Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 23:21

Tak, ale to z reguły 2 pakunki ( ponton + podłoga) więc waga się rozkłada.

#42 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 sierpień 2011 - 11:05

Okej, więc kupuję bagażnik na dach - najtaniej i najkorzystniej. Tak wiem, że na zdjęciu mocowanie łódki jest lipne, nie miałem jeszcze wtedy pasów, teraz mam dwa konkretne i na nich na pożyczonej przyczepie nie było mowy o spadaniu łódki itp. - wszystko super. Co do spalania to się nie przejmuję - nie planuję jeździć daleko.

Dziękuję bardzo za ukierunkowanie i pomoc w wyborze. Pozdrawiam :D

#43 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 sierpień 2011 - 12:08

Tylko pojawia się problem - wszystkie bagażniki, które znalazłem na allegro nie są dłuższe niż 100-120cm, a ja potrzebuję co najmniej 150cm. I co teraz :D Chyba, że da się to jakoś przerobić?

#44 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 14 sierpień 2011 - 15:11

profile zawsze możesz kupić inne, a wykorzystasz tylko mocowania oryginału

#45 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 sierpień 2011 - 21:37

dokładnie.są to kształtowniki 2cm/3cm dostępne bez problemu.ja też musiałem je wymienić.

#46 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 15 sierpień 2011 - 07:54

Wszystko ładnie pięknie ale pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy: waga.
Solidny 3,2m ponton waży około 50-60kg. Pomijam uciążliwość składania/rozkładania ale zatarmosić go samemu z klamotami nad wodę czasami kilkadziesiąt metrów to sporo samozaparcia trzeba mieć.



A ile waży solidna łódka o tej długości? :D Solidna łódka waży co najmniej 80 kg. Tu samozaparcie musi być jeszcze większe :D Ponton jest w dwóch, czasem trzech częściach (powłoka, podłoga ze stelażem, wiosła, pompka). Mając odpowiedni wózeczek (składany oczywiście) można to spokojnie samemu zawieźć nad sam brzeg. Samemu też można zawieźć w pełni złożony (napompowany, z zamontowaną podłogą i z częścią klamotów w środku) ponton (ja mam 3,4 m i 65 kg) i go zwodować- również posługując się wózeczkiem (publikowałem zdjęcia w stosownym wątku). W dodatku robię to jedna ręką :D Nie namawiam nikogo do kupna pontonu, to sprawa indywidualnego wyboru. Jedynym mankamentem pontonu jest konieczność wysuszenia go przed zmagazynowaniem. Nie znajduję dla siebie innych wad takiego rodzaju jednostki.

#47 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 08:40

porządna przyczepa podłodziowa i auto nie czuje że coś ciągnie,
u mnie wodowanie czy wyciągnięcie łodzi to chwila.wszystko jest uzbrojone przed wyjazdem.
pszeraża mnie czas jaki potrzebny jest na uzbrojenie pontonu.
ale oczywiście nie wszyscy to tacy nerwusy jak ja :D

Pozdrawiam

#48 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 sierpień 2011 - 10:22

A ile waży solidna łódka o tej długości? :D Solidna łódka waży co najmniej 80 kg. Tu samozaparcie musi być jeszcze większe :D Ponton jest w dwóch, czasem trzech częściach (powłoka, podłoga ze stelażem, wiosła, pompka). Mając odpowiedni wózeczek (składany oczywiście) można to spokojnie samemu zawieźć nad sam brzeg.




niektore z lodek maluch i kajakow tez na irlandzkim rynku maja z tylu wbudowane walcowe kolo do tachania nad wode samemu - mozna tez dokupic takie kolk mocowane na pawezy (po bokach silnika neitrzeba ich demontowac powinny pasowac i do pontonu i do lodzi
(tak sobie przypomnialem)

#49 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 sierpień 2011 - 10:30

u mnie wodowanie czy wyciągnięcie łodzi to chwila.wszystko jest uzbrojone przed wyjazdem.
pszeraża mnie czas jaki potrzebny jest na uzbrojenie pontonu.
ale oczywiście nie wszyscy to tacy nerwusy jak ja :D

Pozdrawiam



no nie wiem jak z toba, ale mi taka operazja zajmuje lekko z 45-60 minut (samo wodowanie/wyciaganie wiec co wyprawa x2):
wyjac bety z lodki (jezdze autostrada wolalbym by nic nie wyskakiwalo z lodzi na auta za mna a zwykle narzedzia i przynety rozwalone po calej lodzi), przymocowac wiosla wewnatrz by nie walily o kadlub po drodze, sciagnac silnik+zbiornik paliwa i spakowac go do bagaznika, wjechac przyczepa do wody, najechac na nia lodzia +zamocowac lodz na przyczepie etc, zamontowac swiatla do lodzi, przebrac sie (bo nei bede w spodniobutach uzywanych do wodowania jechal), spakowac wszystko do samochdu itp.
koledzy uzywajac elektrycznej pompki podlaczanej pod aku w aucie pompuje ponton w podobnym czasie (jak nei szybciej) za to skladanie juz im gorzej wychodzi...

#50 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 15 sierpień 2011 - 13:23

[quote]
Wszystko ładnie pięknie ale pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy: waga.
Solidny 3,2m ponton waży około 50-60kg. Pomijam uciążliwość składania/rozkładania ale zatarmosić go samemu z klamotami nad wodę czasami kilkadziesiąt metrów to sporo samozaparcia trzeba mieć.
[/quote]


A ile waży solidna łódka o tej długości? :D Solidna łódka waży co najmniej 80 kg. Tu samozaparcie musi być jeszcze większe :D Ponton jest w dwóch, czasem trzech częściach (powłoka, podłoga ze stelażem, wiosła, pompka). Mając odpowiedni wózeczek (składany oczywiście) można to spokojnie samemu zawieźć nad sam brzeg. Samemu też można zawieźć w pełni złożony (napompowany, z zamontowaną podłogą i z częścią klamotów w środku) ponton (ja mam 3,4 m i 65 kg) i go zwodować- również posługując się wózeczkiem (publikowałem zdjęcia w stosownym wątku). W dodatku robię to jedna ręką :D Nie namawiam nikogo do kupna pontonu, to sprawa indywidualnego wyboru. Jedynym mankamentem pontonu jest konieczność wysuszenia go przed zmagazynowaniem. Nie znajduję dla siebie innych wad takiego rodzaju jednostki.
[/quote]


Mam łódkę 3,6m więc wiem o czym piszesz :D ale użytkowałem też ponton ponad 3m.

Ponton daje mobilność, wędkarzom bez miejsca parkingowego na łódkę. Ot cała filozofia.
Poza tym pozostaje aspekt bezpieczeństwa. Na rzekę ponton ponad te 3,2m bez wątpienia da mi lepsze samopoczucie niż łódka 3,6m ze względu na inny profil itd. A inwestować w łodzie za parę tys. więcej nie mam potrzeby.

3,2m firmy WATS (porządne pontony m.in. dla straży) można kupić za mniej niż 2tys PLN. Jak dla mnie sprawa jest prosta.

#51 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 15 sierpień 2011 - 18:23

masz chyba na myśli 3 tys za ponton 3,2 m WATS ...

#52 ONLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 18:59

Chyba 3.626 PLN za nowy :D

#53 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 15 sierpień 2011 - 19:34

masz chyba na myśli 3 tys za ponton 3,2 m WATS ...

Jeszcze dzisiaj wisiało ogłoszenie na tutejszym forum o sprzedaży WATS za 1500zł.
W naprawdę dobrej cenie można znaleźć używki.

#54 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 01:05

wodowanie łodzi 45-60min ??? mam cały czas wszystko uzbrojone od początku sezonu do końca:
założony silnik ze zbiornikiem na łodzi
echosonda ,wiosła. itd
wjeżdzam przyczepą razem z tylną belką oświetleniową do wody,nie spinam łodzi żadnymi pasami,wrzucam tylko skrzynke i wędki przed slipem. wodowanie łodzi 4,20m trwa bez przesady ok 5min z wjazdem na slip,
wyciągnięcie 0k 10
szlak mnie trafia jak niektórzy uzbrajają wszystko na slipie.

Pozdrawiam

#55 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 01:17

przepraszam za zaśmiecanie, chodziło o pomoc w wyborze pontonu,
Pozdrawiam


#56 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 16 sierpień 2011 - 08:10

Chyba 3.626 PLN za nowy :D

znalazłem w necie ofertę na WATS za niecałe 3 tys zł nowy ... konkurencja jest nieco tańsza, ale może te są lepsze

małe sprostowanie sie należy .... to co widziałem to była niestety cena netto - 2950 zł

#57 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 16 sierpień 2011 - 08:13

szlak mnie trafia jak niektórzy uzbrajają wszystko na slipie.

wskazane to robić np. na parkingu, a nie tuż przed wodowaniem :D ... kolega pisał jednak o jeździe autostradą z przyczepą, a to może być kłopotliwe przy uzbrojeniu choćby w wiosła - trzeba wszystko dobrze zabezpieczyć ... mój kolega w tym roku zgubił plandekę (i nie tylko) podczas jazdy :mellow:


#58 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2011 - 12:19

...Jedynym mankamentem pontonu jest konieczność wysuszenia go przed zmagazynowaniem.

Niekiedy zwijam ponton mokry,nawet w trakcie deszczu i za bardzo się tym nie przejmuję (tym bardziej jeżeli wędkuję np.na drugi dzień),na wysuszenie go jest później czas w domu,nawet po kilku dniach.Zdarzało mi się nieraz,tak jak w poprzednim sezonie,że w grudniu zwinąłem ponton mokry,spakowałem do torby i wysuszyłem go dopiero po ok 3 tygodniach.Nic się z nim nie dzieje ,a użytkuję go 3 sezony.



#59 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 17 sierpień 2011 - 15:05

Niekiedy zwijam ponton mokry,nawet w trakcie deszczu i za bardzo się tym nie przejmuję (tym bardziej jeżeli wędkuję np.na drugi dzień),na wysuszenie go jest później czas w domu,nawet po kilku dniach.Zdarzało mi się nieraz,tak jak w poprzednim sezonie,że w grudniu zwinąłem ponton mokry,spakowałem do torby i wysuszyłem go dopiero po ok 3 tygodniach.Nic się z nim nie dzieje ,a użytkuję go 3 sezony.


Takie same doświadczenia - potwierdzam



#60 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 18 sierpień 2011 - 19:26

Skoro to wątek o pomocy przy wyborze pontonu, to może ktoś zapoda fotki zapakowanego pontonu (najlepiej z 2 wędkarzami) o długościach 3,2 - 3,6 m. Myślę, że nie tylko mi to pomoże. Może ktoś z kolegów będzie pływał w sobotę po Z. Zegrzyńskim w Zegrzu, to pooglądam?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych