Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakiej firmy silnik do 3,5KM kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 19:16

Mam zamiar kupić małą spalinę do łódki o wadze około 100 kg. Będę pływał po raczej niedużych jeziorach (do 200h). Nie mam zamiaru pływać w ślizgu więc większego nie potrzebuję. Silnik musi być bardzo cichy. Tam gdzie pływam można używać spalinę w określonych godzinach, a jak nie zdążę to muszę jakoś wrócić Zresztą czepiają się tylko wariatów na motorówkach i skuterach, wędkarze mają spokój.
Zastanawiam się na czterosuwem Tohatsu 3,5KM, Hondą 2,3KM (słyszałem że jest głośna, lecz ma sprzęgło odśrodkowe), może Mercury lub coś innego? Ceny chińczyków (Parsun, Seaking) są b. atrakcyjne lecz chyba wolę poczekać i odłożyć więcej kasy na coś sprawdzonego. Który silnik wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie?
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 19:22

W 3.5KM raczej nie licz na cichą pracę.
Myślę, że co byś nie kupił ze znanych marek to będziesz zadowolony.
Tą Hondą 2,3KM pływaliśmy w Szwecji, nie była zbyt cicha, jęczała strasznie, ale była bardzo oszczędna.

Jak chcesz kupić coś nowego, to zwróć uwagę żeby mieć serwis gdzieś blisko domu.

Pozdr

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 21 sierpień 2011 - 19:33

4-TAKTY są nawet bardzo ciche ale na wolnych obrotach.polecam yamaha F4.honda 2,3 trochę za mała lepiej 4 czy 5km.

#4 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 19:47

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak jak wspomniałem słyszałem, że Honda 2,3 KM jest głośna. Na razie poważnie zastanawiam się nad tym Tohatsu 3,5KM. Jest to oddławiony 2,5 KM .Słyszałem dobre opinie o tej firmie, jak zresztą o innych japońcach. Jednak wydaje się, że te 3,5 byłoby optymalne. Z innych firm jest od razu przeskok z 2,5 na 4 KM. Na pewno, fajnie jest mieć większą moc i pływać w ślizgu lecz tak jak wspomniałem czsami może się zdarzyć że przepłynę na spalinie w niedozwolonych godzinach a dużym silnikiem nie chcę kuć w oczy. Chociaż są tacy co szaleją na skuterach kiedy chcą i z tego co widzę nikt na to nie zwraca uwagi.
Może się ktoś orientuje czy dam radę upłynąć pod prąd na Warcie w okolicy Śremu silniczkiem 3,5KM ?
A co sądzicie o chińczykach? Jestem nastawiony na nie, lecz może ktoś mnie przekona?

#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 21 sierpień 2011 - 20:57

z tego co piszesz to nie ma się co zastanawiać bierz tohatsu.co do wielkości silników to 4km nie są strasznie większe niż 2.5km natomiast do łodzi 100kg lepiej kupić mocniejszy i ciszej płynąć na niższych obrotach niż słabszy dając więcej gazu i hałasować lub człapać się pół godziny przez 200h.silnik 3.5-4km poradzi sobie w rzece z twoją łodzią bez obaw lecz często bedziesz wykożystywał prawie max możliwości silnika a o pływaniu w ślizgu nie pisz bo nawet płynąc z prondem czy wiatrem przy tej mocy silników do łodzi 100kg tego nie osiągniesz.

#6 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 sierpień 2011 - 21:55

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak jak wspomniałem słyszałem, że Honda 2,3 KM jest głośna. Na razie poważnie zastanawiam się nad tym Tohatsu 3,5KM. Jest to oddławiony 2,5 KM .Słyszałem dobre opinie o tej firmie, jak zresztą o innych japońcach. Jednak wydaje się, że te 3,5 byłoby optymalne. Z innych firm jest od razu przeskok z 2,5 na 4 KM. Na pewno, fajnie jest mieć większą moc i pływać w ślizgu lecz tak jak wspomniałem czsami może się zdarzyć że przepłynę na spalinie w niedozwolonych godzinach a dużym silnikiem nie chcę kuć w oczy. Chociaż są tacy co szaleją na skuterach kiedy chcą i z tego co widzę nikt na to nie zwraca uwagi.
Może się ktoś orientuje czy dam radę upłynąć pod prąd na Warcie w okolicy Śremu silniczkiem 3,5KM ?
A co sądzicie o chińczykach? Jestem nastawiony na nie, lecz może ktoś mnie przekona?

Witaj kolego mam łódkę o masie około 100 kg i ze sprzętem i dwójką ludzi na pokładzie waga wzrasta do około 400kg. To przy mocy 15 kucy szału nie robi.Pływam po Noteci i Warcie w okolicach Wronek.Jak myślisz o pływaniu na rzece to napisz jaka to łajba bo masa łódki to nie jest wyznacznik mocy silnika.Przy 3, 4 konikach dasz radę popłynąć pod prąd ale po co katować takiego maluszka na rzece.Na jezioro do 200 h lepiej też zapiąć coś około 4 -5 kucy i raczej tylko przy sprzyjających warunkach.Pozdrawiam Paweł.

#7 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 22 sierpień 2011 - 07:47

Jak chcesz cicho to bierz chłodzony cieczą, jak chcesz bardzo cicho to chłodzony cieczą i 2-3 cylindrowy.
IMO do takiego pływania o jakim piszesz najsensowniej byłoby wziąć 4-6 konny czterosuw (Na 70kg łódce, o przeciętnej dzielności i oporze daje to prędkość ok 7-10km/h przy manetce odkręconej na full i niewiele mniej gdy manetka jest na 1/2-2/3).


#8 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 23 sierpień 2011 - 14:52

Dziękuję za rady. Będę polował na Tohatsu 4KM.

#9 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2011 - 23:04

Mam chińczyka - Sea Kinga 4 suwa 5KM . Gumiak Kolibri wraz ze mną i sprzętem 0raz silnikiem waży ze 150-160 kg.
Daje to radę i np. na Kanale Żerańskim lekkim ślizgiem pójdzie :D
Ale niestety ciężko liczyć na cichą pracę.
Generalnie trudno będzie Ci znaleźć silnik do 5 KM o cichej pracy.
Najlepiej poszukaj 4-suwa ale o większej pojemności jak pisali koledzy - grunt żeby miał min. 2 cylindry.
Przy większej ilości cylindrów nawet 2 suwy są relatywnie ciche...
S.
  • PiotrekF lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych