Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1744 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 wrzesień 2023 - 18:41

Tu pięknie wpasowywuje się ABU Volatille Pike do 90g. Identyczny blank, tylko pomarańczowy, ma patyk od Svartzonkera, opisany do 100g. Długość 2.40 jednego i drugiego. Następcą serii Volatille są X Pike. Nieco droższe. Z nimi nie miałem do czynienia. Volatille były z niebieskimi blankami, X Pike ma kolor blanku zielony. 80-siątak już ładnie gnie blank. To nie są pały.


  • gumowy i zandermafija*SpinnigistaWT lubią to

#1862 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 21 wrzesień 2023 - 19:04

Ja pisałem o pierwszej serii W3, 2nd jest szybszy i to już nie to samo, nadrabia trochę czułością. Jedynka pięknie się gnie i super ładuje przy rzucie. Volatile pike to świetny blank, ale jego minusem jest wąski zakres rzutowy, 30g słabo z niego lata, a na pewno gorzej niż z W3. Zaletą VP jest to że można nim jerkować, W3 nie da rady.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 21 wrzesień 2023 - 19:11


#1863 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisano 21 wrzesień 2023 - 19:10

Przeglądając katalogi wpadł mi w oko Abu Garcia Beast Pike 802HP 30-100g. Miał ktoś dotycznienia z tym kijem?

Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 21 wrzesień 2023 - 19:12


#1864 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 wrzesień 2023 - 06:40

A cóż to za komedia? Po kiego "długi cast pod duże gumy" - ten marketingowy wymysł, kiedy krótkim kijem można zrobić dokładnie to samo! Chyba to  kolejna bezrefleksyjna moda i ślepi na doświadczenie modnisie  :)   


  • RBTS i ZbylR lubią to

#1865 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 wrzesień 2023 - 14:25

To według mnie bankowo nie Westin W3 drugiej serii.
No i jego średnica pianki rękojeści: pasowała by do lekkiej okoniówki :( To może ? Wersja do 180g ? Moim zdaniem przeszacowany , 150 to taki max ,za to dołem spokojnie te 30g


Użytkownik Little Wing edytował ten post 22 wrzesień 2023 - 14:27


#1866 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 wrzesień 2023 - 13:22

A cóż to za komedia? Po kiego "długi cast pod duże gumy" - ten marketingowy wymysł, kiedy krótkim kijem można zrobić dokładnie to samo! Chyba to  kolejna bezrefleksyjna moda i ślepi na doświadczenie modnisie  smile.png   

tongue.png tongue.png tongue.png tongue.png tongue.png .kolejna prowokacja,komuś się nudzi.



#1867 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2023 - 14:38

SOB ma 1000% racji! Krótkim kijem można obsłużyć duże gumy. Ja to również wiem  (i Ty Darku to wiesz ;) )bo używałem kija jerkowego 190cm do gum 280g i się dało!!. Tylko jak użyłem kija 260cm do tych samych gum to przyszła mi do głowy refleksja... na c...j się męczyłem?! Sławek ma to jeszcze przed sobą albo odpuści duże przynęty



#1868 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 wrzesień 2023 - 15:14

SOB ma 1000% racji! Krótkim kijem można obsłużyć duże gumy. Ja to również wiem  (i Ty Darku to wiesz wink.png )bo używałem kija jerkowego 190cm do gum 280g i się dało!!. Tylko jak użyłem kija 260cm do tych samych gum to przyszła mi do głowy refleksja... na c...j się męczyłem?! Sławek ma to jeszcze przed sobą albo odpuści duże przynęty

Robert-jeśli tu w ogóle chodzi o jakikolwiek kij to raczej nie o krótki czy długi,tylko o taki który można włożyć w mrowiskowink.png .Chyba Pan Sławomir dawno żadnego zamieszania nie robił albo roboty ni ma?


  • BOB i drChlubicz lubią to

#1869 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 26 wrzesień 2023 - 19:58

Różne kije można w mrowisko włożyć... Jednak by rozwinąć wątek grzebania w mrowisku, należałoby najpierw sprecyzować pojęcie "dużej gumy". Dla mnie takowe zaczynają się od 80, a kończą na 150g, bo cięższych nie używam. I w każdym przypadku kij dłuższy jest bardziej męczący i mniej precyzyjny od krótszego, przy czym za kije krótkie uważam 180-220cm, a długie 260-360.
Oczywiście pewne znaczenia ma długość dolnika, bo dwudziesto-centymetrowy rzeczywiście nie będzie zbyt dobry nawet w kiju krótkim.


#1870 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 wrzesień 2023 - 22:07

Panowie! To jest tylko kolejna nisza odkryta i jak zwykle korzystnie zagospodarowana przez marketing poszukujący swojej szansy :) To, co bez najmniejszego trudu zauważył RBTS, z pełnym przekonaniem powtórzę - nie znęcajmy się sami nad sobą.. w imię wmówienia  :D Musky u nas nie występuje.. a kotletami ciskać - niekoniecznie..    



#1871 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 27 wrzesień 2023 - 08:08

Krótkim kijem rzucisz bliżej jeśli łowisz z brzegu szczególnie na jesień te kilka dodatkowych metrów może zrobić różnice druga sprawa wygodnie się ciężki kij trzyma pod pachą .
3 długim kijem można rzucać mniej siłowo rzucisz nie wiele bliżej a o wiele mniej się osiepies 240-260 jest idealnie
  • Biesan, JerryM i ZbylR lubią to

#1872 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 18 październik 2023 - 19:57

Panowie szukam jakiegoś kijaszka na szczupaki do okolo 100g + - 8stóp z łodzi Zależy mi na finezji i radości z rzutów jak i z holowania i osiemdziesiataczka. Głównie fruwać będą woblery i duże gumki.
Mam obecnie shimano compre 7'6 do 2oz I abuszke svartzonkera 7" do 140 , no i
Abuszka spoko do zadań specjalnych i nawet 200g spoko daje rade , no ale wiadomo czasem i ... no pała
Compre za to nie ma frajdy z holu :(
Machałem ostatnio W3 cast power do 130 8coś tam i powiem , że fajne ugięcie i wykon. Słyszałem że do w3 120g jest spoko i daje frajdę...
Ale szukam czegoś co spowoduje banana na buźce przy każdym rzucie. Myślę o podpięciu jakiegoś okrąglaka np. Ambassadeur 5500 CDL bo mam w swoim arsenale tylko jednego ambasadora na łosie i samemu mu smutno na stojaku ;)
Jakieś propozycje Panowie ?

#1873 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 październik 2023 - 05:20

Panowie szukam jakiegoś kijaszka na szczupaki do okolo 100g + - 8stóp z łodzi Zależy mi na finezji i radości z rzutów jak i z holowania i osiemdziesiataczka. Głównie fruwać będą woblery i duże gumki.
Mam obecnie shimano compre 7'6 do 2oz I abuszke svartzonkera 7" do 140 , no i
Abuszka spoko do zadań specjalnych i nawet 200g spoko daje rade , no ale wiadomo czasem i ... no pała
Compre za to nie ma frajdy z holu :(
Machałem ostatnio W3 cast power do 130 8coś tam i powiem , że fajne ugięcie i wykon. Słyszałem że do w3 120g jest spoko i daje frajdę...
Ale szukam czegoś co spowoduje banana na buźce przy każdym rzucie. Myślę o podpięciu jakiegoś okrąglaka np. Ambassadeur 5500 CDL bo mam w swoim arsenale tylko jednego ambasadora na łosie i samemu mu smutno na stojaku ;)
Jakieś propozycje Panowie ?


Nfc bb806 jednoskład lub dwuskład FA pike
  • gaweł i Z Olsztyna lubią to

#1874 OFFLINE   DiddoR

DiddoR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Dawid

Napisano 19 październik 2023 - 11:44

Z mojej strony mogę polecić 6th element swimbait SMB80H
  • Z Olsztyna lubi to

#1875 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 19 październik 2023 - 13:54

Kije z pracowni trzeba pilotować i później problem często z reklamacją. Przerabiałem.

#1876 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 22 październik 2023 - 07:50

Wziąłem W3 40-130g 8"3' i podpiąłem tam abu beast ciskałem 6godzin różnymi przynętami i jestem mega zadowolony. Woblery własnej roboty około 50g śmigają jak z procy i spokojnie dużymi gumami można piłować wodę o co mi przede wszystkim chodziło.Czuły kij i nie klęka przy przynetach 100-120g.Chodź do takich ciężarów i jerków mam inny kij do 140g 7'

Załączone pliki



#1877 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 22 październik 2023 - 08:12

Piękna meblościanka ;)

Wziąłeś pierwszą serię W3 czy 2nd?


  • Z Olsztyna lubi to

#1878 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 22 październik 2023 - 09:58

Stojaczek piękny
  • Z Olsztyna lubi to

#1879 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2023 - 10:39

Piękna meblościanka wink.png

 

To jest piękna wędkościankawink.png good.gif clappinghands.gif



#1880 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 24 październik 2023 - 11:45

Witam szanownych kolegów.

Po niedawnym złowieniu rybki w okolicach 60-70 cm na kopytko 10 cm (które u mnie zaliczało się do przynęt już średnich) stwierdziłem, że w paszczy złowionej rybki było jakieś takie malutkie. Więc w głowie zaczął się rodzić plan na sprzęt i przynęty duże. Może nie takie jak tu czy w wątku sąsiedzkim opisywane o wadze 200 - 300 g i więcej. Ale myślę że na początek spróbować coś w zakresie typu kopyto 15 -20 do 30 cm plus ołów czyli tak po krótce o wadze całkowitej  ok 30-150 g. Do tego jakiś duży wobler, obrotówka może wahadło - ale głównie gumy. Przeznaczenie to woda stojąca i płynąca z brzegu czyli coś w długości 2,3 - 2,6 m pod multik

Po przejrzeniu kilku stron w oko wpadł mi kijek Dragona  GP Concept Cast o długości 2,44 - i tu dylemat czy ten do 130 czy do 200 g wyrzutu. Ogólnie kilka kijków z niższych serii używam i nie narzekam.

Czy ktoś użytkuje wymieniony kijek coś podpowie poradzi. Z góry dzięki za wszelkie info.

Opcjonalnie z kijkiem może zapoluję na jakiegoś wąsatego zbója.

 

shogun






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych