawiam Paweł.

#28 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 sierpień 2011 - 05:44

Wełpa wiem, że macie Trojany sprawdzone i sam mam zamiar kupić dwa po 150Ah do dużej łodzi bo jakbym chciał takie żelowe to chyba już zacznę grać w totka. Co do żelówki która ma pięć sezonów i działa bez zarzutu to obiecuję, że ją zobaczysz. Jest z firmy SBS a Ty z tego co pamiętam zajechałeś taki aku w sezon. Bo prawda jest taka, że zależy na co się trafi i jedyna rada to nie kupować w sklepie uduś tylko w sprawdzonym źródle.

#29 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 23:26

Sam używam żelówki SBS 3-ci sezon i jest OK. I rzeczywiście jak zmniejszysz mocno prąd ładowania w EST516 to żelówkę 7AH do echa naładujesz bez problemu.

#30 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 23 sierpień 2011 - 13:06

Panowie, a jakie prędkości na pontonach uzyskujecie pływając na elektryku? Co Waszym zdaniem jest szybsze na elektryku, ponton czy łódź o zbliżonych parametrach?

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 sierpień 2011 - 13:07

zdecydowanie ponton - przynajmniej w moim odczuciu :D

#32 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 23 sierpień 2011 - 16:35

eee chyba łódka.płynąłem z żoną łódką 2,60 silnik endura 32 lb na 5 tym biegu a kolega parenaście metrów za mną na kolibri 1 osobowym endura 36lb. poprosiłem go żeby wrzucił 5 tkę bo się wlecze a on oświadczył ze płynie na 5-ce.

#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:58

no to pomoglismy koledze :D

#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2011 - 23:41

Fajnie z tą pomocą :lol:
Według mnie duży wpływ ma rodzaj i stan akumulatora. Jak swoją żelówkę ładuję przez noc i bladym świtem zabieram ją na łódkę, to ma wtedy 13,2-13,3 V i silnik kręci jak szalony. Kilka godzin później jak spadnie do 12,8/12,9 V to już czuć różnicę.
Pomiar oczywiście bez obciążenia 0,5-1h po odłączeniu od prostownika a na łódce po pauzie w wędkowaniu 15-20 min.

I teraz ktoś zabierze taki nabuzowany akumulator do 13,2 V, a drugi podłączy taki który tuż po naładowaniu na full ma 12,7-12,9 V to wynik konfrontacji przy takich samych warunkach ( pływadło itd.)
jest z góry przesądzony.

#35 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 25 sierpień 2011 - 05:40

Miałem kolibri 2,6m bez dmuchanej podłogi, teraz mam laminat 3m który jest trzy razy cięższy. Łódka pływa dużo szybciej. Jest mniej stabilna ale lepiej trzyma kurs na wietrze. W pontonie praktycznie nie dało się zdjąć ręki z rumpla bo w sekundzie płynął w innym kierunku niż zamierzony. Ale to dotyczy mojej łódki którą sobie wykombinowałem tylko w jednym celu, żeby zapieprzała na elektryku. Przy płaskodennych kwadratowych laminatach porównanie do pontonu mogłoby wyjść na korzyść tego drugiego.

#36 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 sierpień 2011 - 07:52

Właśnie na śląskich zaporówkach (Przeczyce, Imielin, Kozłowa Góra i kilku innych) mamy zakaz pływania na spalinie. Może się to wydać śmieszne, ale tu ludzie liczą każde 0,5km/h na swoich GPS-ach, bo przy 4km odcinku zaczyna robić to znaczną różnicę w czasie dopłynięcia.

#37 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 sierpień 2011 - 18:10

mój aku to 150ah do takiego silniczka to pestka.łajba plaskodenna częściowo tnie a częsciowo pcha wodę.kumpla aku ma 3 m-ce ładowarkę kupił w zestawie to raczej powinno być ok.

#38 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 sierpień 2011 - 06:25

Pytoon wiesz o co chodzi. Na Żywcu jest dokładnie tak samo. Kupa kilometrów a trzeba na elektryku. Różnica między łajbą pływającą 5km/h a powiedzmy 7km/h jest kolosalna.

#39 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 październik 2012 - 13:18

Podepnę się pod temat. Miał ktoś z Was do czynienia z silnikiem elektrycznym marki E-thrust. Cisza na jego temat, choć jest kilka lat na rynku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych