Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

POLSKA DRUZYNA NARODOWA -ICE TEAM POLAND


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 luty 2012 - 21:38

Proszę prześledzić tabelę

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2768/wiadomosci/5703 2/pliki/rysunek1.pdf



#42 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 13 luty 2012 - 21:39

Czy chodzi Ci o tę Babę z reportażu w WŚ?


#43 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 13 luty 2012 - 22:06

Proszę prześledzić tabelę

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2768/wiadomosci/5703 2/pliki/rysunek1.pdf


Nie widzę tu nic specjalnego. Czy chodzi o to, że u Łotyszy startowały dwie kobity, czy o to, ze Rita 20-ta?

Do @Kryst Nie wiem, nie czytam WŚ

#44 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 luty 2012 - 22:32

Mnie się wydaje, że skoro tak wielu zawodników kończyło tury na zero to chyba łowisko nie było najlepiej wytypowane. Ogólnie nikt nie zrobił też powalającego wyniku. Nie śledzę MŚ ale u nas na miejscu zawodnicy łowią w dwóch turach nawet ponad 6kg sieczki.

#45 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 luty 2012 - 10:24

Gratulacje dla Brązowej Drużyny ;)

14 indywidualnie kolega wspólnych wypraw z Płocka :mellow:


#46 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 14 luty 2012 - 13:59

Proszę prześledzić tabelę

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2768/wiadomosci/5703 2/pliki/rysunek1.pdf



Ten link podałem już wcześniej.

A wracając do zerowych wyników, to faktycznie niewiele ma to wspólnego ze sportem zwłaszcza, gdy tak wielu zawodników schodzi o kiju na Mistrzostwach Świata. O wypaczenie wyników klasyfikacji końcowej nietrudno.
Tak czy owak, gratulacje dla naszych.
-> guciolucky: te ponad sześć kilo sieczki, to się łowi/ło w jednej, trzygodzinnej turze :D

#47 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 luty 2012 - 21:53

Mimo wszystko myślę, że mistrz, powinien być mistrzem w czymś więcej niż tylko łowienie szybkościowe. Naprawdę jest wiele aspektów, typu taktyka, czy rozpoznanie wody. Są też te niezależne od zawodnika typu losowanie. Niemniej ci dobrzy jakoś sobie radzą w różnych warunkach.

#48 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 luty 2012 - 22:22

Przecież tam wszyscy byli dobrzy. Rozpoznanie łowiska? - taka opcja nie wchodziła w grę bo treningi były na innej wodzie niż same zawody.

Ja oczywiście gratuluję wyników ale abstrahując od nich to wybór łowiska był tragiczny o czym świadczą wyniki. Zawody w łowieniu pod lodem różnią się od szukania okazów czy grubszych ryb, sportowe łowienie to łowienie szybkościowe, chyba nikt z zawodników nie ruszył z halabardą :mellow:

Mistrzem jest ten kto potrafi się zgrabnie uwijać przy robocie, pozostałe niuanse mają znaczenie ale nie aż takie, żeby kilku zawodników w drużynie kończyło na zero. To tak jak by na jednym torze startował polonez i ferrari, nawet jak wsadzą najlepszego kierowce w poloneza to niewiele zdziała.



#49 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 14 luty 2012 - 22:40

W swojej zawodniczej karierze kilka razy spotkałem się ze złym doborem wody(lodu) do rozgrywanych zawodów. Czasami jest tak, że organizator i jego pomysły nie mają się nijak do sportu. Podejrzewam, że i w tym przypadku było podobnie. Przecież Tomek Nysztal nagle nie oduczył się przez noc szukania i łowienia ryb !
Ten sam przykry los wyzerowania spotkał i innych zawodników.
Powinno dać to wiele do myślenia władzom sportu podlodowego i przyszłym organizatorom imprez tej i mniejszej rangi.
Stało się, co się stało. Na szczęście w myśl zasady - Dobry da sobie radę zawsze - mamy kolejny medal MŚ :D

#50 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 luty 2012 - 23:03

Trochę wiem jak tam było na miejscu. W ostatniej chwili organizatorzy zmienili reguły gry <_< , gdyby nie to najprawdopodobniej bylibyśmy wyżej :(
Bynajmniej nie chodziło o szybkościowe łowienie.

#51 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 00:59

Mari, jakieś didaskalia do tego? <_< Jak było na miejscu i jak organizatorzy zmienili reguły?

#52 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 15 luty 2012 - 08:23

Zabronili takiego nęcenia, które na treningu okazało się skuteczne.
Na wieczornej naradzie sędziów kilka ekip ze wschodu przeforsowało u szefa Cipsu ( Rosjanina) , że nie można stosowac zanety z dodatkami sztucznymi takimi jak plastik, czy metal , a chodziło im o brokat pływający w dziurach naszych.

#53 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 13:07

O rany, jak ja nic o wędkarstwie jeszcze nie wiem. :o Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam
Grzesiek

#54 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 luty 2012 - 20:32

Na następnych MŚ nie zabronią brokatu, bo wszyscy będą go mieli, na wszelki wypadek :unsure:

#55 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 luty 2012 - 20:40

dziwne ci to jest ...najpierw treningi zeby zobaczyc na co kto lowi ...a potem zabronic zeby wyeleminowac ...o ile pamietam podobnie juz bylo na ostatnich w usa :unsure:

#56 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2012 - 21:23

Prawdopodobnie jako pierwszy, brokat z jokersem do nęcenia siei pod lodem, zastosował w naszym kraju Stępniak, było to co najmniej ćwierć wieku temu, więc nowość to żadna nie jest. Dawno temu używano brokatu tonącego i neutralnego (zwieszonego), od wielu lat dostępna jest też gotowa zanęta zimowa z brokatem produkowana przez Nysztal-a. Brokat stosowany jest u nas powszechnie ale sam brokat nie jest zanętą, jest to dodatek, który ma na celu przedłużenie czasu w którym ryby kręcą się w punkcie nęcenia. Dodatek ten może podnieść wyniki ilościowe (zatrzymać ryby) ale nie jest w stanie wabić ryb, które nie weszły do bazy zanętowej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych