Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   pachuc

pachuc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaFredericia

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:24

Witam,

 

sorry, że tak na leniwca.. ale szukam i szukam i nie moge znaleźć... 

 

jakieś propozycje kija castingowego około 3m lub trochę dłuższego o cw. 100-120g... ( tak, żeby bez najmniejszego strachu podnieść te 2-3 kg ze 3 metry do góry..)?

 

Do połowu makreli czy tam dorsza w porcie z mola....   

 

Patrzyłem na serie savage gear MPP..... ale są tylko krókie... (był starszy MPP Pro 10 stóp... ale już niedostępny... chyba, że używka.... ale też nie moge znaleźć..)

 

Znalazłem ewentualnie MPP Pro 10 stóp.. ale cw. do 60g. ..... nie pęknie mi to (czasami trafi się parę sztuk tak po 0,5-1kg... na jednym zestawie..)? w sumie cw. jest ok... zestaw paternoster +plus około 60/80 g ołowiu używam... tylko czy da radę????

 

 

 



#402 OFFLINE   klimakg

klimakg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaMielec/Warszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:23

Witam, jestem na etapie poszukiwań czegoś dłuższego pod gumy. W odmętach Internetu natrafiłem na wędzisko ze stajni shimano, mianowicie Beastmaster EX Casting - 2.40m 40-100g. 

Stąd moje pytanie czy ktoś z szacownego gremium miał z tym kijaszkiem do czynienia i czy może się pochwalić swoimi spostrzeżeniami na temat w/w kija.


Użytkownik klimakg edytował ten post 07 styczeń 2018 - 11:27


#403 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:25

Cóż, ja też zacząłem myśleć o kolejnym sezonie i rozglądać się za kijem pod duże gumy. Biorę oczywiście pod uwagę Abu Volatile Pike 50-90g, ale znalazłem też na stronie StC kij MOJO CAT (MCC80MF2), cast, 8 stóp, 2 skład, 1/2 do 3 oz. Wiadomości o nim "niet" w necie, a wygląda ciekawie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, gdyby ktoś coś o nim wiedział lub znalazł info w sieci i podzielił się linkiem.

A jak nie to może ma Rybomanii ktoś go bedzie miał :), w końcu został  tylko miesiąc.



#404 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 styczeń 2018 - 06:30

Żbik powinien go mieć na swoim stoisku

#405 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:59

Cóż, ja też zacząłem myśleć o kolejnym sezonie i rozglądać się za kijem pod duże gumy. Biorę oczywiście pod uwagę Abu Volatile Pike 50-90g, ale znalazłem też na stronie StC kij MOJO CAT (MCC80MF2), cast, 8 stóp, 2 skład, 1/2 do 3 oz. Wiadomości o nim "niet" w necie, a wygląda ciekawie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, gdyby ktoś coś o nim wiedział lub znalazł info w sieci i podzielił się linkiem.

A jak nie to może ma Rybomanii ktoś go bedzie miał :), w końcu został  tylko miesiąc.

Raczej się nie sprawdzi. Strasznie krótki dolnik 31 cm.  Ciekawe ile waży.



#406 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:18

A czy ktoś z was ma lub miał St. Croix WRC80HF2  lub St. Croix TBC79HMF? Na filmach Corona Fishing wyglądają na odpowiednie do dużych. Już zaczynam głupieć od wyboru tych wędek. Do wiosny jest jeszcze trochę czasu ale powoli trzeba się decydować  :) 



#407 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:23

Cóż, ja też zacząłem myśleć o kolejnym sezonie i rozglądać się za kijem pod duże gumy. Biorę oczywiście pod uwagę Abu Volatile Pike 50-90g, ...

Jak rozważasz Abu Volatile Pike 50-90g, i jednocześnie wspominasz o StC to może, 2,4 m Wild Rivera WRC80HF2 obsłuzy do 120g spokojnie. Inną opcją jest Westin W4 lub BFT roots2. Kolega @robbertzam ładnie opisał Westina W4 Powercast-T 40-130g (dostepne w PL), bardzo fajny kij o pracy zbliżonej do Abu ale o większym wyrzucie. 



#408 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:26

A czy ktoś z was ma lub miał St. Croix WRC80HF2 lub St. Croix TBC79HMF? Na filmach Corona Fishing wyglądają na odpowiednie do dużych. Już zaczynam głupieć od wyboru tych wędek. Do wiosny jest jeszcze trochę czasu ale powoli trzeba się decydować :)


Super kijki pod gumę, ale tak do 80gr, nie za sztywne i czułe, pracują pod rybą

#409 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:37

Super kijki pod gumę, ale tak do 80gr, nie za sztywne i czułe, pracują pod rybą

Moim zdaniem WRC80HF2 da radę wyżej.


  • mifek lubi to

#410 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:41

Moim zdaniem WRC80HF2 da radę wyżej.

 

Zgadza się mój błąd, wild rivery znam słabiej.



