Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Grants scotch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:01

W ustach tego nie miałem ale wygląda na taką co dobrze sponiewiera... :mellow:

Jedrus kazdy alkohol sponiewiera przesadzony iloscia ...natomiast mala ilosc jest lekarstwem , troszke wieksza robi nastroj ...i ponad to stop !!!
....moja butelke 16-tki testowalem miesiac... :mellow:

#102 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:51

Jerzy wiem, wiem... :D
Whisky zaczęło mi smakować dopiero po czterdziestce i mam takie sztuki co od tego czasu w barku stoją. Rozdziewiczyłem, posmakowałem i stoją. Czasami zaglądam.
Jak zerkniesz w profil to wiesz ile się uchowały... :lol:
Ja tradycyjnie, czarny Jasiu i ta co płaska jest i do torby dobrze wskakuje, no jak jej tam, o Ballantines. Prosty chłop jestem to i proste trunki pijam, czasami poczęstują czymś lepszym ale to na zlotach. Dlatego tak lubię te imprezy, na krzywy ryj można coś wtrząchnąć a i fajną przepalankę księżycówkę proponują...
Józek ma na imię, ten to wie jak chłopa zagadać...

Pozdro Chłopaki :mellow:

#103 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 styczeń 2012 - 23:13

dziwna sprawa Jedrus ...mi tez dopiero na stare lata zaczela whisky smakowac ...w mlodosci cenilem tylka zimna , czysta , polska wodkie :D

#104 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2012 - 17:10

Jestem w trakcie degustacji bushmillsa original ( ten pierwszy i zapewne nie ostatni raz ) i musze przyznac sie , ze trunek to zacniejszy niz jakakolwiek szkocka , nie zajezdza tak mocno , wrecz delikatnie :D minimalnie przypomina to grantsa .

#105 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 07 luty 2012 - 19:49

Pozwólcie,że może wcisnę swojetrzy grosze.
Degustował może ktoś takowy trunek.

http://www.fotosik.p...3b012388ac.html


Użytkownik zybi edytował ten post 28 lipiec 2013 - 17:55


#106 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 luty 2012 - 05:37

chcialbym delikatnie zaznaczyc ze przytestowalem Black Busha i...16tka mi absolutnie lepiej smakuje ...trza bedzie sie o 21 postarac :D

#107 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 czerwiec 2012 - 05:56

Remku widzę, że wszedłeś na dosyć mocny grunt. Toż Laphroaig to jeden z bardziej ostrych w smaku Maltów. Jak nie piłeś to spróbuj Quarter Cask. Powala mocą :D

a w ogóle to polecam Lagavullin 16y. Nie piłem nic lepszego :mellow:


Kupili mi ten Laphroaig QC na Dzien Ojca ...daaaawno nie pilem czegos rownie paskudnego . Nie wiem czym tu sie Remku zachwyciles ? , ze % duzy ? , w smaku przeciez jest to okropne .
Na dzis stwierdzam ze Bushmills z Irlandii ...Black , 10 , 16 i 21 to najlepsza whiskey jaka testowalem

#108 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:46

Kilbeggan z irlandzkich spróbuj

#109 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:42

witam!

wyspę nawiedziły niespotykane upały, co zdecydowanie ryje mój północnoeuropejski mózg. nie dla mnie ta pogoda.

instynkt wskazuje na chłodzenie się piwem, ale tegoż za dużo nie pijam. ot pinta lub dwie.

upalna pogoda nie nastraja blackbushowo, wiec mimo że jest to jedyny destylat który piję ostatnimi czasy, zdecydowałem się popróbować czegoś innego.

wpadł mi ostatnio poniższy trunek w oko. generalnie nie jestem fanem słodkości, ale jak pisałem wcześniej upały ryją mój mózg i nie myślę jasno.

zakupiłem butelkę (ma to 35%). polałem na lód i muszę stwierdzić że właśnie odkryłem mój letni koktail. lekko słodkawy ( napisanie słodki było by tu nadużyciem), delikatny ale ciągle bushmilsowy.

polecam!


Sláinte!

 

qqty.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us


#110 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 18:54

Dzieki za "cynk". Bushmills nalezy do moich ulubionych , bede musial rozgladnac za tym miodzikiem.

#111 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 20:00

Obawiam się że ów Irish honey może być w Polandi trudno dostępny, ale jeśli ktoś wypatrzy w jakiejś sieci sklepów to proszę o cynk, bo również bym tego coctailu na lato zakosztował.



#112 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 03:26

No to..."strzala Olo" 

 

7dkq.jpg

 

PS. Jak dla mnie ten midzik jest lekko wyczuwalny i tak powinno byc. 


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 13 lipiec 2013 - 03:32


#113 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 lipiec 2013 - 22:24

Kilka grup kapitałowych koncentruje w swoich rękach coraz wiecej marek alkoholi ! Od szampanów poprzez whisky i whiskey, likiery, wódki smakowe do czystej włącznie. Dla zaintersowanych link. Nie wróży to dobrze na przyszłośc jesli chodzi o jakość! Coraz większe uśrednienie smaków! Niezależni botlerzy szkockiej tez bronią się jeszcze, ale ci którzy mają coś naprawdę dobrego do zaoferowania proponują ceny niedostępne dla zwykłego zjadacza chleba. Nie dawno tak ceniony (2smiech.gif)  przez niektórych Jack Daniels też wprowadził też coś "na miodzie" Np tu.  Nie spotkało sie to zbyt entuzjastyczną oceną fachowców... Z nieco wyższej klasy trunkami jest tak: albo pijesz ciągle to samo i jest OK, albo siegasz po coraz to nowe, lepsze(w twoim mniemaniu) smaki, nowe doznania,  idziesz w starsze destylaty, dlatego, że poprzedni juz stracił dla ciebie atrakcyjność nowości, to samo z  winem... Tylko jak długo twoj portfel to wytrzyma ? Górnej granicy (jeśli chodzi o finanse) niema !

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 14 lipiec 2013 - 07:15