Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Do u偶ytkownik贸w Shimano Twin Power贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 18:53

Witam Kupi艂em sobie Twin Powerka jak by艂 nowy chodzi艂 jak mas艂o ma艣lane po miesi膮cu minimalnie czu膰 mechanizm Moje pytanie brzmi czy to normalne po dotarciu ?

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 18:59

Na warsztat go trzeba po艂o偶y膰.Mo偶e luz na korbie, zapewne na tej resztce smaru co mia艂 pochodzi艂 a teraz zasuwa na sucho, trudno bez ogl膮dania wyda膰 diagnoz臋, co mu dolega.

#3 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 20:19

Panie kochany to偶 to prawie n贸wka na gwarancji miesi膮c temu kupiony :huh: gdzie偶 go rozkr臋ca膰 w nim tylko minimalnie czu膰 tryby naprawd臋 ma艂o

#4 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 20:39

A co to za Twin Powerek? Czy nie przypadkiem wersja FC?

#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 post贸w
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 20:48

pokr臋膰 jeszcze troch臋 i je艣li uznasz 偶e pracuje nie tak jak nale偶y oddaj na gwarancji.a najlepiej ju偶 go zanie艣 i powiedz 偶e czu膰 tryby pod obcia偶eniem w sklepie tego nie sprawdz膮 a serwis zrobi co trzeba.

#6 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:18

To jest Twin Power Ci4 4000SFA ale tak jak m贸wi艂em kultura pracy pogorszy艂a si臋 minimalnie a wykr臋ci艂 przez ten miesi膮c z 60 godzin
W Waszych od nowo艣ci praca jest taka sama ???

#7 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:24

Ja mia艂em kiedy艣 przez przypadek Twin Power'a FC,kupi艂em go ze wzgl臋du na promocyjn膮 cen臋,kr臋cio艂 by艂 nowy i na gwarancji,po pierwszej wyprawie nad wod臋 by艂o tak jak u Ciebie,czu膰 by艂o prac臋 mechanizm贸w,rozkr臋ci艂em go w domu i okaza艂o si臋 smaru nie mia艂 prawie wcale,odes艂a艂em go natychmiast i zwr贸cono mi pieni膮dze.
Je艣li boisz si臋 o utrat臋 gwarancji wy艣lij go do serwisu,jednak z tego co wiem Normark nie sprzedaje tych ko艂owrotk贸w wi臋c nie wiem czy Ci go przeserwisuj膮...

Je艣li nie to po prostu go oddaj do wymiany albo rozkr臋膰 wyczy艣膰 i przesmaruj,ewentualnie zle膰 to komu艣 kto ma z tym do艣wiadczenie.

#8 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:29

Kupi艂em go w Askari Polska z gwarancj膮 na 24 miesi膮ce bo Normark nie sprzedaje w Polsce tego modelu Ten TP jest drugim po Stelli najwy偶szym modelem na Europ臋

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  ci4fa.jpg   16,34 KB   137 Ilo艣膰 pobra艅


#9 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:34

Tak my艣la艂em,te偶 tam sobie kupi艂em na pocz膮tku tego roku TP CI4 4000 SFA,fajny m艂ynek jednak mia艂 dwa du偶e minusy,jeden to rolka z jednym 艂o偶yskiem,po kilku 艂owieniach wyp艂ukiwa艂o mi smar i rolka szumia艂a a drugi to malutki korpusik a co za tym idzie przek艂adnia,ten ko艂owrotek to taka hybryda 2500 i 4000 - Korpus jest od 2500 a rotor i szpula od 4000 - jak dla mnie mia艂 za ma艂o mocy,poza tym - super kr臋ciek :D

Zadzwo艅 do Askari,oni nie robi膮 problem贸w z wymian膮 wadliwego sprz臋tu,zaopatruj膮 si臋 w towar prosto z Niemiec wi臋c nie maj膮 czasu na co艣 takiego jak serwis - wymieniaj膮 sprz臋t na nowy :D

#10 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:41

Wedkarz87 Ale cholercia jasna ja kupi艂em ko艂owrotek 偶eby nim 艂owi膰 przynajmniej do ko艅ca sezonu a nie czeka膰 na nowy Poza tym teraz wszystkie modele Shimano 4000 maj膮 zmniejszony korpus z tego co wiem
A i jeszcze jedno ciekawe czy jak przy艣l膮 nowy to znowu po miesi膮cu nie zacznie si臋 robi膰 to samo Kurde specjalnie kupi艂em najwi臋kszy rozmiar bo my艣la艂em 偶e d艂u偶ej po偶yje

P.S a wiesz 偶e mi te偶 kiedy艣 rolka stan臋艂a w nim hehe poprostu si臋 zablokowa艂a jakie艣 dwa tygodnie temu ale ruszy艂em ja palcem i znowu zacz臋艂a si臋 kr臋ci膰

#11 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:50

Je艣li nie chcesz czeka膰 to zostaje jedyna opcja,rozkr臋ci膰,wyczy艣ci膰 i przesmarowa膰 na nowo :D

#12 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:53

Chyba jednak poczekam bo 艂ap nie mam zamiaru wpycha膰 w kr臋cio艂 za ponad 1400z艂 na gwarancji bo p贸藕niej mog膮 jej nie uwzgl臋dni膰 jak zobacz膮 偶e rozbierany Po艂owi臋 a偶 woda zamarznie i wtedy im ode艣l臋

#13 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2011 - 22:55

Albo tak,powodzenia

#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 post贸w
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 08:11

ja bym zrobi艂 podobnie.kr臋膰 ile si臋 da i wysy艂ka na zim臋.

#15 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 11:01

Niezla historia.
Pouczajaca - dla tych, ktorzy jeszcze myslami krazyli wokol tego modelu czy innych podobnych (TP FC, TP MG 09, TP SW 09...)

Odnosnie serwisow gwarancyjnych, dystrybucyjnych i innych sie nie wypowiadam. Nigdy nie mialem kolowrotka, ktory bym reklamowal. Jakos mam szczescie w zyciu chyba :mellow:

Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:





#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 11:02

Kolego sympatyczny sprawy maj膮 si臋 tak:
1.Jak nie ma smaru bo kapi膮 jak na lekarstwo i co z tego 偶e jest nowy(mia艂em na warsztacie nowego TP 4000SW-troch臋 zacniejszy jak Tw贸j)by艂 suchy jak sahara.Dosta艂 smaru i nie ta maszyna.
2.Jak nim pokr臋ci艂e艣 ze 60 godzin to jest dotarty: od razu na warsztat, usun膮膰 mo偶e luzy trzeba, przesmarowa膰 obowi膮zkowo!!!
3.Jak chcesz si臋 nim d艂ugo pocieszy膰 to zr贸b co radz臋, bo jak zajedziesz przek艂adni臋 to ju偶 b臋dzie po herbacie.Wyb贸r jest Tw贸j, ja rozkr臋cam na gwarancji i si臋 nie przejmuj臋.Rok ka偶y wytrzyma nawet na sucho a po roku takiego u偶ytkowania zostanie Ci skrzypi膮cy szmelc.

#17 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 11:13

Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:





No dok艂adnie,swego czasu r贸wnie偶 szuka艂em dobrego ko艂owrotka kt贸ry pokr臋ci wiele sezon贸w,najpierw by艂 TP FC,kupi艂em go ze wzgl臋du na dobr膮 cen臋,po pierwszym wypadzie na ryby odes艂a艂em go,postanowi艂em do艂o偶y膰 i kupi膰 tego TP CI4 w nadziei 偶e b臋dzie lepszy,by艂 du偶o lepszy od FC (FC to szmelc za te pieni膮dze moim zdaniem) ale r贸wnie偶 mia艂 swoje wady,szumi膮ca rolka,ma艂y korpusik i przek艂adnia z modelu 2500 oraz co zapomnia艂em doda膰 wcze艣niej kraw臋d藕 szpuli nie by艂a polerowana,tylko szorstka,co mo偶e niszczy膰 link臋 i skraca膰 rzuty... Opr贸cz tego m艂ynek jak marzenie ale niestety nie po to kupi艂em wielko艣膰 4000 偶eby mia艂 przek艂adni臋 z 2500,r贸wnie偶 go sprzeda艂em z niewielk膮 strat膮 i do艂o偶y艂em do Stelli,teraz mam spok贸j,rolka nie szumi bo jest na dw贸ch 艂o偶yskach,kraw臋d藕 szpuli g艂adziutka no i oczywi艣cie korpus i przek艂adnia sporo wi臋ksza :D

Co do tego co napisa艂 Jozi,w pe艂ni si臋 zgadzam!



#18 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 15:38

Mia艂em 4000FC, zaraz po zakupie go rozkr臋ci艂em i nasmarowa艂em, zamieni艂em podk艂adk臋 z pod rotora (grubsza) na podk艂adk臋 pod korb臋, kt贸ra jest cie艅sza przez co ca艂o艣膰 po chwili kr臋cenia staje si臋 ma艂o sp贸jna i wyczuwalne s膮 niewielkie ale nie przyjemne luzy na korbie. Po tych zabiegach ca艂o艣膰 si臋 lekko usztywni艂a i kr臋ci艂 jak mase艂ko. Zamieni艂em go na multik na forum, mam nadziej臋, 偶e kr臋ci idealnie do dzi艣. To samo zrobi艂em z Rarenium i wyszed艂 ko艂owrotek niemal idealny za nie du偶e pieni膮dze, 艂adnie nawija, jest lekki, do艣膰 mocny i dosta艂 +50 % do kultury pracy, czego chcie膰 wi臋cej? :D

Nie ma si臋 co ba膰, w 艣rodku bomby nie ma:) delikatnie rozkr臋膰, przesmaruj i dzia艂aj!

#19 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Gie艂da rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 post贸w
  • LokalizacjaWielu艅
  • Imi臋:Krzysiek

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 15:57

Niezla historia.
Pouczajaca - dla tych, ktorzy jeszcze myslami krazyli wokol tego modelu czy innych podobnych (TP FC, TP MG 09, TP SW 09...)
[...]
Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:

A to mo偶e kto艣 kto ma troch臋 wolnego czasu i zrobi艂by ma艂膮 jerkpedie dotycz膮c膮 TP. Sam bardzo si臋 motam w tym temacie (czego Guzu ju偶 do艣wiadczy艂 : )), a ja nawet nie wiem jak takiego TP MG 09 rozpozna膰. Kr贸tko i tre艣ciwie: zdj臋cie - nazwa - tak/nie.
Je偶eli pomys艂 idiotyczny... to prosz臋 post usun膮膰.

#20 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w

Napisano 16 pa藕dziernik 2011 - 17:47

Panowie piszecie 偶e to hybryda ale z tego co ja wiem to teraz wszystkie shimaniaki 4000 maj膮 pomniejszone korpusy inne rozmiary te偶 Ciekawe czy najnowsza Stella FE te偶 ? Ma kto艣 i mo偶e por贸wna膰 nowego tp i stell臋 w tym rozmiarze ?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych