Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

River Bollin - Manchester


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   topus12

topus12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 21:05

Hej,

Jestem w okolicach Manchesteru na Wyspach Brytyjskich. Chcialbym powedkowac troche na muche w okolicach Hale Barns/ Manchester. Kolo siebie mam rzeke River Bollin. Czy jest ktos, kto wie gdzie moge wyrobic licencje na ta rzeke ? Czy ktos moze ma juz jakies doswiadczenie na tej rzece I moze udzielic kilku wskazowek?

 

Poki co, rzeka wyglada tak:

 

Załączone pliki



#2 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 sierpień 2017 - 05:41

Czesc,

 

Aby wedkowac w UK potrzebujesz TZW Enviroment rod licence ty kupujesz na Trout and coarse 2-rod 12 miesiecy koszt 30 £, link https://www.gov.uk/f...fishing-licence to tylko taka jakby karta wedkarska.

 

Potrzebujesz rowniez klubowa licencje, najlepiej zapisac sie do jakiegos kola wedkarskiego (Angling association)

 

Kiedy ja mialem problem podobny do Twojego kiedy przyjechalem do UK,  poszedlem do pierwszego lepszego sklepu wedkarskiego (tackle shop) wyjasnilem im gdzie chce lowic ryby, a oni doradzili do jakiego kola wedkarskiego sie zapisac abym mogl lowic na danej rzece / odcinku rzeki (Zazwyczaj wieksze sklepy wedkarskie sprzedaja licencje kol wedkarskich)  

 

Musisz jednak uwazac, bo w UK jest tak , ze kolo dzierzawi dany odcinek rzeki... zazwyczaj co jakis czas sa tabliczki z infomacja do jakiego kola dany odcinek nalezy,  kilka krotnie zdazylo mi sie , ze zagalopowalem sie w dol rzeki, i lowilem na odcinku ktory nalezal do innego kola, na szczescie w UK panowie sa bardzo wyrozumiali, i poprostu po pokazaniu papierow, ze posiadasz karte wedkarska, z wykupiona skladka czlonkowska w danym kole, Cie pouczaja co i jak. W razie pytan wal na priv :) lowie w UK od 6 lat mieszkam w Stoke on trent :)


  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych