Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 12 wrzesień 2021 - 08:10

Przyznam, że nie zaobserwowałem tego, wczoraj właśnie był taki dzień 27' i brak lub minimalny  wiatr, łowiliśmy we 2 i nie trzeba było się przechodzić po rzutach /na MK wiecznie zamienialiśmy się miejscami ;-)

 

Ale może ktoś zrobi test budżetowych GPS MK,HASWING, inne  /trzymanie na dużej fali, flauta, wiatry zmienne, dokładność GPS, precyzja w korekcie - inaczej każdy chwali co ma  ;-)



#722 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 wrzesień 2021 - 08:16

Pomysł dobry,ale kilku chłopa z łodziami w jednym miejscu musiałoby  się pojawić na ustawce ;)



#723 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:47

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, dostawa będzie u nas za 3-4 dni, będziemy od razu wysyłać do sklepów, 55lbs oraz 80lbs.



#724 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 10:43

@Haswing- czy dotarły do Państwa informacje o problemach z łącznością z telefonem- zrywanie połączenia? Jeśli tak istnieje na to jakaś recepta?



#725 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 10:56

@Haswing- czy dotarły do Państwa informacje o problemach z łącznością z telefonem- zrywanie połączenia? Jeśli tak istnieje na to jakaś recepta?

Nie mamy takich informacji, mogę dopytać producenta gdzie może być problem.



#726 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 19 wrzesień 2021 - 12:58

Witam czy dotarły już te Haswing Cayman 55 GPS  12V i jaka jest cena.



#727 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 13:28

Witam czy dotarły już te Haswing Cayman 55 GPS  12V i jaka jest cena.

Są dostępne już u nas (ilość ograniczona bo już dużo się sprzedało), od jutra wysyłka do sklepów. Cena detaliczna 4100 za GPS 55lbs, 5100 - 80lbs 24V.  


Użytkownik Haswing edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 13:51


#728 OFFLINE   Pawel3209

Pawel3209

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 wrzesień 2021 - 08:53

Są dostępne już u nas (ilość ograniczona bo już dużo się sprzedało), od jutra wysyłka do sklepów. Cena detaliczna 4100 za GPS 55lbs, 5100 - 80lbs 24V.



#729 OFFLINE   Pawel3209

Pawel3209

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 wrzesień 2021 - 08:56

Czy 80lbs sprawdzi się na Warcie jako silnik dodatkowy do kotwicy oraz awaryjnie żeby spłynąć powiedzmy ok 4km do slipu pod prąd?Łódź 430cm Brema.

Użytkownik Pawel3209 edytował ten post 21 wrzesień 2021 - 08:58


#730 OFFLINE   losbebenos

losbebenos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Bęben

Napisano 21 wrzesień 2021 - 11:48

Czy istnieje możliwość zresetowania silnika, bądź pilota?
W starszej wersji był przycisk do resetu, zarówno na silniku, jak i na pilocie.

#731 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 wrzesień 2021 - 15:24



Nadmieniam, że pływałem na MK i tam wku... mnie nerwowe manewry silnika przy słabym zmiennym wietrze. Odpał silnika był tak mocny, że zawsze ktoś się zachwiał na nogach!

To słabo się wgryzłeś w pilota, bo tam jest ustawienie wielkości łodzi i na najmniejszej to można prawie usnąć.



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • siarq i Sonary i mapy lubią to

#732 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 27 wrzesień 2021 - 14:50

Witam odebrałem dziśaj Caymana 55lbs GPS w zestawie nie ma ładowarki ,zalecana to 5V-500mA,
Mam ładowarkę od telefonu 5V-1,5A czy taką ładowarką mogę ładować pilota od silnika,z góry dziękuję za podpowiedzi.

#733 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 27 wrzesień 2021 - 17:40

1. Złóż reklamację - masz niekompletny towar

 

2. ładowarka ma 5V, 500mA

 

3. oryginalna jest bardzo poręczna i mała,

 

xKabel_USB_dopilota.jpg.pagespeed.ic.jpn


Użytkownik koyot edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 17:40


#734 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 27 wrzesień 2021 - 19:33

perch22 - ładowarka jest w tej wtyczce USB  w kablu  ;-)  a masz kabel ;-) 


Użytkownik koyot edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 19:34


#735 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 wrzesień 2021 - 20:53

Koyot, jak to jest ładowarka to ja jestem wysoką śliczną blondynką. To kabel do ładowania z czujnikiem i to perch ma na pewno. Perch, możesz spokojnie wykorzystać tą ładowarkę, którą masz od telefonu. Ta podana w instrukcji to standard, możesz równie dobrze ładować gniazdem USB w laptopie.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 20:58


#736 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 27 wrzesień 2021 - 22:17

Koyot, jak to jest ładowarka to ja jestem wysoką śliczną blondynką. To kabel do ładowania z czujnikiem i to perch ma na pewno. Perch, możesz spokojnie wykorzystać tą ładowarkę, którą masz od telefonu. Ta podana w instrukcji to standard, możesz równie dobrze ładować gniazdem USB w laptopie.


Możesz farbować powoli włosy ;)
We wtyczce masz wszystko, podłączasz do dowolnego USB i tyle, miałem Caymana kiedyś
  • drChlubicz lubi to

#737 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 wrzesień 2021 - 07:13

Ja pierdole, kolejny gigant elektroniki. Ludzie!!! To jest k... zwykły kabel z czujnikiem, kabel łączący ładowarkę z urządzeniem ładowanym, akumulatorem. Każdy port usb,czy w laotopie czy w ładowarce zewnetrznej jest swoistą ładowarką, a kabel jest po prosty k...a kablem. To nie jest trudne. Ten kabel to nie jest ładowarka, ogólnie ładowarka to poprawnie ładowarka akumulatorów. Czujnik jest bardzo prosty, kolorem czerwonym sygnalizuje ładowanie, zielonym prąd bez obciązenia czyli naładowanie. Jeżeli nadal twierdzisz, że ten kabelek jest ładowarką, to podaj proszę nam tu wszystkim parametry prądu jaki ta ładowarka generuje. Jeszcze troszkę takich postów i w Polsce ktoś wymyśli perpetum mobile.


Nie stresuj się, złość piękności szkodzi. Niektórzy poprostu wymagają więcej czasu i uwagi...:)

#738 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 28 wrzesień 2021 - 07:27

Ja pierdole, kolejny gigant elektroniki. Ludzie!!! To jest k... zwykły kabel z czujnikiem, kabel łączący ładowarkę z urządzeniem ładowanym, akumulatorem. Każdy port usb,czy w laotopie czy w ładowarce zewnetrznej jest swoistą ładowarką, a kabel jest po prosty k...a kablem. To nie jest trudne. Ten kabel to nie jest ładowarka, ogólnie ładowarka to poprawnie ładowarka akumulatorów. Czujnik jest bardzo prosty, kolorem czerwonym sygnalizuje ładowanie, zielonym prąd bez obciązenia czyli naładowanie. Jeżeli nadal twierdzisz, że ten kabelek jest ładowarką, to podaj proszę nam tu wszystkim parametry prądu jaki ta ładowarka generuje. Jeszcze troszkę takich postów i w Polsce ktoś wymyśli perpetum mobile.

Czyli Twoja ładowarka do telefonu generuje prąd? :D
Ty chcesz generator czy ładowarkę w końcu?
Ten kabelek to właśnie ładowarka, tyle tylko że wymaga podłączenia do portu USB to takie trudne do zrozumienia, te owe diody sygnalizują że masz naładowana baterie w pilocie, wewnątrz masz układ ograniczający prąd i sygnalizujący pełne naładowanie.
Farbę blond już kupiłeś ?
;)

Użytkownik crizz100 edytował ten post 28 wrzesień 2021 - 07:50


#739 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2021 - 09:18

Crizz100, do jasnej cholery, ładowarka do akumulatorów to urządzenie które z 230v robi 5v, USB w laptopie też jest zintegrowane z wewnętrzym systemem zasilania, który generuje na zwykłym USB napięcie 5v w około 500mA.  Ten kabel jest tylko "podajnikiem" prądu z odpowiednią kocówką, gdy kupisz sam kabelek z takim samym wyjściem, też naładujesz baterię za jego pośrednictwem tylko bez sygnalizacji naładowania. W tych silnikach ładowarki na wyposażeniu brak, jest tylko kabelek połączeniowy, ja wykorzystuję ładowarkę 1A i jest ok. Wpisz w google hasło ładowarka sieciowa lub ładowarka akumulatorowa, jak wyskoczy ci gdziekolwiek sam kabelek jako ładowarka i udowodnisz mi swoją teorię to załatwię Ci przyjęcie do "PAN" i wieczną chwałę. To tak jak byś chciał powiedzieć, że przewody wysokiego napięcia są ładowarkami/generatorami napięcia, tylko po cholerę na ich początku te ogromne budynki produkujące prąd. Prościej w cyklu rozłożonym to elektrownie to generatory, stacje trafo to takie ogromne ładowarki, a kabel k...a to po prostu kabel sieciowy i tyle. Sam kabel nie będzie nigdy ładowarką, może być jej częścią tzn podajnikiem energii z ładowarki do właśnie akumulatora, ale ogólnie tego kabla być nie musi, może być ładowarka z wtyczką bezpośrednią. Jak by w ładowarce zamiast portu usb zastosować końcówkę kablową do ładowania aku, to takie urządzenie będzie świetnie działać, będzie jednak mało mobilne. Po to wymyślono USB aby znormalizować wiele wtyków i nie generować dziesiatek serii ładowarek, każda do innego urządzenia, dodatkowo standaryzując transmisję danych. Do jednej z ładowarek z wyjściem usb podłączysz wiele kabli usb z różnymi końcówkami i naładujesz dzięki temu różne urządzenia z różnymi wtykami. W caymanie producent zastosował ładowanie przez końcówkę trzpieniową po to aby łatwiej ją uszczelnić, aby było też ekonomiczniej, mógł tam zastosować gniazdo micro USB i też by było ok, tylko bez transmisji danych nie było takiego sensu! Tyle. Jak krowie na rowie. 

Poniżej zdjęcie ładowarki i kabla type C:

 

Załączone pliki


Użytkownik Matteoo edytował ten post 28 wrzesień 2021 - 09:29


#740 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 28 wrzesień 2021 - 11:25

Oj panowie zamiast spinać się w teorii, robi się tak. Poniżej zdjęcia rozebranego "magicznego kabelka"

 

Po 1 z tylu na płytce PCB widać 2 rezystorki SMD 

Po 2 z przodu mamy AP5057 , dwie diody LED i rezystor 0 i 2 kondensatory do regulacji napiecia

 

Czyli komponenty na płytce PCB maja dwa zadania, syngalizować status naładowania diodami i ladować pilot

 

Załączony plik  IMG_0143 2.jpg   85,45 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0140.jpg   95,45 KB   16 Ilość pobrań

 

 

AP5057 jest ładowarka zgodnie ze schematem producenta

 

Załączony plik  Screenshot 2021-09-28 at 12.30.14.jpg   27,1 KB   16 Ilość pobrań

 

 

Podsumowując podpinając kabel z USB 2.0 do np dowolnej Ładowarki od telefonu z wejściem żeńskim USB 2.0 uzyskujemy prąd wejściowy 5V (sprawę załatwia nam np ładowarka od telefonu VOUT 5v, VIN 230V)

 

Następnie napięcie 5V wchodzi w AP5057 i służy do ładowania targetu (pilot Haswing). Jest to komponent BAT+, BAT- w tym wypadku bateria litowo jonowa w naszym pilocie. Rezystory na wyjściu do BAT+/BAT- oczywiście maja ograniczyć natężenie prądu płynące z AP5057 do pilota do 500mA. Ponieważ sam AP5057 potrafi generować do 1000mA natężenia

 

 

Werdykt ? przy porcie USB na kabelku znajduje się ładowarka, także nie jest to zwykły kabel USB. Natomiast każdą inna ładowarka z wyjsciem do 500mA i napięciem 5V załatwi temat ladowania pilota


Użytkownik horac edytował ten post 28 wrzesień 2021 - 11:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych