Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1803 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 marzec 2016 - 17:21

Ok, teraz wszystko jasne. Dzięki!



#202 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2016 - 17:57

Adam, wygląda jakbyś miał agregat kilka KW na łajbie  :D

 

Ja bym zastosował np tego typu sprzęt:

Zgrabne wtyki i gniazda. Można dobrać do wielkości prądu.

Bezpieczniki automatyczne.  Stosuje 80A do silnika i się sprawdza.


  • camel lubi to

#203 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 marzec 2016 - 18:15

Szukałem tego . Na hurtowniach u nas nie mieli , i tak zboczeniem zawodowym poszedłem w to. Te co pokazałeś są dedykowane do do prądu stałego i rozwiązań aku. Kto wie na przyszłą zimę czasu zas będzie więcej , to może przerobie rzeźbe :) jedno co wiem napewno, to za nic nie powrócę do rozwiązań przykrecania kabli do aku za każdym wyjazdem.jeśli chodzi o zabezpieczenia. To te są dedykowane na prąd stały. I zaś zboczenie zawodowe i system szyny Th... :)

Użytkownik siarq edytował ten post 07 marzec 2016 - 18:17


#204 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2016 - 18:45

U siebie też nie mam na hurtowniach.
Polecam zaglądać na Olx, tam znalazłem znacznie taniej.

#205 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 07 marzec 2016 - 18:45

Rafał nie czepiam się Adama za jego dobre chęci, tylko tam gdzie jest symulacja nie ma współrzędnych.
Adam dzięki za poświęcenie, wszak pogoda nie zachwyca. A obraz ciekawy, choć myślę, że na echu to pewnie jeszcze lepiej wygląda.

Krzysku  na dwóch pierwszych fotkach masz okienka ze współrzędnymi,po wbiciu w GE pokazuje (bajoro kolo legnicy-Kunice)Oczywiście ze nikt tu nikogo się nie czepia,male niedostrzeżenie to nie powód do afery koperkowej.Niejednokrotnie już  sobie pomagaliśmy nawzajem i o to chodzi- w życiu i na tym forum tez,takze zadnych aluzji nie było.Pozdr



#206 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 marzec 2016 - 21:08

Powracajac jeszcze do samego ss3d i pierwszych spostrzezen to tak:

- Odwzorowanie uksztaltowania dna robi bardzo dobre wrazen. , ladnie widac spady,  dolki , gorki . Boczny sonar moim zdaniem wymieka przy tym .

-Zasieg : najdalej udalo mi sie ujrzec dno, do okolo 25m na boki . Obraz jest "malowany" tylko do tej odleglosci , do ktorej jest czytelny. Tutaj jest widoczna roznica miedzy ss a ss3d. W ss maluje , badz probuje do lini zasięgu wskazanego przez uzytkownika, 

-Obiekty zawieszone w toni obrazowane jako kolorwe pkt. mieniace sie roznymi kolorami.

- NIe odnalazlem, badz niema mozliwosci zmiany kolorow obiektow w toni czy tez , calkowietego ich usuniecia celem nie zasmiecania ekranu rzeczami zbednymi

-Na ta chwile brak mozliwosci zdefiniowania na jakiej glebokosci znajduja sie obiekty w toni

-Po najechaniu kursorem na dowolny fragment obrazu mozna odczytac glebokosc (czego w ss niema) , dodac pointa , odczytac wspolrzedne

-Plynnosc dzialania rzeklbym zadowalajaca , jednak nie jest to mega plynne . co widac na filmach z YT , kazdy kolejny fragment dodawany jest jak by to nazwac "przeskokiem"

-Mozliwosc obracania obrazem jak bryla w 3d , - dla mnie bomba

-Wielki "minus" za brak mozliwosc przegladania loga z obrazem 3d , aby moć pogloadac na spokojnie w domu, nalezy log uruchomic w symulatorze demo ( w echu) . - brak mozliwosci przewijania do przodu , historia wsteczna tez ograniczona

-Przetwornik kawal grzmota i niestety, nie wmontowali w niego sonaru tradycyjnego.... przedstawiciel lowranca na targach sie tlumaczyl cos tam bla bla bla... , ze niby nie da rady , pierdu pierdu.. Jednak w Total scan sie jakos dalo ?, czestotliowosc 455khz , ponoc podowojna jakosc obraz ss. Ja po pierwszej wyprawie nie zauwazylem mega roznicy przy ss  . Chodz moze na innych akwenach , lepszej pogodzie one sie ukaza

-Do przetwornika dodatkowy element "mózg operacji" black box o rozmiarach dosc sporych , Do niego wpiety jest kabel zakonczony dwoma w tyczkami od przetowrnika, a z niego kablem sieciowym przekazywane dane do echa. Oczywiscie , co by kabli nie bylo za malo,  to trzeba jeszcze nasze pudeleczko zasilic

 

 Ogólna ocene koncowa dla tego produktu daje 4 na 5. Mysle ze kolejne aktualizacje softu , troche wniosa poprawek i usuna niuanse wymienione powyzej.. Cena ow cuda do najtanszych nie nalezy , bo katalogowo 5500.... , za wielka woda sporo taniej , chodz i w europie mozna taniej kupic, niz w cenniku dla PL.

Tyle z mojej strony na temat ss3d . Jak trafie jakies fajne obrazy , to napewno cos podzuce :)

I jeszcze jedno , 7cali to malo...zona mnie z chaty wywali za te pomysly. Musze teraz nabyc tableta ;p zeby obraz przezucic na cos wiekszego :)


Użytkownik siarq edytował ten post 07 marzec 2016 - 21:19

  • AndrzejT i rafalc lubią to

#207 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 marzec 2016 - 21:16

Adam, dzięki za tak rzeczowy opis.

#208 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 08:03

a tu kilka fotek z zalanego mostu i drogi

Załączone pliki



#209 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 08:49

Wczoraj pogoda dopisała i obrazowanie tez ;) jak się okazało obiekty w toni można całkowicie wyeliminować - Opcja kontrastu obiektów. W.tonii.

Zasięg przy głębokości 18m wzrósł do około 100m .jak przetrawie loga i odnajde to dozuce jeszcze fotki z dużego zasiegu



#210 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 marzec 2016 - 15:52

a tu kilka fotek z zalanego mostu i drogi

A dałoby radę zaznaczyć strzałkami, które to most a gdzie jest droga ?



#211 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2016 - 16:35

wyleczyłem się z SS3D :) :)

wole klasyczne SI/SS



#212 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 18:18

A dałoby radę zaznaczyć strzałkami, które to most a gdzie jest droga ?

Jasne wieczorem postaram wkleić fotkę jak most był nad powierzchnią. I zaznaczę. 

 

wyleczyłem się z SS3D :) :)

wole klasyczne SI/SS

Twój wybór.  Ja po dwóch pływaniach chyba sprzedam przetwornik od ss. 



#213 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2016 - 19:25

myślę, że u mnie (Wisła i płytkie zbiorniki 2-7m) SS3D, to były strzał w kolano

 

ps. no i jak doświadczony Kolega prosi o strzałki, to też coś znaczy ;)

 

ja tu nie mam problemu z interpretacją : droga z płyt i droga żwirowa

 

Załączony plik  zatopiona droga z płyt betonowych.jpeg   50,28 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  zatopiona droga żwirowa.jpeg   42,83 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik bazyloss edytował ten post 18 marzec 2016 - 19:27


#214 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 20:20

narazie jest kicha , gdyz nie ma mozliwosci przegladania loga na zasadzie jak normalnego sl2. czyli odpalasz leci od poczatku/konca przewijasz. trzeba wzucac w demo. To stwarza problem. gdyz jesli masz fajne ujecia na logu 1gb pod koniec 2h zapisu to trzeba czekac az do tego momentu dojdzie symulacja... jedyne co mozna to w trybie symulacji wlaczyc nagrywanie od ktoregos momentu , i pozniej juz nie trzeba 2h. czekac tylko ogladasz od momentu zapisu. Kolejna rzecza jest to , ze nie mozna edytowac/ogladac .sl3 na PC. w tedy jest wieksze pole manewru w  ustawieniu obrazu. i zorbienia fajnych prtscr. Nie mowie , ze zwykly SS jest be i do d. na plaskich dnie , blatach d. nie urywa ss3d. Jednak przy dnie zroznicowanym , gdzie sa dolki , zawady itp. to naprawde ss3d obrazuje to bardzo fajnie. nie trzeba sie domyslac  Plywalem wczoraj z kolega , i sam stwierdzil , patrzac jednoczesnie na ss i ss3d przy dnie wyboistym , ze na samym ss g. widac.

zalaczam dwie fotki z przed kilku miesiecy, gdy pozimo wody byl o ponad 3m nizszy -. most byl odsloniety. Cala droga lacznie z mostem znjaduje sie na wale,

Załączone pliki



#215 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 marzec 2016 - 20:32

A to ja puki co zostanę przy tym co gówno widać. Jak trochę popracują na jakością te pewnie się skuszę.

A może mam nie przygotowaną wyobraźnię na takie w 3 D ?? Stary trochę jestem to może nie ogarniam. 



#216 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 20:44

ja z checia bym poplywal z kims kto uzywa panoptixa garmina i porownal te dwa obrazowania.



#217 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2016 - 20:49

Kurcze też się pisze na Panoptix jakby ktoś zaprosić chciał.

#218 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2016 - 20:51

lista chetnych na testy duga bedzie a uzytkownikow jak na lekarstwo...:)



#219 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 18 marzec 2016 - 20:52

No ja też jakoś przekonany nie jestem co gdzie jest... Gdyby ktoś zamienił strzałki też bym różnicy czy to most czy droga nie zauważył.

#220 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 marzec 2016 - 22:38

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja wcale nie mówię że to kicha. Być może to kwestia dłuższego poobcowania z ta technologią ? Może należy dobrać bardziej wyraziste dno aby pokazać zalety tej technologi... Czas pokaże co jest warta.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych