Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Antares DC7 LH - pierwszy zwiad - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 sierpień 2006 - 16:12

Witam Was wszystkich gorąco,
Dzisiaj troszkę tekstu dla wszystkich tych, którzy kochają sprzęt. Postanowiłem opisać nowy kołowrotek, który całkiem niedawno pojawił się w ofercie Shimano - Antares DC7 LH. Ponadto, przy okazji omawiania szczegółów technicznych, postanowiłem przekazać troszkę wiedzy castingowej. Mam nadzieję, że będzie ona przydatka i każdy na tym skorzysta. Zapraszam serdecznie do lektury testu.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 sierpień 2006 - 16:43

Rzetelne podejście do tematu. Jestem castingowym laikiem i sprzęt w tym zakrecie cenowym jest dla mnie tak samo osiągalnym jak i lot na księżyc, ale czego nie można mieć, można o tym poczytać :D.

PS Pewnie po jakimś czasie cena tego cudeńka trochę spadnie. Jednak w takiej chwili przypomina mi się rysunek Mleczki: Bardzo biedna rodzina. Mąż czyta gazetę i znad niej mówi do żony - Kochanie ceny jachtów spadły... :D

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:05

Cześć,
Zgadza się Sławku ten kołowrotek jest bardzo drogi. Myślę jednak, podobnie jak Ty, że już całkiem niedługo będzie można go kupić po znacznie niższej cenie. Na eBayu widziałem już oferty o 100$ niższe. Oczywiście intencją tego artykułu jet przedstawienie nowości czytelnikom jerkbait'a i przekazanie pewnej wiedzy. Ponadto w podsumowaniu można przeczytać, że zakup tej maszynki nie gwarantuje porażającego wzrostu długości oddawanych rzutów z czym marketingowo był związany zawsze system DC.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:07

Tak czy siak kawal porządnej maszyny...

jest na co popatrzec ale i w jakim celu doskonalic technniki

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:31

Bardzo podoba mi się tekst Remka. Opisał w asrtywny sposób swoje próby i wrażenia. Jednak najważniejsze są chyba wnioski, szczególnie jeden. Skuteczne używanie multiplikatora nie zwalnia człowieka od myślenia jak w kołowrotku stałoszpulowym. Właśnie takie podejście najbardziej mi się podoba. Technika nawet najwyższa nie załatwi za nas problemu. Trzeba się nauczyć rzucać i tyle. Remek wspomniał o Subaru. To dobre porównanie. Kilka lat temu miałem przyjemność oglądań kawałek Historycznego Rajdu Monte Carlo. startowały różne wiekowe samochody. Między innymi Porsche 911 Carerra, Lancie Stratos i podobne potwory. Wygrał zawodnik na starym Morisie Mini Coper. Jak to możliwe zapytacie, taką pchełką na malutkich kółkach? A jednak. Po prostu facet umiał szybko jeździć po śniegu.
Tak samo z Antaresem DC7HL. Najpierw trzeba się nauczyć dobrze rzucać.
Więcej takich testów Remku.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:33

No a tu http://www.japantack...o_AntaresDC.htm
jest cena kej maszynki 599 $
No to jest trochę dużo :(


#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:43

Wiem Remku jaki jest cel tego portalu i w pełni się z nim zgadzam. Fajnie jest poczytać o nowinkach (choć jak wspomniałem nie kupię ich z wiadomych względów). Ciekawi mnie tylko kto tu będzie następnym posiadaczem tejże maszynki (albo chociaż ją pomaca :D).

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 sierpień 2006 - 21:10

Ponownie cześć,
Właśnie przybiegłem z wieczornej wiślanej wizytacji. Jedno branie w drugim rzucie ładnego bolenia ale mądrala był bardzo ostrożny i nie zapiął się ale ... do sedna.

@Thymallus znam podobną historię. Mój kolega, który jest zresztą też wędkarzem uczył się sztuki rajdowej jazdy. Na początku kupił Subaru STI. Oczywiście było to niesamowite auto, które dawału mu wielkie możliwości jednak w KJS'ach nie zajmował wysokich lokat. Później jednak wraz ze wzrostem swoich umiejętności (trenował pod okiem na prawdę wysokiej klasy specjalisty, a ponadto to bardzo utalentowany gość) kupił sobie Subaru Justi (mały stary samochodzik) za 6tys PLN. Co się okazało? Jego umiejętności były tak wielkie, że zaczął wygrywać ze wszystkimi. Więc jego koledzy, którzy mieli Mitsubishi, Subaru, Porshe zaczęli szukać na giełdach samochodowych również takiego auta. Oczywiście Ci, którzy znaleźli mieli jeszcze gorsze wyniki niż w swoich wypasionych autkach. Praca, ciężka praca przez 5lat oraz umiejętności dały mu po prostu zdecydowaną przewagę właśnie w aucie za 6tys PLN a nie za kilkaset złotych. Tak samo jest z castingiem i z innowacyjnymi rozwiązaniami. Osobiście do testów podszedłem bardzo optymistycznie. Ostatecznie też skończyły się optymistycznie bo okazało się, że dla potrzeb wielu z nas kołowrotek za 125 USD (mówię o shimano scorpionie 1001) załatwia prawie wszystko. Tak samo jeśli chodzi o jerkowanie. Oczywiście można kupić conquesta DC ale na prawdę można łowić z duuużym powodzeniem C3 za 65 USD. Szanse na złowienie metrówki są porównywalne. Jeszcze chiałbym przytoczyć jeden przykład. Nie pamiętam o kogo dokładnie chodziło ale spotkałem się z opinią jednej osoby, która w US używała Antaresa DC oraz AR. Osoba ta, chyba zawodowo łowiąca bassy, stwierdziła, że Antaresem AR rzuci dokładnie tak samo daleko. Tak więc mi można nie wierzyć, mówić ... o on kiepsko rzuca ale osoba, która łowi zawodowo chyba jest godna zaufania. Ona również podkreślała - płynność i technika ... to najważniejsze.

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 18 sierpień 2006 - 07:23

Ładne cacko. Rodzi się jednak pytanie jak to cacko radzi sobie z plecionkami?

#10 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 sierpień 2006 - 07:44

Remku, opis pierwsza liga (nie mylić z Orange Exstraklasą :lol: ).
Miałem okazję porzucać tym cackiem. Zajefajna maszynka (niebo w ręce). Zwłaszcza podoba mi się dźwięk wydawany przez ToTo podczas rzutu (normalnie silnik Hayabusy podkręcony do 15000 mph- ale oczywiście o wiele ciszej). Normalnie ten dźwięk działa na drapieżniki jak zanęta w koszyczku na leszcze (o czym Remku zapomniałeś wspomnieć :mellow: ).

#11 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2006 - 08:25

Taaaak.... krawaty wiąże i usuwa ciążę....
No cóż, ja to traktuję jako ciekawostkę z gatunku technologii kosmicznych.
Jeszcze brakuje wędziska z wbudowaną echosondą, GPS-em i handgranatem zamiast podbieraka :lol:
A poza tym świetny opis.:D

#12 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 17:47

sprzet piekny jednak cena...
moge sie tylko pocieszyc ze w nowej wersji curado ktorej jestem szczesliwym posiadaczem sa takie same gumki na korbce :D

pozdrwiam!

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 sierpień 2006 - 22:33

Nie przesadzaj ... curado to fajna maszynka. Którego masz?

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 22:43

to tez nie narzekam :D
kupilem CU-201DPV

pozdrawiam


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 sierpień 2006 - 22:50

O ... fajna sprawa. Myślę, że stosunek możliwości, które można wyciągnąć do ceny jest lepszy w przypadku Twojego nabytku niż w przypadku Antaresa DC.

Przy okazji zapomniałem dodać o jeszcze jednej sprawie. W przypadku ustawienia DC na tryb Long Cast (w Conqueście to 8 tryb, a w Antaresie DC to L i powyżej 4) może się wydarzyć taka sytuacja, że linka, podczas rzutu, potrafi pęknąć w połowie długości. Mianowicie rzucamy i wabik leci ... w pewnym momencie zaczyna hamować a szpulka nadal kręci się z ogromną prędkością i ... powstaje broda ale szpulka ma taką prędkość, że przerywa linkę. Nie jest to częst ale potrafi się przydarzyć. Dlaczego o tym piszę? Tamie zdarzenie miało miejsce na początku mojej nauki z DC i to kilka razy (przyznaję się bez bicia).

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 wrzesień 2006 - 15:24

Cześć,
Odkopuję troszke temat bo znalazłem 5 minutowy filmik prezentujący połów bassów morskich za pomocą DC7. Być może kogoś to zainteresuje. Na filmie widać jakie wędki lubi Antares DC i z jaką energią wykonywane są rzuty.

http://fishing.shimano.co.jp/body/instructor/lure/mov/060626 h.wmv

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 wrzesień 2006 - 22:00

calkiem nieźle chłopak sobie radził. :lol: a i przynęta zbyt wielka nie była...

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2006 - 12:56

Jeszcze przy okazji nowa zabawka Daiwa TD A.o.i. Wersja limitowana

http://japantackle.c...aiwa_TD_Aoi.htm

http://japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_TDAoi1.JPG

Pozdrawiam
Remek


#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 13:06

obejzyjcie sobie oferty sklepow z usa, zilliony, steezy i cala reszta bandy jest wszedzie do kupienia, od BPS do cabelasa
wedki steez takze ;)

#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 wrzesień 2006 - 15:08

To bardzo ciekawa i odważna propozycja. Cena zabójcza jak dla mnie. Pojemność szpuli standartowe jak dla Daiwy czyli 12 lbs/100 yds. Widać po tym modelu, że walka na górze trwa. Model zdecydowania droższy od Conquesta 101DC i tylko nieznacznie tańszy od Antaresa DC7. Z opisu wynika, że ma unowocześniony hamulec typu R+. A to oznacza, że podczas rzutu jest cichutki jak nietoperz. Nie tak jak wersje wypasione elektronicznie typu DC lub tradycyjne MagForce V. Będzie nawet cichszy od Curado w którym słychać bloczki, które trą oo pierścieniu.
Trzeba poczekać na pierwsze recenzje tego cudeńka.

pozdrawiam