Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pro Marine 320 / KOLIBRI KM 330D/ HSM320PL-F


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 14:34

Panowie potrzebuję szybkiej podpowiedzi...w związku z tym że zima zbliża się dużymi krokami chciałbym jeszcze popływać..tu moje pytanie... z tych propozycji proszę o jakieś uwagi :D
będę wdzięczny.

pozdrawiam Czoper

#2 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 21 wrzesień 2011 - 19:39

Mam kolego ponton Kolibri KM 300 D kolor kamuflaz i jestem z niego do tej pory bardzo zadowolony
Material Valmex z Niemiec a nie jak w tanszych modelach Chiny i Czechy
Sztywna podloga z obramówkami z aluminium co jest bardzo wazne aby pogloga byla na lata
Plywam z elektrykiem 55 i jak dla mnie sterownosc oraz predkosc rewelacyjna
Póki co same plusy i polecam ten ponton


#3 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 21 wrzesień 2011 - 19:49

A co jeszcze mi sie przypomnialo to rewelacyjny profil wiosel
nie jednego elektryka idzie na nich przescignac jak sie wpadnie w dobre tempo :D
Material z którego sa modele D produkowane naprawde wzbudzaja zaufanie
Szkoda ze nie mieszkasz blizej bo moglbys sobie obejrzec pontonik w calej jego okazalaosci
Pozdrawiam i zycze udanego zakupu

#4 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 20:05

dziękuję kolego za info, wezme to pod uwagę...jeszcze gdyby ktos powiedzial cos o pro marine to by mi wystrczyło gdyz lada dzien chce zakupic ktorys z nich :D jeszcze raz dzieki

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 12:34

@CZoper, to nie dziala w ten sposob...

Strona sluzy wymianie informacji, kazdy temat znajduje swoich czytelnikow. Przypuszczam, ze gdyby do wzystkich tematow podchodzic w ten sposob to wkrotce nikt by nie odwiedzal strony...

Gumo

#6 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 17:01

Dzięki za info rozumiem... :mellow:

Więc ku kontynuacji dodam że poszedłem w innym kierunku i zapodałem HSM320PL-F :D mam nadzieje że to dobry wybór.. chętnie poczytam jakieś info od właścicieli :D

#7 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 wrzesień 2011 - 13:16

Prawda jest taka, że wiele pontonów na naszym rynku, czy to Pro Marine czy Info-Media są to produkty chińskie, jakość i wykonanie podobna, różnica jedynie w nazwie i cenie. Zakupiłem w tym roku Pro Marine 360, pływa, wszystko cacy, jedyne co mógłbym pomarudzić to fakt że pawęż do silnika jest nieco za miękka i zostają brzydkie ślady.

Dla zainteresowanych importem od producenta:

http://double-winner.en.alibaba.com/product/203208998-200098 258/inflatable_boat.html

Pozdrawiam
Sławek

#8 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 23 wrzesień 2011 - 13:59

...jedyne co mógłbym pomarudzić to fakt że pawęż do silnika jest nieco za miękka i zostają brzydkie ślady.

Pozdrawiam
Sławek


Masz ProMarine Forsage 360? Przecież tam są metalowe osłony na pawęż z obu stron... Chyba,że mówisz o obtarciach lakieru od np. mocowania echo po bokach? :unsure:
Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:08

@Monk jeśli masz na myśli tą osłonę http://www.odplynies...age.aspx?ID=176

to muszę Cie zmartwić, to jest plastik i to dość miękki.

Pozdrawiam
Sławek

#10 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 wrzesień 2011 - 21:48

..dlatego każdemu polecam Busha :mellow: ...

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2011 - 23:23

Fakt. Też posiadam i żadnych uwag nie mam. Tylko cena ciut wyższa.

#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 wrzesień 2011 - 10:03

..ale lepsze właściwości nautyczne...coś za coś ;).

#13 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 25 wrzesień 2011 - 08:19

@Monk jeśli masz na myśli tą osłonę http://www.odplynies...age.aspx?ID=176

to muszę Cie zmartwić, to jest plastik i to dość miękki.

Pozdrawiam
Sławek


Tak mi coś nie pasowało z tymi osłonami - prawda leży po środku, bo osłony są dwie - ta z twojego zdjęcia faktycznie jest plastikowa, ale ta od środka pawęży (gdzie przykręcasz silnik) jest metalowa ;)

Pozdrawiam

P.S. @Patu: A na czym polegają te wyższe właściwości nautyczne, bo ja daleko od morza mieszkam i na nautyce się nie znam? :lol:

#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 wrzesień 2011 - 20:56

Lekkość wchodzenia w ślizg i rozcinania wody - to tak po krótce.
Bush ma troszkę inną konstrukcję dna w porównaniu do dwóch pozostałych, inne proporcje poszczególnych elementów i generalnie wchodzi w ślizg bez zbędnego mielenia na wysokich obrotach itp...

#15 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 wrzesień 2011 - 22:25

Dołączę sie do opini Patryka, również mam BUSH-a, 360 pływam nim od .....5 lat ( o kurcze ale ten czas leci ) i stan doskonały, materiał doskonale wytrzymuje trudy ciezkiego rzecznego pływania. Nie mam przyczepki wiec jest składany i rozkładany kilka - kilkanaście razy w miesiącu i nie widac uszkodzen odbojnic czy innych elementów.Strona o pontonikach http://www.pontony.net.pl/index.php. Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:26

Panowie tak chwalicie tego Busha aż cholerka zaczynam myśleć czy źle nie zrobiłem że kupiłem tego HSM320PL-F [....dzisiaj ma być kurier .. pływałem Bushem u kolegi @Wujka więc będe miał jakieś tam porównanie...mam nadzieje że to nie będzie wtopa :(

#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:06

Może i chwalimy, ale Bush też nie jest wolny od wad. Kiedy myśmy z Krzyśkiem kupowali swojego „flaka” to miał wewnętrzną nieszczelność pomiędzy prawym a dziobowym balonem. Odesłaliśmy, wymienili. Teraz skurczybyk puszcza na zaworze i to nie na uszczelce, a na łączeniu, tj. pomiędzy obudową zaworu a poszyciem. Chyba jest jeszcze na gwarancji, ale nie wiem, czy chce mi się wysyłać na drugi koniec Polski paczkę, która waży ze 40kg. Rzecz potencjalnie chyba trudna do naprawienia, za to puszcza na tyle powili, że może to jakoś zaklajstruję z zewnątrz…

#18 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 wrzesień 2011 - 22:41

Tak mi coś nie pasowało z tymi osłonami - prawda leży po środku, bo osłony są dwie - ta z twojego zdjęcia faktycznie jest plastikowa, ale ta od środka pawęży (gdzie przykręcasz silnik) jest metalowa ;)

Znów muszę Cie zmartwić :mellow: mam ten ponton i żadna z osłon nie jest choćby w części metalowa.

Pozdrawiam
Sławek

#19 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 29 wrzesień 2011 - 07:18

Spokojnie @Czoper bedziesz zadowolony ze swojego plywadla ;) Na poczadku roku mialem podobny problem co wybrac i wybralem Wild Lake 360 i jestem bardzo zadowolony ;) Jak sam nie przebijesz to bedziesz plywal spokojnie 5 lat a mozne nawet wiecej. Jedyna wada jest waga. Samemu nie ma opcji wtargac ponton do wody.

#20 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 21:54

Spokojnie @Czoper bedziesz zadowolony ze swojego plywadla ;) Na poczadku roku mialem podobny problem co wybrac i wybralem Wild Lake 360 i jestem bardzo zadowolony ;) Jak sam nie przebijesz to bedziesz plywal spokojnie 5 lat a mozne nawet wiecej. Jedyna wada jest waga. Samemu nie ma opcji wtargac ponton do wody.



Tak jak kolego mówisz...trzeba dziada pompować w wodzie :mellow: nie ma opcji...jutro pierwsze wodowanie...wcześniej nie było czasu...ogólne wrażenia są super..bardzo solidny i dobrze zrobiony...zobaczymy w praktyce




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych