Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędka castingowa shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 11:49

witam!
to mój pierwszy post na jerkbait.pl pozdrawiam zatem wszystkich b. sedecznie!
może ktoś aktualnie użytkuje wędkę shimano z serii: Shimano Convergence? Chodzi mi tu o model długi 10 stóp 6 cali. Może ktoś wie jaka jest jakość ww. wędziska?
z góry dziękuje i pozdrawiam!


#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2006 - 12:13

@Peresada,

witaj na naszym forum. Zachęcam do wymiany doświadczeń. :mellow:
W sprawie wędki niestety nic nie pomogę ponieważ nie znam tego modelu.



#3 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 18 sierpień 2006 - 12:47

Witam nowego użytkownika forum.

Nie znam tego konkretnego modelu shimano, ale ostatnio byłem świadkiem jak castingowy kijek mego przyjaciela rozpada się na 5 kawałków podczas regulacji hamulca.
Powtarzając za innym doświadczonym użytkownikiem tego forum, bałbym się inwestować w wędki firmej wypromowanej na przerzutkach do roweru.

Co do multików to chyba nie mogę powiedzieć złego słowa, ale to w końcu te same zębatki i trybiki... hehehehe

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 sierpień 2006 - 12:58

Cześć,
Również chciałbym Ciebie bardzo serdecznie powitać na forum jerkbait.pl. Życzę przyjemności w wymianie doświadczeń i zapraszam do regularnych odwiedzin.

Osobiście nie miałem okazji łowić tą wędką. Przypomina mi się, że jakąś wędkę castingową Shimano miałem w ręce ale niestety nie wiem, która to była - przypadkowo i krótko. Zresztą nie chciałbym na tej podstawie formuować twierdzeń na temat sprzętu.

@Baloo, dałeś czadu z opisem Shimano. Pięknie to ująłeś - rzeczywiście multik to jak przerzutka :D Dobre porównanie! Multiki ze stajni shimano są na prawdę fajne!

Pozdrawiam
Remek



#5 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:11

dzieki za informacje. moze wiec polecicie jakis kijek w cenie do $100 dwusklad dlugi 10 stop cw. 3/4 - 2 uncje.
z gory dziekuje

#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:16

peresada@
A to ma być wędzisko pod casting czy na korbę czyli stałą szpulę.

pozdrawiam

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:23

@Andrzej,

w tamacie wiadomości jest napisane, że chodzi o wędzisko castingowe. :mellow:



#8 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:48

jw.
oczywiscie wedzisko castingowe. wiem ze troche dlugie ale na rzece na ktojej lowie wedka 6 czy 7 stopowa ( mam dwie) nie sprawdza sie. chodzi o to ze brzeg jest mocno porosniety trzcinopodobnym czyms, no i sam poczatek wody porosniety jest wynurzona roslinnoscia wodna. lowie z brzegu a stanac przed ttym nie idzie bo od razu robi sie b.gleboko i nawet spodniobuty nie pomoga :( wiec dluzsza wedka bedzie mi latwiej siegnac wody po prostu :D
( sorry za brak polskich znakow z pracy pisze )



pozdrawiam

#9 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 18 sierpień 2006 - 15:26

peresada@ dwie sprawy.
Uważam, że nie musisz przepraszać za brak polskich znaków diakrytycznych do piszesz z angielskiego komputera z ich systemem i to jest oczywiste. Świadczy to tylko o dobrym wychowaniu i poczuciu poprawności językowej.
Niestety tu, nad Wisłą wielu forumowiczów ma chyba zablokowany dostęp do polskich liter w klawiszkach lub grubo wcześniej :angry:
Tak długi kij castingowy to rzadkość. W Irlandii (jeżeli dobrze pamiętam nie wolno łowić na żywca i na ikrę). tylko trupek. A takie kije produkuje się właśnie do tego celu. Nie potrafię ci poradzić niczego tak długiego. Może jedynie jakiś bardzo lekki kij do surfcastingu. Oni mają takie. n.p. St.Croix Premier PSRC100M2. Kij 20 lbs. Ceny nie znam.

pozdrowienia ze starego kraju

#10 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 16:04

witam ponownie.
no wlasnie z tego co widzialem w necie to tylko shimano ma w ofercie wedke pozadanej przeze mnie dlugosci, mam tu na mysli wedke castingowa , bo do martwej rybki nabylem juz kijek karpiowy dragona i sobie chwale:) ale skoro koledzy pisza ze shimano wedek dobrych nie robi to jestem w kropce. bede chyba musial kupic shimano i miec nadizej ze jednak nie rozzsypie sie na pierwszej rybie :D

pozdrawiam b.sedecznie!


#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 sierpień 2006 - 16:47

Witaj peresada! Miło Cie widziec.


A może coś z Pro Logic??? maja chyba nawet cos pod casting ok 3.0 m. postaram sie zgromadzic troche informacji i odezwe si e jeszcze...


#12 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2006 - 16:51

dziekuje i czekam na info :D

pozdrawiam!

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 sierpień 2006 - 21:05

a może SUM.SZCZECIN coś powiem.
Jędruś to te długie wędki, które mi się nawet spodobały z pianką na rękojeści. Jeśli dobrze pamiętam to na sklepie macie chyba tylko cos około 2,7 ale w ofercie sa (chyba) tez 3,0

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 wrzesień 2006 - 11:47

Nie znam tego konkretnego modelu shimano, ale ostatnio byłem świadkiem jak castingowy kijek mego przyjaciela rozpada się na 5 kawałków podczas regulacji hamulca.
Powtarzając za innym doświadczonym użytkownikiem tego forum, bałbym się inwestować w wędki firmej wypromowanej na przerzutkach do roweru.

bylem przy tym, bylem, widzialem :mellow: :mellow: :mellow:
z tego co wiem, wedka zostanie wymieniona przez shimano usa, pomimo ze gwarancja skonczyla sie trzy meisiace temu, calkiem dobra obsluga klienta, jak na fabryke rowerow ;) :mellow: B)

#15 OFFLINE   ^wujek^

^wujek^

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 01 wrzesień 2006 - 12:46

Witam wszystkich na forum :D Peresada zastanów sie nad tym Pro Logiciem <_< Szukałem długiego kijka nad morze, Mifek doradził mi (za co mu bardzo dziękuje B) ) bym obmacał kijki Pro Logica. W sklepie na stanie były o długości 9' i takiego wziąłem (mimo, że szukałem dłuższego). Na razie nie mam pogody by go dobrze wymęczyć nad wodą; ale już od pierwszych rzutów stwierdziłem, że jest to co miało być :mellow: Długość rzutów z niego jak dla mnie jest bardzo przyzwoita:)

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 wrzesień 2006 - 15:21

Cześć ^wujek^, wszystkiego dobrego i przyjemności życzę! Powodzenia i pozdrawiam

Remek


#17 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 wrzesień 2006 - 21:47

@Pitt jestem zaskoczony i szczerzę gratuluję. To chyba kwestia tego, że załatwiasz sprawy z cywilizowanego kraju. U nas w dżungli byłoby to chyba niemożliwe.

YO!

#18 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 wrzesień 2006 - 22:29

dziękuje za rady, zdecydowałęm sie jednak na st.croix wild river. udało mi się kupić za niezłe pieniądze. trochę któtsza 8`6`` ale chyba sie nada.
pozdrawiam!

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 wrzesień 2006 - 16:20

Witam wszystkich na forum :D Peresada zastanów sie nad tym Pro Logiciem <_< Szukałem długiego kijka nad morze, Mifek doradził mi (za co mu bardzo dziękuje B) ) bym obmacał kijki Pro Logica. W sklepie na stanie były o długości 9' i takiego wziąłem (mimo, że szukałem dłuższego). Na razie nie mam pogody by go dobrze wymęczyć nad wodą; ale już od pierwszych rzutów stwierdziłem, że jest to co miało być :mellow: Długość rzutów z niego jak dla mnie jest bardzo przyzwoita:)





CIesze sie ^wujek^ , że mogłem pomóc :mellow:

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 09:15

@Pitt jestem zaskoczony i szczerzę gratuluję. To chyba kwestia tego, że załatwiasz sprawy z cywilizowanego kraju. U nas w dżungli byłoby to chyba niemożliwe.

YO!

tak, czy siak, jak na japonski romet produkujacy wedki to chyba calkiem niezle :mellow: :mellow: :mellow:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych