Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1398 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 maj 2024 - 07:50

Polecam

Ej ale fajny patent. To żeby ewentualnie uciąć plecionkę? Taka garota coś ala jak niby motocykliści robią sobie żeby ucięło głowę przy wypadku ? :)



#1262 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2024 - 09:30

Nieźle porównanie  ;)

Podobne rozwiązania stosuje się powszechnie w śrubach okrętowych, u nasady śruby przy wyjściu z pochwy wału montowane są takie ostrza żeby ciąć liny i sieci rybackie w przypadku wpłynięcia w nie.

Załączony plik  Ropeguard-Cutters-py71xs8jku6jm2zc7sclu90bhk4238q98nqxirdbqw.jpg   23,91 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  DSC08640-scaled.jpg   58,26 KB   10 Ilość pobrań


  • thug lubi to

#1263 ONLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 09 maj 2024 - 17:22

Wszystko ładnie, ale na 90% plecionka która wkręci się w silnik to będzie nasza własna. I po zestawie :)

Ja jednak wolę podnieść silnik i się z tym pomęczyć (w akcesoriach mam lekki kluczyk do śruby na wszelki wyp.).


Użytkownik skrzyp edytował ten post 09 maj 2024 - 17:22

  • drChlubicz lubi to

#1264 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 09 maj 2024 - 18:49

Polecam


Patent genialny, ale nożyk nie powinien być w drugą stronę? Chyba, że są dwa założone, a drugiego nie widać.

#1265 OFFLINE   radecki1987

radecki1987

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Radek

Napisano 12 maj 2024 - 10:59

Panowie . Szukam silnika dziobowego z funkcją kotwicy - to w sumie najważniejsza funkcja której potrzebuję do łodzi motorowej bayliner 5.8m 950kg bez załogi. Zazwyczaj 2 osoby dorosłe na pokładzie.
Czy silnik z tematu poradzi sobie z utrzymaniem takiej łodzi czy jednak trzeba szukać czegoś mocniejszego?

Użytkownik radecki1987 edytował ten post 12 maj 2024 - 10:59


#1266 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 12 maj 2024 - 11:07

Instrukcja użytkowania tego silnika zaleca zastosowanie do Łodzi do 5,5m i 1000kg. 



#1267 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 maj 2024 - 12:04

Przy takiej Łodzi to raczej bym szedł. 24v , przy umiarkowanej pogodzie da radę , ale jak zacznie dmuchać to może być slabo



#1268 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 maj 2024 - 13:16

Instrukcja użytkowania tego silnika zaleca zastosowanie do Łodzi do 5,5m i 1000kg. 

 

Tyle w teorii, w praktyce łódka łódce nierówna. Liczy się też na przykład wysokość sylwetki i podatność na wiatr.



#1269 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 12 maj 2024 - 13:44

Psułek, 

Ta teoria daje pogląd i ocenę, pokazuje pewne granice zastosowania. Jasne, że do takiej łódki należałoby wziąć coś mocniejszego np. 80 lbs, wtedy bez stresu można pływać.

 

Bardziej chciałem zwrócić uwagę, że niektórzy pytający nie zadają sobie minimum trudu aby poczytać specyfikację produktu, która jest dostępna w necie w pierwszym lepszym sklepie lub idą w oszczędności, bo może ktoś napisze, że ten silnik da radę. 



#1270 OFFLINE   radecki1987

radecki1987

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Radek

Napisano 12 maj 2024 - 14:36

Specyfikację sprawdzałem. Moja łódź łapie się w górnym limicie wagowym. Będę celował w haswinga 80 albo minn kota 70 i to już powinno wystarczyć. Na pływaniu na silniku elektrycznym aż tak mi nie zależy ważne żeby utrzymał łódź na kotwicy

Psułek,
Ta teoria daje pogląd i ocenę, pokazuje pewne granice zastosowania. Jasne, że do takiej łódki należałoby wziąć coś mocniejszego np. 80 lbs, wtedy bez stresu można pływać.

Bardziej chciałem zwrócić uwagę, że niektórzy pytający nie zadają sobie minimum trudu aby poczytać specyfikację produktu, która jest dostępna w necie w pierwszym lepszym sklepie lub idą w oszczędności, bo może ktoś napisze, że ten silnik da radę.


Użytkownik radecki1987 edytował ten post 12 maj 2024 - 14:37


#1271 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 20 maj 2024 - 09:46

czesc. nie mogłem się doszukać. 

Mam wersje 1.6 jak działa ten azymut/tempomat. 

Płynę powiedzmy sobie "luźno" i chce się kierować dokładnie na punkt na drugim brzegu ze stałą prędkością. 

Co i jak mam klikać na pilocie. 

Wczoraj to odkryłem po 2 latach :-)

Robiłem tak:

wybierałem kierunek i prędkość i klikałem prawy górny przycisk. Raz coś pikało a nieraz silnik gwałtownie skręcał tak jakby miał wczytany inny kierunek z poprzedniego ustawienia. 

Jaka jest kolejnośc wduszania przycisków i jakich. 

 

Jak go poprawiałem - był dzwięk po przyciśnięciu klawisza skretu Lewo/prawo i taki drugi bardziej cichy dzwięk. Tłumaczę to sobie, że "przyjął  korekte kursu " a ten cichy dzwięk to potwierdzenie nowego kierunku. 

Ma ktoś instrukcje/ lub jakiś fil instruktażowy? 



#1272 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 20 maj 2024 - 12:30

czesc. nie mogłem się doszukać. 

Mam wersje 1.6 jak działa ten azymut/tempomat. 

Płynę powiedzmy sobie "luźno" i chce się kierować dokładnie na punkt na drugim brzegu ze stałą prędkością. 

Co i jak mam klikać na pilocie. 

Wczoraj to odkryłem po 2 latach :-)

Robiłem tak:

wybierałem kierunek i prędkość i klikałem prawy górny przycisk. Raz coś pikało a nieraz silnik gwałtownie skręcał tak jakby miał wczytany inny kierunek z poprzedniego ustawienia. 

Jaka jest kolejnośc wduszania przycisków i jakich. 

 

Jak go poprawiałem - był dzwięk po przyciśnięciu klawisza skretu Lewo/prawo i taki drugi bardziej cichy dzwięk. Tłumaczę to sobie, że "przyjął  korekte kursu " a ten cichy dzwięk to potwierdzenie nowego kierunku. 

Ma ktoś instrukcje/ lub jakiś fil instruktażowy? 

Ustawiamy prędkość, kierunek ręcznie i najlepiej po 10-15sek wcisnąć przycisk tempomatu i silnik będzie korygował kierunek płynięcia ze względu na warunki. Gdy naciśniemy jeszcze raz przycisk tempomatu ten tryb będzie wyłączony. 

Dobrze to widać na aplikacji, można włączyć apke i wówczas po prawej stronie jest "kółko" wskaźnik czy korzystamy w pilota ręcznego czy sterujemy aplikacją, czy jest tryb kotwicy czy tempomatu. Zmienia się to dynamicznie w zależności od funkcji jaką aktualnie mamy wybraną (korzystamy). 



#1273 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 20 maj 2024 - 15:11

Ustawiamy prędkość, kierunek ręcznie i najlepiej po 10-15sek wcisnąć przycisk tempomatu i silnik będzie korygował kierunek płynięcia ze względu na warunki. Gdy naciśniemy jeszcze raz przycisk tempomatu ten tryb będzie wyłączony. 

Dobrze to widać na aplikacji, można włączyć apke i wówczas po prawej stronie jest "kółko" wskaźnik czy korzystamy w pilota ręcznego czy sterujemy aplikacją, czy jest tryb kotwicy czy tempomatu. Zmienia się to dynamicznie w zależności od funkcji jaką aktualnie mamy wybraną (korzystamy). 

właśnie z tym czasem opóźnienia mi nie grało. Bo inaczej się zachowywał jak korygowałem od razu a inaczej jak korygowałem po czasie. Dzieki za informacje. 



#1274 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 maj 2024 - 17:00

Takie pytanie z innej mańki, jak przechowuje się caymana po zdjęciu go z łodzi? W garażu mam półkę i leży sobie na płasko ale chciałem go mieć pod ręką i zabrać go do piwnicy, ale tu niestety nie mam możliwości w poziomie przechowywać tylko w pionie. I stąd moje pytanie bo te plastikowe zakończenie raczej nie wytrzyma zbyt długo w takiej pozycji. Może jakiś wieszak? Mile widziane zdjęcia w pozycji pionowej, pozdrawiam

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1275 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 21 maj 2024 - 17:02

Wystarczy powiesić... Na haku, rurce. 



#1276 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 24 maj 2024 - 20:22

Witam,
Jak zabezpieczyć uchwyt szybkiego montarzu,mała kładka?
Jaki macie patent?

#1277 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 24 maj 2024 - 20:40

Mała kłódka w otulinie z pianki do izolacji rur ściśnięta trytytką. 



#1278 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 04 czerwiec 2024 - 07:14

Witam, polecicie Panowie coś tańszego zamiennik takiego uchwytu do silnika dziobowego - ale sprawdzonego ?

https://www.nalodzi....02u-detail.html



#1279 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 04 czerwiec 2024 - 07:32

Prosz

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol



#1280 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 04 czerwiec 2024 - 07:43

A dziękuję kolego :)