Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój pierwszy zestaw do jerkowania, proszę o opinię znawców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tece

tece

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 październik 2011 - 17:13

Witam, jestem urodzonym spinningistą, jednak po około ośmiu latach łowienia tą techniką zapragnąłem podnieść poprzeczkę i spróbować swoich sił w Jerkowaniu.

Mam zamiar łowić przynętami o wadze +/- 70g
Nastawiam się na typowe Jerki Salmo i sporadycznie wielkie woblery o masie podobnej do w.wymienionej
Problem tkwi w sprzęcie, który mam zamiar skompletować. Jestem zupełnie nieświadomy techniki i trudności wynikających z Jerkowania.
____________________________________________________________ ____
Poniżej podaję zestaw, który chciałbym w najbliższym czasie skompletować:

Multiplikator Daiwa Millionaire Proteus 300L
http://allegro.pl/multiplikato-daiwa-millionaire-proteus-300 l-i1854072252.html

Multiplikator Okuma Tormenta 266 LX
http://allegro.pl/multiplikator-okuma-tormenta-266-lx-przypo n-gratis-i1818818174.html

lub

Shimano Corvalus:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-corvalus-g17 -a75-p292-k9898.html

Jeśli chodzi o wędzisko, myślę nad Jaxon XT-PRO Royal Jerk Spin:
http://allegro.pl/wedka-jaxon-xt-pro-ng-royal-jerk-spin-1-95 m-90g-i1843534880.html
Co do tego wędziska mam pytanie odnośnie przelotek. Czy przelotki typu SIC-TS będą współgrać z plecionką?

Co do plecionki, nie mam pojęcia, którą wybrać. Wiem, że wytrzymałościowo potrzebna jest o przynajmniej 20kg. Pozostała lista rzeczy takich jak przypony czy przynęty będzie sporządzona na końcu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 październik 2011 - 07:35

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=thread&frm_id=1 2&

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2011 - 07:46

Jozi ma rację, poczytaj najpierw Forum B) Podana przez Ciebie Daiwa i Corvalus są o rozmiar za duże o rozmiar do wskazanego przeznaczenia , Okumy nie znam. Zastanów się raczej nad tanim roundem na początek – np. Abu C3/C4 4601-5601 albo jakimś niedrogim niskoprofilowcem (np. Daiwa Procaster). Do tego prosty kij: jakiś Jaxon XT Pro, czy Dragon Millenium. Dadzą radę, nie wypłuczą portfela, a jak będziesz chciał coś lepszego , to odsprzedasz z niewielka stratą. Plecionkę sugeruję ok. 30lb, nie ma specjalnego sensu inwestować w grubszą i mocniejszą.

#4 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 12 październik 2011 - 08:47

Witam ,

W podobnym budżecie (300 PLN) jeśli chodzi multik w niskim profilu można trafić Citicę 201e bądż Abu Revo. Dadzą radę - zapewniam. Co do kijka - w okolicach 300 - 400 PLN trafiają się fajne okazje w dziale sprzedam.

Pozdrawiam
Piotr

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2011 - 08:51

Dokładnie, z 300-400PLN można trafić używkę z pracowni lub home-made customa. A tkiego np. Rozemeijera z drugiej ręki - jeszcze taniej.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 październik 2011 - 10:02

kolowrotki wybrales zdecydowanie za duze i jakosciowo slabe ... ABU C3 lub C4 w rozmiarze 4000 w zupelnosci wystarczy, z low profile daiwa procaster lub ABU revo S ... kij wedle uznania ... plecionka 30 lb, do tego sztywny przypon - nie musi byc zaraz z milimetrowego drutu, np. FC lub hard-mono 40 lb i zestaw masz gotowy ... milej mlocki

ps. czy przelotki SIC wspolpracuja z plecionka? nie wiem co stoi na przeszkodzie ... ale na wszelki wypadek radze przestac czytac prase ;)

#7 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 15 październik 2011 - 12:02

Czy przelotki typu SIC-TS będą współgrać z plecionką?
chyba zbyt mocno brniesz w jakieś dziwne teorię....tak jak radza koledzy...na początek najprostszy zestaw i potem zobaczysz jak się spodoba to bedziesz kombinował dalej....

#8 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2540 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 październik 2011 - 11:40

Jakieś 2 lata temu sam zastanawiałem się nad tym od czego zacząć. I przyznam, że kupiłem na czuja, głównie mając na myśli to, aby na pierwszego casta nie wydać zbyt dużo bo nie byłem do końca przekonany, czy mi się spodoba. Dopiero po zakupie zorientowałem się, że taki właśnie zestaw polecany jest jako ten pierwszy dla początkujących :D Konkretnie mam namyśli Dragon Millenium Fatso Jerk Cast do 60g, a multik Daiwa Procaster (bardzo przydatny hamulec magnetyczny, szczególnie na początku). Multikiem łowię nadal, kijkiem też bym łowił gdybym nie dostał Rozemeijera Gentle Jerk z drugiej ręki w atrakcyjnej cenie :D Przy częstotliwości łowienia tym zestawem (czyli jakaś 1/4 ogólnego czasu łowienia szczupaków w ciągu roku, zaznaczam że w naszym kraju) taka jakość sprzętu w zupełności mi wystarcza :D

Tobie równiez sugerowałbym popełnienie takiego właśnie zestawu na początek, ekonomicznie i bardzo praktycznie :D



#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2011 - 11:42

Takoż i ja polecałem, wydatek niewielki, a praktyka wiele wyjaśni

#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 październik 2011 - 21:21

tece , to masz juz ten zestaw

#11 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 14 styczeń 2012 - 20:50

Witam
Mam pytanie który z tych multików będzie lepszy:
Pflueger Trion
czy
Pinnacle Tetra
będe łowić jerkami do 30gramów woblerami i blachami




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych