Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2018 - 22:08

A nawet jak nie będzie to się naciągnie ...albo tak głęboko łyknął, że się nie dało odratować :(  



#562 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 marzec 2018 - 21:56

To może tym ;) :

 

Super niestety znając Zenaq bez 3000zł nawet nie podchodź.  Bardzo mi sie podobają produkty tej firmy ale to zdecydowanie nie na moją kieszeń, tym bardziej ze lubie mieć po pare wędek po danego rodzaju przynety :D

 

Wszytko fajnie i widzę ze nie tylko ja  jestem na tyle szurniety żeby łowic 40tką z łapy :P ale tak na serio to chyba jednak 25 i 30tka daje tyle samo ryb jak nie więcej od 40cm 

 

  W tym sezonie coś tam nawet polowilem troutem 25 i roach 25 z reki ale wydaje mi sie że to nie kij do tego tzn rzucić sie da,nawet bardzo mocno itp ale jak kombinowałem z dociążaniem ich tak by dało się je prowadzić ogniem kij już nie wyrabiał, nie tyle co przy wymachu tylko przy dynamicznych pociągnięciach kładł się już za bardzo przez opór stawiany w wodzie, nie zanotowałem w prawdzie żadnego spadu przez złe zacięcie ale czulem już dyskomfort. Myśle 10-15lb i 15-20cm by sie przydało pewniejszej prezentacji, za to do powolnego i średnio-szybkiego pływania  jak najbardziej ok. Może te 50lb nie bedzie takie straszne jak je malują 


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 04 marzec 2018 - 22:32


#563 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 marzec 2018 - 08:28

looknijcie :D 750g wisi a on za bardzo nie drgnie :D

Ale pięknie pracuje ta przynęta... :clappinghands:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 marzec 2018 - 08:29


#564 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2018 - 19:03

No i dużo się nie pomyliłem :D 

 

https://www.internat...b80-25x-detail 



#565 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 05 marzec 2018 - 22:17

Hey

 

Stoje przed wyborem patyka, który będzie pracował z Abu Garcia revo beast, w sumie mam już upatrzony jeden,którym jest Phenix MXUR80MH-B ( 25lb i opisany od 1/2-3oz). Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie zaryzykować i kupić coś "no limit" czyli MXUR80H-B ( 35 lb opisany od 1-6oz) lub blanku morksiego który jest cieńszy od Phenix MXUR80MH-B ale podobnych parametrów co MXUR80H-B 

 

Bedze to mój pierwszy profesjonalny zestaw na szczupaka. Najmniejsze przynęty które będę używać to SG cannibal  15cm i Berkley pulse shad 14cm największa jaką posiadam na razie do 20 cm 3d savage gear line thru trout, ale można kupić większe  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Łowiska to różne jeziora w okolicy Gdańska ale chciałbym też zaatakować w tym roku parę razy jezioro żarnowieckie

 

mam też Tatule SV która jest połączona z UBMXem do 18g na sandacza, wiec zawsze można kupić na razie jakiś budżetowy patyk do 15cm gum 

 

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze doświadczenie  B)  B)


Użytkownik pepka87 edytował ten post 05 marzec 2018 - 22:18


#566 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2018 - 22:25

MXUR80HB czyli M1 35lb dolem obskakuje prawie to samo co 25lb ale góre ma wyraźnie lepszą Ja bym brał 35lb ,i tak dolnym zakresem prawie się nie łowi, A jak chcesz coś co sie jeszcze fajniej gnie Zainteresuj sie serią ultra  swimbait classic, za tydzien pewnie już będzie w gdańsku stał jeden 40lb gotowy. 


  • urasenty lubi to

#567 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 marzec 2018 - 22:34

Identycznie mam w planie zrobić m1 35ke pod toro 51, Natknałem sie na kij abu garica Volatile Pike 2,74 50-220 c.w  koszta wychodzą o polowe co M1 ale to juz seryjny kij. I obstawiam ze podobnie pociagnie co M1 a bedzie i tak sztywną pałką. MIał ktoś taki kij wogole w ręku badz posiada w swoim arsenale ?


Użytkownik Marcin1991 edytował ten post 05 marzec 2018 - 22:42


#568 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 05 marzec 2018 - 22:48

MXUR80HB czyli M1 35lb dolem obskakuje prawie to samo co 25lb ale góre ma wyraźnie lepszą Ja bym brał 35lb ,i tak dolnym zakresem prawie się nie łowi, A jak chcesz coś co sie jeszcze fajniej gnie Zainteresuj sie serią ultra swimbait classic, za tydzien pewnie już będzie w gdańsku stał jeden 40lb gotowy.

Tez tak mysle :) tylko chcialem zeby ktos to potwierdził
A wiesz moze jak bedzie sobie radzil z 30g gumami ?

#569 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2018 - 22:52

30g, rzucić da rade ale to zdecydowanie nie jego żywioł. W tym przedziale wagowym zdecydowanie lepiej radza sobie wedki typu crankbait. 



#570 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 05 marzec 2018 - 22:58

Dzięki za odpowiedz, ale chyba wiem co robić... tylko że większe gumy zacząć kupować ;)

pozdrawiam 


  • Tu nie ma ryb. lubi to

#571 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2018 - 23:57

No , dokładnie nawet temat w którym tu dywagujemy sugeruje takie rozwiązanie  :)



#572 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 08 marzec 2018 - 11:16

Ja już jestem gotowy na sezon, M1 Swimbait 7'6" 10-25lb z BB custom rods i Daiwa Lexa 300 :) córcia pomagała mi przewinąć plecionkę z zeszłego sezonu, YGK 35lb. Jestem zdziwiony bo nadal plecionka jest super, śmiało do łowienia na kolejny sezon.

af593916ac227e89gen.jpg

#573 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 08 marzec 2018 - 14:26

Maciek możesz podać powód cięcia m1 do 7,6. 🤔
Pozdrawiam
  • godski, cabage i koval75 lubią to

#574 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 marzec 2018 - 18:27

Panowie pytanko tu, bo nie wiem gdzież indziej mógłbym je zadać.

Zamówiłem sobie St Croix WRC80HF2, że tak powiem bez obmacywanek, bazując jedynie na wierze w markę i dobre opinie na temat tego kijka i nie mam go jeszcze u siebie.

Jutro będę w "krainie tanich kołowrotków" i kupił bym sobie pod niego multika ale nie mam pojęcia, który rozmiar wybrać. Wstrzymałbym się z zakupem kołowrotka ale zasoby przecenionych młynków się kończą w szybkim tempie a i moja wizyta za Odrą potem szybko nie nastąpi, więc chciałem to załatwić od razu.

 

Czy coś takiego jak Shimano Tranx 300/400 Lub Daiwa Lexa 300 będzie odpowiednie do niego odpowiednie ?



#575 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 18:30

@kruz

znalazłeś gdzieś tranxa 300 w dobrej cenie ? 



#576 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 marzec 2018 - 18:40

No pewnie jutro znajdę pytanie czy będzie odpowiedni do tego kija



#577 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2018 - 21:25

Panowie pytanko tu, bo nie wiem gdzież indziej mógłbym je zadać.

Zamówiłem sobie St Croix WRC80HF2, że tak powiem bez obmacywanek, bazując jedynie na wierze w markę i dobre opinie na temat tego kijka i nie mam go jeszcze u siebie.

Jutro będę w "krainie tanich kołowrotków" i kupił bym sobie pod niego multika ale nie mam pojęcia, który rozmiar wybrać. Wstrzymałbym się z zakupem kołowrotka ale zasoby przecenionych młynków się kończą w szybkim tempie a i moja wizyta za Odrą potem szybko nie nastąpi, więc chciałem to załatwić od razu.

 

Czy coś takiego jak Shimano Tranx 300/400 Lub Daiwa Lexa 300 będzie odpowiednie do niego odpowiednie ?

Jedno i drugie będzie pasowało.



#578 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 08 marzec 2018 - 21:38

Panowie pytanko tu, bo nie wiem gdzież indziej mógłbym je zadać.

Zamówiłem sobie St Croix WRC80HF2, że tak powiem bez obmacywanek, bazując jedynie na wierze w markę i dobre opinie na temat tego kijka i nie mam go jeszcze u siebie.

Jutro będę w "krainie tanich kołowrotków" i kupił bym sobie pod niego multika ale nie mam pojęcia, który rozmiar wybrać. Wstrzymałbym się z zakupem kołowrotka ale zasoby przecenionych młynków się kończą w szybkim tempie a i moja wizyta za Odrą potem szybko nie nastąpi, więc chciałem to załatwić od razu.

 

Czy coś takiego jak Shimano Tranx 300/400 Lub Daiwa Lexa 300 będzie odpowiednie do niego odpowiednie ?

To jak możesz to podaj współrzędne tej krainy, bo też przymierzam się do Tranxa i wszystko co poniżej 1 tys mile widziane. 



#579 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 marzec 2018 - 09:52

Co do przycięcia to zaufałem Bartkowi, który robił wędkę. Wyjaśniłem czego potrzebuję i zalecił mi taki zabieg :)

 

Parę osób prosiło mnie na priv o więcej fotek kija. Mam takie:

 

61683e33a16b9c45gen.jpg

 

1cf3a17a7eb52351gen.jpg

 

 

7b0386013acd7c9egen.jpg


Użytkownik wobler129 edytował ten post 09 marzec 2018 - 09:54


#580 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2018 - 10:03

jakiej długość jest  rękojeści do pazura ?

Ładne te kije Bartek robi :) dobrze że się załapałeś bo ostatnie sztuki m1 w starej cenie teraz będzie 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych