Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 17 grudzień 2021 - 00:47

Wyłączam kotwicę, przestawiam łódkę i to w kierunku jakim chcę, włączam kotwicę. I to wszystko za pomocą pilota. Czadowo. 🤪🙃


Szok i niedowierzanie. Taka opcja na pewno jest w Motorguide, chociaż moim zdaniem mogłoby to byc 5m a nie 1.5 , bo jest dużo klikania

#782 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2021 - 08:49

Tak szczerze to to są już dziecinne rozważania. Ogólnie widać, że kotwice trzymają dobrze, choć błąd GPS stanowi nawet do 5m. Ogarnia nas wszystkich juz szczyt lenistwa, normalne przestawienie o 1m lub ile się chce, to standardowo 4 kliknięcia, no może 5.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 grudzień 2021 - 08:49

  • Radbraw lubi to

#783 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2021 - 09:40

Miałem na myśli przycisk funkcyjny, jeśli tylko podpływasz to odległość określasz sobie na oko...

#784 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 09:51

Wyłączam kotwicę, przestawiam łódkę i to w kierunku jakim chcę, włączam kotwicę. I to wszystko za pomocą pilota. Czadowo.

W MK klikam dwa razy np. prawo i silnik przestawia się sam o 1.5m, cztery razy - o 3m itd. I o taką funkcjonalność chodzi. Normalnie to trzeba trochę popykać, żeby się przestawić. Taka wygoda, szczególnie w nurcie.


Użytkownik psulek edytował ten post 17 grudzień 2021 - 09:52


#785 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 10:55

A jeszcze pytanie  - czy i jak jest realizowany autopilot w Haswingu? Czy jest korekta niwelująca wpływu prądu i wiatru czy tylko zadajesz kurs?


Użytkownik psulek edytował ten post 17 grudzień 2021 - 10:57


#786 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2021 - 11:26

Ja jak pływam na autopilocie z telefonu to łódka płynie po zadanym, narysowanym, torze. Jak określę z jaką ma płynąć prędkością, tempomat, to musi korygować ruch wody i wiatru. Mało z tego korzystałem w tym roku, ale jakoś działa :).

#787 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2021 - 14:23

Zastanawiam się nad jego kupnem i nie wiem czy nie wybrać MG ale jest sporo droższy bo kosztuje 7300 a haswing 4100. Dodam ze miałem już taki silnik, kupiłem razem z łodzią. Nie posiadał funkcji kotwicy na pilocie ale łączył się z aplikacja. Ta funkcja oczywiście była zjebana i się nie łączył…… Łódź sprzedałem razem z silnikiem. Choroba postępuje i jest już nowa Łódź której brakuje silnika dziobowego z funkcja kotwicy. Doradzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#788 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 grudzień 2021 - 14:32

Mk

#789 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 14:49

Ja jak pływam na autopilocie z telefonu to łódka płynie po zadanym, narysowanym, torze. Jak określę z jaką ma płynąć prędkością, tempomat, to musi korygować ruch wody i wiatru. Mało z tego korzystałem w tym roku, ale jakoś działa :).

Nie chodzi mi o to. Po trasie to wiadomo, że silnik ma się trzymać trasy. Chodzi mi o to, że ustawiam sobie główkę silnika tak, że wskazuje "linię" równoległą do brzegu. Czy jest przycisk który spowoduje, że silnik będzie cały czas płyną po tak wyznaczonej linii, czy za każdym razem musisz nagrać trasę? Pytanie uzupełniające - jeżeli ma taką funkcje - czy jeżeli już ją wyznaczysz, to będzie się trzymał tej konkretnie linii czy będzie dryfował, ale trzymał kurs. Podam ci przykład - chcę obłowić brzeg - ustawiam główkę silnika równolegle do brzegu, wciskam guzik i silnik płynie wzdłuż brzegu po zadanym kursie, cały czas w miarę trzymając odległość. Np. jeżeli wieje wiatr od brzegu, to silnik dąży do tego, żeby płynąć po pierwotnie wyznaczonej linii, a nie płynie tylko zadanym kursem, jednocześnie się oddalając.

Użytkownik psulek edytował ten post 17 grudzień 2021 - 15:42


#790 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 grudzień 2021 - 16:22

Ma

nie ma takiej funkcji, musisz wyłączyć kotwice i się przestawić i znowu włączyć kotwice.

W MG stojąc na kotwicy przyciskasz przycisk w zależności w którą stronę chcesz się przestawić - 1 raz - przesuwasz się o 0,5m (chyba że jest to 1m  ^_^)

Naprawdę przydatna funkcja - sprawdzone na obu silnikach



#791 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2021 - 16:23

Psulek, tobie najwyraźniej chodzi o pływanie na azymut. Mam ten silnik od początku, jeden z pierwszych z funkcją kotwicy w pilocie. Nie widzę ani w instrukcji, ani w możliwościach płynięcia na azymut. Inne marki pływają na azymut, Twoje spostrzeżenia, że wzdłuż brzegu są lekko zgubne, takie mądre one nie są. To moim zdaniem jest pływanie na kompas, czyli utrzymuje zadany kierunek geograficzny. Konkluzja jest taka, że tej funkcji nie ma, albo ja jej nie odkryłem. Ja określam sobie w aplikacji trasę, rysuję ręcznie nową, i tej trasy z zadaną prędkością się trzyma, troszkę bardziej skomplikowane ale wyrabia spokojnie na zakrętach, a i przystanki mogę sobie określić. Specjalnie do niego używam innego telefonu, z kartą pod internet, nie rozłącza wtedy i nie wariuje, inne aplikacje w ustawieniach wyciszyłem. Według moich znajomych na kotwicy trzyma lepiej niż MG. Czy funkcją kotwicy o której piszesz jest warta 3tys, może i tak.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 grudzień 2021 - 16:29


#792 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 17 grudzień 2021 - 17:05

A jeszcze pytanie - czy i jak jest realizowany autopilot w Haswingu? Czy jest korekta niwelująca wpływu prądu i wiatru czy tylko zadajesz kurs?


Masz taką funkcjonalność w MK ? Ja pływałem wielokrotnie w ten sposób wzdłuż brzegu, i nie zauwazylem żebym się od niego oddalał mimo wiatru (silnik Xi5)
Co do Haswinga to dosyć upierdliwe jest to sterowanie z telefonu, szczególnie teraz jak jest zimno , często pada deszcz , w MG mam jeden przycisk do kursu , drugi do tempomatu, trzeci do kotwicy.
Może i Haswing doda te funkcje z kolejna generacja, samo pływanie na haswingu jest ok , kotwica też dobrze działała.
Także kto co lubi i ile ma $$

#793 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2021 - 18:27

Crizz100, z tą upierdliwością to masz w pełni rację. W zimne dni troszkę kiepsko, dlatego obecnie używam note9 samsunga i tu rysuję piórkiem nie palcem. Myślę jednak na kolejny sezon o tablecie minimum 10 cali, a wtedy obsługa to bajka i film w nudne dni można jeszcze obejrzeć. 🤪, lub podłączyć kamerkę podwodną na sztycy. Wtedy taki natural panoptix ograniczony zasięgiem czystości wody.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 grudzień 2021 - 18:28


#794 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 18:45



Masz taką funkcjonalność w MK ? Ja pływałem wielokrotnie w ten sposób wzdłuż brzegu, i nie zauwazylem żebym się od niego oddalał mimo wiatru (silnik Xi5)


Tak, w MK tak to działa.



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#795 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 18:52

Psulek, tobie najwyraźniej chodzi o pływanie na azymut. Mam ten silnik od początku, jeden z pierwszych z funkcją kotwicy w pilocie. Nie widzę ani w instrukcji, ani w możliwościach płynięcia na azymut. Inne marki pływają na azymut, Twoje spostrzeżenia, że wzdłuż brzegu są lekko zgubne, takie mądre one nie są. To moim zdaniem jest pływanie na kompas, czyli utrzymuje zadany kierunek geograficzny. Konkluzja jest taka, że tej funkcji nie ma, albo ja jej nie odkryłem. Ja określam sobie w aplikacji trasę, rysuję ręcznie nową, i tej trasy z zadaną prędkością się trzyma, troszkę bardziej skomplikowane ale wyrabia spokojnie na zakrętach, a i przystanki mogę sobie określić. Specjalnie do niego używam innego telefonu, z kartą pod internet, nie rozłącza wtedy i nie wariuje, inne aplikacje w ustawieniach wyciszyłem. Według moich znajomych na kotwicy trzyma lepiej niż MG. Czy funkcją kotwicy o której piszesz jest warta 3tys, może i tak.

Jak zwał, tak zwał - wiadomo o co chodzi. To są po prostu funkcje, których Haswing nie ma , a są łatwe w użyciu i przydatne. Ja nie chcę tabletu, tylko dobry pilot, który będzie miał te funkcje. Niepotrzebny mi kolejny grat/graty na łódce. Naciskam guzik i jest. Nawet nie muszę odrywać wzroku. Samo przestawianie w nurcie jest upierdliwe. Jak chcesz szybko to przestrzeljsz, powoli - to trwa długo. A tak guzik i z głowy. Wolę nad wodę na ryby, na filmy do kina albo z kanapy a rysowanie to może w ramach zajęć art. Ale powiem szczerze - mam słaby talent plastyczny.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 17 grudzień 2021 - 18:54


#796 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 17 grudzień 2021 - 20:01

Jaki by to nie był silnik, i tak lepsze to niż targanie liny szczególnie jesienią ;)
  • nurek28 lubi to

#797 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 17 grudzień 2021 - 22:00

Podpisuję  się pod tym .



#798 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 17 grudzień 2021 - 22:36

Nie chodzi mi o to. Po trasie to wiadomo, że silnik ma się trzymać trasy. Chodzi mi o to, że ustawiam sobie główkę silnika tak, że wskazuje "linię" równoległą do brzegu. Czy jest przycisk który spowoduje, że silnik będzie cały czas płyną po tak wyznaczonej linii, czy za każdym razem musisz nagrać trasę? Pytanie uzupełniające - jeżeli ma taką funkcje - czy jeżeli już ją wyznaczysz, to będzie się trzymał tej konkretnie linii czy będzie dryfował, ale trzymał kurs. Podam ci przykład - chcę obłowić brzeg - ustawiam główkę silnika równolegle do brzegu, wciskam guzik i silnik płynie wzdłuż brzegu po zadanym kursie, cały czas w miarę trzymając odległość. Np. jeżeli wieje wiatr od brzegu, to silnik dąży do tego, żeby płynąć po pierwotnie wyznaczonej linii, a nie płynie tylko zadanym kursem, jednocześnie się oddalając.

Tak przypadkiem nie działa funkcja tempomatu w haswingu?



#799 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2021 - 22:46

No właśnie, ma ktoś instrukcję użytkownika do Haswinga, żeby można było zobaczyć co on dokładnie ma? Mechanicznie to silnik jak każdy inny, tylko co dokładnie dostarcza ekosystem poza kotwicą i rysowania tras piórkiem na mapie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 17 grudzień 2021 - 22:47


#800 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 17 grudzień 2021 - 22:52

Kilka stron wcześniej pytałem przedstawiciela marki i niestety nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych