Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1803 odpowiedzi w tym temacie

#241 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:01

Panowie co może powodować taki obraz na ekranie echosondy?

1tvfoo.jpg1233720.jpg



#242 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:13

druga echosonda ktoś Cię zakłóca



#243 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:27

nie stałeś obok drugiej łodzi? 

 

edit

Miałem post otwarty i jak napisałem odpowiedź, to się ukazała już odpowiedź Darka

W sumie się pokrywają. Pytanie, co odpisze Pickerel...


Użytkownik Dano-G edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 16:28


#244 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 czerwiec 2016 - 17:28

Nie, w okolicy nie było innych łodzi. Przetwornik zamontowany na spodzie silnika elektrycznego.

#245 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 17:42

Dopiero teraz się przyjrzałem ta sonda jest tak ustawiona ze niema prawa tam nic poprawnie pokazać.

Pierwsze zdjęcie głębokość 31 m a zakres wyświetlania od 38 do 50 m

drugie głębokość 1,8 m a zakres ekranu 8- 10 m

Widzisz sygnał odbity od lustra wody i też nie do końca

musisz jeszcze długo poćwiczyć. Moze w końcu się zlituje nad Wami i napisze jak to poprawnie ustawić


Użytkownik Dareksum edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 17:44

  • bierjoza lubi to

#246 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 czerwiec 2016 - 18:54

Zlituj się i lepiej zjedz snickersa ;)  Nie patrz na ustawienia widoczne na ekranie bo obraz wyglądał jak wyglądał więc sprawdzałem wszystkie możliwe opcje.  Echo nowe prosto z pudła.  Przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiązało problem i echo zaczęło działać jak należy.  



#247 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2016 - 19:06

podczas płynięcia na silniku?  Jak wyłączysz nie znika?

Miałem kiedyś tak na Lowrance. 

Usunięcie czujnika z silnika, oraz wprowadzenie oddzielnego zasilania zlikwidowało problem.


  • trout master lubi to

#248 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:00

Panowie mam problem z Elite TI.Od ostatniego wypadu pokazuje bzdury.Reset  z systemu nie pomógł,zmiana ustawień też.Co to może być?

Załączone pliki



#249 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:48

Moja Elite 7 Chirp pokazuje czasem podobnie przez kilka sekund po włączeniu, potem wszystko się stabilizuje.

 

Nie uderzyłeś przetwornika, albo nie uszkodziłeś kabla? Obejrzyj dokładnie złącze, czy wszystko jest tam w porządku.


  • -YAN- lubi to

#250 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 lipiec 2016 - 15:49

Synek007 w ilu tematach piszesz o tym samym?
W temacie Ti udzieliłem Ci odpowiedzi. Zrób reset i będziemy dalej debatować. Oczywiście tam.
  • siarq lubi to

#251 OFFLINE   Oxoxoxox

Oxoxoxox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:41

Witam, na wstępie chciał bym się przywitać. Na imię mam Kuba, a rybki łowię od 13 lat. Głównie zajmuję się Karpiowaniem, ale lubię też wyskoczyć na przygodę spinningową. Poniżej wstawię wam zdjęcie echo z mojej ostatniej zasiadki. Najprawdopodobniej są to karpie ponieważ zdjęcie robiłem w miejscu w którym sypałem kulki. W zeszłym roku jak miałem takie odczyty z echo to po 2/3 godzinach na macie lądował ładny karpik. Echo mam od 3 lat ale cały czas uczę się go czytać i dlatego proszę Was, bardziej doświadczonych kolegów o potwierdzenie, że jednak na echo widziałem karpie, lub też uświadomienie mnie że się mylę :)

2mwv7m8.jpg



#252 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2016 - 11:32

Najprawdopodobniej są to karpie ponieważ zdjęcie robiłem w miejscu w którym sypałem kulki. W zeszłym roku jak miałem takie odczyty z echo to po 2/3 godzinach na macie lądował ładny karpik. Echo mam od 3 lat ale cały czas uczę się go czytać i dlatego proszę Was, bardziej doświadczonych kolegów o potwierdzenie, że jednak na echo widziałem karpie, lub też uświadomienie mnie że się mylę :)

To są na 100% leszcze. I jeden krąp. Ten na dole  ;)

 

A tak poważnie to nikt nie powie co to za ryba.


Użytkownik godski edytował ten post 27 lipiec 2016 - 11:33

  • CLAUDIO lubi to

#253 OFFLINE   Oxoxoxox

Oxoxoxox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:58

To są na 100% leszcze. I jeden krąp. Ten na dole ;)


Kolego wiem, że na 100% nie da się określić co to za ryba, ale uwierz mi są goście, którzy bez problemu będą w stanie określić co to może być za gatunek ryby.

#254 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2016 - 22:12

Przy widoku tradycyjnym można się tylko domyślać. Przy SI/DI czasem można.



#255 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 23:03

ta nawet wiem gdzie są ci "goście" na EZO TV codziennie po 23


  • Fiskare i Najeżony lubią to

#256 OFFLINE   Oxoxoxox

Oxoxoxox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 23:05

Dobra, już wiem że był to błąd rejestrować się na tym forum. Znajduje się tu bardzo wielu "gburów"...

#257 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1646 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 00:03

Dobra, już wiem że był to błąd rejestrować się na tym forum. Znajduje się tu bardzo wielu "gburów"...

Cześć, czytać można i bez rejestracji , ale po co ? Prawda? Zarejestruje się , nie przywitam nawet, zadam pytanie , na które lepiej znam odpowiedź niż inni a jak nie powiedzą tego co chce usłyszeć to ich poobrażam i sobie pójdę . Wszystkiego dobrego kochany kolego
  • BOB, urasenty i rafalc lubią to

#258 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2016 - 00:12

Tak. Jestem gburem.

Pomogłem myślę że więcej niż setce kolegów na forum w różnych kwestiach.

 Ale odróżnienie na echu karpia od krąpia czy też dużego leszcza to bajkopisarstwo. 

 

 

Ale teraz takich mnóstwo się narobiło. Bajkopisarzy.



#259 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 28 lipiec 2016 - 01:16

Kolego wiem, że na 100% nie da się określić co to za ryba, ale uwierz mi są goście, którzy bez problemu będą w stanie określić co to może być za gatunek ryby.

 

Bez problemu to po kilkunastu głębszych i wypalonym dżoincie też potrafię. Ale trzeźwo myśląc, to na tradycyjnym stożku przy sporym doświadczeniu można pokusić się o bardzo zgrubne szacowanie wielkości ryby (nie tyle długości co powierzchni odbijającej sygnał). Nie wiadomo nawet czy ryba jest długa czy szeroka. Rozważania co do gatunku to już czysta wyobraźnia i bajkopisarstwo.

Na DI/SI czasem dość dobrze mogą być odwzorowane kształty i wtedy można pobawić się w zgadywanie z jakimś sensowniejszym prawdopodobieństwem, ale to ciągle będzie zgadywanie. I to na zasadzie, ryba o kształcie wydłużonym (raczej jakiś drapieżnik, a może amur, a może łódź za wolno płynęła), albo bardziej patelniowata (leszcz, karp, szybciej płynąca łódź). Do tego jeszcze informacja czy to pojedynczy osobnik, czy jest kilka, czy cała ławica, czy przy dnie, czy obok jest drobnica może dać jakieś wskazówki naprowadzające, ale dalekie od pewności. Trzeba dodać, że ta sama ryba na głębokości 1m może wydawać się spora a na 10m będzie tylko drobnicą. W przypadku drobnicy nawet kształt ryb nie będzie oddany. Więc kolegów, którzy na zwykłym stożku i bez problemu..., radziłbym traktować jak wioskowych głupków.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 28 lipiec 2016 - 01:43

  • godski i urasenty lubią to

#260 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 28 lipiec 2016 - 14:19

Witam, na wstępie chciał bym się przywitać. Na imię mam Kuba, a rybki łowię od 13 lat. Głównie zajmuję się Karpiowaniem, ale lubię też wyskoczyć na przygodę spinningową. Poniżej wstawię wam zdjęcie echo z mojej ostatniej zasiadki. Najprawdopodobniej są to karpie ponieważ zdjęcie robiłem w miejscu w którym sypałem kulki. W zeszłym roku jak miałem takie odczyty z echo to po 2/3 godzinach na macie lądował ładny karpik. Echo mam od 3 lat ale cały czas uczę się go czytać i dlatego proszę Was, bardziej doświadczonych kolegów o potwierdzenie, że jednak na echo widziałem karpie, lub też uświadomienie mnie że się mylę :)

2mwv7m8.jpg

 

 

A co tam, co prawda nic nie piłem ale zinterpretuję. :)

 

Ja tam widzę 3 ryby blisko siebie o wadze pewnie powyżej 1 kg (bo ślad jest bardzo wyraźny i dość gruby w stosunku do głębokości) na głębokości około 8,5m czyli z 5m nad dnem, więc Twoje kulki je nie interesują. Jest jeszcze 4 ryba, pewnie podobna i na tej samej głębokości, ale bardziej z boku, zostawiająca słaby ślad ale o tym samym kształcie widoczny tylko w szerszym stożku jakby głębiej od tych 3. Brakuje wznoszącej się części łuku przy zbliżaniu się do nich, prawdopodobnie się lekko zanurzały, a kiedy je minąłeś zaczęły płynąć w stronę łodzi lub znów się wynurzać (wklęsły łuk pod koniec). Sterczące skośne kreski z dna to mogą być unoszące się bąble gazu, ale gdzieś z boku łodzi bo na wąskim stożku ich nie widać. Na szerszym stożku widać też obecność jakichś ryb przy dnie, raczej mniejszych od tych w toni, ale to nie jest pewne, bo na obrzeżach stożka (w wąskim ich nie ma) sygnał jest słabszy i powracające echo też. Trzeba by kilka razy z różnych stron napłynąć i trafić w nie wąskim stożkiem, żeby zdobyć więcej informacji.

 

Tyle widzę na echu.

Teraz nam powiedz co to za gatunek. ;)


Użytkownik SzymonK edytował ten post 28 lipiec 2016 - 14:51

  • Gofer2005 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych