Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkówka pod stałoszpulowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2006 - 08:30

Jerkówki Dragona z serii Mystery i Millenium pod multik były już wielokrotnie recenzowane w postach na tym i innych forach, zbierając pochlebne co do zasady opinie.
Wczoraj miałem natomiast okazję pomacać kijki z tych serii, ale zbrojone pod stałoszpulowca. Niestety tych pod multik nie było, a zatem żadnych porównań zrobić się nie dało.
Stąd moje pytanie, czy posiadacie, testowaliście, wiecie o testach/wrażeniach/wnioskach na tematy ww. serii bądź innych jerkówek pod stałą szpulę?
W swoim zamyśle (nie wiem czy słusznym)przeznaczyłbym ten kijek do lżejszych jerków, które nie męczyłyby zbytnio młynka o stałej szpuli.
Do cięższych jerków mam już kijek z multikiem, ale cały czas ćwiczę, ćwiczę i jeszcze raz ćwiczę rzuty i na razie o łowieniu nie ma mowy, a skromna bo skromna, ale zawsze kolekcja jerków (poza sliderami 7) wody jeszcze nie widziała, a łowić się chce, oj chce :D

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2006 - 13:20

@Czez,

w tym roku testowaliśmy także Team Dragona (1.85m / 30-70g) oraz Millenium Fatso Jerk (1.95m / 25-60g) uzbrojone pod kołowrotek o stałej szpuli. Odczucia podobne jak w przypadku wędek castingowych, czyli są to wędki warte grzechu. Nawet mam wrażenie, że w wersjach spinningowych są trochę dokładniej i lepiej uzbrojone. :D



#3 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2006 - 13:28

@Rognis,
Dzięki za informację :D Właśnie Fatso Jerk oglądałem w sklepie. Teraz w takim razie pzostaje mi zabrać ze sobą młynek i udać się do sklepu i pomacać jeszcze raz całość :D
Pozdr
CS

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 sierpień 2006 - 14:47

ja lowilem jeden dzien na taka wedka (millenium kogut - dzieki tees) ze staloszpulowcem sliderami, moje odczucia potwierdzaja to co pisalem do tej pory: jerkowanie bez multika mija sie z celem
kolowrotek tak dostal w dupe, ze strach sie bac, jak bedzie wygladal po jednym sezonie, a dodam, ze lowilem na 7-ki

ach zapomnial bym, wedka sprawila na mnie calkiem dobre wrazenie, jak na kij za 130 zlotych to bardzo fajna wedka

#5 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 sierpień 2006 - 14:51

@Pitt, miales na mysli Mystery Zander kogut :D

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 sierpień 2006 - 14:56

tak, masz racje, no wlasnie myslalem o takim 'misterium' :unsure: :mellow: ;) dzieki :D
jednak wrazenie pozostaje to samo, zarzniesz kazdego staloszpulowca, no moze oprocz slammera i affinity i ew. zaubera ... przeliczajac to na wage tych staloszpulowcow dokladamy tak do zestawu, ze az niemilo a o komforcie lowienia multikiem nawet nie wspomne

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2006 - 17:08

jerkowanie bez multika mija sie z celem
Pitt,

Po ostatniej(i pierwszej powaznej) przymiarce do zestawu z multikiem, postanowilem ze nigdy wiecej.
Rownoczesnie doposazylem sie w Slidery i Fatsa 10, no i oczywiscie w Jacki :D

Mysle, ze weryfikacja (kolejna) nastapi dopiero w maju 2007 w Szwecji.
Maj 2006 wypadl bardzo pozytywnie, zarowno jak chodzi o komfort lowienia, wyniki uzyskiwane jak i sprzet i jego kondycje :D

Ale to moje subiektywne odczucia :D

Guzu


#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2006 - 17:27

Panowie, nie to zebym sie czepial..ale wytlumaczcie mi, na czym polega to dostawanie w dupe kolowrotka o st.szpuli przy lowieniu na jerki lekkie i srednie (Pitt akurat pisze o 7cm).
Granica pomiedzy jerkami a woblerami jest dosc plynna...na niektorych renomowanych wyrobach nawet pooducenci pisza, ze mozna ich uzywac jako jerkow, do rzutu klasycznego i trolingu.
O ile jerkuje bardzo rzadko, o tyle pozostalymi metodami dosc czesto...po prostu zakwalifikowalem jerkowanie jako metode jednego typu miejsca...

Zgoda co do tego, ze niektorzy (sam sie do nich zaliczam) do wspomnianych metod lowienia potrzebowaliby 3ech roznych wedzisk...tylko dlaczego w miare dobry kolowrotek ma sie zaraz rozlatywac przy jednej z nich(patrz uzywanie tej samej przynety do roznych metod)?
Moze po prostu na rynku brak jest po inzyniersku wykonanych konstrukcji, a to co jest w wiekszosci wystarcza i tak na 1 sezon(przy ciezkiej orce), chyba ze wlasciciel lowi kilka razy do roku...
Nie sadze, zebysmy sie przekonali, co do uzywania tego lub tamtego mechanizmu, i nie o to mi chodzi...chodzi o aspekty poznawcze...
Gumo

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 sierpień 2006 - 19:24

@guzu, no wlasnie, to jest bardzo subiektywne
@gumo, no pewnie, ze uzasadnione pytanie, jest tak, ze szpula i rotor maja 'jakis tam pewien luz', mam na mysli, ze sie przesuwaja wzdluz osi na ktorej pracuja, kiedy podszapujesz jerkiem (ja akurat tak kreciolka nie katuje ale sa spece, ze az milo popatrzec) to te szarpniecia ida bezposrednio na rotor itp
ponad to kablak tez dostaje niezle w tylek podczas podszarpywania, takie lowienie jest (wedlug mnie) poprostu zabojcze dla staloszpulowca, to tak jak lowienie na koguty, a wszyscy wiedza co sie dzieje z kreciolkami koguciarzy, prawda ... jak ktos tak lubi, to prosze bardzo ale ja tego nie zalecam

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2006 - 10:04

Czyli doszlismy do sedna (chyba), ze nie tyle chodzi o podatnosc st.szp. na zniszczenie (przy malych i srednich przynetach), co o sposob uzywania...
Chociaz z drugiej strony nie jestem pewnien, czy np. lowiac na spore woblery w silnym nurcie czy lowiac szybkosciowo bolenie kolowrotek nie jest podobnie obciazany co przy jerkowaniu czy kogutowaniu...
Gumo


#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 sierpień 2006 - 05:23

no nie tylko gumo, komfort wyrzutu i kontroli przynety podczas wyrzutu no i samo prowadzenie kijem z multi jest efektywnie calkiem inne i mi bardziej odpowiada, ale to juz jest ten subiektywny part, o ktorym wspomnial guzu

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2006 - 11:47

Rozmawialismy o czym innym. Celowo oddzielilem (albo sie staralem) kwestie trwalosci od kwestii osobistych preferencji, po to zeby rozpatrywac wylacznie ta 1sza...
Wiadomo, ze o 2giej nie ma co dyskutowac.
Gumo

#13 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2006 - 11:53

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko spróbować, a na moje refleksje w tym temacie przyjdzie czas za jakiś rok. Wtedy zobaczymy, czy zdołałem zajeździć Zaubera na jerkach, czy nie :mellow: No chyba, że ta sztuka uda mi się wcześniej....

#14 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 09 wrzesień 2006 - 05:54

Dla zainteresowanych: fishing-marcie jest faktycznie niezła promocja na jerkówki pod stałoszpulowca - cena z 338 i 350 zjechała na 200. Chyba warto :D

Pozdrawiam

PS. Ciekawe czemu pod multi promocja nie jest taka sama :(

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 wrzesień 2006 - 09:23

bo malo trafionych rozwiazan trzeba sie szybko pozbyc i skupic na tym co dobre




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych