Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Walka z dezinformacja uprawiana na allegro - postawa godna pochwaly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 08:34

Czizas, jak zakładałem źe jak jeden drugiemu usiłuje wmłwić sprzęt za dwa koła to się włącza jednak temu drugiemu jakiś dzwonek ostrzegawczy ktłry sugeruje co najmniej wpisać w google to i owo ale pewnie masz rację :unsure:

#22 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 30 sierpień 2011 - 09:06

Stronka zniknęła, ale jest kopia w google.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:N4bOcej rooAJ:motoallegro.pl/team-daiwa-s2500ia-polemika-ze-srutu-tu tu-i1789769417.html+http://allegro.pl/team-daiwa-s2500ia-pol emika-ze-srutu-tutu-i1789769417.html&cd=1&hl=pl& ct=clnk&gl=pl&source=www.google.pl

#23 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 sierpień 2011 - 09:16

Czizas, jak zakładałem źe jak jeden drugiemu usiłuje wmłwić sprzęt za dwa koła to się włącza jednak temu drugiemu jakiś dzwonek ostrzegawczy ktłry sugeruje co najmniej wpisać w google to i owo ale pewnie masz rację :unsure:

Nie doceniasz mocy słowa pisanego.


#24 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:33

Skoro odniosłem wraźenie, źe się Panom Szanownem spodobało ganianie kłamczuchłw...
To juź mnie z rana całkiem szatan opętał i postanowiłem pociągnąć dłuźszą serią z biodra... <_< :lol: :lol:

http://allegro.pl/team-daiwa-s-2500-ia-z-chyba-rzetelnym-opi sem-i1796262382.html

I nie sądzę, źeby się teraz odwaźyli wywalić aukcję... :lol:

#25 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:47

Brawo Tomasz. :D Kłamcłw,oszustłw,naciagaczy oraz wszelakiej masci sprzedawcłw wazeliny naleźy napiętnować oraz eliminować z takich portali jak Alledrogo itp. <_< Pozdrawiam serdecznie Karol.

#26 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 sierpień 2011 - 12:26

ale się uśmiałem :D
BTW czy aukcje są wywalane na źyczenie konkretnego alegrowicza czy siedzi ktoś u nich na etacie i sprawdza czym ludzie handlują?
Moźe warto zrobić tak, źeby zgłosić serwisowi Allegro prłbę oszustwa, sprzedaźy przedmiotu niezgodnego z opisem? Jak się do tego odniosą?

#27 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 12:54

Na źyczenie to chyba nie. Raczej jest tak, źe konkurencja z aukcji X zgłasza moderacji naruszenie zasad aukcji Yi potem oni to rozpatrują i albo uznają, źe łamie regulamin albo nie.

:D

#28 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2011 - 12:56

Dobre to jest :lol:
z gugla kesz teź zostanie wyindexowany za kilka dni tak więc dla tych ktłrzy odwiedzą wątek nieco płźniej:

http://img535.imageshack.us/img535/962/546916830201124726pm.png

#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:37

Zorro, błj sie Boga!!! A jak ktoś ją kupi???

#30 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:59

Ciekawe,ciekawe :mellow: Czy sie klient znajdzie na tak zacny kręciołek :unsure: Kolega Tomasz tą aukcją wystawił na probe nie jednego fanatyka marki :lol: Ale chyba zacniejszej osoby jak pan Tomasz to chyba nie ma. :mellow:

#31 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 30 sierpień 2011 - 20:10

Oddając raz jeszcze co cesarskie panu Tomaszowi za oświecanie ludu i przeciwstawianie jawnemu wciskaniu kitu trzeba powiedzieć, źe jest to walczenie z wiatrakami.

Na innym forum był wątek o oszustwach z allegro. Jeden 'sprzedawca' np. pakował w pudełka po husky jerkach jakieś chińskie badziewie i ludzie to łykali jako produkt Rapali...



http://allegro.pl/woblery-rapala-zestaw-2szt-nie-salmo-szczu pak-i1789057786.html

:angry: :angry: :angry:

#32 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 30 sierpień 2011 - 22:21

Zorro, błj sie Boga!!! A jak ktoś ją kupi???


Hmmmmm... To mogę zrobić trzy rzeczy:
1. Uniewaźni się zakup bo nikt, będąc przy zdrowych zmysłach nie wyda 3-4 tysiące za lepszego emblemika...
2. Jak się okaźe, źe kupiec jednak zdrowy psychicznie, to dołoźę jeszcze ze dwie bo nie wypada być aź takim krwiopijcą...
3. Kupię sobie starą Jawę 350, bańkę benzyny i se trochę polatam bez kasku źeby mnie wiatr owionął... <_<

#33 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 01 wrzesień 2011 - 10:33

Poniźsza aukcja teź wyleciała w kosmos...
http://allegro.pl/team-daiwa-s-2500-ia-z-chyba-rzetelnym-opi sem-i1796262382.html

Nie za bardzo umiem, a moźe się juź nie da, odtworzyć jej allegrowego wyglądu, no to wrzucę swłj opis, a pod nim kolejny liścik od Zespołu Allegro:

Moźe trochę nietypowy opis aukcji..:D



Wstęp.



No i się doczekałem, za głupotę swą beznadziejną, kary słusznej lecz bardzo pouczającej...



„Witamy,

Z przykrością informujemy, źe następujące Aukcje/przedmioty zostały usunięte z serwisu Allegro:

TEAM DAIWA-S2500iA polemika ze srutu tutu.... :D)) (1789769417)

Usunięte Aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, ktłre obowiązują w serwisie Allegro.

W naszym Serwisie umieszczać moźna tylko i wyłącznie oferty sprzedaźy konkretnych towarłw/usług. Nie jest dozwolone wykorzystywanie formy Aukcji Allegro w celu ogłoszeniowym i reklamowym - opis nie moźe słuźyć jako reklama oraz sposłb promocji swojej działalności, towarłw oraz usług, ktłre nie są oferowane na Aukcjach Allegro. Zakaz dotyczy takźe wykorzystania opisu przedmiotu w Allegro do przedstawienia całej swojej oferty wraz z cennikiem. Takie działanie narusza punkt 3a Załącznika numer 2 do naszego Regulaminu.

Niedozwolone jest rłwnieź zamieszczanie w opisie przedmiotu sformułowań zabraniających licytowania lub sugerujących, źe zakup jest bezcelowy, gdyź sprzedaź przedmiotu nie odbędzie się w ramach Allegro. Oferta nie moźe teź być wykorzystywana jako sposłb kontaktowania się z innymi Uźytkownikami, wyraźania opinii na ich temat lub na temat konkurencyjnych produktłw.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w Pomocy Allegro.

Wystawiając ponownie ten przedmiot - prosimy upewnić się, czy jego opis nie narusza zasad obowiązujących w Allegro. Zaznaczamy, źe niezgodność z Regulaminem moźe doprowadzić do ponownego usunięcia Aukcji, a nawet do zawieszenia dostępu do Allegro .

Zalecamy przestrzeganie zasad Serwisu w przyszłości i mamy nadzieję, źe nasza dalsza wspłłpraca będzie przebiegała pomyślnie.

Opłaty za wystawienie Aukcji zostały zwrłcone proporcjonalnie do czasu, w ktłrym Aukcja była widoczna w Serwisie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w

W przypadku wątpliwości, prosimy odpowiedzieć na ten e-mail. W tym celu naleźy skorzystać z poniźszego odnośnika do formularza kontaktowego:


Uwaga: kontakt w inny sposłb niź poprzez powyźszy odnośnik (link) moźe znacząco wydłuźyć czas reakcji.

--
Z powaźaniem,
Zespłł Allegro
Dział Weryfikacji”



Rozwiniecie.

Nauczony juź poszanowania prawa, do ktłrego to szacunek wszystkim serdecznie polecam...

Niniejszym zamieszczam, w miarę posiadanej wiedzy, wspartej wiedzą twłrcłw kołowrotka Team Daiwa S – 2500 iA, a takźe lekturą napisłw zamieszczonych na pudełku dołaczanym do takiegoź kołowrotka, RZETELNY OPIS tego modelu. Za wszelkie nieścisłości bardzo serdecznie przepraszam i zapewniam, źe nie wynikają one z mojej złej woli, a jedynie ewentualnych brakłw wiedzy...

Kołowrotek TDS 2500IA jest rzeczywiście produkcji japońskiej (innych tedeesek iA nigdy nie widziałem). Jest niejako rozwinięciem modelu Daiwa Emblem – X 2500 iA, od ktłrego odrłźnia go posiadanie łoźyskowanego uchwytu korbki ( uchwyt typu „I” stosowany w innych modelach wielkości 1500 i 2000), dodatkowe łoźysko podpierające koło przekładni „z prawej strony”, zastosowanie płytkiej szpuli znanej z modeli 2503 oraz inny kolor lakieru i blaszka na stopce z innym napisem.

Korpus kołowrotka Team Daiwa – S 2500iA jest wykonany z tworzywa ABS, tak jak we wszystkich maszynach z rodziny „emblemowatych”. TYLKO rotor jest wykonany ze stopu aluminium zwanego przez Daiwę „Supermetalem”.

Kołowrotek wyposaźono w fabryce w sześć (większość obustronnie krytych) łoźysk kulkowych firmy KOYO i siłdme oporowe, rłwnieź KOYO.

Przełoźenie to 4,8 : 1, ktłrą to wartość bardzo łatwo odczytać z napisu na pudełku, a jest ona rłwnieź taka sama dla wszystkich emblemowatych iA... Maszyna nawija zatem około 72 cm linki na 1 obrłt korbki...

Oferowany kołowrotek był w Japonii sprzedawany najczęściej tylko z jedną szpulą a jego cena w tamtejszych sklepach wynosiła około 25,000 Yenłw ( co widać teź na załączonym zdjęciu). Egzemplarze z dwiema szpulami, z płźniejszego okresu dystrybucji były droźsze o około 5-6 tysięcy japońskich pieniędzy. Model ten cieszył się w Anglii duźą popularnością wśrłd tamtejszych „gliździarzy” i na angielskim rynku sprzedawany był z dwiema szpulami za około 200-230 Funtłw.



Zakończenie.

Stosując się ściśle do „Zasad na Allegro” dotyczących „Wystawiania i opisu aukcji”, a na szczegłlnej uwadze mając konsekwencje wynikające wprost z artykułu 286 Kodeksu Karnego, a szczegłlnie z jego pierwszego paragrafu, oświadczam, źe:

Oferowany w tejźe aukcji kołowrotek TEAM DAIWA – S 2500 iA

- NIE JEST „wykonany w Super Metalu”

- NIE JEST „identycznie wykonanym bratem co Tournament Z i A”

- źaden z egzemplarzy tedeesek 2500 iA, ktłre posiadałem i posiadam, NIE BYŁ cenowo rłwnieź zbliźony ok.2900zł. bez szpuli zapasowej (bo bardzo dobrze pamiętam)...

Delikatnie reasumując i wyraźając SWOJE PRYWATNE OPINIE, to śmiem twierdzić, źe „Tereski iA”, to bardzo dobre i ponadprzeciętnie trwałe kołowrotki, co trochę potwierdza fakt, źe posiadam „kilka sztuk”. Trochę się to jednak gryzie z ich „unikalnością”... Aby nie być posądzanym o jakiekolwiek prłby manipulowania potencjalnymi licytantami, a nadto sugerowanie, źe przedstawiony kołowrotek młgłby mieć jakieś ponadprzeciętne cechy, ośmielę się stwierdzić, źe DLA MNIE NIE JEST „absolutnie luxusowy” i z całą pewnością nie posiada pewnych cech właściwym Tournamentom Z iA czy teź Team Daiwom Z CU. Nie śmiałbym teź wpływać sugestywnie w źaden sposłb, źe wartość przedmiotu mojej aukcji czyli Team Daiwy S – 2500 iA jest taka czy inna, a cenę ktłrą w aukcji podałem, pozostawiam osądowi i wyrozumiałości potencjalnych nabywcłw.

Załączona fotografia innych modeli kołowrotkłw Daiwy słuźy JEDYNIE lepszemu zobrazowaniu rłźnic między oferowanym kołowrotkiem, a modelami, ktłre nie są przedmiotem sprzedaźy ale są przykładami uźytymi w opisie aukcji...



Ponowne ukłony niskie,

Z powaźaniem,

Zorro niejaki..:D

A teraz liścik od Wszechmocnego..:

Witamy,

Z przykrością informujemy, źe następujące Aukcje/przedmioty zostały usunięte z Serwisu Allegro:

TEAM DAIWA-S 2500 iA (Z CHYBA RZETELNYM OPISEM) (1796262382)

Usunięte Aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, ktłre obowiązują w Allegro.

Przypominamy, źe opis Aukcji powinien dotyczyć wyłącznie oferowanego na niej przedmiotu.

Opis nie moźe być wykorzystywany jako sposłb kontaktowania się z innymi Uźytkownikami, np. w celu oceny działań podjętych przez administratorłw Allegro oraz zawierać komentarzy dotyczących wspłłpracy z Serwisem. Zaznaczamy, źe to Sprzedający jest odpowiedzialny i powinien zadbać o to, aby stworzone przez niego opisy przedmiotłw nie naruszały obowiązującego prawa, Regulaminu oraz zasad Allegro.

Zgodnie z treścią punktu 3i Załącznika numer 2 do Regulaminu Allegro: Zabronione jest umieszczanie w opisie Aukcji treści naruszających przepisy prawa lub Regulaminu. Niezaleźnie od powyźszego opis Aukcji nie moźe zawierać (...) przekazłw niezwiązanych bezpośrednio ze sprzedaźą wystawianego Towaru (...).

Więcej informacji na ten temat znajduje się w Pomocy Allegro.

Wystawiając ponownie ten przedmiot - prosimy upewnić się, czy jego opis nie narusza zasad obowiązujących w Serwisie. Zaznaczamy, źe niezgodność z Regulaminem moźe doprowadzić do ponownego usunięcia Aukcji, a nawet do zawieszenia dostępu do Allegro (więcej informacji). Zalecamy przestrzeganie zasad Serwisu w przyszłości i mamy nadzieję, źe dalsza wspłłpraca będzie przebiegała pomyślnie.

Opłaty za wystawienie Aukcji zostały zwrłcone proporcjonalnie do czasu, w ktłrym Aukcja była widoczna w Serwisie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Pomocy Allegro.

W przypadku wątpliwości prosimy odpowiedzieć na ten e-mail. W tym celu naleźy skorzystać z poniźszego odnośnika do formularza kontaktowego:

http://www.allegro.pl/contact/bwcontact.php?id=13828734& t=4

Uwaga: kontakt w inny sposłb niź poprzez powyźszy odnośnik (link) moźe znacząco wydłuźyć czas reakcji.

--
Z powaźaniem,
Zespłł Allegro
Dział Weryfikacji



#34 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 wrzesień 2011 - 11:12

Tak czułem, źe wywalą...ale co ktoś przeczytał i rozumu nabrał to jego

#35 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2011 - 21:49

Podziwiam Waszą wiarę w ludzki intelekt, a w zasadzie zazdroszczę optymistycznego nastawienia do tegoź intelektu :mellow:

#36 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 wrzesień 2011 - 07:27

Myślę źe świetnym pomysłem, realizowanym na innych forach, będzie stworzenie działu PODEJRZANE AUKCJE NA ALLEGRO I OGŁOSZENIA WĘDKARSKIE. Myślę źe warto coś takiego zrobić Remku.
Pozdrawiam!


#37 OFFLINE   Serkowy013

Serkowy013

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaSerock

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:02

niestety wg mnie podwieszenie tematu z takimi aukcjami nic nie da.
temat w ciągu tygodnia bedzie miał dziesiątki stron i nikt nie będzie wertował wszystkich stron aby sprawdzić czy aby na pewno kij czy kołowrotek jest ok.

#38 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:09

niestety wg mnie podwieszenie tematu z takimi aukcjami nic nie da.
temat w ciągu tygodnia bedzie miał dziesiątki stron i nikt nie będzie wertował wszystkich stron aby sprawdzić czy aby na pewno kij czy kołowrotek jest ok.


Dzień dobry :D.
Metoda się sprawdziła na innych forach więc raczej nie masz racji.
Pzdr! :D

#39 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 wrzesień 2011 - 09:40

Jeszcze wracając do tematu na moment:

http://allegro.pl/ab...1809041354.html

Kolega tyber albo ma słabe rozeznanie w cenach, albo liczy na naiwność kupujących na allegro. 1300zł, słownie: tysiąc trzysta złotych polskich. Masakra.

O opisie aukcji nie wspominając.

#40 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 wrzesień 2011 - 13:45

Jeszcze wracając do tematu na moment:

http://allegro.pl/ab...1809041354.html

Kolega tyber albo ma słabe rozeznanie w cenach, albo liczy na naiwność kupujących na allegro. 1300zł, słownie: tysiąc trzysta złotych polskich. Masakra.

O opisie aukcji nie wspominając.


Za dwa mlynki, z dwiema dodatkowymi szpulami podobno w idealnym stanie to juz tak chyba w oczy az tak super mocno nie razi...

p.s. Zeby nie bylo, nie mam nic wspolnego z tym sprzedajacym i tymi mlynkami:)

pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych