Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

bolonka + kolowrotek do 600-800zl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:12

Witam, planuję sobie kupić wędkę bolonkę (5-6m) do połowu leszczy z łodzi (akcja najlepiej szczytowa lub 1/3 paraboliczna) z kołowrotkiem do 600-800zł (tańsze, a równie dobre też będą mile widziane)

myślałem nad:
dragonem bolognese (6m) - http://www.centrumwe...-bolognese.html

co do kołowrotka nie wiem, kolega polecał mi Fishmakera RD 930i - czytałem opinie na tym forum i podobno jest kiepski.

Co byście doradzili? nie musi być obowiązkowo sprzęt Dragona, grunt żeby cena się zgadzała

Dzięki z góry

#2 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:18

Witam
Bardzo nam miło, ze do nas zawitałeś :D , ale my łowimy rybki tylko na sztuczne przynęty :D.

#3 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:27

Hehe,

Ale fajny pierwszy post na forum :mellow:

Chwytaj za spina albo casta to pogadamy ;)

#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:34

Ale wredzielce... <_<
A może Pan Piotruś będzie te leszcze łowił na śmierdzące gumowe ochotki berkleya i na podciąganego...??? I już macie spinning... :lol:
A co do Fishmakerów, to rzeczywiście nie najwyższych lotów nawijaki... <_<

#5 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:44

jak z łódki to bym się rozejrzał za jakąś dłuższą match'ówką 4,5 - 5m(a może i nawet krótszą), zamiast tele chrustu :mellow:
ale na naszym rynku to raczej kiepski wybór długich kijów tego typu..
tu masz przykład w tym stylu 15' - 17' http://www.tackle2u.com/prods/maver-powerlite-15ft17ft-match -rod-free-delivery.html

#6 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 17:15

lowilem tak dzisiaj! 16 sztuk powyzej kilograma, 3 powyzej 2kg ;)


rozumiem ze opinii co do wedki tutaj zbytnio nie dostane, a kolowrotka? co poza spro red arc i zauberem mialoby sens kupic w przedziale ok 300-400zl?

#7 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 wrzesień 2011 - 17:49

a kolowrotka? co poza spro red arc i zauberem mialoby sens kupic w przedziale ok 300-400zl?


Daiwa Emblem 1500-2000, w dobrym stanie pośmiga długoooo


#8 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 18:13

[quote]
a kolowrotka? co poza spro red arc i zauberem mialoby sens kupic w przedziale ok 300-400zl?
[/quote]

Daiwa Emblem 1500-2000, w dobrym stanie pośmiga długoooo

[/quote]

Emblemy widze tylko w rozmiarach ok 5000 , poza tym cena nie pozostawia mi wiele miejsca na wedke :/

ten by do czegos sie nadawal?
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/twin-power-1500-xt-r b-a17-p35-k3458.html

#9 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 27 wrzesień 2011 - 19:50

[quote]
a kolowrotka? co poza spro red arc i zauberem mialoby sens kupic w przedziale ok 300-400zl?
[/quote]

Daiwa Emblem 1500-2000, w dobrym stanie pośmiga długoooo

[/quote]

Emblemy widze tylko w rozmiarach ok 5000 , poza tym cena nie pozostawia mi wiele miejsca na wedke :/

ten by do czegos sie nadawal?
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/twin-power-1500-xt-r b-a17-p35-k3458.html
[/quote]
A czy kołowrotek koniecznie musi być NOWY i PROSTO ZE SKLEPU..? :unsure: <_<

#10 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 20:05

[quote]
a kolowrotka? co poza spro red arc i zauberem mialoby sens kupic w przedziale ok 300-400zl?
[/quote]

Daiwa Emblem 1500-2000, w dobrym stanie pośmiga długoooo

[/quote]

Emblemy widze tylko w rozmiarach ok 5000 , poza tym cena nie pozostawia mi wiele miejsca na wedke :/

ten by do czegos sie nadawal?
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/twin-power-1500-xt-r b-a17-p35-k3458.html
[/quote]
A czy kołowrotek koniecznie musi być NOWY i PROSTO ZE SKLEPU..? :unsure: <_<
[/quote]

w sumie nie musi, ale wolalbym miec okazje pobawic sie nim (lub podobnym, np w sklepie wedkarskim) zanim bym go kupil, zalezy od oferty mysle

#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:38

Witam
Bardzo nam miło, ze do nas zawitałeś :D , ale my łowimy rybki tylko na sztuczne przynęty :D.

biosteron, pisz za siebie <_< ja czasami w przypływie słabości (wkur** mnie, że na spining nic nie bierze :mellow:) chwytam za coś innego niż spining.
Kołowrotek to będzie się nadawał praktycznie każdy, w tym przypadku wędka będzie ważniejsza, musi być sztywna, szybka i lekka. Kołowrotek to tylko magazyn dla żyłki i w tym przypadku nawet najtańsze shimano, które żyłkę będzie dobrze nawijać będzie się nadawać. Możesz pomyśleć nad tańszym bratem TP, Exage (o ile dobrze napisałem) i więcej będziesz miał na lepszego kija, a ten też ma hamuec walki (o ile Ci na nim zależy). Pomyśl też nad rozmiarem młynka, wędkę będziesz trzymał cały czas w ręce więc być może większy (3000, 4000) rozmiar będzie długachnego kija lepiej wyważał.
Co do łowienia z łodzi bolonką to chyba musza być bardzo specyficzne warunki, których wyobrazić sobie nie mogę. Jakbym miał brać na łódkę kija spławikowego to 3,6m byłby aż nadto :D.
Pozdrawiam.

#12 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:07

[quote]
Witam
Bardzo nam miło, ze do nas zawitałeś :D , ale my łowimy rybki tylko na sztuczne przynęty :D.
[/quote]
biosteron, pisz za siebie <_< ja czasami w przypływie słabości (wkur** mnie, że na spining nic nie bierze :mellow:) chwytam za coś innego niż spining.
Kołowrotek to będzie się nadawał praktycznie każdy, w tym przypadku wędka będzie ważniejsza, musi być sztywna, szybka i lekka. Kołowrotek to tylko magazyn dla żyłki i w tym przypadku nawet najtańsze shimano, które żyłkę będzie dobrze nawijać będzie się nadawać. Możesz pomyśleć nad tańszym bratem TP, Exage (o ile dobrze napisałem) i więcej będziesz miał na lepszego kija, a ten też ma hamuec walki (o ile Ci na nim zależy). Pomyśl też nad rozmiarem młynka, wędkę będziesz trzymał cały czas w ręce więc być może większy (3000, 4000) rozmiar będzie długachnego kija lepiej wyważał.
Co do łowienia z łodzi bolonką to chyba musza być bardzo specyficzne warunki, których wyobrazić sobie nie mogę. Jakbym miał brać na łódkę kija spławikowego to 3,6m byłby aż nadto :D.
Pozdrawiam.
[/quote]


Dzięki za radę, poszukam sobie czegoś w segmencie do 200zł kołowrotków (coś polecacie w tym przedziale?).

Co do bolonki na łódce - warunki są absolutnie standardowe, jezioro spore, grunt duży (12+m), lekki uciąg wody co najwyżej.
Wkurza mnie to po prostu, że zawsze boczny wiatr robi mi łuk na żyłce, i pomimo ciągłego podciągania często zdarza mi się zepsuć branie z powodu zbyt wielkiego luzu na żyłce (mam wędkę 3.6 i 3.9).

Poza tym poczytałem sporo w necie na ten temat, i faktycznie takie wędki jak najbardziej mają sens jakby się dłużej zastanowić, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to skrajnym debilizmem :D


#13 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 wrzesień 2011 - 10:47

Kołowrotek za 200zł - pozycja nr 6.
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22076&am p;start=0&
Jeżeli Ci się nie podoba to Exage... albo (bo mi się przypomniało) coś co będzie z przednim hamulcem. Takie kołowrotki są lepsze do konserwacji. Shimano sobie wymyśliło specjalny kluczyk, którym odkręca sie np w exage ten tylni hamulec... :D i za cholerę tego kluczyka znaleźć nigdzie nie można :D.
Czy odtłuszczasz żyłkę? Bierzesz wacik, mydło/płyn do mycia naczyń/szampon... i przeciągasz żyłkę przez taki namoczony wacik, odtłuszczona żyłka lepiej idzie na dno. Oczywiście zgaduję że korzystasz z żyłki matchowej? Weź pod uwagę fakt, że taka długa pała będzie na wietrze stawiała opór i trzeba się zastanowić czy nie lepsza będzie jednak odległościówka i dobra, odtłuszczona, tonąca żyłka.
Pzdr.

#14 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:08

żyłkę używam team dragon flex, od wczoraj co prawda (wcześniej miałem strofta), nie odtłuszczam żyłek, nawet nie wiedziałem, że coś takiego się robi...

wędkę chyba sobie kupię jednak team daiwa aqualite power match, 10-40 wyrzutu, 4.20m dlugosci, mam wersje sensor float daiwy i jest fantastyczna jak na te ok 250zl ceny.

W sumie kołowrotek to nie jest jakiś skrajny problem, raczej bardziej zastanawiam się nad kijem. Ktokolwiek mial w rekach dragona bolognese? tego nowego z 2011.

Z shimano kreciolkow mam stradica gtm-rc 3000 i kilka catan(starych, nie tych czerwonych), w ostatecznosci jego sobie przeloze do splawikowki (aktualnie siedzi w catana feederze :D ) - btw, co do shimano, slyszalem opinie ze modele produkowane w 2011 roku to kał, jak to sie trzyma rzeczywistości?

#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:17

gdzie to słyszałeś?
zdefiniuj: kał.
Odtłuść żyłkę i sprawdź jaka różnica.

#16 OFFLINE   piotrglinka

piotrglinka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:59

na jakis forach, ze niby shimano nie jest takie super jakie bylo kiedys, i lepiej kupowac spro i ew ryobi.

co do slabych kolowrotkow mialem na mysli duza awaryjnosc, kiepski serwis shimano, luzy i generalna slaba relacje jakosci do ceny