Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Do użytkowników Shimano Twin Powerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 18:53

Witam Kupiłem sobie Twin Powerka jak był nowy chodził jak masło maślane po miesiącu minimalnie czuć mechanizm Moje pytanie brzmi czy to normalne po dotarciu ?

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 październik 2011 - 18:59

Na warsztat go trzeba położyć.Może luz na korbie, zapewne na tej resztce smaru co miał pochodził a teraz zasuwa na sucho, trudno bez oglądania wydać diagnozę, co mu dolega.

#3 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 20:19

Panie kochany toż to prawie nówka na gwarancji miesiąc temu kupiony :huh: gdzież go rozkręcać w nim tylko minimalnie czuć tryby naprawdę mało

#4 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 20:39

A co to za Twin Powerek? Czy nie przypadkiem wersja FC?

#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 październik 2011 - 20:48

pokręć jeszcze trochę i jeśli uznasz że pracuje nie tak jak należy oddaj na gwarancji.a najlepiej już go zanieś i powiedz że czuć tryby pod obciażeniem w sklepie tego nie sprawdzą a serwis zrobi co trzeba.

#6 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:18

To jest Twin Power Ci4 4000SFA ale tak jak mówiłem kultura pracy pogorszyła się minimalnie a wykręcił przez ten miesiąc z 60 godzin
W Waszych od nowości praca jest taka sama ???

#7 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:24

Ja miałem kiedyś przez przypadek Twin Power'a FC,kupiłem go ze względu na promocyjną cenę,kręcioł był nowy i na gwarancji,po pierwszej wyprawie nad wodę było tak jak u Ciebie,czuć było pracę mechanizmów,rozkręciłem go w domu i okazało się smaru nie miał prawie wcale,odesłałem go natychmiast i zwrócono mi pieniądze.
Jeśli boisz się o utratę gwarancji wyślij go do serwisu,jednak z tego co wiem Normark nie sprzedaje tych kołowrotków więc nie wiem czy Ci go przeserwisują...

Jeśli nie to po prostu go oddaj do wymiany albo rozkręć wyczyść i przesmaruj,ewentualnie zleć to komuś kto ma z tym doświadczenie.

#8 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:29

Kupiłem go w Askari Polska z gwarancją na 24 miesiące bo Normark nie sprzedaje w Polsce tego modelu Ten TP jest drugim po Stelli najwyższym modelem na Europę

Załączone pliki

  • Załączony plik  ci4fa.jpg   16,34 KB   137 Ilość pobrań


#9 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:34

Tak myślałem,też tam sobie kupiłem na początku tego roku TP CI4 4000 SFA,fajny młynek jednak miał dwa duże minusy,jeden to rolka z jednym łożyskiem,po kilku łowieniach wypłukiwało mi smar i rolka szumiała a drugi to malutki korpusik a co za tym idzie przekładnia,ten kołowrotek to taka hybryda 2500 i 4000 - Korpus jest od 2500 a rotor i szpula od 4000 - jak dla mnie miał za mało mocy,poza tym - super kręciek :D

Zadzwoń do Askari,oni nie robią problemów z wymianą wadliwego sprzętu,zaopatrują się w towar prosto z Niemiec więc nie mają czasu na coś takiego jak serwis - wymieniają sprzęt na nowy :D

#10 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:41

Wedkarz87 Ale cholercia jasna ja kupiłem kołowrotek żeby nim łowić przynajmniej do końca sezonu a nie czekać na nowy Poza tym teraz wszystkie modele Shimano 4000 mają zmniejszony korpus z tego co wiem
A i jeszcze jedno ciekawe czy jak przyślą nowy to znowu po miesiącu nie zacznie się robić to samo Kurde specjalnie kupiłem największy rozmiar bo myślałem że dłużej pożyje

P.S a wiesz że mi też kiedyś rolka stanęła w nim hehe poprostu się zablokowała jakieś dwa tygodnie temu ale ruszyłem ja palcem i znowu zaczęła się kręcić

#11 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:50

Jeśli nie chcesz czekać to zostaje jedyna opcja,rozkręcić,wyczyścić i przesmarować na nowo :D

#12 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:53

Chyba jednak poczekam bo łap nie mam zamiaru wpychać w kręcioł za ponad 1400zł na gwarancji bo później mogą jej nie uwzględnić jak zobaczą że rozbierany Połowię aż woda zamarznie i wtedy im odeślę

#13 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 22:55

Albo tak,powodzenia

#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 październik 2011 - 08:11

ja bym zrobił podobnie.kręć ile się da i wysyłka na zimę.

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 październik 2011 - 11:01

Niezla historia.
Pouczajaca - dla tych, ktorzy jeszcze myslami krazyli wokol tego modelu czy innych podobnych (TP FC, TP MG 09, TP SW 09...)

Odnosnie serwisow gwarancyjnych, dystrybucyjnych i innych sie nie wypowiadam. Nigdy nie mialem kolowrotka, ktory bym reklamowal. Jakos mam szczescie w zyciu chyba :mellow:

Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:





#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 październik 2011 - 11:02

Kolego sympatyczny sprawy mają się tak:
1.Jak nie ma smaru bo kapią jak na lekarstwo i co z tego że jest nowy(miałem na warsztacie nowego TP 4000SW-trochę zacniejszy jak Twój)był suchy jak sahara.Dostał smaru i nie ta maszyna.
2.Jak nim pokręciłeś ze 60 godzin to jest dotarty: od razu na warsztat, usunąć może luzy trzeba, przesmarować obowiązkowo!!!
3.Jak chcesz się nim długo pocieszyć to zrób co radzę, bo jak zajedziesz przekładnię to już będzie po herbacie.Wybór jest Twój, ja rozkręcam na gwarancji i się nie przejmuję.Rok każy wytrzyma nawet na sucho a po roku takiego użytkowania zostanie Ci skrzypiący szmelc.

#17 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 październik 2011 - 11:13

Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:





No dokładnie,swego czasu również szukałem dobrego kołowrotka który pokręci wiele sezonów,najpierw był TP FC,kupiłem go ze względu na dobrą cenę,po pierwszym wypadzie na ryby odesłałem go,postanowiłem dołożyć i kupić tego TP CI4 w nadziei że będzie lepszy,był dużo lepszy od FC (FC to szmelc za te pieniądze moim zdaniem) ale również miał swoje wady,szumiąca rolka,mały korpusik i przekładnia z modelu 2500 oraz co zapomniałem dodać wcześniej krawędź szpuli nie była polerowana,tylko szorstka,co może niszczyć linkę i skracać rzuty... Oprócz tego młynek jak marzenie ale niestety nie po to kupiłem wielkość 4000 żeby miał przekładnię z 2500,również go sprzedałem z niewielką stratą i dołożyłem do Stelli,teraz mam spokój,rolka nie szumi bo jest na dwóch łożyskach,krawędź szpuli gładziutka no i oczywiście korpus i przekładnia sporo większa :D

Co do tego co napisał Jozi,w pełni się zgadzam!



#18 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 16 październik 2011 - 15:38

Miałem 4000FC, zaraz po zakupie go rozkręciłem i nasmarowałem, zamieniłem podkładkę z pod rotora (grubsza) na podkładkę pod korbę, która jest cieńsza przez co całość po chwili kręcenia staje się mało spójna i wyczuwalne są niewielkie ale nie przyjemne luzy na korbie. Po tych zabiegach całość się lekko usztywniła i kręcił jak masełko. Zamieniłem go na multik na forum, mam nadzieję, że kręci idealnie do dziś. To samo zrobiłem z Rarenium i wyszedł kołowrotek niemal idealny za nie duże pieniądze, ładnie nawija, jest lekki, dość mocny i dostał +50 % do kultury pracy, czego chcieć więcej? :D

Nie ma się co bać, w środku bomby nie ma:) delikatnie rozkręć, przesmaruj i działaj!

#19 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 październik 2011 - 15:57

Niezla historia.
Pouczajaca - dla tych, ktorzy jeszcze myslami krazyli wokol tego modelu czy innych podobnych (TP FC, TP MG 09, TP SW 09...)
[...]
Moja rada : sprzedaj tego TP i kup cos co nie bedzie hybryda a bedzie kolowrotkiem :mellow:

A to może ktoś kto ma trochę wolnego czasu i zrobiłby małą jerkpedie dotyczącą TP. Sam bardzo się motam w tym temacie (czego Guzu już doświadczył : )), a ja nawet nie wiem jak takiego TP MG 09 rozpoznać. Krótko i treściwie: zdjęcie - nazwa - tak/nie.
Jeżeli pomysł idiotyczny... to proszę post usunąć.

#20 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 16 październik 2011 - 17:47

Panowie piszecie że to hybryda ale z tego co ja wiem to teraz wszystkie shimaniaki 4000 mają pomniejszone korpusy inne rozmiary też Ciekawe czy najnowsza Stella FE też ? Ma ktoś i może porównać nowego tp i stellę w tym rozmiarze ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych