Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtek Bazylewicz

Wojtek Bazylewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 04 sierpień 2006 - 13:33

W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać sie na dorsze, ale to będzie mój pierwszy raz i nie wiem jak sie do tego zabrać. Przede wszystkim poradźcie mi gdzie i jaki kuter wybrać, żeby nie naciąć sie na jakiegoś nieuczciwca. Sprzętu dorszowego nie mam i licze na to że mozna na miejscu wszystko pożyczyć, chyba że kij do 40 gramów wystarczy. No i najważniejsze ile kosztuje taka wyprawa łącznie z wypożyczeniem sprzętu dla dwóch osób. Generalnie za każde informacje i porady będe wdzięczny.
P.s. Będę mieszkał w Rewalu lub w okolicach.
Pozdrawiam Wojtek.

#2 OFFLINE   Johnny John

Johnny John

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2006 - 13:54

Co do sprzętu to raczej kijek 40 gr to za lekki. Co do kutrów to podobno najlepiej płynąć na Neptunie we Władysławowie.
W porządku też jest katamaran Kubuś w Łebie. A co do cen to nie wiem :unsure: ...

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2006 - 14:21

Mi zaś kilku znajomych zdecydowanie odradzało usługi kapitana Wiśniewskiego... pływając z Władka łowi się na głębszej wodzie z reguły, jeżeli to pierwsza wyprawa na dorsze najprościej będzie jigować pilkerem przy burcie. Sprzęt można wypożyczyć, ale bywa on często w tragicznym stanie (jak słyszałem) lepszym wyjściem może okazać się pożyczenie sprzętu dorszowego od jakiegoś kolegi . Cena rejsu dorszowego z tego co sie orientuje to ok 120zł/osobę, nie wiem ile kosztuje dodatkowo ew. wypożyczenie sprzętu

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 15:42

Idz na http://www.wcwi.pl i tam popytaj - towarzystwo jezdzi na dorsze bardzo czesto. Szukaj Artura Grabowskiego i Witka Nowaka (tu tez bywa, ze wpadaja). Ewentualnie Darka Krystosiaka.


#5 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 04 sierpień 2006 - 19:14

obecnie do Wiśniewskiego chyba i tak się nie dostaniesz (rezerwacje na długo do przodu) rejs bez sprzętu u niego 150 zeta za osobę , normalnie chyba troche ponad 100 (nie wiem ile sprzęt) idź na www.pzw.gda.pl i przejdź tam na forum - tam znajdziesz najlepsze info.
Pozdro Adam.


#6 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 05 sierpień 2006 - 07:55

Wojtek!
Jeżeli to twój dedebiut na dorszach to stanowczo odradzam Władysławowo.Kapitan Neptuna pływa nierówno(dużo zależy od ilości promili :mellow: ).Przy takich głębokościach łowienie 300-gr pilkerami to mordęga szczególnie jak ryba nie bierze.Owszem trafiają się obfite rejsy,ale zbyt często bywało że naprawdę dobrzy dorszowcy łowili po 3 bolki przez cały dzień.Były też sytuacje że kapitana trzeba było szukać rano po knajpach żeby rejs się odbył <_<.Można sie zniechęcić :wacko:
Polecam Łebę ale Kubusia sobie daruj.Łeb 44,Łeb 96,Delfin, Halny ,Ksieżna Łeby-to kutry na których nigdy się nie zawiodłem.
Bardzo dobre dwie jednostki pływają z Darłowa ale nazw nie pamiętam,jakbys chiał to moge zadzwonić do kumpla i się zapytać.
Koszty tak jak piszą koledzy -do 150 zeta z wypożyczeniem sprzętu B)

Aha!W Łebie mozna przyjemnie połowic niezadługim kijkiem do 80-100 gr z plecionką 0,20 ,tylko przy wyciąganiu na pokład musisz łapać za plecionkę :lol: B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych