Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka pod szczupaka pod przynęty do 50 gr? wasze typy... pracownia ? seryjna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Victorinox

Victorinox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 20 październik 2008 - 20:21

Witam!

Przymierzam się do zakupu nowej wędki na szczupaka/większego okonia. Przyznam szczerze, że zależy mi na tym aby wędka była w miarę uniwersalna. Długość 260 cm, czyli taka jaką dotychczas operowałem. Pozwalała na łowienie z łodzi i brzegu. Zazwyczaj łowię w jeziorach, a przynętami są głębokoschodzące Shad rapy i glass Shad rapy 7, 9. Łowię także gumami, są to zazwyczaj Rippery wielkości 7-10 cm z główkami 5-10g. Używam plecionki 15lb. Do tej pory użytkowałem St.Croix Wild River do 35g i był to całkiem fajny kij, bo nie spadały z niego ani szczupaki ani okonie w granicach 30 cm, chciałbym jednak coś lżejszego i czulszego od wspomnianego kija. Zastanawiam się nad St.Croix Avid do 35g, ale nie wiem czy do tych przynęt będzie dobry i czy nie będzie za sztywny na wycholowanie okonia. Jest to bliźniacza konstrukcja tego Wild Rivera, ma takie same parametry, różni się materiałem z jakiego jest wykonany i oczywiście komponentami. Drugą opcją jaka mi chodzi po głowie jest jakiś Batson ze względu na ograniczone fundusze. Niestety nie wiem czy taki Batson z materiału RX7 będzie równie czuły i lekki co Avid oraz jaki model blanku brać ewentualnie pod uwagę. Z góry dziękuję za wszelkie sugestię.



#2 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 październik 2008 - 20:29

Zobacz w priv

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6184 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 październik 2008 - 20:33

Czyżby Lamiglas? :lol:
  • POLONIAb lubi to

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 październik 2008 - 20:48

Zobacz w priv



Popper pisz :D co masz do zaproponowania -> chętnie poczytamy :D

#5 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 październik 2008 - 07:21

Remku, wszystko już było. Nie chcę zanudzać.
Tylko nie znalazłem w archiwach forum, więc przekopiowałem ze swoich wordowskich dokumentów.

Krzysiek, zgadza się.
Ze względu na te okonie i uniwerslaność, zapodałem tą i jeszcze jedną wędeczkę (Talonik), jako luźną propozycję ale przede wszystkim, odniosłem się do wymienionego przez @Victorinoxa, modelu Avida.

#6 OFFLINE   Victorinox

Victorinox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 26 październik 2008 - 20:11

Dzięki za odpowiedzi (tutaj i na priv). Ma ktoś coś jeszcze do dodania? :D

#7 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 październik 2008 - 20:35

Nasz forumowy kolega @maniak, kupił właśnie St.Croix Avid AVS90MHF2 i chociaż uważam, że to kij na letnią troć, do Twoich celów może być przydatny.
Znacznie bardziej niż pod sandacza (co nie znaczy, że się nie da). O ile...te okonie, to naprawdę będą OKONIE Pod szczupłego, jak najbardziej OK.

Ja tym kijemi odrzańskie klenie również łowiłem, o czym zapomniałem wspomnieć w privie Embarassed . Oczywiście na normalne czyli 4-7 cm woblery i obrotówki nr 2 i 3.

#8 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2008 - 15:24

Znacznie bardziej niż pod sandacza

OT-Przyznam szczerze, że też chciałem nabyć tego Avidka pod brzegowego sandała. Skoro on nie jest trafiony podpowiedz mi jakiegoś amerykańskiego gotowca jako alternatywę... Będę zobowiązany

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 13:44

Jezeli chodzi o wersje ekonomiczna to mialem takiego Batsona z RX7 2,6m do 21g. Uniwersalny dosc byl, byle nie przesadzac z wielkowcia tych shad rapow, np. 9ka DR to juz na tym kiju lekkie przegiecie.
Za to z okoniami sie z pewnoscia poprawi amortyzacja.

Gumo

#10 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 15:13

Witam,

skorzystam i ja, ponieważ moje potrzeby są dosyć zbliżone to ww wymienionych.

Szukam kijka do łowienia z brzegu, na jeziorze, długość 2.60m do 2.75m.
Łowię plecionką 10lb, wabiki to gumy na główkach 3g do 7.5g, cykady do 7g, obrotówki aglia 2 i 3, czasem wahadłowka.
Ze względu na konfigurację dna wymagane są dalekie rzuty.
Niestety ze względu na mocno porośnięte brzegi zdarza się kontakt z przyrodą :lol: .
Cel: głównie duży okoń (> 40cm), jako przyłów pojawia się kaczodzioby do 70-80 cm.
Mój wstępny wybór padł na Avida AVS90MLF2 (9', 1/8 do 5/8lb).
Co o tym sądzicie?

Po głowie chodzi mi jeszcze jedna myśl, a mianowicie zrobienie wędki na zamówienie. Czy w podobnej cenie jestem w stanie otrzymać coś lepszego do moich potrzeb?
Sugestie mile widziane.

Pzdr


#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 15:28

Ogladalem kij Avid 9' 12LB 3/4oz, ten bym wzial z uwagi na te kaczodzioby.
Jak go odpowiednio uzbroic nie powinien byc zbyt ostry...

Gumo
p.s.Co do cen to sie nie wypowiadam. Zwlaszzca ze jest wiele roznych blankow w tej kategorii i jest wiele zrodel jesli chodzi o mozliwosci wejscia w posiadanie.

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 21:17

@Victorinox
jeżeli Batson, i ograniczone fundusze, to mocno na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad dwuczęsciowymi poppingami Batsona z RX7 w długościach 230 i 240 cm - myślę że to jest długość bardzo wygodna przy łowieniu z łódki, a przy okazji zyskasz też fajny kijek do brzegowego łowienia na mniejszych rzeczkach.
Jak wiekszosc poppingów, rowniez i te mają fajne ugięcie, które dobrze trzyma rybę - na szczupaka i większego okonia będą jak znalazł. Pod średniego woblera i gumę na lżejszych główkach będą dobrze pasowały.

Jeżeli chodzi o porównanie Wild rvera i Avida to nie chciałbym sie kategorycznie wypowiadać, bo ofertę St.Croix znam w sumie dosyć pobieżnie, ale na logikę Avid powinien być szybszy od Wild Rivera (możesz mieć również wrażenie że sztywniejszy) bo jest wykonany z materiału o większym module sprężystości.

@bartolo
jest spora różnica pomiędzy jigiem na główce 3 gramy a obrotówką typu Aglia nr 3 - mimo wszystko. Myślę że dany kij zawsze będzie obsługiwał lepiej jedną z tych przynęt, a nie obie w takim samym stopniu. Jeżeli łowienie ma byc strice brzegowe to rozglądałbym się za kijami długosci 9'0-9'6. Jeżeli wymagane są dalekie rzuty a brzeg jest zarośnięty, 8'6 może okazać się przykrótko.
Nie wiem jak wyglądają obecnie cenowo Avidy. Ostatnie które widziałem na pokazie CoronaFishing (z nowej serii) były moim zdnaiem bardzo drogie, bo z tego co pamiętam cenowo kształtowały się w okolicach 1000-1100zł - myślę że za te pieniądze, nawet po podwyżkach, zrobisz spokojnie w pracowni kijek na miarę ( a może nawet taniej ). Warto też popytać w pracowniach o kije aktualnie na stojakach - czasami stoja wędki jeszcze w starych cenach i można trafić fajną okazję. Nie mówiąc już o kijach używanych jakie pojawiają się tu na jerkbaicie w zakładce kupię/sprzedam - zazwyczaj w rewelacyjnych cenach.

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 czerwiec 2010 - 14:46

Poszukuje niedrogiego (do 220zł) spinningu na szczupaka. Długość minimum 2,9m. Chcę go używać do wędkowania w zarośniętych, płytkich wodach. Przynęty głównie obrotówki i wahadłówki, czasem guma prowadzona pod powierzchnią. Znacie może jakiś godny polecenia model? Może ma ktoś do sprzedania taki kij?
Na razie wytypowałem taki: http://www.fisker.pl/wedka-diplomat-top-spin-295-1030g-robin son-p-4144.html
Miał ktoś styczność z tym kijem?

#14 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 czerwiec 2010 - 21:04

Millenium Pike 2,9m 10-35g godny polecenia kij.
Diplomata nie używałem niestety, więc nie mogę się do niego odnieść.

#15 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 czerwiec 2010 - 21:10

Millenium Pike 2,9m 10-35g godny polecenia kij.

Też go biorę pod uwagę tym bardziej, że mam Millenium Seatrout ze starszej serii :D Tej nowej serii nie miałem w ręku i nie jestem pewny czy ta udziwniona rękojeść będzie mi odpowiadać :wacko:
A Ty piszesz o starej czy nowej serii?


#16 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 czerwiec 2010 - 21:13

Porównywałem dwa casty ze starej i z nowej serii - poza zmienionym designem wydają się to być te same kije.

#17 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2010 - 09:55

Właśnie o ta dziwną rękojeść mi chodzi :D , ale nie miałem jej w ręku więc być może jest wygodniejsza niż stara. Mam takie uprzedzenie do futurystycznych kształtów ;)
Tego Diplomata nikt nie użytkuje :unsure: ?

#18 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2010 - 23:10

W tej cenie nie ma co wybrzydzać, ja jednak bym wziął Millenium lub poszukał bym jakiejś używki czasami można znaleźć w tej cenie kij o klasę lepszy. Ja kupiłem w zeszłym roku Millenium Jerk Zander używam go do łowienia kogutami i jestem zadowolony.


#19 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 czerwiec 2010 - 09:39

Dragon Millenium Pike 2,9m 10-35g - (chyba) najlepszy kij w swojej klasie. Przerzuciłem ostatnio dość dużo wędek (seryjnych) bo szukałem czegoś dla ojca i jak na razie to właśnie ten dragonek jest dla mnie liderem. Kształt rękojeści mnie również nie urzekł, jestem tradycjonalistą, ale wyszedłem z założenia, że i tak najważniejsze jest to co masz w dłoni, a tam jest akurat korek.

#20 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2010 - 12:26

Będę musiał poszukać tego Dragona w stacjonarnym sklepie i obmacać :D