Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Antares DC7 LH - pierwszy zwiad - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2006 - 15:19

Trzeba poczekać na pierwsze recenzje tego cudeńka.


Thymallus, nie podpuszczaj mnie :lol:
Mnie osobiście bardzo podoba się Daiwa Steez. Chętnie taką bym wciągnął do wędki powiedzmy 3/4 oz.
http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_SteezBait.jpg

Widać, rzeczywiście, że walka trwa chociaż Daiwa TD A.o.i. to typowy tuning TD-Z, a to już powtórka z rozrywki np. poniżej tuningowana przez ITO

http://www.japantackle.com/images/tito103h.jpg

Pozdrawiam
Remek


#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 wrzesień 2006 - 20:36

Dobrze, że w chwili obecnej bardziej choruje na ANTKA AR niż na daiwy, bo znowu by sie pomieszało :D

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 wrzesień 2006 - 22:07

Cześć,
Pozdrowienia z Giżycka, a właściwie z Wilkasów :D Siedzę sobie właśnie nad Tajtami.

Polecem, celem uzupełnienia wiedzy o konstrukcji Antares/Clais DC7, lekturę testu tego kołowrotka na TackleTour. Bardzo dobrze opisane i co ciekawie w wielu miejscach potwierdzające spostrzeżenia z artykułu na naszej stronie. Link do recenzji tutaj http://www.tackletou...isdcreview.html

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 październik 2006 - 08:05

Cześć,
Mała aktualizacja. Dla miłośników castingu podaję lokalizację kilku ciekawych filmików nie tylko o Antares/Calais DC :D

http://fish.shimano.com/publish/content/fish/sac/us/en/media _and_events/video.html

Miłego piątku! :D

Pozdrawiam
Remek




#25 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 06 luty 2007 - 22:27

Witaj Remek!
Dwa pytanka odnosnie Antaresa DC7 :
- jakie łożyska kulkowe ma Antares, zwykłe metalowe czy ceramiczne,
- czy klapka nad wodzikiem jest otwierana.
Trzecie pytanko prywatne: czy nr GG do Ciebie jest aktualny?
Pozdrawiam

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2007 - 22:49

Witaj Remek!
Dwa pytanka odnosnie Antaresa DC7 :
- jakie łożyska kulkowe ma Antares, zwykłe metalowe czy ceramiczne,
- czy klapka nad wodzikiem jest otwierana.
Trzecie pytanko prywatne: czy nr GG do Ciebie jest aktualny?
Pozdrawiam



Cześć,
Jeśli chodzi o łożyska to są one metalowe kulkowe, natomiast klapka nie jest otwieralna - jest zespolona z całością korpusu - jeden duży, precyzyjny, odlew.

GG? Tak, tylko bardzo rzadko z niego korzystam.

Pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2007 - 16:00

Po długim czasie jeszcze raz przeczytałem ten artykuł - i muszę przyznać że z dużą przyjemnością. Piersze zetknięcię to byłem na etapie 6501 i jak trafić w wodę, więc co chyba zrozumiałe niezbyt zrozumiałem. Trochę czasu mineło, forum nauczyło mnie trochę teorii i czytało się dużo przyjemniej, nawet dość zrozumiałem :D Nawet zastanawiam sie nad zbieraniem kasy i poszukiwaniami w necie - mimo że nadal jestem bardzo kiepskim rzucaczem i magnetyczne Revo (fajne są multi z magnesem) powinno zadowlać moje potrzeby, ale cały czas myślę że może konieczność nauki (żeby obsługiwać) jest lepsza niż czekanie aż sam z siebie się nauczę.
Z opinii mojego Miejscowego Doradcy Castingowego (ukłony) i wieści z netu wynika że antares jest hard&tough madafaka i że spokojnie obsługuje casting szczupakowy ale bez extremy. Ciekawe jakie miałeś spostrzeżenia w tym względzie - można używać powyżej tekstowych 60g czy żal sprzętu?? Tak pytam, bo może jakbym wymiótł szafę i troche dołożył........
I jakiego megabassa do tego?? :mellow: (3oz,25lb??)

#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 kwiecień 2007 - 16:27

antek i 3 oz - moim zdaniem szkoda sprzetu i rownie dobrzebedzie ci sie lowilo maszynka polowe tansza... ale to moje subiektywne odczucia. moze remek coś dorzuci...

#29 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 kwiecień 2007 - 16:45

3oz pewnie szkoda, ale jak ktoś lubi i go stać? nie na darmo chyba na tackle tour opisali go tank-like construction
napisz @Remek coś na ten temat
pozdrawiam

#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 18:02

antek i 3 oz - moim zdaniem szkoda sprzetu i rownie dobrzebedzie ci sie lowilo maszynka polowe tansza... ale to moje subiektywne odczucia. moze remek coś dorzuci...

bardzo dobre odczucia :mellow:


#31 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2007 - 18:41

Do 3oz, czyli śmigamy od 20 do 60-80g.
Ale dobrze byłoby wiedzieć jak i czy zadziała.

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2007 - 18:54

A conquest DC?? To co masz @peresada wyglądało że robi też z dużymi?? Bynajmniej nie zależy mi na wydaniu tyle kasy ile sie da bo rzeczywiście po co??

#33 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2007 - 20:38

Mój Osobisty Doradca Castingowy mówi żeby lookac za conquestem 201, zwykłym bez żadnych elektronicznych bajerów, jako że rzucić 40g przynętą to raczej małą filozofia. Chyba tędy pójdę, bo naprawde boje się ożycie i zdrowie mojego revo :mellow:

#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 kwiecień 2007 - 21:37

Mój Osobisty Doradca Castingowy mówi żeby lookac za conquestem 201, zwykłym bez żadnych elektronicznych bajerów, jako że rzucić 40g przynętą to raczej małą filozofia. Chyba tędy pójdę, bo naprawde boje się ożycie i zdrowie mojego revo :mellow:



to bardzo dobra droga. inteligientny ten osobisty doradca... :D

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2007 - 06:14

Moim zdaniem (mimo, że niekiedy Cal na TT przesadza i pisze :D co tu ukrywać pierdoły) rzeczywiście jest to czołg :D Jeśli chodzi o 3 oz. mi osobiście było by szkoda ale jestem pewien, że spokojnie można go wykorzystać do takich celów.

A tak przy okazji o jakim MegaBass myślisz mówiąc 3 oz. i do czego to ma być bo może mógłbym coś doradzić?

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 kwiecień 2007 - 14:54

Tak całkiem kijkiem po wodzie mysłałem o wędce która była by dość (wiem że brzmi to źle) uniwerslanym kijem. Czyli umożliwiała łowienie od przynęt takich jak perch 12 czy średnie gumy (czyli ok 20-30gr) do przynęt ok 60gr czyli nieśmiertelnych sliderów. W tym przedziale też jakieś gumy itp. Tak myślałem że moc kija powinna być w okolicy 20-25lb. Mam premiera 20lb i 1oz i jest niestety trochę słaby żeby stosować C&R - z rybą trochę ponad 70cm jest już trochę chodzenia, strach pomyśleć o tym co będzie jak nabiorą kondycji, stąd myśla o czymś w zamian. Znowu 30lb premier muskie to już pała którą jeszcze można łowić opisanymi przynętami ale już niezbyt sprawia to przyjemnośc - taka typowa jerkówka.
Dlatego myślałem nad antaresem - niekoniecznie do łowienia jerkami, raczej do spokojnego łowienia w zmieniających się warunkach - czasem łowię z brzegu pod wiatr czy w krzakach.
Jakoś żeście mnie przekonali żeby dac sobie z antaresem spokój, pewnie do tych przynęt zostawię revo a do jerkówki conquesta, zostanie tylko znaleźć kij średni, stąd było pytanie o megabassa - nie da się ukryć że jestem pod bardzo dużym wrażeniem mefista.

#37 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 16 maj 2007 - 23:32

hmmm Ciekawe czy ktos tu lukniea ale zapytam :mellow:
Remku mozesz powiedziec cos o wedce dzieki ktorej testowales AntaresaDC7-pytam bo ciekawie sie laduje ta wedeczka :D a i tak na marginesie ile sie ceni taki kijaszek.Juz sam niewiem czy zaczac przygode z castingiem i dlatego tyle moich pytan o wedki,bo gdybym mial zaczac wedkowac na casta to dopiero po wakacjach jak sianko wpadnie do kieszeni :mellow: i licze ze wydal bym na sprzet do casta okolo1000-1200zl.Pozdrawiam

#38 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2007 - 08:50

O wędce było dużo na forum - jest to własnie mefisto. 1000-1200 raczej na pewno nie styknie na tą wędkę i transport.

#39 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 17 maj 2007 - 13:15

uuu Ale lipa :angry: .

#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 maj 2007 - 15:44

O wędce było dużo na forum - jest to własnie mefisto. 1000-1200 raczej na pewno nie styknie na tą wędkę i transport.



a mnie się wydaje ze do DC7 remek ma dokreconego JABBERWOCKa :mellow:. Ale poziom cenowy bardzo zblizony... :mellow:

sam mam takie cudo... i laduje sie spoko od 7 g - tzn nie widac ze sie laduje... ale rzuca pieknie :mellow: nawet jak ma nad soba CURADO 201DHSV :mellow: