Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Informatyka! bo mnie monitor tyka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 wrzesień 2011 - 08:51

Witam wszystkich, potrzebuje waszej pomocy, mianowicie od tygodnia mój monitor doprowadza mnie do szewskiej pasji, już opisuje o co chodzi:
Po włączeniu komputera i monitora, monitor nie łapie obrazu, widać jedynie bardzo delikatne mrugnięcia czarnego tła i słychać
wtórujący mu dźwięk który interpretował bym jak próbę ,,zaskoczenia obrazu a dioda włącznika miga jak w czasie czuwania,
pozostawienie go w tym stanie na dłuższy czas nie daje rezultatu, dopiero 5 minutowe naciskanie na przycisk ,,source i
3-4 krotną zmianę z trybu digital na analog przynosi rezultaty, obraz się pojawia i działa przez cały okres pracy na komputerze.
To co mi się nasunęło to fakt że wcześniej razem z odpaleniem komputera, monitor sam wyświetlał okienko digital a później analog.
Z monitorem nigdy (korzystam z niego dobre pół roku) nie miałem problemów, niestety nie jest na gwarancji...
Ktoś ma jakieś pomysły? Może któreś z ustawień monitora sprawia że nie zaskakuje?

#2 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 07 październik 2011 - 06:23

Cześć,może wyjaśniłeś coś z tym monitorem ? Okazało się ,że mam to samo ;( ,niestety nie wiem czym to jest spowodowane . Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   shared

shared

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Michał

Napisano 07 październik 2011 - 07:23

Jaki monitor? Próbowałeś wymieniać przewód sygnałowy?

#4 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 08 październik 2011 - 12:00

Wybuliłem za to 100zł, podejrzewam jednak co to było, siadł jeden z kondensatorków które można w elektronicznym kupić za 3zł, serwisant zrobił mi to w godzinę więc innej opcji moim zdaniem nie ma

wnioskuje że to kondensator po tym że mój kumpel miał to samo, sobie tylko znanym sposobem doszedł który to, odlutował i wlutował nowy, szkoda tylko że mi się tak późno pochwalił