#411 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:38

Mojo Cat waży 263gramy, co oznacza, że bedzie mocniejszy od Voliate Pike, chyba że to skutek użycia w tej konstrukcji grafitu i szkła.W Mojo Cat MCC80MHF2 zaintrygował mnie dolny zakres przynęt -14gram, co znaczy że może to nie będzie "kij od szczotki". Bez macania na Rybomani się nie obejdzie, oby Żbik miał je na stoisku. WRC80HF2 też biorę pod uwagę, podobnie jak Westina i np. Abu Garcia Rod Verdict 8´6" H 40-120G czy też Abu Garcia Veritas V2 822H 40-100G.


Użytkownik M@rczysko edytował ten post 11 styczeń 2018 - 12:44


#412 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:46

wspomniany wild river to inne półka niż pozostałe wymienione, nie na miejscu porównywać, pozostałe do budżetówki.



#413 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:47

Abu Garcia Veritas V2 822H 40-100G jest fajny ale nie jestem pewny czy on w dwuskładzie występuje, może być tak że tylko dolnik odchodzi po rozłożeniu. Praca jak u Abu Volatile Pike 50-90g.



#414 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:53

Abu Garcia Veritas V2 822H 40-100G jest fajny ale nie jestem pewny czy on w dwuskładzie występuje, może być tak że tylko dolnik odchodzi po rozłożeniu. Praca jak u Abu Volatile Pike 50-90g.

----------------

Występuje w dwu-składzie, to też może być ciekawa opcja.

 

https://www.raven-fi...product/29298/#


Użytkownik M@rczysko edytował ten post 11 styczeń 2018 - 12:58

  • MarCinFin lubi to

#415 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:56

wspomniany wild river to inne półka niż pozostałe wymienione, nie na miejscu porównywać, pozostałe do budżetówki.

Tomku, mając do wyboru WRC i W4 westina brałbym westina, udały im się te kije. Lekkie poniżej lub około 200 g, dobre komponenty, ładnie wykonane, czułe blanki. 



#416 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:02

Tomku, mając do wyboru WRC i W4 westina brałbym westina, udały im się te kije. Lekkie poniżej lub około 200 g, dobre komponenty, ładnie wykonane, czułe blanki. 

 

Oglądałem te westiny w zeszłym roku w Poznaniu na rybomani i kolega kupił wtedy jednego, nie są najgorsze, ale tyłka nie urywa, podtrzymuje, że stawiałbym zdecydowanie na wrc w tym tandemie.



#417 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:07

Nie dam sobie głowy uciąć ale w Poznaniu były jeszcze stare W4 (monsterstic-ki). Te które były wprowadzone na rok 2017 pojawiły się w dystrubucji w maju/czerwcu. Ja po raz pierwszy w Finlandii widziałem je we wrześniu, szwedzi w sklepach mieli je w ofercie od maja. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 11 styczeń 2018 - 13:08


#418 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:33

Mojo Cat waży 263gramy, co oznacza, że bedzie mocniejszy od Voliate Pike, chyba że to skutek użycia w tej konstrukcji grafitu i szkła.W Mojo Cat MCC80MHF2 zaintrygował mnie dolny zakres przynęt -14gram, co znaczy że może to nie będzie "kij od szczotki". Bez macania na Rybomani się nie obejdzie, oby Żbik miał je na stoisku. WRC80HF2 też biorę pod uwagę, podobnie jak Westina i np. Abu Garcia Rod Verdict 8´6" H 40-120G czy też Abu Garcia Veritas V2 822H 40-100G.

Dużo 263 gr jak na kijek 2,40 z krótkim dolnikiem. Szwartzonker 2,59 do 140 gramów z osprzętem Fuji i dolnikiem 40 cm waży 225 gramów.



#419 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:46

Nie dam sobie głowy uciąć ale w Poznaniu były jeszcze stare W4 (monsterstic-ki). Te które były wprowadzone na rok 2017 pojawiły się w dystrubucji w maju/czerwcu. Ja po raz pierwszy w Finlandii widziałem je we wrześniu, szwedzi w sklepach mieli je w ofercie od maja. 

 

Ja też nie dam sobie nic uciąć, który to model, ale być może ten stary równie dobrze, ale się dowiem :D . Jeśli faktycznie westin zrobił taki skok jakościowy to może nie trzeba go skreślać w porównaniu z StC, trzeba obmacać w na targach w Poznaniu, ale takie macanko na sucho też nie wszystko mówi :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 11 styczeń 2018 - 13:50


#420 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:30

Witam wszystkim. 

 

Zaczynam swoją przygodę z castem. W związku z tym wydarzeniem poszukuje kija. 

 

Kij pod gumy, może czasem rzucę jakimś jerkiem, ale to sporadycznie. 

 

Gumy od 17 do 25 cm-30 cm. Lekkie główki, 8-10 gram. Będę łowić z środka pływającego, z brzegu praktycznie nie łowię. 

 

Budżet tak do 300 zł. 

 

Zastanawiam się nad SG MPP2 <90 g z tym, że kij ma 259 cm, zastanawiam się czy nie lepiej kupić krótszy kij, np Dragon millenium pike. 

 

Do tego akcja MPP2 to medium. 

 

Aktualnie używam standardowych kołowrotków, i szybkich wędek, np Inazuma Zander. 

 

Czy koledzy mają coś godnego do polecenia w tej kwocie i coś co obsłuży przynęty od +- 50 do 100 gram? 

 

Dziękuje 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych