Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

I Ogólnoolski Zlot Jerkbait "Dorsz Bałtyku 2011"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2011 - 09:19

Podejmuje się organizacj takiego zlotu. Już dzisiaj wieczorkiem pierwsze wstępnę wiadomości. Teraz na szybko napisze, że ma to być 3 dniowe spotkanie. Proponowane terminy to 23-25.09 ; 30.09-2.10; bądź 7-9.10. Miejsce docelowe zlotu USTKA. Proszę o wyrażenie swojej opini. Liczę na na waszą pomoc.

#2 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:14

1. W czasie zlotu planowane są dwa wyjścia w morze (sobota , niedziela ). Wyjscia na 10-12h w zależności od warunków pogodowych i efektów połowu.
2. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu na kutrze/rach ( brana jest możliwość wypłynięcia dwoma kutrami jeśli zainteresowanie zlotem będzie odpowiednie.
3. Dla wędkarzy przyjezdnych możliwe są noclegi w ośrodku Portofino (1km do portu ).

Jestem w trakcie ustalania kosztorysu, będzie parę wersji z noclegami jak i bez nich.... Jesli ktoś ma jakieś propozycje odnośnie kutrów i noclegów w Ustce to propozycje mile widziane. Ja proponuje dwa kutry Amelia i Doko.



#3 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 sierpień 2011 - 21:38

Ja bym taki zlot zorganizował w Kołobrzegu, w pierwszym i połowie drugiego terminu można jeszcze na troć wyskoczyć (Parsęta oczywiście). Zrobisz jak uważasz, domyślam się, że masz doświadczenie z Ustki. B)

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 sierpień 2011 - 14:17

Janusz bez przesady - tam w razie czego jest Słupia... Jakoś sobie poradzimy :D

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 15:00

@boseiib

pomysł moim zdaniem bardzo fajny. Rozumiem że zlot zamierzasz zorganizować w formule C & R ? Tylko takiej imprezie jesteśmy w stanie patronować :D

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2011 - 17:08

Kwestię C&R poruszyłem już z Remkiem i niestety taka zasada w przypadku połowu dorszy jest raczej mało prawdopodobna. Liczę, że wypowie się w tej kwestii jakiś ichtiolog. Dorsz wyciągnięty z głębokości około 50m, poprzez różnice ciśnień ma problemy z powrotem do pierwotnej kondycjii. Po niedzieli będę znał wstępny kosztorys.

Jak napisał kolega powyżej w wypadku pogorszenia się warunków pogodowych pozostaje nam Słupia więc sprzęt spinningowy proponuje zabrać ze sobą.

Na dzień dzisiejszy są problemy z kutrami gdyż większość sobót jest już zarezerwowana ale jestem umówiony na telefon w niedziele i wtedy będe wiedział już jaką ilością miejsc dysponujemy.

Niebawem dalszy ciąg informacji....

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 17:48

Ludzie, odpuście. Dorsz nie ma nic wspólnego z C&R. Chyba, że ograniczymy połowy do głębokości np. 10 m i lekkiego spiningu. :lol:

#8 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 12 sierpień 2011 - 17:57

w takim razie po co jest ustalony wymiar ochronny dorsza?

#9 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:05

Żeby rybacy nie odstawiali do skupu tylko sprzedawali z burty durnym turystom. Bo, panie, taki jest najlepszy...

#10 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:13

Panowie zlot jest planowany na przełom września/października a w tym okresie jest już naprawde duża szansa na roby >3kg i dużo ponad wymiar więc spokojnie. Przypuszczam, że drugą przyczyną dla której wprowadzony jest okres ochronny jest to, że młodszy osobnik ma większe szanse na przeżycie niż stary dziade. Dodatkowo na kutrach obowiązuje lmit ilościowy(7sztuk) więc wydaje mi sie, że nie ma co panikowac. Można się umówic, że jeśli ryba będzie prawidłowo zacięta, odowiednio holowana i widać będzie, że jej forma jest okej to bez względu na wymiar wraca do wody.... takie jest moje zdanie...

#11 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:17

byłem kilka lat temu na dorszach (więcej nie pojade)
nie pamiętam dokładnie na jakiej głębokości łowiliśmy wypływaliśmy z Darłówka. wypuszczane ryby odpływały.

#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 sierpień 2011 - 21:55

Kupcie se dorsza w sklepie, albo u rybaków na morzem. Nie kombinujcie ze zlotem pod tytułem I Ogólnopolski Zlot Jerkabait Dorsz Bałtyku 2011. Bo to nie ma nic wspólnego z ideą C&R i tym Forum. <_< <_< <_< <_<

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2011 - 18:05

Dajmy Michałowie szansę. Może zlot uda sie zorganizowac na płytszej wodzie, z łowieniem na lekkie zestawy, tak zeby wypuszczane ryby miały realną szansę na przeżycie. Obiecał że skontaktuje się z ichtiologiem i z szyprami w tej sprawie - więc nic nie jest jeszcze przesądzone :D

Zlot jerkbaita = tylko na żywej rybie.

#14 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2011 - 18:56

Panowie we wtorek do wieczora dam znać co dalej z pomysłem ciężkiego spiningu i napisze opinie którą otrzymam od ichtiologa. Myśle, że ciężki spinning to zupełnie nowe wyzwanie wiec może być naprawde ciekawie.... Dorsz na koguta?? Dorsz na wachadłówke??.... Co o tym sądzicie panowie:)

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 13 sierpień 2011 - 19:36

Jezeli bylby na pierwszych kamieniach, to dalo by rade C&R. Niestety, grubsze siedza na wrakach a te sa w wiekszosci glebiej :(

#16 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 sierpień 2011 - 06:31

Kolejne info po paru dniach przerwy. Wczoraj wykonałem telefon do PZW z zapytaniem, które czasowo blokuje organzacje zlotu. Zapytane brzmiało... Czy jest sens wypuszczać dorsza wyciągniętego z głębokości 30m. Odpowiedź nie była jednoczna a mianowicie... Jeżeli ryba była zapięta prawidłowo i hol nie odbywał się na siłe to nie ma przeciwskazań do jej wypuszczenia. Inna sytuacja jest w momencie gdy ryba zostanie odchaczona i w czasie holu nie ma szans na równa walkę z Wedkarzem. Pan ichtiolog powiedział, że wypuszczanie dorszy ma sens... i tutaj pojawia sie zapytanie do własciciel forum i jego użytkowników. Czy ktoś byłby zainteresowany udziałem w takim wydarzeniu?? Ma to być nowość... nie będziemy używać tylko pilkerów... bardziej będzie zależało nam na połowie na duże gumy.... czekam na chetnych do niedzieli i wtedy zobaczymy co i jak dalej.

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2011 - 07:03

Michale,

dwie kwestie:

1. Wydaje mi się że przy płytkich łowiskach łowienie na pilkery mija się z sensem. Jeżeli przynętą będzie guma zbrojona w pojedynczy hak, to wydaje mi sie że problem podhaczania ryb (który dla mnie zwiazany jest ze stosowaniem pilkerów zbrojonych w kotwice) - sam sie niejako rozwiązuje.

2. Czy rozmawiałeś z szyprami? Chodzi o to jaka jest szansa na rybę w tym okresie na płytkiej wodzie.

#18 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 sierpień 2011 - 07:10

Dzisiaj do 18 czekam na proozycje forumowiczów odnośnie kutrów które mogą polecić. Ja sam jestem za organizacja zlotu w Ustce bo w momencie gdy ogoda spłata nam figle i nie będzie możliwe wypłynięcie pozostaje nam słupia choc tam nie bedzie równiez pola do popisu gdyz od 1 października zaczyna się okres ochronny na troć i jej połów nie będzie możliwy... Czekam na propozycje forumowiczów jeśli nie będzie odzewu do 18 to am zaczynam dzwonić.

#19 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 sierpień 2011 - 07:05

1. Wydaje mi się że przy płytkich łowiskach łowienie na pilkery mija się z sensem. Jeżeli przynętą będzie guma zbrojona w pojedynczy hak, to wydaje mi sie że problem podhaczania ryb (który dla mnie zwiazany jest ze stosowaniem pilkerów zbrojonych w kotwice) - sam sie niejako rozwiązuje.



Paweł, moim zdaniem podhaczanie ma związek z łowieniem (podbijaniem przynęty) na chama. Pamiętam, kiedy ostatnio byłem na dorszach (kiedy to było! – ale już po wizycie w Norwegii) łowiłem na pilker w ten sposób, że opuszczałem go na dno, stukałem o nie kilka razu, podnosiłem kilkanaście- kilkadziesiąt centymetrów i czekałem na pobicie. Ryby brały jak sandacze: pstryk, zacięcie i hol. Myślę, że lekkie pilkery i łowienie wertykalne na płytkiej wodzie będzie jak najbardziej na miejscu, ale musi to być najlżejszy kaliber.

EDIT: Acha, jakby co, to wstępnie się piszę, ciekawa inicjatywa.

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2011 - 11:58

Faktycznie, może i lekki pilkerek zbrojony pojedynczą kotwicą nie będzie sprawiał problemów. Płytsza woda otwiera w ogóle kupę możliwości moim zdanie. Koguty ? Cykady ? Niby dlaczego na nie nie można spróbować połowić dorszy B)

Łowienie wertykalne - też chyba jest dopuszczalne na wodach morskich? Wszystko to wydaje mi się dużo ciekawsze niż dorszowanie w wydaniu tradycyjnym które pamiętam z Władka czy z Bornholmu...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych