Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 01 czerwiec 2020 - 19:53

Z tym kołkowatym blankiem to co wędkarz to inna opinia na temat tego samego kija może być. Od jesieni jestem posiadaczem Abu Garcia Volataile Pike 50-200g wcześniej do większych gum używałem MPP2 80g i jak dla mnie Volataile wcale nie jest jakimś kołkiem mimo opisu do 200g.Kilka dni temu poleciłem ten kij znajomemu który szukał coś pod większe gumy i on twierdzi że to pała a dla mnie wręcz odwrotnie. Kij ma mega czucie i ugina się pod 60takiem a moc ma taką że wyciągnie łódź podwodną

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • MarCinFin lubi to

#1302 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 czerwiec 2020 - 20:04

...tyle, że leci "na ryj" i w mojej ocenie proporcja masy do osiągów jest nieakceptowalna (w odróżnieniu od Valatile 40-90). Napisałem świadomie dosadnie aby przedstawić kolejne postrzeganie tego samego kija ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 01 czerwiec 2020 - 20:11

  • Janusz1966, MarCinFin i pikeft lubią to

#1303 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 01 czerwiec 2020 - 20:23

Dlatego pisałem ilu wędkarzy tyle opinii

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • BOB i MarCinFin lubią to

#1304 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 01 czerwiec 2020 - 21:30

Używa ktoś może Beastmastera 2,7 40-100gr?. Takie coś mi ostatnio po głowie chodzi, ale głównym zastosowaniem będzie rzeka. I tak się  jakoś nie mogę zdecydować. Brać czy dozbierać na mocnego WRC ?. pz



#1305 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 14:32

 

Jako uzupelnieni swojego arsenalu szukam wedki do 180gr i dlugosci 250-260cm

W oko wpadly mi 3 modele 

 Daiwa Prorex AGS Baitcast 253cm cw 180gr i wadze jedynie 189gr

 

2 Shimano Yasei LTD Pike Swim & Softbait 255 XXH C cw 60-180gr  waga wędziska 253gr

 

Westin W4 Powershad-T 255cm 3XH 60-180g   waga 229gr

i W rezerwie Gator Big Bait Explorer 8'5'' 180g 2pcs Casting  o wadze 245 gr

 

Czy ktoś jest w posiadaniu którejś z wymienionych przeze mnie wedek, lub posiada informacje o nich??

Jaka maja dlugosc dolnika do pazura (szczegolnie 2 pierwsze modele, wedlug moich pomiarow na ekranie komputera to ok 42cm, ale moge byc w bledzie)

Interesuje mnie tez realne cw i praca pod ryba. 

Ciekawie, przynajmniej wizualnie prezentuje sie rowniez ten model BFT Lizzard X ''Pierre Monjarret'' 8'6'' XH -200g, 2 pcs

Ale gdzies wyczytalem ze waga ej wedki to ,az 300Gr

Wszelkie info mile widziane

 

 

 

 

Jeśli to kogoś zainteresuje to wybór padł na  Daiwa Prorex AGS Baitcast 253cm cw 180g. Czynnikiem decydującym była niska waga wędki (ok 60-70 gr mniej niż u konkurencji)

Wędka jest juz po testach nad woda i pod ryba. Złapałem kilkanaście szczupaków w rozmiarach 60-90cm i co ważne żaden nie spadł przy holu. Długość Dolnika do pazura to 41,5cm 

według mnie to minimalna odległość do wygodnego rzucania dużymi przynetami. Przynęty którymi rzucałem w min  to guma storm T-bone 18cm 42gr latalo to bardzo dobrze

z gory 25cm 3d roach nie robiła na wędce wrażenia. Wędka jest dość sztywna, na sucho sprawia wrażenie nawet kołkowatej, ale w boju sprawuje sie bardzo dobrze. 

Dziwnie wygląda dość gruby blank w tej wędce no i malutki i niewygodny zaczep na przynety

 

Dawid tą Daiwę w Polsce kupowałeś bo coś nie mogę jej znaleźć a i obawiam się , że mój budżet jej nie wytrzyma .

 

Wątek śledzę regularnie i niektóre wędki nie są już dostępne w sklepach . Dlatego moje pytanie jest takie : Jaki seryjna wędka dostępna teraz w sprzedaży obsłuży pigi 23 cm i westiny 27 z dociążeniem powiedzmy 30g ? :rolleyes:



#1306 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:57

Dawid tą Daiwę w Polsce kupowałeś bo coś nie mogę jej znaleźć a i obawiam się , że mój budżet jej nie wytrzyma .

 

Wątek śledzę regularnie i niektóre wędki nie są już dostępne w sklepach . Dlatego moje pytanie jest takie : Jaki seryjna wędka dostępna teraz w sprzedaży obsłuży pigi 23 cm i westiny 27 z dociążeniem powiedzmy 30g ? :rolleyes:

Wędkę kupiłem w szwedzkim sklepie, to jest model na Skandynawie, nie znam twojego budżetu ale jest daiwa prorex xr 274cm do 170gr (można i 200gr rzucać) i 262 do 150 gr. Są sporo tańsze 

niż wersja ags i niewiele cięższe bo ta do 170gr wazy 200gr. Nie wiem czy mogę tu wklejać linki do sklepu  bo bym ci pokazał. Przesyłka do Polski to koszt 10euro. W ogóle to przy zakupie niektórych wędkarskich rzeczy lepiej się rozejrzeć po innych krajach europejskich. Często ten sam sprzęt można kupić 30-40% taniej niz w PL


  • Rodu lubi to

#1307 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:47

Lub z dostepnych w polsce svartzonker 260 do 140g 220g wagi .rzucalem nim okoniem savage 145g a slyszalem ze mozna go przeciazyc nawet do 200g .

#1308 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:06

Waga Panowie jest istotna to powie każdy kto rzuca od świtu do nocy ;). dlatego szukam czegoś ,,lekkiego,,

 

Dawid ile ta Daiwa kosztowała ?
 

Oczywiście zapraszam do dyskusji :)



#1309 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:18

Waga Panowie jest istotna to powie każdy kto rzuca od świtu do nocy ;). dlatego szukam czegoś ,,lekkiego,,

 

Dawid ile ta Daiwa kosztowała ?
 

Oczywiście zapraszam do dyskusji :)

 

 

228,2 Euro + koszty wysylki. Prorexy XR kore wymienilem wyzej  to odpowiednio 170gr- 157, 8 euro    do 150 gr 140,2 euro

 



#1310 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:28

 

Waga Panowie jest istotna to powie każdy kto rzuca od świtu do nocy ;). dlatego szukam czegoś ,,lekkiego,,

 

Dawid ile ta Daiwa kosztowała ?
 

Oczywiście zapraszam do dyskusji :)

 

 

228,2 Euro + koszty wysylki. Prorexy XR kore wymienilem wyzej  to odpowiednio 170gr- 157, 8 euro    do 150 gr 140,2 euro

 

 

Czyli praktycznie koszt kija z pracowni ;) Tak jak myślałem 

 

PS. Dawid absolutnie do Ciebie nie piję myślę że to fajny kij ale to porównanie dało mi dużo do myślenia ;)


Użytkownik sero1975 edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 19:32


#1311 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:50

Waga kija robi robote ale zwroc uwage ze dolnik wkladasz pod pache i masa wedki rozklada sie bardzo fajnie .wage robi tez multik .
W wedkach z dzielonym dolnikiem wage robi tez brak korka/pianki na calej dlugosci .
Przy dluzszych kijach czesto sa przez to gorzej wywazone .

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 19:57


#1312 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 02 czerwiec 2020 - 20:26

Waga kija robi robote ale zwroc uwage ze dolnik wkladasz pod pache i masa wedki rozklada sie bardzo fajnie .wage robi tez multik .
W wedkach z dzielonym dolnikiem wage robi tez brak korka/pianki na calej dlugosci .
Przy dluzszych kijach czesto sa przez to gorzej wywazone .

 

Przy takich kijach  gdzie różnica wagowa miedzy przynętami z dołu i z góry to czasem 100-150gr ciężko mówić o wyważeniu.

Inaczej kij się będzie zachowywał gdy na końcu zestawu jest pig shad jr a inaczej gdy jest tam jakiś kotlet o wadze 200gr

Kształt przynęty (a właściwie w jaki sposób jest rozłożony ciężar) również ma wpływ na to jak zachowuje się kij. 

Przykad to moj lzejszy zestaw. Komfort w nim się kończy na około 120 gr, ale węgorzem sg 140 gr rzuca się nadal fajnie

natomiast gdy założyłem Fatso 14cm 105 gr to miałem wrażenie ,ze kij zaraz sie złamie  



#1313 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 21:00

 

Waga kija robi robote ale zwroc uwage ze dolnik wkladasz pod pache i masa wedki rozklada sie bardzo fajnie .wage robi tez multik .
W wedkach z dzielonym dolnikiem wage robi tez brak korka/pianki na calej dlugosci .
Przy dluzszych kijach czesto sa przez to gorzej wywazone .

 

Przy takich kijach  gdzie różnica wagowa miedzy przynętami z dołu i z góry to czasem 100-150gr ciężko mówić o wyważeniu.

Inaczej kij się będzie zachowywał gdy na końcu zestawu jest pig shad jr a inaczej gdy jest tam jakiś kotlet o wadze 200gr

Kształt przynęty (a właściwie w jaki sposób jest rozłożony ciężar) również ma wpływ na to jak zachowuje się kij. 

Przykad to moj lzejszy zestaw. Komfort w nim się kończy na około 120 gr, ale węgorzem sg 140 gr rzuca się nadal fajnie

natomiast gdy założyłem Fatso 14cm 105 gr to miałem wrażenie ,ze kij zaraz sie złamie  

 

No właśnie ...

 

Napiszę tak

 

Przerzuciłem kilka kijów ,żeby zostać przy ideale . Mój faworyt to M1 swimbait do 25 lb . Jestem w tym kiju totalnie zakochany i ma u mnie dożywocie  Ale ...

Brakuje mu trochę ,,pary,, przy wymienionych wcześniej gumach . Wiem ,że kupienie wersji do 35 lb jest ciężkie dlatego szukam właśnie czegoś co obsłuży 120-200g i będę równie wniebowzięty :)



#1314 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2020 - 21:18

Lub z dostepnych w polsce svartzonker 260 do 140g 220g wagi .rzucalem nim okoniem savage 145g a slyszalem ze mozna go przeciazyc nawet do 200g .

Mam ten kij - to był mój pierwszy do cięższych zastosowań. Dla mnie to wędzisko tylko do rzucania - leci z tego super, długi dolnik. Niestety jak dla mnie jest to "pała" wprawdzie sprężysta, fajnie się ładuje przy ok 100 - 120 g. Nie chciał bym na tym ciągnąć ryby życia...

Waga Panowie jest istotna to powie każdy kto rzuca od świtu do nocy ;). dlatego szukam czegoś ,,lekkiego,,

 

Dawid ile ta Daiwa kosztowała ?
 

Oczywiście zapraszam do dyskusji :)

Nie bardzo zgodzę się z tym, że waga wędziska ma tak duży wpływ na poziom zmęczenia przy rzucaniu przynętami 100 g + 

W zeszłym sezonie większość moich wyjazdów to połów z brzegu na przynęty 80 - 150 g przeważnie gumy. Moim zdaniem główną robotę podczas rzutów robi dźwignia - czyli spora odległość pomiędzy rekami trzymającymi wędzisko w momencie rzutu, co za tym idzie odległość od pazura do końca dolnika, jednocześnie odpowiednio dużo wędziska poniżej multiplikatora znakomicie wyważa zestaw. Dla mnie idealna długość  to ok 48 cm i do takiej długości po kilku eksperymentach przedłużyłem rękojeść w WRC90XHM2 - oryginalne ok 38 cm było nieakceptowalne.

...tyle, że leci "na ryj" i w mojej ocenie proporcja masy do osiągów jest nieakceptowalna (w odróżnieniu od Valatile 40-90). Napisałem świadomie dosadnie aby przedstawić kolejne postrzeganie tego samego kija ;)

Tu się zgadzam częściowo wędzisko nie powinno lecieć "na ryj" - tylko, że to nie sama waga ma wpływ a rozkład wagi...


Użytkownik Janusz1966 edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 21:37

  • Maciek. lubi to

#1315 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 czerwiec 2020 - 16:25

Mam ten kij - to był mój pierwszy do cięższych zastosowań. Dla mnie to wędzisko tylko do rzucania - leci z tego super, długi dolnik. Niestety jak dla mnie jest to "pała" wprawdzie sprężysta, fajnie się ładuje przy ok 100 - 120 g. Nie chciał bym na tym ciągnąć ryby życia...

Nie bardzo zgodzę się z tym, że waga wędziska ma tak duży wpływ na poziom zmęczenia przy rzucaniu przynętami 100 g +
W zeszłym sezonie większość moich wyjazdów to połów z brzegu na przynęty 80 - 150 g przeważnie gumy. Moim zdaniem główną robotę podczas rzutów robi dźwignia - czyli spora odległość pomiędzy rekami trzymającymi wędzisko w momencie rzutu, co za tym idzie odległość od pazura do końca dolnika, jednocześnie odpowiednio dużo wędziska poniżej multiplikatora znakomicie wyważa zestaw. Dla mnie idealna długość to ok 48 cm i do takiej długości po kilku eksperymentach przedłużyłem rękojeść w WRC90XHM2 - oryginalne ok 38 cm było nieakceptowalne.

Tu się zgadzam częściowo wędzisko nie powinno lecieć "na ryj" - tylko, że to nie sama waga ma wpływ a rozkład wagi...

Jak kto uwaza mi svarztzonkerem fajnie sie holuje ryby jak na taka pale aczkolkwiek
Przerzucilen sie na black savage 30-70 z racji fajnego ugiecia pod ryba oraz z racji stosowania w porze wiosenno letniej mniejszych przynet .moim zdaniem i tak sporo mniej wedkarz meczy sie castem niz lowiac spinningiem
Jednak kazdy lowi jak lubi moim wymogiem przy stosowaniu wiekszych przynet jest kij ktorym nie bede bal sie machnac silowo .
Jednak svartzonker bedzie odpoczywal umnie do pazdzoernika .
Co to sa kije m1 ? To jakies blanki i customowe kijki ukrecone na nich ?

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 04 czerwiec 2020 - 16:27


#1316 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 czerwiec 2020 - 19:32

M1 to blanki ze stajni Phenix . Trzeba ukręcić :D



#1317 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 04 czerwiec 2020 - 19:59

M1 to blanki ze stajni Phenix . Trzeba ukręcić :D

 
Sa to tez gotowe wedki Phenixa. Nie trzeba krecic

Załączone pliki

  • Załączony plik  m1.jpg   2,67 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Phenix.jpg   19,57 KB   21 Ilość pobrań

  • BOB lubi to

#1318 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 czerwiec 2020 - 20:20

 

 
Sa to tez gotowe wedki Phenixa. Nie trzeba krecic

 

No są . Ale lepiej ukręcić :) :rolleyes:



#1319 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 04 czerwiec 2020 - 20:43

... podobno w Niderlandach kręcone są najlepsze. U ,,nas", jak dobrze ogarniesz temat, to wg gustów i fanaberii ukręcisz, u konkretnych Gości, wędkę... ;)


  • DGL lubi to

#1320 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 czerwiec 2020 - 14:36

Nie wiem czy było już ale zapytam...
Alternatywa dla Phenixa M1 35lb ale ...blank w dwóch kawałkach...lub seryjny kij...
  • pepka87 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych