Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaxon Astral Jerk..... ????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 09:32

Witam serdecznie wszystkich jerkowych fascynatów! Nie ukrywam, że zaraziłem się jerkomanią i obawiam się, że to nieuleczalne !
Niestety przerażają mnie ceny sprzętu jaki jest doradzany na tym forum......
Rozumiem cena=jakość,ale czy aż tak?
Wracając do temtu mojego postu, chciałbym szanowne grono forumowiczów prosić o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, biorąc jednak pod uwagę to, iż nie dysponuję pokaźnymi zasobami finansowymi prosiłbym na początek o coś z dolnej półki, aczkolwiek aby wytrzymało choć kilka sezonów zanim nie skumuluje troszke pieniędzy na dobry sprzęt.
Pogrzebałem i jeśli chodzi o wędki to nasuwają mi się dwie propozycje Jaxona:
Astral jerk
http://naryby.com.pl/?productId=554&idCat=70&PHPSESS ID=1f95c165ee7de25683e37cedc43b5396
XT-PRO SPIN CASTER
http://naryby.com.pl/?productId=1047&idCat=70&PHPSES SID=1f95c165ee7de25683e37cedc43b5396

Biorąc pod uwagę, że chcę spróbować średnio - ciężkiego jerkowania tj do 90g, a lubię mieć zapas na kiju z tych propozycji oczywiście brałem pod uwagę kije o najwyższym CW. i tu raczej wszystko przemawia za Astralem - co Wy na to???

Gorzej z multiplikatorem, ponieważ zastanawiałem sie na Long cast Jaxona,
http://www.allegro.pl/item119697875_kolowrotek_jaxon_long_ca st_korbka_na_lewa_reke.html
ale po przeczytaniu kilku stron z tego forum poczułem się troszkę niepewnie jeśli chodzi o ten wybór.
Przewinął mi się tutaj tez Multi Daiwa
http://www.allegro.pl/item122082703_daiwa_procaster_100hl_pt 100_4bi_tournament_nowe_.html
jednak cena to juz dla mnie praktycznie nieosiągalna.
Co jest nie tak z tym Jaxonem?
I ewentualnie jeśli ktoś ma lub miał z powyższymi młynkami do czynienia to proszę o refleksje na ten temat.
I czy do jerkowania średnio-cięzkiego raczej z przesunięciem na średni wystarczy taki sprzęt?
Proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem zielony na razie na tym forum - dlatego chcę czerpać z doświadczenia szanownych forumowiczów.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc i informację!

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 sierpień 2006 - 10:19

.


Użytkownik J_J edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 22:21


#3 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 11:23

Witam serdecznie!
Wyczytałem,iż wcześniej uzywałeś astrala - a jakiej długości?
Pozdrawiam
I jeśli mogę spytać jaki multiplikator do tego zestawu?
Ponadto może masz na zbyciu ten kijek jeśli jest dla Ciebie za sztywny???


#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 sierpień 2006 - 11:50

.


Użytkownik J_J edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 22:21


#5 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 12:04

Dzięki za radę!
Tak chyba zrobię - zainwestuje w lepszy multik.....
Pozdrawiam

#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 sierpień 2006 - 12:29

.


Użytkownik J_J edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 22:21


#7 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 15:43

No jeśli chodzi o przynęty to kalibrem chcę dorównać sztuką na jakie planuję się zasadzić! Sumy większe i tak ok 1 m szczupaczki - mam jedno rozlewisko na oku gdzie niechcący grasują takie sztuki. A nawet przy dobrych wiatrach trafia się konkretny sandaczyk !
proszę o pomoc, ponieważ napisałem że na takie sztuki chciałbym wyskoczyć z tym Jaxonem Astral - chyba się nie wygłupię??? A tak na marginesie, jesli chodzi o przynęty sporadycznie chciałbym spróbować ciężkiej wagi:

http://www.allegro.pl/item121441954_salmo_skinner_20_cm_rt_n owy_.html
co o tym sądzicie??? Łapał ktoś już na tego wobka?
No i pozostaje dylemat multiplikatora, który? I dlaczego tak drogo???
Pozdrawiam i czekam na wszelką pomoc

#8 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 16:43

Czytając nie jestem do końca przekonany czy Daiwa Procaster PT100-4Bi Tournament nie jest za słaba do metody którą chce łapać??? No i jaka plecionka???
Co krok to nowa rozterka......
Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 18:46

http://www.allegro.pl/item120770726__okazja_okuma_convector_ cv30dlx_.html
Czy ta okuma nadawałaby się do cięzkiego jerka??
Tanio i dość porządnie wygląda!
Proszę o informacje!!!
Mam dylemat z tymi multiplikatorami :(
Ponadto
ABU C4 czy Okuma VS??
Są w podobnej cenie więc....... ???
Mam coraz bardziej mieszane uczucia!!!
Pozdrawiam

#10 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 18:52

http://www.allegro.pl/item120756240_morski_multiplikator_cor moran_corbos510_model_2006.html
A może cos takiego???
:wacko:

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2006 - 19:01

]SUMAS multiki, których aukcje linkujesz to wielkie betoniary o wątpliwych zdolnościach rzutowych. Na morze do pilkerów to się one jeszcze może nadają, ale do jerków to nie bardzo. Jesli chcesz machać czymś ciężkim _50-90 gram to jak dla mnie najrozsądniejszym wyborem jest typowy round, najlepiej jakiś sprawdzony, czyli ABU C3/ C4. Wielkość 5000, 5500,5600 wydaję się być w sam raz. Choć i 6tyś nie będzie przeszkadzał przy tej wielkości przynętach. Jesli ma to być n aprawde mocna maszyna o dobrych zdolnościach rzutowych to zdecydowanie polecam TICA CAIMAN któa wygląda tak:

http://www.stripersonline.net/cart/images/tica/caimans.jpg

#12 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 20:21

Dzięki Mifku!
Sprawdzę co to takiego!!

#13 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 17:17

Witam!
Otrzymałem propozycję Abu C3 4601 do jakich cieżarów będzie on odpowiedni?
I jaki kijek do tego!

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 sierpień 2006 - 20:01


Do 50-60 gram spokojnie możesz go pomęczyć :D

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 sierpień 2006 - 03:15

Hej ja lowie astralem 195 do 120g i jest to, przynajmniej moim zdaniem dobra wedka. Mam ja od stycznia, ostro lowie tak od konca marca i nie moge narzekac. zlapalem na nia kilka ladnych szczupakow i nie jest to jednorazowka. Zdecydowanie kupilbym ja jeszcze raz. Moj dobry kolega lowi na XT chyba do 100g i tez sobie chwali, ja tylko rzucalem i to kilka razy-fajnie lezy w rece, mysle ze warto. do tych wedek uzywamy Abu c4 6501 i sa spasowane. teraz kupilem multi jaxona i hmm... uczucia mieszane-dziala na razie (lowi nim moj znajomy, zaczynajacy jerkowanie) i chyba wiecej za poltorej stowy nie mozna oczekiwac, jednak nastepnym razem chyba wole doplacic i miec abu.
p.s.
kupilem tez jerkowke mikado crystal, jezu co za shit-zlamala sie w pierszym rzucie!!!! w zyciu nie mialem takiego shitu w rece. to jest problem przy zakupach przez net ze wedka nie pomachasz i nie wygniesz jak trzeba przed zakupem.

#16 OFFLINE   Sumas

Sumas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 31 sierpień 2006 - 04:54

Jak już multik Jaxona chciałeś - to poszukaj na forum nawet za 80zł się trafi, a jak dobrze potargujesz to wysyłka gratis :lol: !
Pomimo to, iż dopiero zaczynam przygodę z tą metodą połowu, już przerzuciłem parę multików dzięki życzliwości kilku osób i miałem porównanie - nabyłem na początek ABU C3 4601, i w zależności od tego, w którą stronę podąże (tj ciężką czy lekką wagę) to i tak pierwszą rzeczą jaką zrobię przed zakupem kolejnego sprzętu - poradzę się forumowiczów bardziej doświadczonych, których rady są nieocenione!
Pozdrawiam





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych