Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic FC vs RC


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 październik 2011 - 06:47

Cześć.
Czy moÅźe mi ktoÅ› wytÅ‚umaczyć skÄ…d bierze sie tak kolosalna rÃÅ‚Åźnica w cenie pomiÄ™dzy stradickiem FC a RC?
Dla przykładu ceny z dzisiaj 13-10-2011) z allegro:
Stradic 4000 FC - 775zł
Stradic GTM 4000 RC - 474zł
(porÃÅ‚wnuje tu nowe koÅ‚owrotki z gwarancjÄ… - ustawiÅ‚em po cenie i wybraÅ‚em pierwsze czyli najtaÅ„sze z dzisiaj dostepnych)
Wychodzi, Åźe za 2xFC mogÄ™ mieć praktycznie 3xRC.

Czy one siÄ™ rÃÅ‚ÅźniÄ… bebechami?? Czy jednynÄ… rÃÅ‚ÅźnicÄ… jest umiejscowienie hamulca?
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...?

Tak mnie naszÅ‚o bo zastanawiam siÄ™ nad wymianÄ… koÅ‚owrotkÃÅ‚w na jednÄ… firmÄ™ i ten sam model. Przy zaÅ‚ozeniu, Åźe korzystam tylko z rozmiarÃÅ‚w 3000 i 4000 i mam 8 koÅ‚owrotkÃÅ‚w, z czego jednoczeÅ›nie korzystam najwyÅźej z dwÃÅ‚ch to by mi tych mÅ‚ynkÃÅ‚w na kilkanaÅ›cie lat starczyÅ‚o :D.. bo części zamiennych miaÅ‚bym tyle, Åźe ho ho i szpul teÅź tyle, Åźe miaÅ‚bym ponawijane co tylko mi potrzeba. Jedyne co mi siÄ™ nie podoba w RC to, Åźe trzeba mieć specjalny klucz serwisowy, zeby odkrÄ™cic takÄ… zÅ‚otÄ… obejmÄ™ za pokrÄ™tÅ‚em hamulca.

Kurde :D wyszÅ‚y trzy wÄ…tki :D RÃÅ‚Åźnica miÄ™dzy FC a RC, dywagacje nt wymiany sprzetu i wÄ…tek serwisowy :D.
Proszę sie skupić na pierwszym :D



#2 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 październik 2011 - 07:45

Pierwsza rÃÅ‚Åźnica pomiÄ™dzy FC a RC to taka Åźe FC ma część korpusu z metalu (ta część ze stopkÄ…,pokrywa korpusu jest z grafitu) a RC ma caÅ‚y z grafitu,nastÄ™pnie to kabÅ‚Ä…k,w FC jest jednoczęściowy a w RC dwu częściowy,kolejna rÃÅ‚Åźnica to szpule,FC ma dwie aluminiowe a RC gÅ‚ÃÅ‚wnÄ… alu a zapasowÄ… z grafitu,ostatnie co przychodzi mi na myÅ›l to to Åźe FC jest produkowany w Japonii (2500,3000,4000) a RC (wszystkie rozmiary) jest Malezyjski.

Generalnie sÄ… to dwa rÃÅ‚Åźne koÅ‚owrotki,nie jest tak Åźe RC to tylno hamulcowa wersja FC.

Co do bebechÃÅ‚w czyli przekÅ‚adni to wydaje mi siÄ™ Åźe jakoÅ›ciowo sÄ… podobne,pinion z mosiÄ…dzu a koÅ‚o zÄ™bate odlewane ze stopu Alu z Cynkiem.

Od siebie mogÄ™ dodać Åźe miaÅ‚em kiedyÅ› 2500 RC,kupiÅ‚em go bardzo spontanicznie,sprzedaÅ‚em po jednym wypadzie na ryby,ogÃÅ‚lnie krÄ™cioÅ‚ jest fajnie wykonany,dobrze spasowany jak za te pieniÄ…dze ale niestety zszokowaÅ‚ mnie swoim brakiem mocy (wielkość 2500) po chwili Å‚owienia strasznie bolaÅ‚a mnie rÄ™ka,dodatkowy minus to jego waga.

O proszę,nawet znalazłem fotki mojego egzemplarza:

http://img697.imageshack.us/img697/8459/dscn1431g.th.jpg http://img638.imageshack.us/img638/6144/dscn1448xn.th.jpg http://img175.imageshack.us/img175/1193/dscn1453.th.jpg

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 13 październik 2011 - 08:19

JeÅźeli nie chcesz pÅ‚acić wiÄ™cej niÅź 700-800 zÅ‚ za mÅ‚ynek, zastanÃÅ‚w siÄ™ nad starszÄ… StellkÄ…, czy TP. MyÅ›lÄ™, Åźe bÄ™dziesz baaardzo zadowolony. Taki, nawet 10 letni mÅ‚ynek w dobrym stanie posÅ‚uÅźy o wiele dÅ‚uÅźej niÅź kaÅźdy Stradic. A i komfort Å‚owienia bÄ™dzie o wiele wyÅźszy.

#4 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 październik 2011 - 09:22

ad WÄ™dkarz87, dziÄ™ki za info! Nie widziaÅ‚em, Åźe aÅź takie rÃÅ‚Åźnice.

ad tpe :D musiaÅ‚bym sobie 8 stelli kupić, takich samych :D wiesz ile lat bym tego szukaÅ‚ :D? Poza tym najchÄ™tniej to nie chciaÅ‚bym pÅ‚acic wiecej jak 500zÅ‚ za mÅ‚ynek :D, a nie 700 czy 800zÅ‚ :D. Ostatnio zwiaÅ‚a mi okazja, Stradick 4000 FI za 499zÅ‚, trochÄ™ ubolewam, ze nie skorzystaÅ‚em wczeÅ›niej, a jednego juÅź mam.

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 13 październik 2011 - 09:24

OczywiÅ›cie, kupisz co bÄ™dziesz chciaÅ‚ Ale po co Ci OSIEM mÅ‚ynkÃÅ‚w?

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 13 październik 2011 - 10:09

8 to 8

wiecej niz 4 czy 6 :D



#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 13 październik 2011 - 10:27

lepsze 4 stare stelki niÅź 8 nowych stradikÃÅ‚w.

#8 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 październik 2011 - 11:31

Bo teraz mam 8 szt :D i wyszÅ‚o mi, Åźe sztuka za sztukÄ™ :D. Å»adnej innej ukrytej filozofii :D.
Z drugiej strony jakbym sie zastanowił to znowu nam wyjdzie temat na kolejną dyskusję :D.
Zastanawiam sie kiedy uÅźywam jakiego mÅ‚ynka i ile jednoczeÅ›nie. Absolutne minimum to 3 szt. bo 1 x 3000 do klenio/jazio/pstroÄ…go/okonio/lekko szczupako/bolenowania + match, 2 x4000 do Å‚ÃÅ‚dki bo wtedy mam dwa kije. Do feedera teÅź wolÄ™ 4000. Jak siadam z odlegÅ‚oÅ›ciowkÄ… (ostatni raz ze dwa lata temu :mellow: )to jednak teÅź dwa i tu bez rÃÅ‚Åźnicy czy 3000 czy 4000. Zastanawiam siÄ™ czy o czymÅ› nie zapomniaÅ‚em :D

busz231 moÅźe masz racjÄ™, a moÅźe i nie :D... zaleÅźy z ktÃÅ‚rej strony na to spojrzeć :D

#9 OFFLINE   JakubUrsynpw

JakubUrsynpw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:02

O ile siÄ™ nie mylÄ™ to i FC i GTM-RC majÄ… korpusy z xt7.

#10 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:04

Masz napisane w pierwszym poście.

Pierwsza rÃÅ‚Åźnica pomiÄ™dzy FC a RC to taka Åźe FC ma część korpusu z metalu (ta część ze stopkÄ…,pokrywa korpusu jest z grafitu) a RC ma caÅ‚y z grafitu


Grafit = XT7 czy coÅ› w tym stylu ;p

#11 OFFLINE   JakubUrsynpw

JakubUrsynpw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:15

[quote]
Pierwsza rÃÅ‚Åźnica pomiÄ™dzy FC a RC to taka Åźe FC ma część korpusu z metalu (ta część ze stopkÄ…,pokrywa korpusu jest z grafitu) a RC ma caÅ‚y z grafitu
[/quote]

Grafit = XT7 czy coÅ› w tym stylu ;p
[/quote]

PiszÄ™ a propos pierwszego posta wÅ‚aÅ›nie. Mi siÄ™ wydajÄ™, Åźe FC nie jest metalowy.


#12 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:20

Na jakiejÅ› ruskiej stronie na ktÃÅ‚rej rozbierajÄ… koÅ‚owrotki czytaÅ‚em Åźe ta część ze stopkÄ… to alu,a pokrywa korpusu to grafit.
Nie potrafię tego teraz odnaleźć,to samo tyczy się Twin Powera FC.

#13 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:32

o tą strone Ci chodziło http://www.rwbolov.ru/news/

#14 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 15:38

Chyba to nie było to... Inne kolory miała ta strona z tego co pamiętam,mniejsza z tym

#15 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • ImiÄ™:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 13 grudzień 2011 - 17:12

Na jakiejÅ› ruskiej stronie na ktÃÅ‚rej rozbierajÄ… koÅ‚owrotki czytaÅ‚em Åźe ta część ze stopkÄ… to alu,a pokrywa korpusu to grafit.
Nie potrafię tego teraz odnaleźć,to samo tyczy się Twin Powera FC.

Ja jakieÅ› 7 lat myÅ›laÅ‚em Åźe w stradicu Fb 2500 ten panel jest metalowy. MyÅ›laÅ‚em tak do niedawna. AÅź siÄ™ dowiedziaÅ‚em organoleptyczni Åźe źle myÅ›laÅ‚em. :angry:


#16 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 14 grudzień 2011 - 20:58

MiaÅ‚em stradica fc i stopka tego koÅ‚owrotka jest metalowa :D KiedyÅ› podczas konserwacji fc daÅ‚em odrobine smaru w tulejke ktÃÅ‚ra nachodzi na worm shafta od strony plastikowej zÄ™batki przez co koÅ‚owrotek cieÅźko pracowaÅ‚ i zacinaÅ‚ siÄ™. OgÃÅ‚lnie nie polecam :D

#17 OFFLINE   JakubUrsynpw

JakubUrsynpw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2011 - 15:18

[quote]
Pierwsza rÃÅ‚Åźnica pomiÄ™dzy FC a RC to taka Åźe FC ma część korpusu z metalu (ta część ze stopkÄ…,pokrywa korpusu jest z grafitu) a RC ma caÅ‚y z grafitu
[/quote]

Grafit = XT7 czy coÅ› w tym stylu ;p
[/quote]

PiszÄ™ a propos pierwszego posta wÅ‚aÅ›nie. Mi siÄ™ wydajÄ™, Åźe FC nie jest metalowy.

[/quote]

MyliÅ‚em siÄ™ a i owszem:) FC jako i nastÄ™pca jego FD sÄ… metalowe. Stradic GTM-RC jest z xt7. Przy okazji dokonaÅ‚em absolutnie epokowego odkrycia, Åźe Super gtm i Stradic gtm to praktycznie to samo :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych