Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Recenzja wędek Bass Pro Shops


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 sierpień 2006 - 12:16

Jak oceniacie wędki Bass Pro Shops, od tych najtańszych do najdroższych?? Może ktoś ma jakieś spinningi z tego sklepu??

Pozdr.

Salmo

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 12:37

@Salmo,

teraz posiadam dwie wędki castingowe BPS. Jestem z nich bardzo zadowolony. Są bardzo dobrze uzbrojone i super wykończone. A cena jest rewelacyjna.
Poza tym, sprowadziłem z Usa już kilka wędzisk BPS i wszystkie były strzałem w 10tkę. :D
Nie ma się co obawiać. Oni produkują sprzęt w tych samych fabrykach co najwięksi producenci. Markują je tylko swoim logiem BPS.



#3 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:12

Osobiście wolę wędziska z Cabela's. Ale to moja subiektywna opinia. W serii XML, blanki są, o ile mi wiadomo, robione w USA. Natomiast wszystkie wędziska BassPro (chyba bez wyjątku) są w 100% produkowane w Chinach.
PS. Obsługa klienta też chyba lepsza w Cablea's. Ostatnio dostałem wędzisko BPS ze szczytówką, która pod wpływem niewielkiego obciążenia złamała się 8 cm poniżej szczytowej przelotki - na 99% wada materiałowa (tuba w transporcie nie ruszona). Gwarancja może zostałaby uwzględniona gdybym wędzisko przesłał na adres BassPro. Niestety było to nie opłacalne. Chciałem dokupić szczytowy segment (lub blank szczytowego segmentu)- dowiedziałem się, że nie jest to możliwe - Chińczycy dostarczają im tylko całe wędziska. Na odpowiedzi z Customer Service z hasłem, że mogą mi sprzedać przelotki do przezbrojenia górnego segmentu zakończyłem korespondencję.

Pozdrawiam
Konrad

#4 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:25

Ja posługuję się 210cm ulight Mictobite śmieszna witeczka ale wykonana zacnie (na przyzwoitych sic'ach) i porządnym korku...
Trochę za kluchowaty ale dzięki temu poprzedniej wiosny kwietniowy pstrągal 42cm umarł na kiju po 5 minutach.
a jaziki 40-45 cm wyciÄ…gam bez problemu

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:25

Mialem okazje obejrzec kilka konstrukcji z obu sklepow - Cabela´s i BPS.
Moim zdaniem to jest DOKLADNIE TO SAMO.
Glebsza analiza pokaze, ze roznice w poszczegolnych seriach wedzisk sa minimalne, zas ogolna opinii a calosci oferty bedzie dokladnie taka sama w obu przypadkach.
To (chyba) dwa najwieksze sklepy online ze sprzetem wedkarskim w USA, nie pozostawiaja one niczego przypadkowi, wiec nie sadze by ktorys byl lepszy od konkurenta.

Wieksza kwestia niz wybor BPS czy Cabela´s moim zdaniem jest sprowadzenie tego tanio, szybko i w dobry stanie.
Ale ten watek juz byl kilka razy B)

Guzu

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:27

Salmo,

Moim zdaniem mozesz kupowac w ciemno. Zdazaja sie wpadki, kazdemu. Ale uwazam, ze nie ma tam nieprzemyslanych produktow w ofercie, moga byc tylko takie ktore nie pasuja do naszych wyobrazen o wedkowaniu.

Guzu

#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:31

Ja posługuję się 210cm ulight Mictobite śmieszna witeczka ale wykonana zacnie (na przyzwoitych sic'ach) i porządnym korku...
Trochę za kluchowaty ale dzięki temu poprzedniej wiosny kwietniowy pstrągal 42cm umarł na kiju po 5 minutach.
a jaziki 40-45 cm wyciÄ…gam bez problemu

Nie Microbite tylko Microlite. A te przyzwoicie wyglÄ…djajÄ…ce SICi to HARDy FUJI ;)


#8 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:36

Mialem okazje obejrzec kilka konstrukcji z obu sklepow - Cabela´s i BPS.
Moim zdaniem to jest DOKLADNIE TO SAMO.
Guzu

Chyba nie zupełnie - nie ma ofery blanków BassPro w sprzedaży, a dostępność części zamiennych :D też może mieć znaczenie.
Tak poza tym link to blanków serii XML http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A& amp;_DAV=MainCatcat20166-cat410034_TGP&id=0003507311225a &navCount=2&podId=0003507&parentId=cat410034& ;masterpathid=&navAction=push&catalogCode=6IS&ri d=&parentType=index&indexId=cat410034&hasJS=true - czarno na białym stoi Made in USA. Ten napis może mieć jednak znaczenie.

Pozdrawiam


#9 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:43

[quote]
Ja posługuję się 210cm ulight Mictobite śmieszna witeczka ale wykonana zacnie (na przyzwoitych sic'ach) i porządnym korku...
Trochę za kluchowaty ale dzięki temu poprzedniej wiosny kwietniowy pstrągal 42cm umarł na kiju po 5 minutach.
a jaziki 40-45 cm wyciÄ…gam bez problemu
[/quote]
Nie Microbite tylko Microlite. A te przyzwoicie wyglÄ…djajÄ…ce SICi to HARDy FUJI ;)

[/quote]

Chyba masz racjÄ™ :D
A co do SIC'ów - patrz pan... a ja żyłem w błędzie :D
Ale hyba te Fuji nie sÄ… takie okrutne ?

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:46

Radegs,

Przyznaje, nie znam linii blankow XML.
Kiedys planowalem zakup albo wedki albo jakis blankow z oferty Cabelasa.Skonczylo sie na planach.

Mam swoje zdanie na temat tego ile jest wart napis made in USA.

Z tego co kojarze marka Browning to produkty BPS. Chyba jakies Browningi sa odpowiedzia na te XML z Cabelasa.

Tak jak napisalem, moim zdaniem mozna to zamawiac w ciemno.
Pozostaje kwestia gustow, o ktorych sie nie dyskutuje.

Guzu

#11 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:50

@Slavecky
Skoro jesteś z nich zadowolony, to nie są :D Zacne to kluseczki. Mam ten sam kij tylko w serii sprzed chyba 4 czy 5 lat - fajniejszy miał wtedy uchwyt kołowrotka - górną część (z korkiem) nakręcało się na dolną. Coś w tym guście: http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=445 29&hvarDept=100&hvarEvent=&hvarClassCode=2&h varSubCode=2&hvarTarget=browse :D

#12 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:53

Pozostaje kwestia gustow, o ktorych sie nie dyskutuje.

Z tym stwierdzeniem zgadzam siÄ™ w 100% :D A co do Made in USA i Made in China, to ja jednak zostanÄ™ przy swojej wersji


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:58

Radegs,

Ja tez lubie ten pierwszy napis. Ten drugi wole na odziezy i obuwiu.

Jak mowiali radzieccy marynarze pokazujac metalowe zeby: nie wszystko zloto co sie swieci

Kiedys, byly takie wedki Zebco Hypercast sie nazywaly. Nawet mialy flage amerykanska, dla tych ktorzy nie wiedzieli co znaczy made in USA

Uznawane za nowoczesne konstrukcje wedki Dragon HM maja blanki made in Taiwan, z jakis wzgledow dystrybutor nie pisze tego na nich.

Moim zdaniem wazniejsze niz napis made in... jest ten duzy napis, marka firmy, ktora jest gotowa sie podpisac i cos zagwarantowac danym produktem.

Guzu


#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:59

Cześć,
Ja równiez miałem wędkę z BPS. Był to sprzęt sygnowany przez Pete Mainę. Wędka atom o ogromnych mozliwościach. Świetnie zrobiona, świetnie wyważona i z całkiem niezłych komponentów - Fuji SiC + hardloy. Cena przy tym była też bardzo dobra. Największe spotkało mnie zdziwienie jak zauważyłem, że Pete Maina dokładnie tych samych wędek używał w swoim filmie Pete and John's Excellent Adventures. Ktoś by mógł powiedzieć ... bo mu za to płacą. Racja ... ale ten film kręcony był od 1995r i zebrali tam 10 najlepszych akcji z Pete czyli wychodzi na to, że musiał nimi łowić częściej niż tylko 10 razy (chyba, że gościu ma na 10 brań, 10 monsterów). W większości z nich on używa właśnie tych wędek łowiąc sztuki grubo powyżej 50.

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:07

@Guzu
Co do gwarantowania, to nawet najwyższa seria Bass Pro Shops® Johnny Morris Signature Series ma (o ile mi wiadomo) tylko rok gwarancji, a XML Cabelas'a ma 25 lat. To też może mieć znaczenie.

Pozdrawiam
Konrad

#16 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:07

@Slavecky
Skoro jesteś z nich zadowolony, to nie są :D Zacne to kluseczki. Mam ten sam kij tylko w serii sprzed chyba 4 czy 5 lat - fajniejszy miał wtedy uchwyt kołowrotka - górną część (z korkiem) nakręcało się na dolną. Coś w tym guście: http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=445 29&hvarDept=100&hvarEvent=&hvarClassCode=2&h varSubCode=2&hvarTarget=browse :D


Zastanawiałem się nad tą wędką. Wybrałbym jakby były w ofercie wędki do 3/4 oz a takich nie ma z tej serii :wacko: . Może coś byście zaproponowali. Chodzi mi o dwa spiny, krótkie, z krótkimi dolnikami: jeden do 3/4 oz drugi do 3/8 oz. No oczywiście nie za drogie, bo i to nieukrywam, też się liczy. Obie wędki łacznie do 60 USD.

Pozdr.

Salmo

#17 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:13

Będąc szczery tą przykrą niespodziankę miałem z kijem właśnie z serii Pete Maina :(
PS. Jakby ktoś miał na zbyciu szczytowy segment wędziska PMX66MHT-2 w rozsądnej cenie to prosiłbym o info :D

Pozdrawiam
Konrad


#18 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:15

Radegs,

Mialem kiedys wedke St Croix Avid. Zglosilem zastrzezenia co do jakosci polakierowania omotek. Wedka wrocila do polskiego sprzedawcy a potem powedrowala za ocean. Wrocila po 3 miesiacach. Zaplacilem 70 PLN za rozne wysylki.
Omotki byly poprawione.
Wedka objeta byla dozywotnia gwarancja.

Jak wyglada to w przypadku Cabelasa - nie wiem.

25 lat...robi wrazenie. Sam mam 27 (prawie).


Guzu

#19 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:23

@Slavecky
Skoro jesteś z nich zadowolony, to nie są :D Zacne to kluseczki. Mam ten sam kij tylko w serii sprzed chyba 4 czy 5 lat - fajniejszy miał wtedy uchwyt kołowrotka - górną część (z korkiem) nakręcało się na dolną. Coś w tym guście: http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=445 29&hvarDept=100&hvarEvent=&hvarClassCode=2&h varSubCode=2&hvarTarget=browse :D


To zdaje się, że mamy obaj takie same kije :D
Mój też ma chyba ok.5lat

#20 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:25

@Salmo_Salar
Sugeruje poczekać na posezonowe wyprzedaże - ceny lecą często o 50% lub więcej. Może wtedy coś z Bionic'a. Tylko bardziej kieruj się mocą wędzisk niż ciężarem wyrzutu - mam Bionic'a 6-17 LB, 1/4 - 5/8 OZ. Nie za bardzo mogę się zgodzić, ze 18 gram to górna granica ciężaru wyrzutu tego wędziska.

Konrad




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych